'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

285
'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

Rondom Luciano D’Onofrio doen bijzonder veel verhalen de ronde. De ex-topman van Standard en Royal Antwerp FC is nog maar eens in opspraak gekomen. Het zoveelste voetbalschandaal in België lijkt in de maak.


RTBF en Vif komen na onderzoek met een straf verhaal. D’Onofrio zou tussen 2014 en 2018 maar liefst 9,5 miljoen euro hebben ontvangen via allerhande kanalen. Van dat geld zou een deel witgewassen zijn in horloges, luxe voertuigen, onroerend goed, de aandelenmarkt en een schilderij van Vincent Van Gogh. De Waalse media kregen een document in handen, waaruit blijkt dat er bepaalde financiële constructies werden uitgevoerd via zijn bedrijf Podium. “Een deel van het geld dat op D'Onofrio's bedrijfsrekening kwam, was afkomstig van het Portugese bedrijf Gestifute, eigendom van spelersmakelaar Jorge Mendes, en twee bedrijven van Joao Almeida, een andere Portugese agent."

LENINGEN

In het rapport stond dat alles of een deel van de 9,5 miljoen die aan D'Onofrio werd betaald "voortkwam uit georganiseerde misdaad in verband met de Football Leaks-zaken", en dat er "ernstige aanwijzingen voor het witwassen van geld" waren. Er is 4,5 miljoen euro van dat ontvangen geld waarvan de oorsprong onbekend is. D’Onofrio leende ook geld aan Alain Courtois, toenmalig Schepen in Brussel. Hij kreeg 70.000 euro en verklaart dat hij een lening aanging bij D'Onofrio omdat hij een belastingprobleem kende. Dat aan een rente van 7% en anno 2021 moest hij D’Onofrio nog 21.000 euro.

Yves Bacquelaine, broer van minister MR van pensioenen Daniel Bacquelaine, leende 80.000 euro. Ook omwille van een ‘belastingprobleem’, maar hij geeft aan dat alles is terugbetaald. Zijn broer Daniel zegt niet op de hoogte te zijn geweest. Gaetano Lana, ondernemer uit Anse en man vertrouwen van Stéphane Moreau, toen PS burgemeester van Ans en baas van Nethys. Lana leende maar liefst 300.000 euro. Daarnaast is er nog een jurist (een lening van 150.000 euro), die na dit uitlekte geen opdrachten meer kreeg toegewezen vanuit de Luikse justitie. Het volledige verhaal kan je hier lezen.

D’Onofrio werd in 2008 al eens veroordeeld en enkele weken geleden kwam hij ook al in het vizier met bizarre constructies tijdens zijn werkzaamheden als sportief directeur van Antwerp. Hij was toen ook nog steeds makelaar, wat officieel niet mag. Dat kwam aan het licht na afgeluisterde gesprekken van Mogi Bayat. Dat verhaal kan je hier terugvinden.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Zal hij een zware straf krijgen?

Meest recent

'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

3
3
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

8
8
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

16
16
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

81
81
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

46
46
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

51
51
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

88
88
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

137
137
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

360
360
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

143
143
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

163
163
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

406
406
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

94
94
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

443
443
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

191
191
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

621
621
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws