Kompany bondscoach Rode Duivels? “Ik heb nagedacht”

398 stemmen
Kompany bondscoach Rode Duivels? “Ik heb nagedacht”

De Rode Duivels moeten vanuit hun zetel toekijken hoe de overgebleven landen op het WK zullen beslissen wie wereldkampioen wordt. Ook Robert Martinez zal de rest van het toernooi ongetwijfeld volgen. De Spanjaard nam na de uitschakeling afscheid van de Duivels. Wie wordt zijn opvolger?


Verschillende namen werden al genoemd, waaronder die van Vincent Kompany. De ex-Rode Duivel doet het na zijn passage bij RSC Anderlecht uitstekend bij het Engelse Burnley. De traditieclub staat momenteel trots op kop in The Championship. Zelf denkt hij niet aan de Rode Duivels. Dat maakte hij duidelijk op de persbabbel op een persconferentie bij Burnley.

"Ik heb nagedacht over hoe ik met deze vragen zou omgaan. En dat is gewoon er niet op antwoorden, zelfs niet als er gespeculeerd wordt over Barcelona en Real Madrid. Het heeft geen zin", aldus Kompany, die ook een belangrijke opdracht meegeeft voor de nationale ploeg. "Het zou altijd moeilijk geweest zijn voor de Belgen op het WK. Nu is het zaak om niet té ver weg te zakken en opnieuw te beginnen bouwen."

BELG OF GEEN BELG?
Hier en daar gaan stemmen op om deze keer een Belg als bondscoach te kiezen. Youri Mulder ziet in dat geval slechts twee mogelijke kandidaten. Hoe dan ook: de nieuwe bondscoach staat voor een belangrijke opdracht. Hij moet de overgang van de Gouden Generatie naar de volgende stilaan voorbereiden en de Belgen ondertussen weten te plaatsen voor het EK in 2024, het volgende grote toernooi. De Belgen nemen het in de kwalificaties daarvoor op tegen Oostenrijk, Azerbeidzjan, Estland en Zweden.

LEES OOK: Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Is Kompany de beste kandidaat-bondscoach?

Meest recent

'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

522
522
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

110
110
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

43
43
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

111
111
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

59
59
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

199
199
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

93
93
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

419
419
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

420
420
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

363
363
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

806
806
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

188
188
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

250
250
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

372
372
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

552
552
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

208
208
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

174
174
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

66
66
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

94
94
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

470
470
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

271
271
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

606
606
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

190
190

Meer sportnieuws