TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Tajon Buchanan (Club Brugge) is grof wild na zijn goede WK. Volgens het Canadese medium TSN vonden er al de nodige gesprekken plaats tussen de winger en een aantal gegadigden uit Engeland en Italië. Buchanan zou momenteel al zijn opties overwegen, al wil hij zeker geen overhaaste beslissing nemen. Nog volgens TSN ligt er zelfs een scenario op tafel waarbij hij na een eventuele transfer nog een halfjaar wordt verhuurd aan Club.

Volgens het Italiaanse AreaNapoli wil Blauw-Zwart echter heel wat boter bij de vis. De vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro die voor het WK circuleerde, zou al niet meer volstaan. En clubs die in januari willen toeslaan zouden zelfs een pak meer moeten ophoesten.

Antwerp zou een oogje hebben op Daley Blind van Ajax. Deze geruchten worden nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat zich baseert op bronnen rondom Ajax. De Great Old zou niet willen wachten tot komende zomer als zijn contract afloopt, maar in januari al willen toeslaan. Het hoopt om de verdediger dan al transfervrij over te nemen, of tenminste voor een beperkt bedrag.

Volgens het Poolse medium SportoweFakty zou de Great Old ook interesse hebben voor Mateusz Klich. Deze 32-jarige middenvelder verdedigt momenteel de kleuren van Leeds United. Maar bij de Premier League-club moet hij vrede nemen met een bescheiden invallersol. Daarom is hij op zoek naar een nieuwe club waar hij meer minuten kan maken. Het Amerikaanse DC United is naar verluidt ook een optie.

Dries Wouters en Iebe Swers lijken te mogen beschikken bij KV Mechelen. Volgens Het Nieuwsblad komen de twee verdedigers niet langer in de sportieve plannen voor en moeten ze op zoek naar een nieuwe uitdaging. Beide spelers moesten zich de voorbije weken neerleggen bij de concurrentie achterin.

BUITENLAND

Real Madrid zou de strijd om het Braziliaanse wonderkind Endrick (Palmeiras) hebben gewonnen. Dat wordt bevestigd door verschillende bronnen in Spanje en Brazilië. Ook transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat de kogel door de kerk is. Endrick zou in totaal 60 miljoen kosten, met nog eens 12 miljoen euro aan taksen. De jongeling zou wel pas in de zomer van 2024 de overstap maken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Chelsea een akkoord gevonden met RB Leipzig over de komst van Christopher Nkunku. De Londenaren zouden zo'n 60 miljoen euro neertellen. Daar blijft het evenwel niet bij. Zo meldt The Daily Express dat Todd Boehly wil doordrukken voor de komst van Rafael Leao. Hakim Ziyech, gewild door Milan, zou als soort pasmunt gebruikt worden.

FC Barcelona kampt nog steeds met een heuse schuldenberg. Daarom volgt Barça ook goedkopere alternatieven: spelers die bijna uit contract lopen. Volgens het medium Mundo Deportivo heeft Barça momenteel een zevental op de verlanglijst staan: Ilkay Gündogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Iñigo Martinez (Athletic Bilbao), Milan Skriniar (Internazionale), Ngolo Kanté (Chelsea FC) en in mindere mate Marco Asensio (Real Madrid) en Marcus Rashford (Manchester United).

Gonçalo Ramos scoorde drie goals op het WK tegen Zwitserland. Verschillende Engelse clubs zouden zijn ontwikkeling met argusogen volgen, maar volgens TeamTalk houdt vooral Manchester United hem in de gaten. De kans dat Ramos in januari al de stap zet, lijkt evenwel klein.

Het Spaanse Fichajes beweert dat Manchester United al een eerste bod van 46 miljoen euro heeft neergeteld voor Cody Gakpo (PSV). Dat zou evenwel geweigerd zijn door de Eindhovenaren. De Nederlandse topclub zou mikken op zo'n 58 miljoen euro. En dus zal er nog een serieus potje onderhandeld moeten worden.

Stefan de Vrij (Internazionale) zou volgens Ekrem Konur zijn carrière kunnen voortzetten in de Premier League of La Liga. Meer bepaald Aston Villa, Leicester City en Atlético Madrid zouden zijn dossier van dichtbij opvolgen. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Hoeveel zal Buchanan kosten?

Meest recent

Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

478
478
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

82
82
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

44
44
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

39
39
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

35
35
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

554
554
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

251
251
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

401
401
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

138
138
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

186
186
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

146
146
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

100
100
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

109
109
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

316
316
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

536
536
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528

Meer sportnieuws