De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

door
De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

Het voetbalfeest kan vrijdag opnieuw beginnen. Kroatië en Brazilië hebben de eer om de kwartfinales van het WK op gang te trappen. De vicewereldkampioen van 2018 wil de dansende Goddelijke Kanaries naar huis sturen. Neymar en co zijn op hun hoede.


Bij de Kroaten voert bondscoach Zlatko Dalic twee wijzigingen door in vergelijking met de achtste finale tegen Japan. Pasalic en Sosa komen in de basiself. Petkovic en Barisic zijn de kinderen van de rekening. Op het middenveld moet artiest Luka Modric de lijnen uitzetten. Perisic en Kramaric moeten voor gevaar zorgen. Die eerstgenoemde trof tegen Japan nog raak met een knappe kopbal.

Braziliaanse bondscoach Tite voert dan weer geen wijzigingen door bij Brazilië. Hij geeft het vertrouwen aan dezelfde die Zuid-Korea door de gehaktmolen draaiden in de vorige ronde (6-1). Superster Neymar moet de Brazilianen bij de hand nemen en voor het eerst sinds 2002 nog eens een wereldtitel bezorgen. Voor een voetballand als Brazilië is dat toch al een hele poos geleden.

NEDERLAND OF ARGENTINIË
Als Kroatië-Brazilië u al het water in de mond doet lopen, dan zit u ook vrijdagavond het best aan uw tv-scherm gekluisterd. Dan staat namelijk de clash tussen Nederland en Argentinië op het programma. De winnaar van dat duel neemt het in de halve finales op tegen de Kroaten of de Brazilianen. Of hoe de ene topaffiche de andere in sneltempo opvolgt. Het zijn heerlijke tijden voor voetballiefhebbers.

Wie stoot door?

Meest recent

'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

4
4
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

14
14
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

42
42
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

54
54
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

71
71
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

138
138
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

37
37
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

212
212
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

444
444
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

159
159
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

371
371
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

73
73
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

111
111
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

98
98
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

304
304
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

60
60
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

219
219
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

167
167
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

341
341
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

73
73
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

198
198
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

159
159
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

121
121
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

92
92

Meer sportnieuws