Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

door
Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

Eden Hazard kondigde gisteren zijn afscheid aan als Rode Duivel. Na 14 jaar en 126 interlands was het genoeg voor de 31-jarige aanvallende middenvelder. Onze redactie sprak met Stein Huysegems en Vital Borkelmans over een icoon van het Belgische voetbal. Is er nog hoop op een verrassende terugkeer?


Op 19 november 2008 mocht een toen 17-jarige Eden Hazard zijn debuut vieren tegen Luxemburg. Hij kreeg 20 minuten van toenmalig bondscoach René Vandereycken. Stein Huysegems stond die dag ook tussen de lijnen. Hij herinnert zich de piepjonge Hazard zeer goed.

“Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", aldus Huysegems.



SPIJTIGE ZAAK

De voormalige aanvaller van onder meer Feyenoord en KRC Genk is toch verrast dat Hazard er nu de brui aan geeft. "Langs de ene kant ben ik een beetje verbaasd, maar ook weer niet. Hij heeft toch een aantal moeilijke jaren achter de rug bij Real Madrid en er was nu ook het teleurstellend WK met de Rode Duivels. Misschien dat dit toch de doorslag heeft gegeven. Ik vind het wel jammer dat hij stopt, want ik hoopte nog te kunnen genieten van zijn kwaliteiten. Als hij zich bij welke club dan ook weer kon opwerken, dan had hij zeker nog een meerwaarde kunnen zijn bij de Rode Duivels."

Dat is ook de mening van Vital Borkelmans. Die was van 2012 tot 2016 assistent-trainer van België. “Ik ben toch heel erg verrast dat Eden nu al stopt met de nationale ploeg. Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld. Dat hij al zo snel een beslissing neemt om te stoppen, dat vind ik toch bizar. Ik denk dat het ook te maken heeft met de situatie in Madrid en die bij de nationale ploeg. Ik vind het héél jammer." De afgelopen maanden was de kritiek enorm. "Eden is iemand aan wie je dat niet ziet. Maar hij hoort die kritiek ook wel van de mensen rondom hem. Misschien is er toch iets gebeurd in Qatar, of daarvoor."



STATEMENT TEGEN FRANKRIJK

Borkelmans heeft niets dan goede herinneren aan Hazard en komt met een mooi verhaal. “Ik kijk met heel veel plezier terug op die jaren dat ik met hem heb mogen samenwerken. Hij was mijn ‘buddy’, want wij schoten heel goed met elkaar op. Hij was een leuk en plezante jongen, die altijd goed gezind was. Ik kan daar geen kwaad woord over zeggen. Ik heb een eeuwig respect voor hem."

"Een mooi verhaal dat typisch Eden is? Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook”, aldus Borkelmans.



COMEBACK?

Misschien kan een nieuwe bondscoach Hazard alsnog overtuigen. In het verleden stopte Zinédine Zidane ook om nadien terug te keren. Alles kan in het voetbal. Al is het wellicht ijdele hoop. "Eden verdient een mooier afscheid, want het is één van de beste spelers die we ooit hebben gehad. Ondanks zijn status had hij voor iedereen respect. We gaan hem missen bij de Rode Duivels. En toch… Als ik hem was, had ik nog even gewacht wie er trainer zou worden. Misschien kon die die schwung wel terugbrengen bij hem. Hopelijk komt er een coach die hem toch nog kan overtuigen om terug te keren, maar daar vrees ik voor."

De vraag is nu ook: wat gaan Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku doen? “Ik hoop dat Kevin en Romelu verder zullen doen. Ondanks wat er in het begin werd geschreven, waren Eden en Kevin vrij snel vrienden naast het veld. Ik hoop dat niet iedereen zich gaat terugtrekken, want dat zou niet goed zijn voor de jonge generatie. De ervaren jongens die er nu zijn kunnen die jonge gasten helpen om toch nog mooie prestaties op de mat te brengen."

Claudio Reulens

De demonstratie van Eden Hazard in de match tegen Frankrijk:

LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Gaat een nieuwe bondscoach Hazard nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

8
8
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

49
49
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

60
60
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

51
51
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

27
27
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

39
39
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

19
19
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

103
103
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

81
81
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

47
47
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

83
83
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

350
350
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

124
124
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

512
512
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

561
561
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

83
83
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

373
373
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

238
238
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

309
309
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

72
72
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

587
587
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

194
194
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

332
332

Meer sportnieuws