‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

758 stemmen
‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

De WK-gekte draait nog op volle toeren maar ondertussen plant Club Brugge een mooie transferdeal op de wintermercato. De Belgische landskampioen zou namelijk op het punt staan om Bright Arrey-Mbi aan te trekken. Dat is een 19-jarige centrale verdediger die onder contract staat bij Bayern München en die dit seizoen verhuurd wordt aan Hannover 96. Arrey-Mbi is niet de eerste de beste. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern, volgens Eurosport kan hij dezelfde hoge toppen scheren als zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk, en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.


DE STRIJD OM ARREY-MBI

Voorlopig is het nog wachten op een officiële bevestiging vanuit Club Brugge, maar volgens The Athletic zou Bright Arrey-Mbi zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de West-Vlamingen. Blauw-Zwart heeft de talentvolle centrale verdediger al een tijdlang op de radar, want Club legde vorig jaar al een bod neer bij Bayern München. Die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd, waarna Arrey-Mbi, samen met de andere talentvolle youngsters Gabriel Vidovic (Vitesse Arnhem) en Malik Tillman (Rangers FC) vorige zomer tijdelijk gestald werd bij een andere club.

Hannover 96 zag hem graag komen en Bayern München hoopte dat Bright Arrey-Mbi zich goed zou ontwikkelen in Nedersaksen. “Bright heeft een geweldig potentieel, dat is waarom we hem een profcontract gaven tot 2025”, zei sportief directeur Hasan Salihamidzic toen. “Om zich verder te kunnen ontwikkelen moet hij wedstrijden op een hoog niveau spelen. Hannover is de ideale bestemming daarvoor, hij zal in de 2.Bundesliga veel ervaring opdoen.” Arrey-Mbi doet het alvast uitstekend bij Hannover en dat is dus ook Club Brugge niet ontgaan.



Blauw-Zwart zou volgens The Athletic zelfs een akkoord gevonden hebben met de 19-jarige, al lijkt ons dat toch geen uitgemaakte zaak. Bayern München gelooft namelijk hard in de kwaliteiten van Bright Arrey-Mbi, terwijl Hannover volgens Sport 1 een aankoopoptie heeft om de centrale verdediger over te nemen. En Die Roten zijn alvast bereid om die te lichten. “Wij willen Bright”, wond Martin Kind, managing director bij de club, er geen doekjes om. Hannover zou om en bij de 400 duizend euro moeten betalen om de aankoopoptie te lichten bij Bayern München.

JUWEEL VAN BAYERN MÜNCHEN

Er moet dus nog enig voorbehoud gemaakt worden rond de vermeende komst van Bright Arrey-Mbi naar Club Brugge, maar het staat wel al vast dat hij een topper in wording is. Marcus Mann, sportdirecteur bij Hannover, zei dit seizoen dat Arrey-Mbi een hoog getalenteerde speler is die zijn opleiding kreeg op het hoogste niveau (Bayern München en Chelsea). “Hij is fysiek robuust en hij heeft een erg hoge snelheid”, aldus Mann. Eenzelfde vaststelling die eerder ook gemaakt werd door Hansi Flick bij Bayern München. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.



HET PROFIEL VAN JEROME BOATENG

Bright Arrey-Mbi vertoont grote gelijkenissen met Jerome Boateng, toen die dezelfde leeftijd had. De jonge linkspoot pronkt al op vroege leeftijd met een imposante lichaamsbouw en een grote kracht. Daarnaast beschikt hij net zoals Boateng ook over een groot voetballend vermogen. “Zijn athletisme en vista van het spel zit al op een hoog niveau”, getuigde David Alaba, destijds Arrey-Mbi’s ploegmaat bij Bayern München. “Ik zie enorm veel potentieel in hem.” Ook Joshua Kimmich was erg lovend over de jonge centrale verdediger. “Bright is nu al een beest. Je kan zien dat hij elke spier in zijn lichaam gebruikt. Hij verraste me op training dat hij niet timide is”, aldus Kimmich.



VIRGIL VAN DIJK ALS VOORBEELD

Het is duidelijk dat Bright Arrey-Mbi zijn officieuze titel als één van de grootste toptalenten van Bayern München niet gestolen heeft. Hansi Flick liet hem niet voor niets op 17-jarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Bayern München. En dat in de Champions League topaffiche tegen Atlético Madrid: qua vertrouwen en geloof in de youngster kan dat wel tellen. Arrey-Mbi spiegelt zich alvast aan zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk (Liverpool) en dat hoge niveau hoopt hij ooit te halen. En volgens de Duitse tak van Eurosport bestaat de kans weldegelijk dat Arrey-Mbi diezelfde hoge toppen kan scheren.

LEES OOK: 'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

2
2
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

17
17
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

25
25
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

26
26
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

250
250
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

302
302
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

122
122
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

52
52
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

528
528
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

104
104
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

121
121
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

151
151
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

435
435
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

139
139
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

604
604
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

174
174

Meer sportnieuws