Dit is het masterplan van Oranje tegen Messi

111 stemmen
Dit is het masterplan van Oranje tegen Messi

Het is uitkijken naar de kwartfinales op het WK in Qatar. Alle kwartfinalisten zijn bekend. In een van de mooiste affiches staan Nederland en Argentinië tegenover elkaar. Frenkie de Jong heeft een plannetje klaar om Lionel Messi aan banden te leggen.


De Jong en Nederland rekenenden in hun achtste finale relatief eenvoudig af met de VS. Argentinië had dan weer meer moeite dan verwacht met Australië. In het slot moest doelman Emiliano Martinez de meubelen redden voor Messi en co. Maar het kwartfinale-ticket is binnen. Louis van Gaal en zijn manschappen krijgen de moeilijke opdracht om hun tactiek af te stemmen op Messi, die tegen de Socceroos nog goed was voor een goal.

De Jong laat bij Voetbal International het achterste van zijn tong zien. Volgens hem moet Oranje Messi als ploeg opvangen. "Hoe we Messi gaan verdedigen?", stelt hij luidop de vraag. "We moeten hem vooral als team uitschakelen, door proberen te domineren en te laten zien dat we beter zijn dan Argentinië. Messi is in alle opzichten de beste speler die er is. Het was een voorrecht met hem te spelen en nu tégen hem."

PLOEGMAATS
De Jong kent Messi natuurlijk uitstekend. Beiden speelden nog samen bij FC Barcelona en kennen dus de sterke en zwakke punten van elkaar. De Jong zal Van Gaal ongetwijfeld wat extra info proberen mee te geven bij de voorbereiding van het tactische plan. Bij Nederland zullen ze ongetwijfeld nog eens terugdenken aan het WK in 2014. La Albiceleste wipte onze noorderburen toen in halve finales en mocht het in de finale opnemen tegen Duitsland.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Wie gaat naar de halve finales?

Meest recent

KRC Genk verrast met terugkeer oude bekende

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

0
0
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

54
54
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

164
164
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

326
326
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

285
285
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

359
359
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

192
192
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

435
435
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

138
138
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

208
208
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

206
206
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

92
92
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

231
231
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

528
528
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

154
154
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

218
218
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

398
398
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

98
98
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

657
657
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

65
65
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

268
268
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

435
435
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1049
1049

Meer sportnieuws