Topland blundert met 'aanstellen Roberto Martinez'

741 stemmen
Topland blundert met 'aanstellen Roberto Martinez'

Net zoals voor de Rode Duivels eindigde ook voor Spanje het Wereldkampioenschap in mineur. La Roja raakte niet verder dan de achtste finales, waarin Marokko de Spanjaarden uit het toernooi knikkerde. Door deze te vroege uitschakeling staat de positie van Luis Enrique zwaar ter discussie. Roberto Martinez, nog maar net vertrokken bij de Rode Duivels, wordt alvast getipt als zijn opvolger. Al is het nog maar de vraag of Martinez wel de geknipte man is voor deze job.


DRUK WORDT ONHOUDBAAR

“Nu is het niet het moment om te praten over mijn toekomst”, zei Luis Enrique in zijn eerste interview net na de pijnlijke en onverwachte uitschakeling tegen Marokko. “Mijn contract loopt af, maar ik ben gelukkig bij de nationale ploeg, met de bond, met de voorzitter. Ik kan altijd verder gaan maar ik moet eerst nadenken wat het beste is voor mij en de nationale ploeg, en tot rust komen.” Gelet op zijn aflopend contract bij de Spaanse voetbalbond én de vroegtijdige uitschakeling in Qatar, een situatie die erg gelijklopend is aan die van Roberto Martinez voorheen bij België, lijkt een vertrek van Enrique in de nabije toekomst zeker aan de orde.

Luis Enrique is ook iemand die je op z’n woord mag geloven. De 52-jarige won landstitels en de Champions League met FC Barcelona, in 2015 werd hij verkozen tot de beste coach ter wereld. Als hij nadenkt over zijn toekomst bij Spanje, dan mag je dat ook serieus nemen. Hij beseft uiteraard ook zelf dat La Roja stevig tekort kwam op het Wereldkampioenschap in Qatar. De Spanjaarden startten furieus met een ongeziene 7-0 overwinning tegen Costa Rica maar de laatste groepswedstrijd (tegen Japan) alsook de achtste finales (tegen Marokko) gingen telkens verloren. En dat zorgde toch voor groot gezichtsverlies bij Enrique en Spanje.



Spanje, één van de grote schaduwfavorieten in Qatar, verloor de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen Marokko, een kleine voetbalnatie dat zich niet kwalificeerde voor de eerste vier WK’s in de 21ste eeuw. Op het gebied van voetbalniveau en -cultuur kon het contrast tussen beide landen niet groter zijn. Luis Enrique weet dat de nederlaag tegen Marokko niet in zijn voordeel speelt en het ganse Spaanse voetbal zelfs in verlegenheid brengt. Ook zijn vreemde beslissingen in de strafschoppenreeks zorgden voor grote vraagtekens. We weten bijvoorbeeld niet wie de vierde en vijfde penalty zou trappen voor Spanje.

MARTINEZ KANDIDAAT-OPVOLGER

Ondertussen is de Spaanse media bezig met het identificeren van potentiële kandidaat-opvolgers voor Luis Enrique. Marca schuift alvast vier opties naar voren. De eerste is Marcelino García Toral, ex-Valencia, Athletic Bilbao en Villarreal, die wordt beschouwd als de beste piste. Rafa Benitez, de ex-coach van onder meer Valencia, Liverpool, Chelsea en Real Madrid, is eveneens clubloos. Luis de la Fuente is momenteel de bondscoach van de U21, waar hij uitstekend werk levert. De vierde kandidaat is Roberto Martinez, die nog maar net vertrokken is bij de Belgische voetbalbond na eveneens een - zacht uitgedrukt - tegenvallende campagne in Qatar.



Dat hij genoemd wordt als één van de mogelijke Spaanse bondscoaches is dan ook volledig logisch. Roberto Martinez is een product van de Spaanse voetbalschool en hij heeft meer dan zes jaar ervaring als selectieheer van de Belgische nationale ploeg. Martinez weet dus bijzonder goed hoe een bondscoach opereert en hij kent het Spaanse voetbal als zijn broekzak. Voor Martinez zou het zijn eerste trainersopdracht zijn in Spanje, want naast België werkte hij alleen nog maar in Engeland (bij Swansea, Wigan en Everton). Martinez zou dus voor het eerst kunnen ‘thuiskomen’ in Spanje.

SPANJE WIL STIJLBREUK, MARTINEZ NIET DE BESTE OPTIE

Anderzijds is de kandidatuur van Roberto Martinez sportief misschien niet de meest interessante voor de Spaanse voetbalbond. Eén van de zaken die Luis Enrique wordt aangewreven is de speelstijl waarover hij niet discussieerde of onderhandelde. Enrique eist het balbezit op, hij streeft naar totale controle van de bal en dominantie. Maar op het Wereldkampioenschap bleek deze stijl en opvatting niet de meest succesvolle aanpak te zijn. Spanje won op die manier bijvoorbeeld maar één wedstrijd (7-0 tegen Costa Rica) in vier wedstrijden in Qatar. De Spaanse media pleit dan ook voor een andere aanpak en stijl voor de Spaanse nationale ploeg. En dan is Martinez zeker niet de geknipte kandidaat voor deze job.



Roberto Martinez draagt namelijk de filosofie van FC Barcelona hoog in het vaandel, eenzelfde visie die Luis Enrique hanteert bij Spanje. Martinez wilde bij de Rode Duivels bijvoorbeeld een hoge mate van balbezit en controle, hij ging steeds uit van de voetballende kwaliteiten van de Belgische spelers en hij streefde eveneens naar een dominante speelwijze. En dat zijn net de zaken die men in Spanje anders wil zien. Daar roept de pers en media zelfs om een stijlbreuk. Naar een minder romantische en meer realistische aanpak. En dat was in België ook één van de grote verwijten richting Martinez.

LEES OOK: Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Moet Spanje Martinez aanstellen als nieuwe bondscoach?

Meest recent

Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

49
49
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

37
37
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

141
141
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

195
195
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

55
55
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

178
178
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

114
114
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

44
44
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

172
172
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

127
127
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

49
49
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

77
77
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

112
112
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

292
292
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

128
128
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

109
109
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

158
158
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

495
495
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

155
155
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

367
367
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

286
286
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

134
134
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

98
98

Meer sportnieuws