Beroering om transfer Blind naar JPL

542
Beroering om transfer Blind naar JPL

Antwerp FC blijft aandringen op de komst van Daley Blind. The Great Old ondernam in de vorige zomermercato een eerste poging om de Oranje-international naar de Bosuil te halen, maar toen zag hij die transfer nog niet zitten. Enkel als hij zijn basisplaats zou verliezen bij Ajax, wat voor de start van het Wereldkampioenschap in Qatar effectief het geval was, zou Blind alsnog overwegen om Amsterdam te verlaten. De droom van Antwerp kan straks dus wel eens realiteit worden.


DE TWEEDE POGING VAN ANTWERP

In de podcast Pantelic, gespecialiseerd in Ajax-nieuws, wordt er verteld dat de kans niet onbestaande is dat Daley Blind in januari naar Antwerp FC vertrekt. De linksachter onderhoudt geen goede relatie meer met Ajax-coach Alfred Schreuder, die hem in laatste wedstrijden voor het Wereldkampioenschap zelfs degradeerde tot bankzitter - tot groot ongenoegen van Blind zelf uiteraard. Antwerp polste in de vorige zomermercato al eens of Blind zin had om te komen voetballen op de Bosuil, maar toen zag hij een transfer (nog) niet zitten.



Enkel indien hij zijn basisplaats verliest bij Ajax, dan zou een transfer pas bespreekbaar worden. En dat was effectief het geval voor de start van het Wereldkampioenschap. “Ik kan me niet voorstellen dat Daley Blind na het WK nog zal spelen bij Ajax”, voorspelde Khalid Sinouh alvast bij Leeuwen van Voetbalzone. “Alfred Schreuder stelde hem de laatste tijd al niet meer op, en ondertussen is ook gebleken waarom”, stelde de voormalige doelman van AZ Alkmaar na de matige start van Daley Blind met het Nederlandse elftal in Qatar

 AFGESERVEERD BIJ AJAX

Maar Alfred Schreuder degradeerde Daley Blind niet zonder reden tot bankzitter. Het krediet van het Ajax-icoon is niet eindeloos en het brokkelt steeds meer af. De 32-jarige werd dit seizoen zelfs verschillende keren uitgefloten door de eigen supporters. Vorig seizoen opperden de Ajax-fans ook al om Nicolas Tagliafico in zijn plaats op te stellen. Schreuder nam Blind doorgaans in bescherming, maar de radeloze coach staat ook niet op een goed blaadje bij de supporters en bij de clubleiding, waardoor hij de ervaren verdediger wel moest verwijzen naar de bank.



Daley Blind was vroeger de regisseur van de defensie, die wekelijks uitblonk met zijn schitterende passing. Maar in dit seizoen wordt hij vooral getypeerd als een slome en kwetsbare verdediger. Samen met Dusan Tadic heeft Blind ogenschijnlijk zijn beste jaren achter zich. Het profiel van Blind past niet meer in de huisstijl van Ajax en hij moet vooral niet meer rekenen op speelkansen in de grote wedstrijden. De teneur in Nederland is dat Blind nog altijd goed genoeg is voor de Eredivisie, maar zijn gebrek aan snelheid maakt hem wel erg kwetsbaar tegen de Europese top.

BLIND NEEMT WRAAK IN QATAR

Daley Blind bevond zich dus in een grote vormcrisis toen het Wereldkampioenschap in Qatar van start ging, en oorspronkelijk trok hij die bedenkelijke lijn ook door. Tegen Senegal en Ecuador was zijn prestatie van een bedenkelijk niveau, zo leverde hij als linker wingback geen enkele bruikbare voorzet af in deze twee groepswedstrijden. Maar ook al was de Ajacied hopeloos uit vorm, Blind bleef onomstreden in het elftal van Louis van Gaal. De bondscoach van Oranje heeft namelijk een grote voorliefde voor de voetballer Blind, zoals bleek uit zijn documentaire Nooit Meer Stilstaan.

Louis van Gaal bevestigt daarin dat het tegenwoordig veel over fysiek gaat in topvoetbal. “Maar het belangrijkste is en blijft toch of iemand het spelletje ziet. En Daley Blind, die ziet het spelletje wel. Hij ziet het zelfs heel goed.” En om die reden is Blind nog steeds een basisspeler bij het Nederlandse elftal. Hij is een tactisch sterke en creatieve verdediger die moeiteloos het spel kan verleggen. Voor zijn kwaliteiten bekleedt Blind ook de ideale positie: linksback in een verdediging met vijf op een lijn. Daarin komt zijn uitstekende passing, inzicht, timing en positionering bijzonder goed tot uiting.



Dat bleek alvast in de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Louis van Gaal liet toen het balbezit en het initiatief over aan de USMNT, waarna Nederland rustig wachtte op een foute pass. “Provocerende pressing”, zoals van Gaal dat parafraseerde. Maar bij balverlies van de Amerikanen kwam er veel aanvallende ruimte achter hun beide backs. Daardoor kon Daley Blind vanuit zijn positie als linker wingback een hoofdrol opeisen door de passes op het juiste moment diep te spelen en op die manier een bepalende factor te worden bij Oranje. Blind gooit in extremis hoge ogen in Qatar. En dat voor een bankzitter van Ajax. Of toekomstige vedette van Antwerp FC?

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

🚀

Moet Antwerp vol gaan voor Blind?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

123
123
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

405
405
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

70
70
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

36
36
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

217
217
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

52
52
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

35
35
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

160
160
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

215
215
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

235
235
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

71
71
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

24
24
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

142
142
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

397
397
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

128
128
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

57
57
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

246
246
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

31
31
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

61
61
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

322
322
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

265
265
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

99
99

Meer sportnieuws