'Enrique al meteen topkandidaat bij topclub'

door
'Enrique al meteen topkandidaat bij topclub'

Luis Enrique leverde goed werk bij de Spaanse voetbalbond, maar de verrassende en vroege uitschakeling tegen Marokko in de achtste finales van het Wereldkampioenschap, zorgde uiteindelijk voor het ontslag van de bondscoach. Maar heel lang zal hij niet moeten wachten op een nieuwe job.


Enrique zette met succes een serieuze verjongingsoperatie in bij Spanje en onder zijn bewind kon La Roja zich tot twee keer toe plaatsen voor de Final Four van de Nations League én werd de halve finale op het EURO 2020 gehaald. Bovendien speelden de Spanjaarden opnieuw aantrekkelijk voetbal met heel wat jonge talenten. Dat deed het beste vermoeden voor het WK in Qatar, maar dat werd uiteindelijk een grote domper.

Na de uitschakeling tegen Marokko besloot de Spaanse voetbalbond om de samenwerking met Enrique per direct stop te zetten. Desondanks wordt Enrique nog steeds beschouwd als een echte toptrainer die gewaardeerd wordt door andere coaches, media, analisten, spelers en coaches. Zo weet journalist Ekrem Konur dat Atlético Madrid gecharmeerd is door hem. Atlético zou Enrique overwegen als mogelijke opvolger van Diego Simeone.

Bob Peeters liet zelfs de naam van Luis Enrique vallen in Villa Sporza. "Ik denk niet dat hij lang zonder werk zal zitten. En als je bij de Rode Duivels uitkomt ... misschien toch best eens telefoneren? Want hij is wel een topcoach", aldus Peeters bij Villa Sporza. Enrique zette bij Spanje met succes een verjongingsoperatie in en hij liet zijn ploeg behoorlijk aantrekkelijk voetballen. Twee zaken waar de Duivels ook nood aan hebben.

LEES OOK: Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

Past Enrique bij Atlético?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

36
36
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

26
26
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

37
37
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

48
48
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

43
43
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

314
314
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

136
136
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

416
416
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

181
181
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

378
378
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

364
364
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

504
504
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

382
382
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

739
739

Meer sportnieuws