‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

758
‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

De WK-gekte draait nog op volle toeren maar ondertussen plant Club Brugge een mooie transferdeal op de wintermercato. De Belgische landskampioen zou namelijk op het punt staan om Bright Arrey-Mbi aan te trekken. Dat is een 19-jarige centrale verdediger die onder contract staat bij Bayern München en die dit seizoen verhuurd wordt aan Hannover 96. Arrey-Mbi is niet de eerste de beste. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern, volgens Eurosport kan hij dezelfde hoge toppen scheren als zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk, en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.


DE STRIJD OM ARREY-MBI

Voorlopig is het nog wachten op een officiële bevestiging vanuit Club Brugge, maar volgens The Athletic zou Bright Arrey-Mbi zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de West-Vlamingen. Blauw-Zwart heeft de talentvolle centrale verdediger al een tijdlang op de radar, want Club legde vorig jaar al een bod neer bij Bayern München. Die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd, waarna Arrey-Mbi, samen met de andere talentvolle youngsters Gabriel Vidovic (Vitesse Arnhem) en Malik Tillman (Rangers FC) vorige zomer tijdelijk gestald werd bij een andere club.

Hannover 96 zag hem graag komen en Bayern München hoopte dat Bright Arrey-Mbi zich goed zou ontwikkelen in Nedersaksen. “Bright heeft een geweldig potentieel, dat is waarom we hem een profcontract gaven tot 2025”, zei sportief directeur Hasan Salihamidzic toen. “Om zich verder te kunnen ontwikkelen moet hij wedstrijden op een hoog niveau spelen. Hannover is de ideale bestemming daarvoor, hij zal in de 2.Bundesliga veel ervaring opdoen.” Arrey-Mbi doet het alvast uitstekend bij Hannover en dat is dus ook Club Brugge niet ontgaan.



Blauw-Zwart zou volgens The Athletic zelfs een akkoord gevonden hebben met de 19-jarige, al lijkt ons dat toch geen uitgemaakte zaak. Bayern München gelooft namelijk hard in de kwaliteiten van Bright Arrey-Mbi, terwijl Hannover volgens Sport 1 een aankoopoptie heeft om de centrale verdediger over te nemen. En Die Roten zijn alvast bereid om die te lichten. “Wij willen Bright”, wond Martin Kind, managing director bij de club, er geen doekjes om. Hannover zou om en bij de 400 duizend euro moeten betalen om de aankoopoptie te lichten bij Bayern München.

JUWEEL VAN BAYERN MÜNCHEN

Er moet dus nog enig voorbehoud gemaakt worden rond de vermeende komst van Bright Arrey-Mbi naar Club Brugge, maar het staat wel al vast dat hij een topper in wording is. Marcus Mann, sportdirecteur bij Hannover, zei dit seizoen dat Arrey-Mbi een hoog getalenteerde speler is die zijn opleiding kreeg op het hoogste niveau (Bayern München en Chelsea). “Hij is fysiek robuust en hij heeft een erg hoge snelheid”, aldus Mann. Eenzelfde vaststelling die eerder ook gemaakt werd door Hansi Flick bij Bayern München. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.



HET PROFIEL VAN JEROME BOATENG

Bright Arrey-Mbi vertoont grote gelijkenissen met Jerome Boateng, toen die dezelfde leeftijd had. De jonge linkspoot pronkt al op vroege leeftijd met een imposante lichaamsbouw en een grote kracht. Daarnaast beschikt hij net zoals Boateng ook over een groot voetballend vermogen. “Zijn athletisme en vista van het spel zit al op een hoog niveau”, getuigde David Alaba, destijds Arrey-Mbi’s ploegmaat bij Bayern München. “Ik zie enorm veel potentieel in hem.” Ook Joshua Kimmich was erg lovend over de jonge centrale verdediger. “Bright is nu al een beest. Je kan zien dat hij elke spier in zijn lichaam gebruikt. Hij verraste me op training dat hij niet timide is”, aldus Kimmich.



VIRGIL VAN DIJK ALS VOORBEELD

Het is duidelijk dat Bright Arrey-Mbi zijn officieuze titel als één van de grootste toptalenten van Bayern München niet gestolen heeft. Hansi Flick liet hem niet voor niets op 17-jarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Bayern München. En dat in de Champions League topaffiche tegen Atlético Madrid: qua vertrouwen en geloof in de youngster kan dat wel tellen. Arrey-Mbi spiegelt zich alvast aan zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk (Liverpool) en dat hoge niveau hoopt hij ooit te halen. En volgens de Duitse tak van Eurosport bestaat de kans weldegelijk dat Arrey-Mbi diezelfde hoge toppen kan scheren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

5
5
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

46
46
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

12
12
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

40
40
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

160
160
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

45
45
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

153
153
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

19
19
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

31
31
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

50
50
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

61
61
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

266
266
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

24
24
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

70
70
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

201
201
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

114
114
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

104
104
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

219
219
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

53
53
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

139
139
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

319
319
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

330
330
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

130
130
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

160
160
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

94
94

Meer sportnieuws