'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

285
'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

Rondom Luciano D’Onofrio doen bijzonder veel verhalen de ronde. De ex-topman van Standard en Royal Antwerp FC is nog maar eens in opspraak gekomen. Het zoveelste voetbalschandaal in België lijkt in de maak.


RTBF en Vif komen na onderzoek met een straf verhaal. D’Onofrio zou tussen 2014 en 2018 maar liefst 9,5 miljoen euro hebben ontvangen via allerhande kanalen. Van dat geld zou een deel witgewassen zijn in horloges, luxe voertuigen, onroerend goed, de aandelenmarkt en een schilderij van Vincent Van Gogh. De Waalse media kregen een document in handen, waaruit blijkt dat er bepaalde financiële constructies werden uitgevoerd via zijn bedrijf Podium. “Een deel van het geld dat op D'Onofrio's bedrijfsrekening kwam, was afkomstig van het Portugese bedrijf Gestifute, eigendom van spelersmakelaar Jorge Mendes, en twee bedrijven van Joao Almeida, een andere Portugese agent."

LENINGEN

In het rapport stond dat alles of een deel van de 9,5 miljoen die aan D'Onofrio werd betaald "voortkwam uit georganiseerde misdaad in verband met de Football Leaks-zaken", en dat er "ernstige aanwijzingen voor het witwassen van geld" waren. Er is 4,5 miljoen euro van dat ontvangen geld waarvan de oorsprong onbekend is. D’Onofrio leende ook geld aan Alain Courtois, toenmalig Schepen in Brussel. Hij kreeg 70.000 euro en verklaart dat hij een lening aanging bij D'Onofrio omdat hij een belastingprobleem kende. Dat aan een rente van 7% en anno 2021 moest hij D’Onofrio nog 21.000 euro.

Yves Bacquelaine, broer van minister MR van pensioenen Daniel Bacquelaine, leende 80.000 euro. Ook omwille van een ‘belastingprobleem’, maar hij geeft aan dat alles is terugbetaald. Zijn broer Daniel zegt niet op de hoogte te zijn geweest. Gaetano Lana, ondernemer uit Anse en man vertrouwen van Stéphane Moreau, toen PS burgemeester van Ans en baas van Nethys. Lana leende maar liefst 300.000 euro. Daarnaast is er nog een jurist (een lening van 150.000 euro), die na dit uitlekte geen opdrachten meer kreeg toegewezen vanuit de Luikse justitie. Het volledige verhaal kan je hier lezen.

D’Onofrio werd in 2008 al eens veroordeeld en enkele weken geleden kwam hij ook al in het vizier met bizarre constructies tijdens zijn werkzaamheden als sportief directeur van Antwerp. Hij was toen ook nog steeds makelaar, wat officieel niet mag. Dat kwam aan het licht na afgeluisterde gesprekken van Mogi Bayat. Dat verhaal kan je hier terugvinden.

LEES OOK: Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Zal hij een zware straf krijgen?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

26
26
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

7
7
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

32
32
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

85
85
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

17
17
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

40
40
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

161
161
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

253
253
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

622
622
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

232
232
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

74
74
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

71
71
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

188
188
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

297
297
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

517
517
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

354
354
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

319
319
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

826
826
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

730
730
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

323
323

Meer sportnieuws