TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Tajon Buchanan (Club Brugge) is grof wild na zijn goede WK. Volgens het Canadese medium TSN vonden er al de nodige gesprekken plaats tussen de winger en een aantal gegadigden uit Engeland en Italië. Buchanan zou momenteel al zijn opties overwegen, al wil hij zeker geen overhaaste beslissing nemen. Nog volgens TSN ligt er zelfs een scenario op tafel waarbij hij na een eventuele transfer nog een halfjaar wordt verhuurd aan Club.

Volgens het Italiaanse AreaNapoli wil Blauw-Zwart echter heel wat boter bij de vis. De vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro die voor het WK circuleerde, zou al niet meer volstaan. En clubs die in januari willen toeslaan zouden zelfs een pak meer moeten ophoesten.

Antwerp zou een oogje hebben op Daley Blind van Ajax. Deze geruchten worden nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat zich baseert op bronnen rondom Ajax. De Great Old zou niet willen wachten tot komende zomer als zijn contract afloopt, maar in januari al willen toeslaan. Het hoopt om de verdediger dan al transfervrij over te nemen, of tenminste voor een beperkt bedrag.

Volgens het Poolse medium SportoweFakty zou de Great Old ook interesse hebben voor Mateusz Klich. Deze 32-jarige middenvelder verdedigt momenteel de kleuren van Leeds United. Maar bij de Premier League-club moet hij vrede nemen met een bescheiden invallersol. Daarom is hij op zoek naar een nieuwe club waar hij meer minuten kan maken. Het Amerikaanse DC United is naar verluidt ook een optie.

Dries Wouters en Iebe Swers lijken te mogen beschikken bij KV Mechelen. Volgens Het Nieuwsblad komen de twee verdedigers niet langer in de sportieve plannen voor en moeten ze op zoek naar een nieuwe uitdaging. Beide spelers moesten zich de voorbije weken neerleggen bij de concurrentie achterin.

BUITENLAND

Real Madrid zou de strijd om het Braziliaanse wonderkind Endrick (Palmeiras) hebben gewonnen. Dat wordt bevestigd door verschillende bronnen in Spanje en Brazilië. Ook transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat de kogel door de kerk is. Endrick zou in totaal 60 miljoen kosten, met nog eens 12 miljoen euro aan taksen. De jongeling zou wel pas in de zomer van 2024 de overstap maken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Chelsea een akkoord gevonden met RB Leipzig over de komst van Christopher Nkunku. De Londenaren zouden zo'n 60 miljoen euro neertellen. Daar blijft het evenwel niet bij. Zo meldt The Daily Express dat Todd Boehly wil doordrukken voor de komst van Rafael Leao. Hakim Ziyech, gewild door Milan, zou als soort pasmunt gebruikt worden.

FC Barcelona kampt nog steeds met een heuse schuldenberg. Daarom volgt Barça ook goedkopere alternatieven: spelers die bijna uit contract lopen. Volgens het medium Mundo Deportivo heeft Barça momenteel een zevental op de verlanglijst staan: Ilkay Gündogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Iñigo Martinez (Athletic Bilbao), Milan Skriniar (Internazionale), Ngolo Kanté (Chelsea FC) en in mindere mate Marco Asensio (Real Madrid) en Marcus Rashford (Manchester United).

Gonçalo Ramos scoorde drie goals op het WK tegen Zwitserland. Verschillende Engelse clubs zouden zijn ontwikkeling met argusogen volgen, maar volgens TeamTalk houdt vooral Manchester United hem in de gaten. De kans dat Ramos in januari al de stap zet, lijkt evenwel klein.

Het Spaanse Fichajes beweert dat Manchester United al een eerste bod van 46 miljoen euro heeft neergeteld voor Cody Gakpo (PSV). Dat zou evenwel geweigerd zijn door de Eindhovenaren. De Nederlandse topclub zou mikken op zo'n 58 miljoen euro. En dus zal er nog een serieus potje onderhandeld moeten worden.

Stefan de Vrij (Internazionale) zou volgens Ekrem Konur zijn carrière kunnen voortzetten in de Premier League of La Liga. Meer bepaald Aston Villa, Leicester City en Atlético Madrid zouden zijn dossier van dichtbij opvolgen. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen.

LEES OOK: Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Hoeveel zal Buchanan kosten?

Meest recent

Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

3
3
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

31
31
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

61
61
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

51
51
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

104
104
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

108
108
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

388
388
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

66
66
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

162
162
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

167
167
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

189
189
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

150
150
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

349
349
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

393
393
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

102
102
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

301
301
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

315
315
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

238
238
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

298
298
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

84
84
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

260
260
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

136
136
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

124
124

Meer sportnieuws