Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

862
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

13
13
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

37
37
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

103
103
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

25
25
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

12
12
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

26
26
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

83
83
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

186
186
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

106
106
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

40
40
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

147
147
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

396
396
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

56
56
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

363
363
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

659
659
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

139
139
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

63
63
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

735
735
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

305
305
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws