TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil bom geld, Real slaat superslag'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Tajon Buchanan (Club Brugge) is grof wild na zijn goede WK. Volgens het Canadese medium TSN vonden er al de nodige gesprekken plaats tussen de winger en een aantal gegadigden uit Engeland en Italië. Buchanan zou momenteel al zijn opties overwegen, al wil hij zeker geen overhaaste beslissing nemen. Nog volgens TSN ligt er zelfs een scenario op tafel waarbij hij na een eventuele transfer nog een halfjaar wordt verhuurd aan Club.

Volgens het Italiaanse AreaNapoli wil Blauw-Zwart echter heel wat boter bij de vis. De vraagprijs van zo'n 20 miljoen euro die voor het WK circuleerde, zou al niet meer volstaan. En clubs die in januari willen toeslaan zouden zelfs een pak meer moeten ophoesten.

Antwerp zou een oogje hebben op Daley Blind van Ajax. Deze geruchten worden nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad, dat zich baseert op bronnen rondom Ajax. De Great Old zou niet willen wachten tot komende zomer als zijn contract afloopt, maar in januari al willen toeslaan. Het hoopt om de verdediger dan al transfervrij over te nemen, of tenminste voor een beperkt bedrag.

Volgens het Poolse medium SportoweFakty zou de Great Old ook interesse hebben voor Mateusz Klich. Deze 32-jarige middenvelder verdedigt momenteel de kleuren van Leeds United. Maar bij de Premier League-club moet hij vrede nemen met een bescheiden invallersol. Daarom is hij op zoek naar een nieuwe club waar hij meer minuten kan maken. Het Amerikaanse DC United is naar verluidt ook een optie.

Dries Wouters en Iebe Swers lijken te mogen beschikken bij KV Mechelen. Volgens Het Nieuwsblad komen de twee verdedigers niet langer in de sportieve plannen voor en moeten ze op zoek naar een nieuwe uitdaging. Beide spelers moesten zich de voorbije weken neerleggen bij de concurrentie achterin.

BUITENLAND

Real Madrid zou de strijd om het Braziliaanse wonderkind Endrick (Palmeiras) hebben gewonnen. Dat wordt bevestigd door verschillende bronnen in Spanje en Brazilië. Ook transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat de kogel door de kerk is. Endrick zou in totaal 60 miljoen kosten, met nog eens 12 miljoen euro aan taksen. De jongeling zou wel pas in de zomer van 2024 de overstap maken.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Chelsea een akkoord gevonden met RB Leipzig over de komst van Christopher Nkunku. De Londenaren zouden zo'n 60 miljoen euro neertellen. Daar blijft het evenwel niet bij. Zo meldt The Daily Express dat Todd Boehly wil doordrukken voor de komst van Rafael Leao. Hakim Ziyech, gewild door Milan, zou als soort pasmunt gebruikt worden.

FC Barcelona kampt nog steeds met een heuse schuldenberg. Daarom volgt Barça ook goedkopere alternatieven: spelers die bijna uit contract lopen. Volgens het medium Mundo Deportivo heeft Barça momenteel een zevental op de verlanglijst staan: Ilkay Gündogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Iñigo Martinez (Athletic Bilbao), Milan Skriniar (Internazionale), Ngolo Kanté (Chelsea FC) en in mindere mate Marco Asensio (Real Madrid) en Marcus Rashford (Manchester United).

Gonçalo Ramos scoorde drie goals op het WK tegen Zwitserland. Verschillende Engelse clubs zouden zijn ontwikkeling met argusogen volgen, maar volgens TeamTalk houdt vooral Manchester United hem in de gaten. De kans dat Ramos in januari al de stap zet, lijkt evenwel klein.

Het Spaanse Fichajes beweert dat Manchester United al een eerste bod van 46 miljoen euro heeft neergeteld voor Cody Gakpo (PSV). Dat zou evenwel geweigerd zijn door de Eindhovenaren. De Nederlandse topclub zou mikken op zo'n 58 miljoen euro. En dus zal er nog een serieus potje onderhandeld moeten worden.

Stefan de Vrij (Internazionale) zou volgens Ekrem Konur zijn carrière kunnen voortzetten in de Premier League of La Liga. Meer bepaald Aston Villa, Leicester City en Atlético Madrid zouden zijn dossier van dichtbij opvolgen. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen.

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Hoeveel zal Buchanan kosten?

Meest recent

‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

111
111
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

116
116
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

32
32
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

455
455
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

144
144
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

80
80
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

17
17
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

30
30
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

383
383
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

171
171
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

550
550
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

69
69
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

106
106
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

353
353
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

238
238
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

533
533
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

202
202
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

629
629
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

268
268
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

780
780
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

206
206
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

975
975
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

458
458
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

81
81

Meer sportnieuws