'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

285
'D'Onofrio de spil in het volgende grote voetbalschandaal'

Rondom Luciano D’Onofrio doen bijzonder veel verhalen de ronde. De ex-topman van Standard en Royal Antwerp FC is nog maar eens in opspraak gekomen. Het zoveelste voetbalschandaal in België lijkt in de maak.


RTBF en Vif komen na onderzoek met een straf verhaal. D’Onofrio zou tussen 2014 en 2018 maar liefst 9,5 miljoen euro hebben ontvangen via allerhande kanalen. Van dat geld zou een deel witgewassen zijn in horloges, luxe voertuigen, onroerend goed, de aandelenmarkt en een schilderij van Vincent Van Gogh. De Waalse media kregen een document in handen, waaruit blijkt dat er bepaalde financiële constructies werden uitgevoerd via zijn bedrijf Podium. “Een deel van het geld dat op D'Onofrio's bedrijfsrekening kwam, was afkomstig van het Portugese bedrijf Gestifute, eigendom van spelersmakelaar Jorge Mendes, en twee bedrijven van Joao Almeida, een andere Portugese agent."

LENINGEN

In het rapport stond dat alles of een deel van de 9,5 miljoen die aan D'Onofrio werd betaald "voortkwam uit georganiseerde misdaad in verband met de Football Leaks-zaken", en dat er "ernstige aanwijzingen voor het witwassen van geld" waren. Er is 4,5 miljoen euro van dat ontvangen geld waarvan de oorsprong onbekend is. D’Onofrio leende ook geld aan Alain Courtois, toenmalig Schepen in Brussel. Hij kreeg 70.000 euro en verklaart dat hij een lening aanging bij D'Onofrio omdat hij een belastingprobleem kende. Dat aan een rente van 7% en anno 2021 moest hij D’Onofrio nog 21.000 euro.

Yves Bacquelaine, broer van minister MR van pensioenen Daniel Bacquelaine, leende 80.000 euro. Ook omwille van een ‘belastingprobleem’, maar hij geeft aan dat alles is terugbetaald. Zijn broer Daniel zegt niet op de hoogte te zijn geweest. Gaetano Lana, ondernemer uit Anse en man vertrouwen van Stéphane Moreau, toen PS burgemeester van Ans en baas van Nethys. Lana leende maar liefst 300.000 euro. Daarnaast is er nog een jurist (een lening van 150.000 euro), die na dit uitlekte geen opdrachten meer kreeg toegewezen vanuit de Luikse justitie. Het volledige verhaal kan je hier lezen.

D’Onofrio werd in 2008 al eens veroordeeld en enkele weken geleden kwam hij ook al in het vizier met bizarre constructies tijdens zijn werkzaamheden als sportief directeur van Antwerp. Hij was toen ook nog steeds makelaar, wat officieel niet mag. Dat kwam aan het licht na afgeluisterde gesprekken van Mogi Bayat. Dat verhaal kan je hier terugvinden.

LEES OOK: Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

Zal hij een zware straf krijgen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

46
46
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

16
16
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

141
141
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

198
198
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

78
78
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

45
45
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

44
44
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

442
442
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

135
135
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

172
172
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

423
423
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

150
150
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

243
243
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

188
188
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1840
1840
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

332
332
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

73
73
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

303
303
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

299
299
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

367
367
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

139
139
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

538
538
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

156
156
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

189
189
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

205
205

Meer sportnieuws