WK-tegenstander wijst Martinez op bizarre blunder

1352 stemmen
WK-tegenstander wijst Martinez op bizarre blunder

Als enige poule leverde onze groep met Marokko en Kroatië twee kwartfinalisten af op dit WK. Een magere troost weliswaar voor de Rode Duivels na het fiasco in Qatar, wat Roberto Martinez op bakken kritiek kwam te staan. Ook een van onze tegenstanders neemt de intussen ex-bondscoach op de korrel. En dat om een wel bijzondere reden.


Martinez deed in België vooral wenkbrauwen fronsen met zijn keuzes voor anciens als Eden Hazard en Axel Witsel. Sofyan Amrabat, op het Marokkaans middenveld een van de revelaties op dit toernooi, stelt evenwel een andere beslissing van de Spanjaard aan de kaak. Met name die om Hans Vanaken, rond wie de meningen in eigen land nochtans verdeeld zijn, geen kans te gunnen.

"Vanaken heeft me gefeliciteerd. Jullie hadden hem op dit WK best kunnen gebruiken, want ik vind hem echt een heel goede speler", aldus Amrabat bij Het Nieuwsblad over zijn voormalige ploegmaat bij Club Brugge. Martinez dacht daar dus echter anders over. Meer nog: samen met de reservekeepers en defensieve stand-ins mocht Vanaken als enige lid van de selectie zelfs geen enkele keer opdraven.

PECH VOOR HANS?
Voorlopig blijft de draaischijf van Blauw-Zwart op die manier steken op 21 interlands, waarin hij goed was voor vijf doelpunten en zes assists. Toch geen onaardige cijfers. Benieuwd dus of Vanaken beter binnen de plannen van de volgende bondscoach past. Al kan de 30-jarige middenvelder gezien de op til staande generatiewissel net zo zeer zomaar terug volledig uit de boot vallen.

LEES OOK: 'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

Vanaken verdient meer kansen bij de Rode Duivels

Meest recent

'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

99
99
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

187
187
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

16
16
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

177
177
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

481
481
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

45
45
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

200
200
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

265
265
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

170
170
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

178
178
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

196
196
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

577
577
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

117
117
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

265
265
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

334
334
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

341
341
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

594
594
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

409
409
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

153
153
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

201
201
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

441
441
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

570
570
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

390
390
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

187
187
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46

Meer sportnieuws