‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

door
‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

De WK-gekte draait nog op volle toeren maar ondertussen plant Club Brugge een mooie transferdeal op de wintermercato. De Belgische landskampioen zou namelijk op het punt staan om Bright Arrey-Mbi aan te trekken. Dat is een 19-jarige centrale verdediger die onder contract staat bij Bayern München en die dit seizoen verhuurd wordt aan Hannover 96. Arrey-Mbi is niet de eerste de beste. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern, volgens Eurosport kan hij dezelfde hoge toppen scheren als zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk, en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.


DE STRIJD OM ARREY-MBI

Voorlopig is het nog wachten op een officiële bevestiging vanuit Club Brugge, maar volgens The Athletic zou Bright Arrey-Mbi zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de West-Vlamingen. Blauw-Zwart heeft de talentvolle centrale verdediger al een tijdlang op de radar, want Club legde vorig jaar al een bod neer bij Bayern München. Die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd, waarna Arrey-Mbi, samen met de andere talentvolle youngsters Gabriel Vidovic (Vitesse Arnhem) en Malik Tillman (Rangers FC) vorige zomer tijdelijk gestald werd bij een andere club.

Hannover 96 zag hem graag komen en Bayern München hoopte dat Bright Arrey-Mbi zich goed zou ontwikkelen in Nedersaksen. “Bright heeft een geweldig potentieel, dat is waarom we hem een profcontract gaven tot 2025”, zei sportief directeur Hasan Salihamidzic toen. “Om zich verder te kunnen ontwikkelen moet hij wedstrijden op een hoog niveau spelen. Hannover is de ideale bestemming daarvoor, hij zal in de 2.Bundesliga veel ervaring opdoen.” Arrey-Mbi doet het alvast uitstekend bij Hannover en dat is dus ook Club Brugge niet ontgaan.



Blauw-Zwart zou volgens The Athletic zelfs een akkoord gevonden hebben met de 19-jarige, al lijkt ons dat toch geen uitgemaakte zaak. Bayern München gelooft namelijk hard in de kwaliteiten van Bright Arrey-Mbi, terwijl Hannover volgens Sport 1 een aankoopoptie heeft om de centrale verdediger over te nemen. En Die Roten zijn alvast bereid om die te lichten. “Wij willen Bright”, wond Martin Kind, managing director bij de club, er geen doekjes om. Hannover zou om en bij de 400 duizend euro moeten betalen om de aankoopoptie te lichten bij Bayern München.

JUWEEL VAN BAYERN MÜNCHEN

Er moet dus nog enig voorbehoud gemaakt worden rond de vermeende komst van Bright Arrey-Mbi naar Club Brugge, maar het staat wel al vast dat hij een topper in wording is. Marcus Mann, sportdirecteur bij Hannover, zei dit seizoen dat Arrey-Mbi een hoog getalenteerde speler is die zijn opleiding kreeg op het hoogste niveau (Bayern München en Chelsea). “Hij is fysiek robuust en hij heeft een erg hoge snelheid”, aldus Mann. Eenzelfde vaststelling die eerder ook gemaakt werd door Hansi Flick bij Bayern München. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.



HET PROFIEL VAN JEROME BOATENG

Bright Arrey-Mbi vertoont grote gelijkenissen met Jerome Boateng, toen die dezelfde leeftijd had. De jonge linkspoot pronkt al op vroege leeftijd met een imposante lichaamsbouw en een grote kracht. Daarnaast beschikt hij net zoals Boateng ook over een groot voetballend vermogen. “Zijn athletisme en vista van het spel zit al op een hoog niveau”, getuigde David Alaba, destijds Arrey-Mbi’s ploegmaat bij Bayern München. “Ik zie enorm veel potentieel in hem.” Ook Joshua Kimmich was erg lovend over de jonge centrale verdediger. “Bright is nu al een beest. Je kan zien dat hij elke spier in zijn lichaam gebruikt. Hij verraste me op training dat hij niet timide is”, aldus Kimmich.



VIRGIL VAN DIJK ALS VOORBEELD

Het is duidelijk dat Bright Arrey-Mbi zijn officieuze titel als één van de grootste toptalenten van Bayern München niet gestolen heeft. Hansi Flick liet hem niet voor niets op 17-jarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Bayern München. En dat in de Champions League topaffiche tegen Atlético Madrid: qua vertrouwen en geloof in de youngster kan dat wel tellen. Arrey-Mbi spiegelt zich alvast aan zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk (Liverpool) en dat hoge niveau hoopt hij ooit te halen. En volgens de Duitse tak van Eurosport bestaat de kans weldegelijk dat Arrey-Mbi diezelfde hoge toppen kan scheren.

LEES OOK: Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

7
7
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

405
405
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

72
72
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

21
21
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

42
42
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

84
84
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

140
140
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

101
101
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

80
80
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

294
294
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

327
327
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

49
49
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

150
150
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

216
216
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

308
308
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

70
70
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

70
70
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

277
277
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

425
425
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

394
394
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

281
281
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

460
460
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

255
255

Meer sportnieuws