Eén optie minder voor KBVB: "Gelukkig met wat ik nu doe"

door
Eén optie minder voor KBVB:

België zoekt naar een nieuwe technisch directeur en bondscoach. Frank Raes opperde onlangs om Jacky Mathijssen tijdelijk aan te stellen als interim-bondscoach. De trainer van de Belgische beloften sprak bij Christiaens & Company over die mogelijkheid. Voorlopig is het niet aan de orde.


"Goh (zucht). Ik zou dat liever willen doen in functie van een andere hoofdverantwoordelijke", aldus Mathijssen. De coach lijkt er dus niet echt voor open te staan, want hij voelt zich zeer goed bij de beloften. Hij wil met hen dolgraag naar de Olympische Spelen. “Ik ben gelukkig met het werk dat ik nu doe. Maar ik ben altijd bereid om mijn mening te geven. Het lijkt me wel het meest verstandige dat er een technisch directeur én een nieuwe bondscoach gaat komen.”

BELGISCHE BONDSCOACH

Er doen al heel veel namen de ronde: van Hein Vanhaezebrouck tot Hervé Renard, tot zelfs Louis van Gaal. Mathijssen heeft alvast één voorkeur. "Wie de nieuwe bondscoach moet worden? Ik hoor soms de naam van Van Gaal vallen. Als we een Belg aanstellen die geen Frans kan, is het kot te klein. Gaan we dan een Nederlander aanstellen die geen Frans spreekt? Dan is dat geen probleem meer? Ik heb het liefst een Belgische bondscoach."

Martinez sprak geen Nederlands of Frans, maar deed alles in het Engels. Hij kreeg daardoor amper kritiek. Sommige waarnemers zijn daarom van mening dat een buitenlander een goede oplossing is voor deze problematiek.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Moet de KBVB Mathijssen toch eens polsen voor de rol van interim-coach?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

4
4
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

19
19
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

22
22
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

167
167
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

327
327
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

257
257
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

167
167
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

124
124
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

77
77
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

522
522
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

314
314
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

316
316
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

377
377
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

209
209
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

337
337
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

795
795
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

268
268
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

211
211
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

120
120
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1060
1060

Meer sportnieuws