Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

479
Spectaculaire terugkeer Eden Hazard?

Eden Hazard kondigde gisteren zijn afscheid aan als Rode Duivel. Na 14 jaar en 126 interlands was het genoeg voor de 31-jarige aanvallende middenvelder. Onze redactie sprak met Stein Huysegems en Vital Borkelmans over een icoon van het Belgische voetbal. Is er nog hoop op een verrassende terugkeer?


Op 19 november 2008 mocht een toen 17-jarige Eden Hazard zijn debuut vieren tegen Luxemburg. Hij kreeg 20 minuten van toenmalig bondscoach René Vandereycken. Stein Huysegems stond die dag ook tussen de lijnen. Hij herinnert zich de piepjonge Hazard zeer goed.

“Hij straalde van in het begin heel veel vertrouwen uit, vond ik. Op de trainingen was hij ook heel aanwezig. Toen zag je meteen dat hij een uitzonderlijk talent was. Eden was bijzonder snel en had een uitstekende dribbel in huis. Daarnaast lag hij meteen heel goed in de groep. Hij was altijd goed gezind", aldus Huysegems.



SPIJTIGE ZAAK

De voormalige aanvaller van onder meer Feyenoord en KRC Genk is toch verrast dat Hazard er nu de brui aan geeft. "Langs de ene kant ben ik een beetje verbaasd, maar ook weer niet. Hij heeft toch een aantal moeilijke jaren achter de rug bij Real Madrid en er was nu ook het teleurstellend WK met de Rode Duivels. Misschien dat dit toch de doorslag heeft gegeven. Ik vind het wel jammer dat hij stopt, want ik hoopte nog te kunnen genieten van zijn kwaliteiten. Als hij zich bij welke club dan ook weer kon opwerken, dan had hij zeker nog een meerwaarde kunnen zijn bij de Rode Duivels."

Dat is ook de mening van Vital Borkelmans. Die was van 2012 tot 2016 assistent-trainer van België. “Ik ben toch heel erg verrast dat Eden nu al stopt met de nationale ploeg. Hij is één van de beste voetballers die ik ooit heb gezien en gekend. Eden was ook een geweldig persoon naast het veld. Dat hij al zo snel een beslissing neemt om te stoppen, dat vind ik toch bizar. Ik denk dat het ook te maken heeft met de situatie in Madrid en die bij de nationale ploeg. Ik vind het héél jammer." De afgelopen maanden was de kritiek enorm. "Eden is iemand aan wie je dat niet ziet. Maar hij hoort die kritiek ook wel van de mensen rondom hem. Misschien is er toch iets gebeurd in Qatar, of daarvoor."



STATEMENT TEGEN FRANKRIJK

Borkelmans heeft niets dan goede herinneren aan Hazard en komt met een mooi verhaal. “Ik kijk met heel veel plezier terug op die jaren dat ik met hem heb mogen samenwerken. Hij was mijn ‘buddy’, want wij schoten heel goed met elkaar op. Hij was een leuk en plezante jongen, die altijd goed gezind was. Ik kan daar geen kwaad woord over zeggen. Ik heb een eeuwig respect voor hem."

"Een mooi verhaal dat typisch Eden is? Hij was iemand die voor de match op zichzelf was. Stress kende hij niet. Er zijn veel verhalen, maar één is mij altijd bijgebleven. Voor een belangrijke match zat hij twee minuten voor we het veld opgingen nog te basketballen. Daarmee wil ik zeggen dat hij de bal in de vuilbak aan het gooien was, terwijl iedereen zo geconcentreerd was. Eden was zichzelf en had nooit stress. Hij focuste zich op een andere manier op een wedstrijd. Het was wel iemand die als hij zei ‘het is vandaag mijn wedstrijd’, dan was het ook zijn match. Je hebt zo wellicht die match op het WK 2018 tegen Brazilië, maar toen ik nog assistent-trainer was herinner ik mij zo partijen tegen Bulgarije en tegen Frankrijk. In ‘zijn’ Frankrijk zei hij dat hij zich ging tonen en dat deed hij dan ook”, aldus Borkelmans.



COMEBACK?

Misschien kan een nieuwe bondscoach Hazard alsnog overtuigen. In het verleden stopte Zinédine Zidane ook om nadien terug te keren. Alles kan in het voetbal. Al is het wellicht ijdele hoop. "Eden verdient een mooier afscheid, want het is één van de beste spelers die we ooit hebben gehad. Ondanks zijn status had hij voor iedereen respect. We gaan hem missen bij de Rode Duivels. En toch… Als ik hem was, had ik nog even gewacht wie er trainer zou worden. Misschien kon die die schwung wel terugbrengen bij hem. Hopelijk komt er een coach die hem toch nog kan overtuigen om terug te keren, maar daar vrees ik voor."

De vraag is nu ook: wat gaan Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku doen? “Ik hoop dat Kevin en Romelu verder zullen doen. Ondanks wat er in het begin werd geschreven, waren Eden en Kevin vrij snel vrienden naast het veld. Ik hoop dat niet iedereen zich gaat terugtrekken, want dat zou niet goed zijn voor de jonge generatie. De ervaren jongens die er nu zijn kunnen die jonge gasten helpen om toch nog mooie prestaties op de mat te brengen."

Claudio Reulens

De demonstratie van Eden Hazard in de match tegen Frankrijk:

LEES OOK: ‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Gaat een nieuwe bondscoach Hazard nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

8
8
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

17
17
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

48
48
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

108
108
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

213
213
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

241
241
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

48
48
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

356
356
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

125
125
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

306
306
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

251
251
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

132
132
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

116
116
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

271
271
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

214
214
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

269
269
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

230
230
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

177
177
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

347
347
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

166
166
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

119
119
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

83
83
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

413
413
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

204
204
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

154
154

Meer sportnieuws