Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

479 stemmen
Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

Eden Hazard kondigde gisteren zijn afscheid aan als Rode Duivel. Na 14 jaar en 126 interlands was het genoeg voor de 31-jarige aanvallende middenvelder. Onze redactie sprak met Stein Huysegems en Vital Borkelmans over een icoon van het Belgische voetbal. Is er nog hoop op een verrassende terugkeer?


Op 19 november 2008 mocht een toen 17-jarige Eden Hazard zijn debuut vieren tegen Luxemburg. Hij kreeg 20 minuten van toenmalig bondscoach René Vandereycken. Stein Huysegems stond die dag ook tussen de lijnen. Hij herinnert zich de piepjonge Hazard zeer goed.

“Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", aldus Huysegems.



SPIJTIGE ZAAK

De voormalige aanvaller van onder meer Feyenoord en KRC Genk is toch verrast dat Hazard er nu de brui aan geeft. "Langs de ene kant ben ik een beetje verbaasd, maar ook weer niet. Hij heeft toch een aantal moeilijke jaren achter de rug bij Real Madrid en er was nu ook het teleurstellend WK met de Rode Duivels. Misschien dat dit toch de doorslag heeft gegeven. Ik vind het wel jammer dat hij stopt, want ik hoopte nog te kunnen genieten van zijn kwaliteiten. Als hij zich bij welke club dan ook weer kon opwerken, dan had hij zeker nog een meerwaarde kunnen zijn bij de Rode Duivels."

Dat is ook de mening van Vital Borkelmans. Die was van 2012 tot 2016 assistent-trainer van België. “Ik ben toch heel erg verrast dat Eden nu al stopt met de nationale ploeg. Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld. Dat hij al zo snel een beslissing neemt om te stoppen, dat vind ik toch bizar. Ik denk dat het ook te maken heeft met de situatie in Madrid en die bij de nationale ploeg. Ik vind het héél jammer." De afgelopen maanden was de kritiek enorm. "Eden is iemand aan wie je dat niet ziet. Maar hij hoort die kritiek ook wel van de mensen rondom hem. Misschien is er toch iets gebeurd in Qatar, of daarvoor."



STATEMENT TEGEN FRANKRIJK

Borkelmans heeft niets dan goede herinneren aan Hazard en komt met een mooi verhaal. “Ik kijk met heel veel plezier terug op die jaren dat ik met hem heb mogen samenwerken. Hij was mijn ‘buddy’, want wij schoten heel goed met elkaar op. Hij was een leuk en plezante jongen, die altijd goed gezind was. Ik kan daar geen kwaad woord over zeggen. Ik heb een eeuwig respect voor hem."

"Een mooi verhaal dat typisch Eden is? Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook”, aldus Borkelmans.



COMEBACK?

Misschien kan een nieuwe bondscoach Hazard alsnog overtuigen. In het verleden stopte Zinédine Zidane ook om nadien terug te keren. Alles kan in het voetbal. Al is het wellicht ijdele hoop. "Eden verdient een mooier afscheid, want het is één van de beste spelers die we ooit hebben gehad. Ondanks zijn status had hij voor iedereen respect. We gaan hem missen bij de Rode Duivels. En toch… Als ik hem was, had ik nog even gewacht wie er trainer zou worden. Misschien kon die die schwung wel terugbrengen bij hem. Hopelijk komt er een coach die hem toch nog kan overtuigen om terug te keren, maar daar vrees ik voor."

De vraag is nu ook: wat gaan Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku doen? “Ik hoop dat Kevin en Romelu verder zullen doen. Ondanks wat er in het begin werd geschreven, waren Eden en Kevin vrij snel vrienden naast het veld. Ik hoop dat niet iedereen zich gaat terugtrekken, want dat zou niet goed zijn voor de jonge generatie. De ervaren jongens die er nu zijn kunnen die jonge gasten helpen om toch nog mooie prestaties op de mat te brengen."

Claudio Reulens

De demonstratie van Eden Hazard in de match tegen Frankrijk:

LEES OOK: Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Gaat een nieuwe bondscoach Hazard nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

19
19
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

74
74
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

75
75
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

289
289
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

63
63
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

103
103
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

383
383
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

198
198
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

364
364
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

90
90
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

506
506
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

989
989
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

294
294
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

127
127
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

307
307
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

320
320
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

486
486
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

905
905
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

291
291
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

595
595
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

518
518
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

118
118

Meer sportnieuws