Kompany bondscoach Rode Duivels? “Ik heb nagedacht”

398 stemmen
Kompany bondscoach Rode Duivels? “Ik heb nagedacht”

De Rode Duivels moeten vanuit hun zetel toekijken hoe de overgebleven landen op het WK zullen beslissen wie wereldkampioen wordt. Ook Robert Martinez zal de rest van het toernooi ongetwijfeld volgen. De Spanjaard nam na de uitschakeling afscheid van de Duivels. Wie wordt zijn opvolger?


Verschillende namen werden al genoemd, waaronder die van Vincent Kompany. De ex-Rode Duivel doet het na zijn passage bij RSC Anderlecht uitstekend bij het Engelse Burnley. De traditieclub staat momenteel trots op kop in The Championship. Zelf denkt hij niet aan de Rode Duivels. Dat maakte hij duidelijk op de persbabbel op een persconferentie bij Burnley.

"Ik heb nagedacht over hoe ik met deze vragen zou omgaan. En dat is gewoon er niet op antwoorden, zelfs niet als er gespeculeerd wordt over Barcelona en Real Madrid. Het heeft geen zin", aldus Kompany, die ook een belangrijke opdracht meegeeft voor de nationale ploeg. "Het zou altijd moeilijk geweest zijn voor de Belgen op het WK. Nu is het zaak om niet té ver weg te zakken en opnieuw te beginnen bouwen."

BELG OF GEEN BELG?
Hier en daar gaan stemmen op om deze keer een Belg als bondscoach te kiezen. Youri Mulder ziet in dat geval slechts twee mogelijke kandidaten. Hoe dan ook: de nieuwe bondscoach staat voor een belangrijke opdracht. Hij moet de overgang van de Gouden Generatie naar de volgende stilaan voorbereiden en de Belgen ondertussen weten te plaatsen voor het EK in 2024, het volgende grote toernooi. De Belgen nemen het in de kwalificaties daarvoor op tegen Oostenrijk, Azerbeidzjan, Estland en Zweden.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Is Kompany de beste kandidaat-bondscoach?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

6
6
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

48
48
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

24
24
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

42
42
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

265
265
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

65
65
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

114
114
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

431
431
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

229
229
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

347
347
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1236
1236
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

537
537
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

173
173
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

787
787
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

582
582
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

272
272
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

135
135
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws