'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

285
'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

Rondom Luciano D’Onofrio doen bijzonder veel verhalen de ronde. De ex-topman van Standard en Royal Antwerp FC is nog maar eens in opspraak gekomen. Het zoveelste voetbalschandaal in België lijkt in de maak.


RTBF en Vif komen na onderzoek met een straf verhaal. D’Onofrio zou tussen 2014 en 2018 maar liefst 9,5 miljoen euro hebben ontvangen via allerhande kanalen. Van dat geld zou een deel witgewassen zijn in horloges, luxe voertuigen, onroerend goed, de aandelenmarkt en een schilderij van Vincent Van Gogh. De Waalse media kregen een document in handen, waaruit blijkt dat er bepaalde financiële constructies werden uitgevoerd via zijn bedrijf Podium. “Een deel van het geld dat op D'Onofrio's bedrijfsrekening kwam, was afkomstig van het Portugese bedrijf Gestifute, eigendom van spelersmakelaar Jorge Mendes, en twee bedrijven van Joao Almeida, een andere Portugese agent."

LENINGEN

In het rapport stond dat alles of een deel van de 9,5 miljoen die aan D'Onofrio werd betaald "voortkwam uit georganiseerde misdaad in verband met de Football Leaks-zaken", en dat er "ernstige aanwijzingen voor het witwassen van geld" waren. Er is 4,5 miljoen euro van dat ontvangen geld waarvan de oorsprong onbekend is. D’Onofrio leende ook geld aan Alain Courtois, toenmalig Schepen in Brussel. Hij kreeg 70.000 euro en verklaart dat hij een lening aanging bij D'Onofrio omdat hij een belastingprobleem kende. Dat aan een rente van 7% en anno 2021 moest hij D’Onofrio nog 21.000 euro.

Yves Bacquelaine, broer van minister MR van pensioenen Daniel Bacquelaine, leende 80.000 euro. Ook omwille van een ‘belastingprobleem’, maar hij geeft aan dat alles is terugbetaald. Zijn broer Daniel zegt niet op de hoogte te zijn geweest. Gaetano Lana, ondernemer uit Anse en man vertrouwen van Stéphane Moreau, toen PS burgemeester van Ans en baas van Nethys. Lana leende maar liefst 300.000 euro. Daarnaast is er nog een jurist (een lening van 150.000 euro), die na dit uitlekte geen opdrachten meer kreeg toegewezen vanuit de Luikse justitie. Het volledige verhaal kan je hier lezen.

D’Onofrio werd in 2008 al eens veroordeeld en enkele weken geleden kwam hij ook al in het vizier met bizarre constructies tijdens zijn werkzaamheden als sportief directeur van Antwerp. Hij was toen ook nog steeds makelaar, wat officieel niet mag. Dat kwam aan het licht na afgeluisterde gesprekken van Mogi Bayat. Dat verhaal kan je hier terugvinden.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Zal hij een zware straf krijgen?

Meest recent

KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

6
6
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

3
3
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

11
11
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

22
22
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

38
38
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

49
49
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

45
45
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

58
58
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

251
251
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

304
304
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

97
97
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

111
111
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

77
77
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

379
379
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

162
162
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

159
159
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

163
163
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

64
64
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

133
133
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

42
42
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150

Meer sportnieuws