TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Tajon Buchanan (Club Brugge) is grof wild na zijn goede WK. Volgens het Canadese medium TSN vonden er al de nodige gesprekken plaats tussen de winger en een aantal gegadigden uit Engeland en Italië. Buchanan zou momenteel al zijn opties overwegen, al wil hij zeker geen overhaaste beslissing nemen. Nog volgens TSN ligt er zelfs een scenario op tafel waarbij hij na een eventuele transfer nog een halfjaar wordt verhuurd aan Club.

Volgens het Italiaanse AreaNapoli wil Blauw-Zwart echter heel wat boter bij de vis. De vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro die voor het WK circuleerde, zou al niet meer volstaan. En clubs die in januari willen toeslaan zouden zelfs een pak meer moeten ophoesten.

Antwerp zou een oogje hebben op Daley Blind van Ajax. Deze geruchten worden nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat zich baseert op bronnen rondom Ajax. De Great Old zou niet willen wachten tot komende zomer als zijn contract afloopt, maar in januari al willen toeslaan. Het hoopt om de verdediger dan al transfervrij over te nemen, of tenminste voor een beperkt bedrag.

Volgens het Poolse medium SportoweFakty zou de Great Old ook interesse hebben voor Mateusz Klich. Deze 32-jarige middenvelder verdedigt momenteel de kleuren van Leeds United. Maar bij de Premier League-club moet hij vrede nemen met een bescheiden invallersol. Daarom is hij op zoek naar een nieuwe club waar hij meer minuten kan maken. Het Amerikaanse DC United is naar verluidt ook een optie.

Dries Wouters en Iebe Swers lijken te mogen beschikken bij KV Mechelen. Volgens Het Nieuwsblad komen de twee verdedigers niet langer in de sportieve plannen voor en moeten ze op zoek naar een nieuwe uitdaging. Beide spelers moesten zich de voorbije weken neerleggen bij de concurrentie achterin.

BUITENLAND

Real Madrid zou de strijd om het Braziliaanse wonderkind Endrick (Palmeiras) hebben gewonnen. Dat wordt bevestigd door verschillende bronnen in Spanje en Brazilië. Ook transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat de kogel door de kerk is. Endrick zou in totaal 60 miljoen kosten, met nog eens 12 miljoen euro aan taksen. De jongeling zou wel pas in de zomer van 2024 de overstap maken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Chelsea een akkoord gevonden met RB Leipzig over de komst van Christopher Nkunku. De Londenaren zouden zo'n 60 miljoen euro neertellen. Daar blijft het evenwel niet bij. Zo meldt The Daily Express dat Todd Boehly wil doordrukken voor de komst van Rafael Leao. Hakim Ziyech, gewild door Milan, zou als soort pasmunt gebruikt worden.

FC Barcelona kampt nog steeds met een heuse schuldenberg. Daarom volgt Barça ook goedkopere alternatieven: spelers die bijna uit contract lopen. Volgens het medium Mundo Deportivo heeft Barça momenteel een zevental op de verlanglijst staan: Ilkay Gündogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Iñigo Martinez (Athletic Bilbao), Milan Skriniar (Internazionale), Ngolo Kanté (Chelsea FC) en in mindere mate Marco Asensio (Real Madrid) en Marcus Rashford (Manchester United).

Gonçalo Ramos scoorde drie goals op het WK tegen Zwitserland. Verschillende Engelse clubs zouden zijn ontwikkeling met argusogen volgen, maar volgens TeamTalk houdt vooral Manchester United hem in de gaten. De kans dat Ramos in januari al de stap zet, lijkt evenwel klein.

Het Spaanse Fichajes beweert dat Manchester United al een eerste bod van 46 miljoen euro heeft neergeteld voor Cody Gakpo (PSV). Dat zou evenwel geweigerd zijn door de Eindhovenaren. De Nederlandse topclub zou mikken op zo'n 58 miljoen euro. En dus zal er nog een serieus potje onderhandeld moeten worden.

Stefan de Vrij (Internazionale) zou volgens Ekrem Konur zijn carrière kunnen voortzetten in de Premier League of La Liga. Meer bepaald Aston Villa, Leicester City en Atlético Madrid zouden zijn dossier van dichtbij opvolgen. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Hoeveel zal Buchanan kosten?

Meest recent

'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

0
0
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

33
33
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

9
9
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

152
152
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

62
62
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

65
65
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

86
86
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

265
265
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

83
83
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

387
387
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

202
202
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

61
61
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

185
185
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

409
409
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

539
539
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

75
75
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1074
1074
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

279
279
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

915
915
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

241
241
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

472
472
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

47
47

Meer sportnieuws