TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Tajon Buchanan (Club Brugge) is grof wild na zijn goede WK. Volgens het Canadese medium TSN vonden er al de nodige gesprekken plaats tussen de winger en een aantal gegadigden uit Engeland en Italië. Buchanan zou momenteel al zijn opties overwegen, al wil hij zeker geen overhaaste beslissing nemen. Nog volgens TSN ligt er zelfs een scenario op tafel waarbij hij na een eventuele transfer nog een halfjaar wordt verhuurd aan Club.

Volgens het Italiaanse AreaNapoli wil Blauw-Zwart echter heel wat boter bij de vis. De vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro die voor het WK circuleerde, zou al niet meer volstaan. En clubs die in januari willen toeslaan zouden zelfs een pak meer moeten ophoesten.

Antwerp zou een oogje hebben op Daley Blind van Ajax. Deze geruchten worden nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat zich baseert op bronnen rondom Ajax. De Great Old zou niet willen wachten tot komende zomer als zijn contract afloopt, maar in januari al willen toeslaan. Het hoopt om de verdediger dan al transfervrij over te nemen, of tenminste voor een beperkt bedrag.

Volgens het Poolse medium SportoweFakty zou de Great Old ook interesse hebben voor Mateusz Klich. Deze 32-jarige middenvelder verdedigt momenteel de kleuren van Leeds United. Maar bij de Premier League-club moet hij vrede nemen met een bescheiden invallersol. Daarom is hij op zoek naar een nieuwe club waar hij meer minuten kan maken. Het Amerikaanse DC United is naar verluidt ook een optie.

Dries Wouters en Iebe Swers lijken te mogen beschikken bij KV Mechelen. Volgens Het Nieuwsblad komen de twee verdedigers niet langer in de sportieve plannen voor en moeten ze op zoek naar een nieuwe uitdaging. Beide spelers moesten zich de voorbije weken neerleggen bij de concurrentie achterin.

BUITENLAND

Real Madrid zou de strijd om het Braziliaanse wonderkind Endrick (Palmeiras) hebben gewonnen. Dat wordt bevestigd door verschillende bronnen in Spanje en Brazilië. Ook transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat de kogel door de kerk is. Endrick zou in totaal 60 miljoen kosten, met nog eens 12 miljoen euro aan taksen. De jongeling zou wel pas in de zomer van 2024 de overstap maken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Chelsea een akkoord gevonden met RB Leipzig over de komst van Christopher Nkunku. De Londenaren zouden zo'n 60 miljoen euro neertellen. Daar blijft het evenwel niet bij. Zo meldt The Daily Express dat Todd Boehly wil doordrukken voor de komst van Rafael Leao. Hakim Ziyech, gewild door Milan, zou als soort pasmunt gebruikt worden.

FC Barcelona kampt nog steeds met een heuse schuldenberg. Daarom volgt Barça ook goedkopere alternatieven: spelers die bijna uit contract lopen. Volgens het medium Mundo Deportivo heeft Barça momenteel een zevental op de verlanglijst staan: Ilkay Gündogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Iñigo Martinez (Athletic Bilbao), Milan Skriniar (Internazionale), Ngolo Kanté (Chelsea FC) en in mindere mate Marco Asensio (Real Madrid) en Marcus Rashford (Manchester United).

Gonçalo Ramos scoorde drie goals op het WK tegen Zwitserland. Verschillende Engelse clubs zouden zijn ontwikkeling met argusogen volgen, maar volgens TeamTalk houdt vooral Manchester United hem in de gaten. De kans dat Ramos in januari al de stap zet, lijkt evenwel klein.

Het Spaanse Fichajes beweert dat Manchester United al een eerste bod van 46 miljoen euro heeft neergeteld voor Cody Gakpo (PSV). Dat zou evenwel geweigerd zijn door de Eindhovenaren. De Nederlandse topclub zou mikken op zo'n 58 miljoen euro. En dus zal er nog een serieus potje onderhandeld moeten worden.

Stefan de Vrij (Internazionale) zou volgens Ekrem Konur zijn carrière kunnen voortzetten in de Premier League of La Liga. Meer bepaald Aston Villa, Leicester City en Atlético Madrid zouden zijn dossier van dichtbij opvolgen. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Hoeveel zal Buchanan kosten?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

19
19
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

69
69
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

42
42
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

79
79
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

216
216
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

183
183
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

198
198
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

478
478
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

367
367
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

379
379
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

161
161
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

102
102
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

250
250
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws