Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

door
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

6
6
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

17
17
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

71
71
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

82
82
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

211
211
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

237
237
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1019
1019
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

460
460
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

134
134
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

566
566
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

324
324
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

306
306
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

223
223
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

275
275
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

311
311
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

436
436
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

499
499
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

248
248
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

99
99
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

500
500
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

188
188
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

889
889
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

596
596

Meer sportnieuws