‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

758 stemmen
‘Club Brugge pakt door met ‘nieuwe van Dijk’’

De WK-gekte draait nog op volle toeren maar ondertussen plant Club Brugge een mooie transferdeal op de wintermercato. De Belgische landskampioen zou namelijk op het punt staan om Bright Arrey-Mbi aan te trekken. Dat is een 19-jarige centrale verdediger die onder contract staat bij Bayern München en die dit seizoen verhuurd wordt aan Hannover 96. Arrey-Mbi is niet de eerste de beste. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern, volgens Eurosport kan hij dezelfde hoge toppen scheren als zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk, en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.


DE STRIJD OM ARREY-MBI

Voorlopig is het nog wachten op een officiële bevestiging vanuit Club Brugge, maar volgens The Athletic zou Bright Arrey-Mbi zijn handtekening gezet hebben onder een contract bij de West-Vlamingen. Blauw-Zwart heeft de talentvolle centrale verdediger al een tijdlang op de radar, want Club legde vorig jaar al een bod neer bij Bayern München. Die aanbieding werd uiteindelijk geweigerd, waarna Arrey-Mbi, samen met de andere talentvolle youngsters Gabriel Vidovic (Vitesse Arnhem) en Malik Tillman (Rangers FC) vorige zomer tijdelijk gestald werd bij een andere club.

Hannover 96 zag hem graag komen en Bayern München hoopte dat Bright Arrey-Mbi zich goed zou ontwikkelen in Nedersaksen. “Bright heeft een geweldig potentieel, dat is waarom we hem een profcontract gaven tot 2025”, zei sportief directeur Hasan Salihamidzic toen. “Om zich verder te kunnen ontwikkelen moet hij wedstrijden op een hoog niveau spelen. Hannover is de ideale bestemming daarvoor, hij zal in de 2.Bundesliga veel ervaring opdoen.” Arrey-Mbi doet het alvast uitstekend bij Hannover en dat is dus ook Club Brugge niet ontgaan.



Blauw-Zwart zou volgens The Athletic zelfs een akkoord gevonden hebben met de 19-jarige, al lijkt ons dat toch geen uitgemaakte zaak. Bayern München gelooft namelijk hard in de kwaliteiten van Bright Arrey-Mbi, terwijl Hannover volgens Sport 1 een aankoopoptie heeft om de centrale verdediger over te nemen. En Die Roten zijn alvast bereid om die te lichten. “Wij willen Bright”, wond Martin Kind, managing director bij de club, er geen doekjes om. Hannover zou om en bij de 400 duizend euro moeten betalen om de aankoopoptie te lichten bij Bayern München.

JUWEEL VAN BAYERN MÜNCHEN

Er moet dus nog enig voorbehoud gemaakt worden rond de vermeende komst van Bright Arrey-Mbi naar Club Brugge, maar het staat wel al vast dat hij een topper in wording is. Marcus Mann, sportdirecteur bij Hannover, zei dit seizoen dat Arrey-Mbi een hoog getalenteerde speler is die zijn opleiding kreeg op het hoogste niveau (Bayern München en Chelsea). “Hij is fysiek robuust en hij heeft een erg hoge snelheid”, aldus Mann. Eenzelfde vaststelling die eerder ook gemaakt werd door Hansi Flick bij Bayern München. Bild omschrijft hem als het defensieve juweel van Bayern en Sport 1 noemt hem het antwoord van Bayern op het toptalent Youssoufa Moukoko van Borussia Dortmund.



HET PROFIEL VAN JEROME BOATENG

Bright Arrey-Mbi vertoont grote gelijkenissen met Jerome Boateng, toen die dezelfde leeftijd had. De jonge linkspoot pronkt al op vroege leeftijd met een imposante lichaamsbouw en een grote kracht. Daarnaast beschikt hij net zoals Boateng ook over een groot voetballend vermogen. “Zijn athletisme en vista van het spel zit al op een hoog niveau”, getuigde David Alaba, destijds Arrey-Mbi’s ploegmaat bij Bayern München. “Ik zie enorm veel potentieel in hem.” Ook Joshua Kimmich was erg lovend over de jonge centrale verdediger. “Bright is nu al een beest. Je kan zien dat hij elke spier in zijn lichaam gebruikt. Hij verraste me op training dat hij niet timide is”, aldus Kimmich.



VIRGIL VAN DIJK ALS VOORBEELD

Het is duidelijk dat Bright Arrey-Mbi zijn officieuze titel als één van de grootste toptalenten van Bayern München niet gestolen heeft. Hansi Flick liet hem niet voor niets op 17-jarige leeftijd debuteren in het eerste elftal van Bayern München. En dat in de Champions League topaffiche tegen Atlético Madrid: qua vertrouwen en geloof in de youngster kan dat wel tellen. Arrey-Mbi spiegelt zich alvast aan zijn grote voorbeeld Virgil van Dijk (Liverpool) en dat hoge niveau hoopt hij ooit te halen. En volgens de Duitse tak van Eurosport bestaat de kans weldegelijk dat Arrey-Mbi diezelfde hoge toppen kan scheren.

LEES OOK: 'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

156
156
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

214
214
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

38
38
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

299
299
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

254
254
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

121
121
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

139
139
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

347
347
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

451
451
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

314
314
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

95
95
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

621
621
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

124
124
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

53
53
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

285
285
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

87
87
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

891
891
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

360
360
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

477
477

Meer sportnieuws