De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

door
De 11 namen: Kroatië schuift, Brazilië op volle sterkte

Het voetbalfeest kan vrijdag opnieuw beginnen. Kroatië en Brazilië hebben de eer om de kwartfinales van het WK op gang te trappen. De vicewereldkampioen van 2018 wil de dansende Goddelijke Kanaries naar huis sturen. Neymar en co zijn op hun hoede.


Bij de Kroaten voert bondscoach Zlatko Dalic twee wijzigingen door in vergelijking met de achtste finale tegen Japan. Pasalic en Sosa komen in de basiself. Petkovic en Barisic zijn de kinderen van de rekening. Op het middenveld moet artiest Luka Modric de lijnen uitzetten. Perisic en Kramaric moeten voor gevaar zorgen. Die eerstgenoemde trof tegen Japan nog raak met een knappe kopbal.

Braziliaanse bondscoach Tite voert dan weer geen wijzigingen door bij Brazilië. Hij geeft het vertrouwen aan dezelfde die Zuid-Korea door de gehaktmolen draaiden in de vorige ronde (6-1). Superster Neymar moet de Brazilianen bij de hand nemen en voor het eerst sinds 2002 nog eens een wereldtitel bezorgen. Voor een voetballand als Brazilië is dat toch al een hele poos geleden.

NEDERLAND OF ARGENTINIË
Als Kroatië-Brazilië u al het water in de mond doet lopen, dan zit u ook vrijdagavond het best aan uw tv-scherm gekluisterd. Dan staat namelijk de clash tussen Nederland en Argentinië op het programma. De winnaar van dat duel neemt het in de halve finales op tegen de Kroaten of de Brazilianen. Of hoe de ene topaffiche de andere in sneltempo opvolgt. Het zijn heerlijke tijden voor voetballiefhebbers.

LEES OOK: 'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

Wie stoot door?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

44
44
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

51
51
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

85
85
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

219
219
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

267
267
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

132
132
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

112
112
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

275
275
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

87
87
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

89
89
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

216
216
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

112
112
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

65
65
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

85
85
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

183
183
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

40
40
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

174
174
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

165
165
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

261
261
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

77
77
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

353
353
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

239
239
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

196
196

Meer sportnieuws