Beroering om transfer Blind naar JPL

542
Beroering om transfer Blind naar JPL

Antwerp FC blijft aandringen op de komst van Daley Blind. The Great Old ondernam in de vorige zomermercato een eerste poging om de Oranje-international naar de Bosuil te halen, maar toen zag hij die transfer nog niet zitten. Enkel als hij zijn basisplaats zou verliezen bij Ajax, wat voor de start van het Wereldkampioenschap in Qatar effectief het geval was, zou Blind alsnog overwegen om Amsterdam te verlaten. De droom van Antwerp kan straks dus wel eens realiteit worden.


DE TWEEDE POGING VAN ANTWERP

In de podcast Pantelic, gespecialiseerd in Ajax-nieuws, wordt er verteld dat de kans niet onbestaande is dat Daley Blind in januari naar Antwerp FC vertrekt. De linksachter onderhoudt geen goede relatie meer met Ajax-coach Alfred Schreuder, die hem in laatste wedstrijden voor het Wereldkampioenschap zelfs degradeerde tot bankzitter - tot groot ongenoegen van Blind zelf uiteraard. Antwerp polste in de vorige zomermercato al eens of Blind zin had om te komen voetballen op de Bosuil, maar toen zag hij een transfer (nog) niet zitten.



Enkel indien hij zijn basisplaats verliest bij Ajax, dan zou een transfer pas bespreekbaar worden. En dat was effectief het geval voor de start van het Wereldkampioenschap. “Ik kan me niet voorstellen dat Daley Blind na het WK nog zal spelen bij Ajax”, voorspelde Khalid Sinouh alvast bij Leeuwen van Voetbalzone. “Alfred Schreuder stelde hem de laatste tijd al niet meer op, en ondertussen is ook gebleken waarom”, stelde de voormalige doelman van AZ Alkmaar na de matige start van Daley Blind met het Nederlandse elftal in Qatar

 AFGESERVEERD BIJ AJAX

Maar Alfred Schreuder degradeerde Daley Blind niet zonder reden tot bankzitter. Het krediet van het Ajax-icoon is niet eindeloos en het brokkelt steeds meer af. De 32-jarige werd dit seizoen zelfs verschillende keren uitgefloten door de eigen supporters. Vorig seizoen opperden de Ajax-fans ook al om Nicolas Tagliafico in zijn plaats op te stellen. Schreuder nam Blind doorgaans in bescherming, maar de radeloze coach staat ook niet op een goed blaadje bij de supporters en bij de clubleiding, waardoor hij de ervaren verdediger wel moest verwijzen naar de bank.



Daley Blind was vroeger de regisseur van de defensie, die wekelijks uitblonk met zijn schitterende passing. Maar in dit seizoen wordt hij vooral getypeerd als een slome en kwetsbare verdediger. Samen met Dusan Tadic heeft Blind ogenschijnlijk zijn beste jaren achter zich. Het profiel van Blind past niet meer in de huisstijl van Ajax en hij moet vooral niet meer rekenen op speelkansen in de grote wedstrijden. De teneur in Nederland is dat Blind nog altijd goed genoeg is voor de Eredivisie, maar zijn gebrek aan snelheid maakt hem wel erg kwetsbaar tegen de Europese top.

BLIND NEEMT WRAAK IN QATAR

Daley Blind bevond zich dus in een grote vormcrisis toen het Wereldkampioenschap in Qatar van start ging, en oorspronkelijk trok hij die bedenkelijke lijn ook door. Tegen Senegal en Ecuador was zijn prestatie van een bedenkelijk niveau, zo leverde hij als linker wingback geen enkele bruikbare voorzet af in deze twee groepswedstrijden. Maar ook al was de Ajacied hopeloos uit vorm, Blind bleef onomstreden in het elftal van Louis van Gaal. De bondscoach van Oranje heeft namelijk een grote voorliefde voor de voetballer Blind, zoals bleek uit zijn documentaire Nooit Meer Stilstaan.

Louis van Gaal bevestigt daarin dat het tegenwoordig veel over fysiek gaat in topvoetbal. “Maar het belangrijkste is en blijft toch of iemand het spelletje ziet. En Daley Blind, die ziet het spelletje wel. Hij ziet het zelfs heel goed.” En om die reden is Blind nog steeds een basisspeler bij het Nederlandse elftal. Hij is een tactisch sterke en creatieve verdediger die moeiteloos het spel kan verleggen. Voor zijn kwaliteiten bekleedt Blind ook de ideale positie: linksback in een verdediging met vijf op een lijn. Daarin komt zijn uitstekende passing, inzicht, timing en positionering bijzonder goed tot uiting.



Dat bleek alvast in de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Louis van Gaal liet toen het balbezit en het initiatief over aan de USMNT, waarna Nederland rustig wachtte op een foute pass. “Provocerende pressing”, zoals van Gaal dat parafraseerde. Maar bij balverlies van de Amerikanen kwam er veel aanvallende ruimte achter hun beide backs. Daardoor kon Daley Blind vanuit zijn positie als linker wingback een hoofdrol opeisen door de passes op het juiste moment diep te spelen en op die manier een bepalende factor te worden bij Oranje. Blind gooit in extremis hoge ogen in Qatar. En dat voor een bankzitter van Ajax. Of toekomstige vedette van Antwerp FC?

LEES OOK: Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Moet Antwerp vol gaan voor Blind?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

24
24
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

20
20
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

25
25
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

12
12
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

151
151
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

146
146
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

64
64
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

15
15
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

114
114
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

243
243
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

344
344
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

181
181
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

105
105
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

84
84
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

302
302
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

173
173
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

616
616
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

160
160
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

39
39
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

421
421
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

431
431
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

325
325

Meer sportnieuws