Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

862
Club Brugge gaat vol voor doelpuntenmachine

De Griekse competitie is geen onbekend terrein voor Club Brugge. Christos Tzolis stond bijvoorbeeld meermaals op de radar van de West-Vlamingen, maar de Griekse aanvaller koos uiteindelijk voor Norwich City, de Engelsen betaalden maar liefst 11 miljoen euro aan PAOK Saloniki. Ondertussen heeft de Belgische landskampioen hun vizier gericht op een ander toptalent van PAOK: de amper 16-jarige Stefanos Tzimas. Deze goalgetter pur sang is één van de absolute Griekse toptalenten van het moment en zijn kwaliteiten liggen vooral in het scoren van doelpunten


 GRIEKSE GOALGETTER

Club Brugge viste vorig jaar achter het net bij de transfer van Christos Tzolis, de Griek die op termijn de opvolger moest worden van Noa Lang. Tzolis paste perfect in het plaatje van de West-Vlamingen: hij is jong, talentvol, heeft een ruime progressiemarge alsook de specifieke kwaliteiten om al meteen zijn stempel te drukken op Jan Breydel. Club Brugge vond toen echter geen akkoord met PAOK Saloniki, waarna Tzolis vervolgens verkaste naar Norwich City voor een transferbedrag van 11 miljoen euro. Dit seizoen wordt de Griekse flankaanvaller verhuurd aan FC Twente, maar die uitleenbeurt is door blessures en een aanpassingsperiode voorlopig nog geen groot succes gebleken.



Club Brugge heeft ondertussen afgezien van de komst van Christos Tzolis, maar volgens SporTime hebben de West-Vlamingen nu hun zinnen gezet op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits wordt beschouwd als de grote toekomst van het Griekse voetbal en als een hot prospect in het Europese voetbal. Tzimas debuteerde nog niet in het eerste elftal van PAOK Saloniki, maar dit seizoen trof hij reeds tien keer raak in elf officiële duels verdeeld over Griekenland U17, PAOK U19 en PAOK B. Tzimas maakt een impressionante indruk in de jeugdcategorieën en het is slechts een kwestie van tijd vooraleer hij zijn eerste speelminuten zal maken in het eerste elftal van de Griekse topclub.

PROFIEL ZOALS CIRO IMMOBILE

De grootste kwaliteiten van Stefanos Tzimas liggen voornamelijk in de afwerking en in de positionering voor het doel. De tiener beschikt over een neus voor doelpunten en zijn beslissingen in de box zijn van een hoog niveau. Tzimas is bovendien ook nog eens atletisch, snel en tweevoetig. In Griekenland wordt hij qua profiel zelfs vergeleken met Ciro Immobile, de Italiaanse goaltjesdief die maar liefst 189 doelpunten scoorde voor Lazio. Het is duidelijk dat Tzimas op termijn een grote carrière kan uitbouwen.



De 16-jarige is alvast een vaste klant bij de nationale jeugdploegen van Griekenland, waar hij in elke categorie steeds aanvoerder, leider en topschutter is. Anderzijds is Stefanos Tzimas vandaag nog geen volledig afgewerkt product, wat ook logisch is gelet op zijn jonge leeftijd. De spits moet zich vooral nog wat bijschaven op het gebied van passing en creativiteit in de final third van het veld. Desondanks bezit hij wel degelijk intrinsiek alle ingrediënten om uit te groeien tot een speler voor de grootste Europese competities.

BEPROEFD RECEPT

Club Brugge heeft het immense talent van Stefanos Tzimas ontdekt, net zoals Fiorentina. Volgens Griekse media zouden de Bruggelingen een bod voorbereiden ter waarde van één miljoen euro en deze aanbieding al neerleggen in de eerstkomende wintermercato. Dat lijkt op het eerste zicht veel geld voor een 16-jarige voetballer die nog geen enkele wedstrijd speelde op het hoogste niveau, maar anderzijds lijkt Stefanos Tzimas op basis van zijn puur talent en intrinsieke kwaliteiten zeker en vast een gokje waard te zijn. Hij zou zich eerst goed kunnen ontwikkelen en aanpassen bij Club NXT, een slimme strategie die de Belgische landskampioen al meermaals succesvol uitvoerde met andere buitenlandse toptalenten zoals Abakar Sylla.

LEES OOK: Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Is Tzimas een gokje waard voor Club Brugge?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

2
2
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

32
32
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

156
156
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

19
19
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

233
233
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

97
97
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

147
147
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

347
347
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

132
132
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

125
125
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

578
578
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

153
153
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

128
128
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

330
330
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

44
44
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

130
130
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

60
60
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

235
235
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws