‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

758
‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

De WK-gekte draait nog op volle toeren maar ondertussen plant Club Brugge een mooie transferdeal op de wintermercato. De Belgische landskampioen zou namelijk op het punt staan om Bright Arrey-Mbi aan te trekken. Dat is een 19-jarige centrale verdediger die onder contract staat bij Bayern München en die dit seizoen verhuurd wordt aan Hannover 96. Arrey-Mbi is niet de eerste de beste. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern, volgens Eurosport kan hij dezelfde hoge toppen scheren als zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk, en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.


DE STRIJD OM ARREY-MBI

Voorlopig is het nog wachten op een officiële bevestiging vanuit Club Brugge, maar volgens The Athletic zou Bright Arrey-Mbi zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de West-Vlamingen. Blauw-Zwart heeft de talentvolle centrale verdediger al een tijdlang op de radar, want Club legde vorig jaar al een bod neer bij Bayern München. Die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd, waarna Arrey-Mbi, samen met de andere talentvolle youngsters Gabriel Vidovic (Vitesse Arnhem) en Malik Tillman (Rangers FC) vorige zomer tijdelijk gestald werd bij een andere club.

Hannover 96 zag hem graag komen en Bayern München hoopte dat Bright Arrey-Mbi zich goed zou ontwikkelen in Nedersaksen. “Bright heeft een geweldig potentieel, dat is waarom we hem een profcontract gaven tot 2025”, zei sportief directeur Hasan Salihamidzic toen. “Om zich verder te kunnen ontwikkelen moet hij wedstrijden op een hoog niveau spelen. Hannover is de ideale bestemming daarvoor, hij zal in de 2.Bundesliga veel ervaring opdoen.” Arrey-Mbi doet het alvast uitstekend bij Hannover en dat is dus ook Club Brugge niet ontgaan.



Blauw-Zwart zou volgens The Athletic zelfs een akkoord gevonden hebben met de 19-jarige, al lijkt ons dat toch geen uitgemaakte zaak. Bayern München gelooft namelijk hard in de kwaliteiten van Bright Arrey-Mbi, terwijl Hannover volgens Sport 1 een aankoopoptie heeft om de centrale verdediger over te nemen. En Die Roten zijn alvast bereid om die te lichten. “Wij willen Bright”, wond Martin Kind, managing director bij de club, er geen doekjes om. Hannover zou om en bij de 400 duizend euro moeten betalen om de aankoopoptie te lichten bij Bayern München.

JUWEEL VAN BAYERN MÜNCHEN

Er moet dus nog enig voorbehoud gemaakt worden rond de vermeende komst van Bright Arrey-Mbi naar Club Brugge, maar het staat wel al vast dat hij een topper in wording is. Marcus Mann, sportdirecteur bij Hannover, zei dit seizoen dat Arrey-Mbi een hoog getalenteerde speler is die zijn opleiding kreeg op het hoogste niveau (Bayern München en Chelsea). “Hij is fysiek robuust en hij heeft een erg hoge snelheid”, aldus Mann. Eenzelfde vaststelling die eerder ook gemaakt werd door Hansi Flick bij Bayern München. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.



HET PROFIEL VAN JEROME BOATENG

Bright Arrey-Mbi vertoont grote gelijkenissen met Jerome Boateng, toen die dezelfde leeftijd had. De jonge linkspoot pronkt al op vroege leeftijd met een imposante lichaamsbouw en een grote kracht. Daarnaast beschikt hij net zoals Boateng ook over een groot voetballend vermogen. “Zijn athletisme en vista van het spel zit al op een hoog niveau”, getuigde David Alaba, destijds Arrey-Mbi’s ploegmaat bij Bayern München. “Ik zie enorm veel potentieel in hem.” Ook Joshua Kimmich was erg lovend over de jonge centrale verdediger. “Bright is nu al een beest. Je kan zien dat hij elke spier in zijn lichaam gebruikt. Hij verraste me op training dat hij niet timide is”, aldus Kimmich.



VIRGIL VAN DIJK ALS VOORBEELD

Het is duidelijk dat Bright Arrey-Mbi zijn officieuze titel als één van de grootste toptalenten van Bayern München niet gestolen heeft. Hansi Flick liet hem niet voor niets op 17-jarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Bayern München. En dat in de Champions League topaffiche tegen Atlético Madrid: qua vertrouwen en geloof in de youngster kan dat wel tellen. Arrey-Mbi spiegelt zich alvast aan zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk (Liverpool) en dat hoge niveau hoopt hij ooit te halen. En volgens de Duitse tak van Eurosport bestaat de kans weldegelijk dat Arrey-Mbi diezelfde hoge toppen kan scheren.

LEES OOK: Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

15
15
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

64
64
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

75
75
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

943
943
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

33
33
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

169
169
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

43
43
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

351
351
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

549
549
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1202
1202
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

383
383
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

327
327
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

436
436
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

249
249
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

216
216
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

158
158
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

123
123
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

61
61
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

93
93
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

298
298
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

414
414
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

147
147
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

81
81
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

140
140
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

74
74

Meer sportnieuws