De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

84 stemmen
De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

Het voetbalfeest kan vrijdag opnieuw beginnen. Kroatië en Brazilië hebben de eer om de kwartfinales van het WK op gang te trappen. De vicewereldkampioen van 2018 wil de dansende Goddelijke Kanaries naar huis sturen. Neymar en co zijn op hun hoede.


Bij de Kroaten voert bondscoach Zlatko Dalic twee wijzigingen door in vergelijking met de achtste finale tegen Japan. Pasalic en Sosa komen in de basiself. Petkovic en Barisic zijn de kinderen van de rekening. Op het middenveld moet artiest Luka Modric de lijnen uitzetten. Perisic en Kramaric moeten voor gevaar zorgen. Die eerstgenoemde trof tegen Japan nog raak met een knappe kopbal.

Braziliaanse bondscoach Tite voert dan weer geen wijzigingen door bij Brazilië. Hij geeft het vertrouwen aan dezelfde die Zuid-Korea door de gehaktmolen draaiden in de vorige ronde (6-1). Superster Neymar moet de Brazilianen bij de hand nemen en voor het eerst sinds 2002 nog eens een wereldtitel bezorgen. Voor een voetballand als Brazilië is dat toch al een hele poos geleden.

NEDERLAND OF ARGENTINIË
Als Kroatië-Brazilië u al het water in de mond doet lopen, dan zit u ook vrijdagavond het best aan uw tv-scherm gekluisterd. Dan staat namelijk de clash tussen Nederland en Argentinië op het programma. De winnaar van dat duel neemt het in de halve finales op tegen de Kroaten of de Brazilianen. Of hoe de ene topaffiche de andere in sneltempo opvolgt. Het zijn heerlijke tijden voor voetballiefhebbers.

LEES OOK: Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Wie stoot door?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

216
216
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

154
154
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

319
319
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

71
71
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

807
807
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws