Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

862 stemmen
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

24
24
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

31
31
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

58
58
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

372
372
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

225
225
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

118
118
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

115
115
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

66
66
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

179
179
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

161
161
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

472
472
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

565
565
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

294
294
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

544
544
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

449
449
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

626
626
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

276
276
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

87
87
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

268
268
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

311
311
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

170
170
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

408
408
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

259
259
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

690
690

Meer sportnieuws