Beroering om transfer Blind naar JPL

542
Beroering om transfer Blind naar JPL

Antwerp FC blijft aandringen op de komst van Daley Blind. The Great Old ondernam in de vorige zomermercato een eerste poging om de Oranje-international naar de Bosuil te halen, maar toen zag hij die transfer nog niet zitten. Enkel als hij zijn basisplaats zou verliezen bij Ajax, wat voor de start van het Wereldkampioenschap in Qatar effectief het geval was, zou Blind alsnog overwegen om Amsterdam te verlaten. De droom van Antwerp kan straks dus wel eens realiteit worden.


DE TWEEDE POGING VAN ANTWERP

In de podcast Pantelic, gespecialiseerd in Ajax-nieuws, wordt er verteld dat de kans niet onbestaande is dat Daley Blind in januari naar Antwerp FC vertrekt. De linksachter onderhoudt geen goede relatie meer met Ajax-coach Alfred Schreuder, die hem in laatste wedstrijden voor het Wereldkampioenschap zelfs degradeerde tot bankzitter - tot groot ongenoegen van Blind zelf uiteraard. Antwerp polste in de vorige zomermercato al eens of Blind zin had om te komen voetballen op de Bosuil, maar toen zag hij een transfer (nog) niet zitten.



Enkel indien hij zijn basisplaats verliest bij Ajax, dan zou een transfer pas bespreekbaar worden. En dat was effectief het geval voor de start van het Wereldkampioenschap. “Ik kan me niet voorstellen dat Daley Blind na het WK nog zal spelen bij Ajax”, voorspelde Khalid Sinouh alvast bij Leeuwen van Voetbalzone. “Alfred Schreuder stelde hem de laatste tijd al niet meer op, en ondertussen is ook gebleken waarom”, stelde de voormalige doelman van AZ Alkmaar na de matige start van Daley Blind met het Nederlandse elftal in Qatar

 AFGESERVEERD BIJ AJAX

Maar Alfred Schreuder degradeerde Daley Blind niet zonder reden tot bankzitter. Het krediet van het Ajax-icoon is niet eindeloos en het brokkelt steeds meer af. De 32-jarige werd dit seizoen zelfs verschillende keren uitgefloten door de eigen supporters. Vorig seizoen opperden de Ajax-fans ook al om Nicolas Tagliafico in zijn plaats op te stellen. Schreuder nam Blind doorgaans in bescherming, maar de radeloze coach staat ook niet op een goed blaadje bij de supporters en bij de clubleiding, waardoor hij de ervaren verdediger wel moest verwijzen naar de bank.



Daley Blind was vroeger de regisseur van de defensie, die wekelijks uitblonk met zijn schitterende passing. Maar in dit seizoen wordt hij vooral getypeerd als een slome en kwetsbare verdediger. Samen met Dusan Tadic heeft Blind ogenschijnlijk zijn beste jaren achter zich. Het profiel van Blind past niet meer in de huisstijl van Ajax en hij moet vooral niet meer rekenen op speelkansen in de grote wedstrijden. De teneur in Nederland is dat Blind nog altijd goed genoeg is voor de Eredivisie, maar zijn gebrek aan snelheid maakt hem wel erg kwetsbaar tegen de Europese top.

BLIND NEEMT WRAAK IN QATAR

Daley Blind bevond zich dus in een grote vormcrisis toen het Wereldkampioenschap in Qatar van start ging, en oorspronkelijk trok hij die bedenkelijke lijn ook door. Tegen Senegal en Ecuador was zijn prestatie van een bedenkelijk niveau, zo leverde hij als linker wingback geen enkele bruikbare voorzet af in deze twee groepswedstrijden. Maar ook al was de Ajacied hopeloos uit vorm, Blind bleef onomstreden in het elftal van Louis van Gaal. De bondscoach van Oranje heeft namelijk een grote voorliefde voor de voetballer Blind, zoals bleek uit zijn documentaire Nooit Meer Stilstaan.

Louis van Gaal bevestigt daarin dat het tegenwoordig veel over fysiek gaat in topvoetbal. “Maar het belangrijkste is en blijft toch of iemand het spelletje ziet. En Daley Blind, die ziet het spelletje wel. Hij ziet het zelfs heel goed.” En om die reden is Blind nog steeds een basisspeler bij het Nederlandse elftal. Hij is een tactisch sterke en creatieve verdediger die moeiteloos het spel kan verleggen. Voor zijn kwaliteiten bekleedt Blind ook de ideale positie: linksback in een verdediging met vijf op een lijn. Daarin komt zijn uitstekende passing, inzicht, timing en positionering bijzonder goed tot uiting.



Dat bleek alvast in de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Louis van Gaal liet toen het balbezit en het initiatief over aan de USMNT, waarna Nederland rustig wachtte op een foute pass. “Provocerende pressing”, zoals van Gaal dat parafraseerde. Maar bij balverlies van de Amerikanen kwam er veel aanvallende ruimte achter hun beide backs. Daardoor kon Daley Blind vanuit zijn positie als linker wingback een hoofdrol opeisen door de passes op het juiste moment diep te spelen en op die manier een bepalende factor te worden bij Oranje. Blind gooit in extremis hoge ogen in Qatar. En dat voor een bankzitter van Ajax. Of toekomstige vedette van Antwerp FC?

LEES OOK: 'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Moet Antwerp vol gaan voor Blind?

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

55
55
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

104
104
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

29
29
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

165
165
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

601
601
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

59
59
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

134
134
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

766
766
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

270
270
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

90
90
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

355
355
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

265
265
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1740
1740
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

284
284
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

396
396
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

216
216
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

697
697
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

736
736
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

320
320
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

380
380
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1915
1915
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

667
667
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

516
516
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

213
213
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

110
110

Meer sportnieuws