Drama! Kroatië doorprikt Braziliaanse WK-droom vanop stip

door
Drama! Kroatië doorprikt Braziliaanse WK-droom vanop stip

Op het WK in Qatar worden vrijdag de eerste twee kwartfinales afgewerkt. Kroatië nam het daarin op tegen topfavoriet Brazilië. In een veelal gesloten wedstrijd stond het 0-0 na negentig minuten.


In de eerste helft gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Brazilië was niet zijn dartele zelve van tegen Zuid-Korea, maar dat had ook te maken met de kwaliteit die aan de overkant stond. De Kroaten kregen de eerste goede mogelijkheid, maar Perisic kon niet goed afdrukken. Brazilië stak zijn neus aan het venster via Vinicius. Die combineerde goed en trapte. Lovren blokte goed af. Daarna sleepte de wedstrijd zich wat naar de rust. De 0-0 was een logische ruststand.

In de tweede helft zat meer pit. Brazilië kwam goed uit de kleedkamer. Livakovic moest al meteen de meubelen redden. De Kroatische doelman was daarna ook attent op een inzet van Neymar. Met een beenveeg hield hij de PSG-ster van een goal. Diezelfde Livakovic ontpopte zich daarna ook tot de held op pogingen van Paqueta en Neymar. De Brazilianen wilden niet naar de verlengingen en drongen aan, maar de Kroaten braken niet: 0-0 na negentig minuten, en dus verlengingen.

PETKOVIC ZORGT VOOR PENALTY'S
In die verlengingen leek Brazilië aan het langste eind te trekken via Neymar. Na een schitterende combinatie en actie zette hij zijn land verdiend op 0-1. De Zuid-Amerikanen dachten daarna de wedstrijd uit te spelen, maar met Kroatië heb je nooit gedaan. Petkovic onderstreepte dat nog maar eens toen hij vier minuten voor het einde zowaar de gelijkmaker maakte. Brazilië zou het dus moeten klaren op strafschoppen. Kroatië begon daarin het best en liep na een misser van Rodrygo uit tot 2-0. Daarna trof iedereen raak totdat Marquinhos naar de stip liep. De verdediger trapte op de baal en maakte zo een einde aan de WK-droom van Brazilië. De Kroaten gaan door naar de halve finales. Neymar en co druipen af.

🔥 Wat iedereen nu leest

De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs
De Bruyne krijgt stevige waarschuwing van Kat Kerkhofs
Niemand wist dit: Verheyen vertelt over zijn eerste keer
Niemand wist dit: Verheyen vertelt over zijn eerste keer

Wordt Kroatië wereldkampioen?

Meest recent

'Anderlecht casht: transfer Stroeykens in stroomversnelling'

RSC Anderlecht wil in het slot van de huidige zomermercato nog verschillende spelers van de hand ...

40
40
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

De Raad van Commissarissen van Bayern München komt op 25 augustus bijeen voor een strategische ...

402
402
'Uitstel maar geen afstel: knaltransfer bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Maxim De Cuyper, ...

149
149
Keuzestress voor Fink: opvallend slachtoffer bij Genk?

KRC Genk boekte tegen OH Leuven eindelijk een eerste driepunter van het seizoen. Met dank aan de ...

153
153
Onverwachte zet: Marc Coucke stapt in compleet ander verhaal

Een ondernemer die al menig avontuur heeft aangegaan, een flamboyante persoonlijkheid die vaak ...

48
48
'Hayen houdt adem in: Club Brugge ontvangt monsterbod'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdag in Glasgow een gunstige ...

415
415
'Vuurwerk bij Antwerp: Balikwisha out, kwelduivel in?'

Antwerp bleef zondag in Charleroi steken op een 1-1 gelijkspel. Met een zes op 12 blijft het ...

430
430
Onherkenbaar: Hans Vanaken zakt volledig door het ijs

Hans Vanaken beleeft een opvallend moeilijk seizoensbegin. Onzichtbaar tegen Zulte Waregem, slordig ...

691
691
'Renard vreest rampscenario: solden bij Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt tegen AEK Athene de deur naar de Conference League open te beuken. Een must in ...

492
492
'Club Brugge rolt spierballen: recordtransfer van tafel'

Club Brugge stelde met Mamadou Diakhon eerder op de dag een nieuwe winger voor. Op de flanken lijkt ...

842
842
Niemand wist dit: Verheyen vertelt over zijn eerste keer

Gert Verheyen is de laatste jaren doorgegroeid van analist tot populaire BV. De ex-voetballer ...

132
132
Renard drukt stempel: Anderlecht heeft ruwe diamant beet

In Youth We Trust. Sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur trekt RSC Anderlecht ...

336
336
'Ordonez keert kar: enorme plottwist bij Club Brugge?'

Club Brugge gaat in de laatste voorronde van de Champions League dinsdag op bezoek bij Rangers. ...

977
977
'Knaltransfer Westerlo: volgende miljoenendeal op til'

KVC Westerlo verkocht Matija Frigan aan Parma en Jordan Bos aan Feyenoord en dat bracht 14 miljoen ...

231
231
Lieven Maesschalck velt verdict over zware blessure Lukaku

Romelu Lukaku zit in zak en as bij Napoli. De Rode Duivel was vorig seizoen belangrijk voor de ...

388
388
Selectie Club voor Rangers: Hayen verrast met nieuwe naam

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen Rangers. Na de nipte ...

327
327
Vandenbempt roept felle waarschuwing richting Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog op stoom komen. De competitiestart tegen Westerlo was veelbelovend, maar ...

406
406
'Blessure Lukaku: Napoli grijpt keihard in'

Wat de voorbije dagen al een beetje gevreesd werd, werd maandag ook bevestigd. Romelu Lukaku heeft ...

152
152
'Antwerp zoekt spits: Overmars klopt aan bij oude bekende'

Antwerp staat nog voor een zeer drukke laatste weken van de zomermercato. Het zou goed kunnen dat er ...

547
547
'Club Brugge krijgt nog extra goed nieuws voor Rangers

Club Brugge staat voor een levensbelangrijke week, want in een dubbele confrontatie met Rangers ...

853
853
Bergen pakt meteen uit met grote naam als opvolger Ferrera

Er vond dit weekend een zeer opmerkelijk tafereel plaats bij RAEC Mons, de herrezen traditieclub die ...

86
86
'Over en uit: AA Gent stuurt flop ongenadig door'

AA Gent slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen en blijft zo achter ...

386
386
Napoli bevestigt enorme blessuredomper voor Lukaku

In de Serie A begint het nieuwe seizoen volgend weekend en het wordt onder meer uitkijken naar ...

196
196
'Nieuwe bom: megaclaim van 65 miljoen tegen KBVB en FIFA'

De laatste maanden borrelen enkele zaken die de voetbalwereld weleens fundamenteel kunnen gaan ...

396
396
'Charleroi heeft straffe JPL-miljoenendeal helemaal beet'

Sporting Charleroi slaagt er voorlopig niet in om verder te bouwen op de straffe prestaties van ...

97
97

Meer sportnieuws