'Enrique al meteen topkandidaat bij topclub'

door
'Enrique al meteen topkandidaat bij topclub'

Luis Enrique leverde goed werk bij de Spaanse voetbalbond, maar de verrassende en vroege uitschakeling tegen Marokko in de achtste finales van het Wereldkampioenschap, zorgde uiteindelijk voor het ontslag van de bondscoach. Maar heel lang zal hij niet moeten wachten op een nieuwe job.


Enrique zette met succes een serieuze verjongingsoperatie in bij Spanje en onder zijn bewind kon La Roja zich tot twee keer toe plaatsen voor de Final Four van de Nations League én werd de halve finale op het EURO 2020 gehaald. Bovendien speelden de Spanjaarden opnieuw aantrekkelijk voetbal met heel wat jonge talenten. Dat deed het beste vermoeden voor het WK in Qatar, maar dat werd uiteindelijk een grote domper.

Na de uitschakeling tegen Marokko besloot de Spaanse voetbalbond om de samenwerking met Enrique per direct stop te zetten. Desondanks wordt Enrique nog steeds beschouwd als een echte toptrainer die gewaardeerd wordt door andere coaches, media, analisten, spelers en coaches. Zo weet journalist Ekrem Konur dat Atlético Madrid gecharmeerd is door hem. Atlético zou Enrique overwegen als mogelijke opvolger van Diego Simeone.

Bob Peeters liet zelfs de naam van Luis Enrique vallen in Villa Sporza. "Ik denk niet dat hij lang zonder werk zal zitten. En als je bij de Rode Duivels uitkomt ... misschien toch best eens telefoneren? Want hij is wel een topcoach", aldus Peeters bij Villa Sporza. Enrique zette bij Spanje met succes een verjongingsoperatie in en hij liet zijn ploeg behoorlijk aantrekkelijk voetballen. Twee zaken waar de Duivels ook nood aan hebben.

LEES OOK: Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Past Enrique bij Atlético?

Meest recent

Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

18
18
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

13
13
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

315
315
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

17
17
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

24
24
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

172
172
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

76
76
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

120
120
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

176
176
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

42
42
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

185
185
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

316
316
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

747
747
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

141
141
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

392
392
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

572
572
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

620
620
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

436
436
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1107
1107
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

328
328
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

454
454
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

88
88

Meer sportnieuws