Beroering om transfer Blind naar JPL

door
Beroering om transfer Blind naar JPL

Antwerp FC blijft aandringen op de komst van Daley Blind. The Great Old ondernam in de vorige zomermercato een eerste poging om de Oranje-international naar de Bosuil te halen, maar toen zag hij die transfer nog niet zitten. Enkel als hij zijn basisplaats zou verliezen bij Ajax, wat voor de start van het Wereldkampioenschap in Qatar effectief het geval was, zou Blind alsnog overwegen om Amsterdam te verlaten. De droom van Antwerp kan straks dus wel eens realiteit worden.


DE TWEEDE POGING VAN ANTWERP

In de podcast Pantelic, gespecialiseerd in Ajax-nieuws, wordt er verteld dat de kans niet onbestaande is dat Daley Blind in januari naar Antwerp FC vertrekt. De linksachter onderhoudt geen goede relatie meer met Ajax-coach Alfred Schreuder, die hem in laatste wedstrijden voor het Wereldkampioenschap zelfs degradeerde tot bankzitter - tot groot ongenoegen van Blind zelf uiteraard. Antwerp polste in de vorige zomermercato al eens of Blind zin had om te komen voetballen op de Bosuil, maar toen zag hij een transfer (nog) niet zitten.



Enkel indien hij zijn basisplaats verliest bij Ajax, dan zou een transfer pas bespreekbaar worden. En dat was effectief het geval voor de start van het Wereldkampioenschap. “Ik kan me niet voorstellen dat Daley Blind na het WK nog zal spelen bij Ajax”, voorspelde Khalid Sinouh alvast bij Leeuwen van Voetbalzone. “Alfred Schreuder stelde hem de laatste tijd al niet meer op, en ondertussen is ook gebleken waarom”, stelde de voormalige doelman van AZ Alkmaar na de matige start van Daley Blind met het Nederlandse elftal in Qatar

 AFGESERVEERD BIJ AJAX

Maar Alfred Schreuder degradeerde Daley Blind niet zonder reden tot bankzitter. Het krediet van het Ajax-icoon is niet eindeloos en het brokkelt steeds meer af. De 32-jarige werd dit seizoen zelfs verschillende keren uitgefloten door de eigen supporters. Vorig seizoen opperden de Ajax-fans ook al om Nicolas Tagliafico in zijn plaats op te stellen. Schreuder nam Blind doorgaans in bescherming, maar de radeloze coach staat ook niet op een goed blaadje bij de supporters en bij de clubleiding, waardoor hij de ervaren verdediger wel moest verwijzen naar de bank.



Daley Blind was vroeger de regisseur van de defensie, die wekelijks uitblonk met zijn schitterende passing. Maar in dit seizoen wordt hij vooral getypeerd als een slome en kwetsbare verdediger. Samen met Dusan Tadic heeft Blind ogenschijnlijk zijn beste jaren achter zich. Het profiel van Blind past niet meer in de huisstijl van Ajax en hij moet vooral niet meer rekenen op speelkansen in de grote wedstrijden. De teneur in Nederland is dat Blind nog altijd goed genoeg is voor de Eredivisie, maar zijn gebrek aan snelheid maakt hem wel erg kwetsbaar tegen de Europese top.

BLIND NEEMT WRAAK IN QATAR

Daley Blind bevond zich dus in een grote vormcrisis toen het Wereldkampioenschap in Qatar van start ging, en oorspronkelijk trok hij die bedenkelijke lijn ook door. Tegen Senegal en Ecuador was zijn prestatie van een bedenkelijk niveau, zo leverde hij als linker wingback geen enkele bruikbare voorzet af in deze twee groepswedstrijden. Maar ook al was de Ajacied hopeloos uit vorm, Blind bleef onomstreden in het elftal van Louis van Gaal. De bondscoach van Oranje heeft namelijk een grote voorliefde voor de voetballer Blind, zoals bleek uit zijn documentaire Nooit Meer Stilstaan.

Louis van Gaal bevestigt daarin dat het tegenwoordig veel over fysiek gaat in topvoetbal. “Maar het belangrijkste is en blijft toch of iemand het spelletje ziet. En Daley Blind, die ziet het spelletje wel. Hij ziet het zelfs heel goed.” En om die reden is Blind nog steeds een basisspeler bij het Nederlandse elftal. Hij is een tactisch sterke en creatieve verdediger die moeiteloos het spel kan verleggen. Voor zijn kwaliteiten bekleedt Blind ook de ideale positie: linksback in een verdediging met vijf op een lijn. Daarin komt zijn uitstekende passing, inzicht, timing en positionering bijzonder goed tot uiting.



Dat bleek alvast in de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Louis van Gaal liet toen het balbezit en het initiatief over aan de USMNT, waarna Nederland rustig wachtte op een foute pass. “Provocerende pressing”, zoals van Gaal dat parafraseerde. Maar bij balverlies van de Amerikanen kwam er veel aanvallende ruimte achter hun beide backs. Daardoor kon Daley Blind vanuit zijn positie als linker wingback een hoofdrol opeisen door de passes op het juiste moment diep te spelen en op die manier een bepalende factor te worden bij Oranje. Blind gooit in extremis hoge ogen in Qatar. En dat voor een bankzitter van Ajax. Of toekomstige vedette van Antwerp FC?

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Moet Antwerp vol gaan voor Blind?

Meest recent

‘Trainerscarrousel bij Europese toppers: Mourinho en Alonso’

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

3
3
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

13
13
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

15
15
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

21
21
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

111
111
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

80
80
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

34
34
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

96
96
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

121
121
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

66
66
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

107
107
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

99
99
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

94
94
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

174
174
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

137
137
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

219
219
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

93
93
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

679
679
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

113
113
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

1037
1037
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

424
424
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

81
81
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

352
352

Meer sportnieuws