Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

door
Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

Eden Hazard kondigde gisteren zijn afscheid aan als Rode Duivel. Na 14 jaar en 126 interlands was het genoeg voor de 31-jarige aanvallende middenvelder. Onze redactie sprak met Stein Huysegems en Vital Borkelmans over een icoon van het Belgische voetbal. Is er nog hoop op een verrassende terugkeer?


Op 19 november 2008 mocht een toen 17-jarige Eden Hazard zijn debuut vieren tegen Luxemburg. Hij kreeg 20 minuten van toenmalig bondscoach René Vandereycken. Stein Huysegems stond die dag ook tussen de lijnen. Hij herinnert zich de piepjonge Hazard zeer goed.

“Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", aldus Huysegems.



SPIJTIGE ZAAK

De voormalige aanvaller van onder meer Feyenoord en KRC Genk is toch verrast dat Hazard er nu de brui aan geeft. "Langs de ene kant ben ik een beetje verbaasd, maar ook weer niet. Hij heeft toch een aantal moeilijke jaren achter de rug bij Real Madrid en er was nu ook het teleurstellend WK met de Rode Duivels. Misschien dat dit toch de doorslag heeft gegeven. Ik vind het wel jammer dat hij stopt, want ik hoopte nog te kunnen genieten van zijn kwaliteiten. Als hij zich bij welke club dan ook weer kon opwerken, dan had hij zeker nog een meerwaarde kunnen zijn bij de Rode Duivels."

Dat is ook de mening van Vital Borkelmans. Die was van 2012 tot 2016 assistent-trainer van België. “Ik ben toch heel erg verrast dat Eden nu al stopt met de nationale ploeg. Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld. Dat hij al zo snel een beslissing neemt om te stoppen, dat vind ik toch bizar. Ik denk dat het ook te maken heeft met de situatie in Madrid en die bij de nationale ploeg. Ik vind het héél jammer." De afgelopen maanden was de kritiek enorm. "Eden is iemand aan wie je dat niet ziet. Maar hij hoort die kritiek ook wel van de mensen rondom hem. Misschien is er toch iets gebeurd in Qatar, of daarvoor."



STATEMENT TEGEN FRANKRIJK

Borkelmans heeft niets dan goede herinneren aan Hazard en komt met een mooi verhaal. “Ik kijk met heel veel plezier terug op die jaren dat ik met hem heb mogen samenwerken. Hij was mijn ‘buddy’, want wij schoten heel goed met elkaar op. Hij was een leuk en plezante jongen, die altijd goed gezind was. Ik kan daar geen kwaad woord over zeggen. Ik heb een eeuwig respect voor hem."

"Een mooi verhaal dat typisch Eden is? Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook”, aldus Borkelmans.



COMEBACK?

Misschien kan een nieuwe bondscoach Hazard alsnog overtuigen. In het verleden stopte Zinédine Zidane ook om nadien terug te keren. Alles kan in het voetbal. Al is het wellicht ijdele hoop. "Eden verdient een mooier afscheid, want het is één van de beste spelers die we ooit hebben gehad. Ondanks zijn status had hij voor iedereen respect. We gaan hem missen bij de Rode Duivels. En toch… Als ik hem was, had ik nog even gewacht wie er trainer zou worden. Misschien kon die die schwung wel terugbrengen bij hem. Hopelijk komt er een coach die hem toch nog kan overtuigen om terug te keren, maar daar vrees ik voor."

De vraag is nu ook: wat gaan Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku doen? “Ik hoop dat Kevin en Romelu verder zullen doen. Ondanks wat er in het begin werd geschreven, waren Eden en Kevin vrij snel vrienden naast het veld. Ik hoop dat niet iedereen zich gaat terugtrekken, want dat zou niet goed zijn voor de jonge generatie. De ervaren jongens die er nu zijn kunnen die jonge gasten helpen om toch nog mooie prestaties op de mat te brengen."

Claudio Reulens

De demonstratie van Eden Hazard in de match tegen Frankrijk:

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Gaat een nieuwe bondscoach Hazard nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

27
27
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

36
36
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

33
33
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

51
51
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

48
48
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

207
207
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

52
52
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

217
217
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

96
96
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

330
330
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

138
138
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

374
374
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

473
473
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

307
307
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

122
122
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

134
134
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

194
194
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

330
330
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

320
320
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

282
282
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

903
903
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

473
473

Meer sportnieuws