Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

862
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Bruno in nesten: Vanhaezebrouck voorspelt Anderlecht-drama

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

19
19
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

88
88
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

173
173
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

209
209
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

262
262
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

42
42
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

50
50
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

72
72
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

153
153
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

76
76
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

159
159
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

109
109
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

146
146
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

469
469
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

101
101
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

129
129
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

112
112
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

158
158
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

268
268
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

255
255
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

285
285
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

177
177

Meer sportnieuws