Voetbalnieuws-lezers duidelijk: "Hij wordt nieuwe aanvoerder België"

780 stemmen
Voetbalnieuws-lezers duidelijk:

Eden Hazard kondigde zijn afscheid aan als Rode Duivel. Daardoor zal de volgende bondscoach ook een nieuwe aanvoerder moeten aanstellen. Wie zal dit gaan worden? De lezers van VoetbalNieuws hebben alvast een zeer duidelijke voorkeur.


Het is eerst nog afwachten wie de bondscoach gaat worden én welke Rode Duivels verder zullen doen. Op dit moment zijn ervaren jongens als Toby Alderweireld, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Axel Witsel en Jan Vertonghen nog steeds international. 

DE GROTE DRIE

Onze redactie stelde aan jullie de vraag wie jullie als aanvoerder willen zien. Kevin De Bruyne draagt de grote voorkeur weg met 48% van de stemmen. KDB is de motor van het team en één van de leidende spelers in de selectie. Alleen is het de vraag of De Bruyne een goede aanvoerder is? Bij Man City is hij dat ook niet, ondanks zijn staat van dienst. Thibaut Courtois is de nummer twee met 23% van de stemmen. De doelman van Real Madrid is vaak de spreekbuis bij de nationale ploeg. Bovendien is het iemand die zegt waar het op staat én die met zijn status veel aanzien heeft in de kleedkamer.

Romelu Lukaku is de nummer drie met 17%. 'Big Rom' heeft een beetje de rol van Vincent Kompany overgenomen als motivator van de groep. Lukaku is altijd al een leider geweest en wie weet mag hij de boel gaan leiden. Jan Vertonghen (5%), Youri Tielemans (2%), Amadou Onana (2%) en opvallend genoeg Jérémy Doku (1%) maken ook een kleine kans. Twee procent kiest voor een andere speler.

LEES OOK: Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Wie van deze drie gaat het worden?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

109
109
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

40
40
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

33
33
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

27
27
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

344
344
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

56
56
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

199
199
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

40
40
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

675
675
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1056
1056
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

678
678
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

446
446
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

843
843
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

839
839
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

491
491
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

809
809
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

398
398

Meer sportnieuws