Beroering om transfer Blind naar JPL

542
Beroering om transfer Blind naar JPL

Antwerp FC blijft aandringen op de komst van Daley Blind. The Great Old ondernam in de vorige zomermercato een eerste poging om de Oranje-international naar de Bosuil te halen, maar toen zag hij die transfer nog niet zitten. Enkel als hij zijn basisplaats zou verliezen bij Ajax, wat voor de start van het Wereldkampioenschap in Qatar effectief het geval was, zou Blind alsnog overwegen om Amsterdam te verlaten. De droom van Antwerp kan straks dus wel eens realiteit worden.


DE TWEEDE POGING VAN ANTWERP

In de podcast Pantelic, gespecialiseerd in Ajax-nieuws, wordt er verteld dat de kans niet onbestaande is dat Daley Blind in januari naar Antwerp FC vertrekt. De linksachter onderhoudt geen goede relatie meer met Ajax-coach Alfred Schreuder, die hem in laatste wedstrijden voor het Wereldkampioenschap zelfs degradeerde tot bankzitter - tot groot ongenoegen van Blind zelf uiteraard. Antwerp polste in de vorige zomermercato al eens of Blind zin had om te komen voetballen op de Bosuil, maar toen zag hij een transfer (nog) niet zitten.



Enkel indien hij zijn basisplaats verliest bij Ajax, dan zou een transfer pas bespreekbaar worden. En dat was effectief het geval voor de start van het Wereldkampioenschap. “Ik kan me niet voorstellen dat Daley Blind na het WK nog zal spelen bij Ajax”, voorspelde Khalid Sinouh alvast bij Leeuwen van Voetbalzone. “Alfred Schreuder stelde hem de laatste tijd al niet meer op, en ondertussen is ook gebleken waarom”, stelde de voormalige doelman van AZ Alkmaar na de matige start van Daley Blind met het Nederlandse elftal in Qatar

 AFGESERVEERD BIJ AJAX

Maar Alfred Schreuder degradeerde Daley Blind niet zonder reden tot bankzitter. Het krediet van het Ajax-icoon is niet eindeloos en het brokkelt steeds meer af. De 32-jarige werd dit seizoen zelfs verschillende keren uitgefloten door de eigen supporters. Vorig seizoen opperden de Ajax-fans ook al om Nicolas Tagliafico in zijn plaats op te stellen. Schreuder nam Blind doorgaans in bescherming, maar de radeloze coach staat ook niet op een goed blaadje bij de supporters en bij de clubleiding, waardoor hij de ervaren verdediger wel moest verwijzen naar de bank.



Daley Blind was vroeger de regisseur van de defensie, die wekelijks uitblonk met zijn schitterende passing. Maar in dit seizoen wordt hij vooral getypeerd als een slome en kwetsbare verdediger. Samen met Dusan Tadic heeft Blind ogenschijnlijk zijn beste jaren achter zich. Het profiel van Blind past niet meer in de huisstijl van Ajax en hij moet vooral niet meer rekenen op speelkansen in de grote wedstrijden. De teneur in Nederland is dat Blind nog altijd goed genoeg is voor de Eredivisie, maar zijn gebrek aan snelheid maakt hem wel erg kwetsbaar tegen de Europese top.

BLIND NEEMT WRAAK IN QATAR

Daley Blind bevond zich dus in een grote vormcrisis toen het Wereldkampioenschap in Qatar van start ging, en oorspronkelijk trok hij die bedenkelijke lijn ook door. Tegen Senegal en Ecuador was zijn prestatie van een bedenkelijk niveau, zo leverde hij als linker wingback geen enkele bruikbare voorzet af in deze twee groepswedstrijden. Maar ook al was de Ajacied hopeloos uit vorm, Blind bleef onomstreden in het elftal van Louis van Gaal. De bondscoach van Oranje heeft namelijk een grote voorliefde voor de voetballer Blind, zoals bleek uit zijn documentaire Nooit Meer Stilstaan.

Louis van Gaal bevestigt daarin dat het tegenwoordig veel over fysiek gaat in topvoetbal. “Maar het belangrijkste is en blijft toch of iemand het spelletje ziet. En Daley Blind, die ziet het spelletje wel. Hij ziet het zelfs heel goed.” En om die reden is Blind nog steeds een basisspeler bij het Nederlandse elftal. Hij is een tactisch sterke en creatieve verdediger die moeiteloos het spel kan verleggen. Voor zijn kwaliteiten bekleedt Blind ook de ideale positie: linksback in een verdediging met vijf op een lijn. Daarin komt zijn uitstekende passing, inzicht, timing en positionering bijzonder goed tot uiting.



Dat bleek alvast in de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Louis van Gaal liet toen het balbezit en het initiatief over aan de USMNT, waarna Nederland rustig wachtte op een foute pass. “Provocerende pressing”, zoals van Gaal dat parafraseerde. Maar bij balverlies van de Amerikanen kwam er veel aanvallende ruimte achter hun beide backs. Daardoor kon Daley Blind vanuit zijn positie als linker wingback een hoofdrol opeisen door de passes op het juiste moment diep te spelen en op die manier een bepalende factor te worden bij Oranje. Blind gooit in extremis hoge ogen in Qatar. En dat voor een bankzitter van Ajax. Of toekomstige vedette van Antwerp FC?

LEES OOK: Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Moet Antwerp vol gaan voor Blind?

Meest recent

City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

3
3
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

82
82
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

16
16
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

81
81
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

200
200
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

229
229
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

210
210
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

163
163
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

456
456
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

389
389
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

151
151
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

123
123
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

125
125
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

31
31
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

161
161
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

85
85
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

39
39
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

78
78
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

136
136
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

264
264
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

111
111
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

409
409
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

284
284

Meer sportnieuws