Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

862
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Kompany schept duidelijkheid over gezondheid Musiala

Jamal Musiala is één van de grootste talenten, maar tijdens de voorbereiding werd de ...

8
8
‘Jackpot voor Antwerp: Ahoka op zucht van knaltransfer’

Royal Antwerp FC moet elke mercato spelers verkopen om het hoofd boven water te houden en dat is nog ...

53
53
Vandenbempt fileert de kritiek op Van Bommel

Binnen iets meer dan een maand staat Mark van Bommel voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode ...

67
67
'UEFA onthult zeer straf plan met Nations League'

In september gaat de nieuwe campagne in de Nations League van start. Het zou weleens de laatste ...

64
64
'Ghana of Rode Duivels: Bisiwu hakt knoop door'

Jesse Bisiwu is hot dezer dagen. Sinds de 18-jarige flankaanvaller voor maar liefst 8,5 miljoen euro ...

208
208
Anderlecht ontdekt eindelijk de échte Kana

Anderlecht herstelde zich donderdagavond optimaal van de opdoffer die het vorig weekend slikte in ...

312
312
Tielemans meteen afgemaakt: "Niet goed genoeg voor Man Utd"

Youri Tielemans versierde deze zomer op zijn 29ste eindelijk een absolute droomtransfer. Vlak na het ...

407
407
'KV Mechelen heeft beet: verdediger én miljoenenverkoop'

KV Mechelen is zijn seizoen begonnen met een tegenvallende één op zes, al kan het zich ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

341
341
‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Standard Luik vreest nog een vertrek van doelman Mathieu Epolo. De Congolees wordt genoemd bij ...

143
143
‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Malick Fofana wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer, maar de buitenspeler ...

47
47
'Anderlecht heeft eindelijk beet: ferme deal Sibierski'

RSC Anderlecht staat op een zucht van een nieuwe miljoenentransfer, dat laat Het Laatste Nieuws ...

811
811
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Lommel SK heeft nog een straffe zomerdeal afgesloten. De Limburgse club is dit seizoen in de Jupiler ...

40
40
Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Club Brugge heeft het derde shirt voor dit seizoen voorgesteld op de officiële kanalen. Onder ...

171
171
Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

De zorgen om Jamal Musiala zijn groot. De Duitser zakte al twee keer in vier dagen in elkaar op het ...

119
119
'Sibierski blijft gaan: ook Engelse winger op lijst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Ook dezer dagen is sportief directeur ...

235
235
'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

743
743
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

110
110
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

116
116
'Anderlecht keihard: einde verhaal na laatste aanwinst'

De nederlaag van vorig weekend op Beveren deed Anderlecht even schrikken, maar donderdag herpakte ...

621
621
'Transferitis Fernandez-Pardo: Lille spreekt klare taal'

Verschillende Rode Duivels hebben deze zomer al een zeer fraaie transfer versierd. In de laatste ...

108
108
'Lommel overtuigt Ajax: nog één jawoord nodig'

Lommel maakte dit seizoen verrassend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar ...

67
67
STVV zet stap richting EL, maar Muja stuurt waarschuwing

STVV heeft donderdagavond een grote stap gezet richting de grootste stunt uit zijn clubgeschiedenis. ...

107
107
‘Saudi-paniek om Dams: sjeiks smeken Club Brugge’

Al-Ahli wil Matteo Dams dringend kwijt en heeft Club Brugge nodig om zijn probleem op te lossen. ...

1460
1460
Anderlecht pakt uit met knap gebaar voor dappere fans

Het was voor Anderlecht een bewogen week, want het stond voor wellicht de verste Europese ...

403
403

Meer sportnieuws