WK-tegenstander wijst Martinez op bizarre blunder

door
WK-tegenstander wijst Martinez op bizarre blunder

Als enige poule leverde onze groep met Marokko en Kroatië twee kwartfinalisten af op dit WK. Een magere troost weliswaar voor de Rode Duivels na het fiasco in Qatar, wat Roberto Martinez op bakken kritiek kwam te staan. Ook een van onze tegenstanders neemt de intussen ex-bondscoach op de korrel. En dat om een wel bijzondere reden.


Martinez deed in België vooral wenkbrauwen fronsen met zijn keuzes voor anciens als Eden Hazard en Axel Witsel. Sofyan Amrabat, op het Marokkaans middenveld een van de revelaties op dit toernooi, stelt evenwel een andere beslissing van de Spanjaard aan de kaak. Met name die om Hans Vanaken, rond wie de meningen in eigen land nochtans verdeeld zijn, geen kans te gunnen.

"Vanaken heeft me gefeliciteerd. Jullie hadden hem op dit WK best kunnen gebruiken, want ik vind hem echt een heel goede speler", aldus Amrabat bij Het Nieuwsblad over zijn voormalige ploegmaat bij Club Brugge. Martinez dacht daar dus echter anders over. Meer nog: samen met de reservekeepers en defensieve stand-ins mocht Vanaken als enige lid van de selectie zelfs geen enkele keer opdraven.

PECH VOOR HANS?
Voorlopig blijft de draaischijf van Blauw-Zwart op die manier steken op 21 interlands, waarin hij goed was voor vijf doelpunten en zes assists. Toch geen onaardige cijfers. Benieuwd dus of Vanaken beter binnen de plannen van de volgende bondscoach past. Al kan de 30-jarige middenvelder gezien de op til staande generatiewissel net zo zeer zomaar terug volledig uit de boot vallen.

LEES OOK: Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Vanaken verdient meer kansen bij de Rode Duivels

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

18
18
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

3
3
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

163
163
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

29
29
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

93
93
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

131
131
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

32
32
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

47
47
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

287
287
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

64
64
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

87
87
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

278
278
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

283
283
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

49
49
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

141
141
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

223
223
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

68
68
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

196
196
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

123
123
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

103
103
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

101
101
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

106
106
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

257
257

Meer sportnieuws