Topland blundert met 'aanstellen Roberto Martinez'

741
Topland blundert met 'aanstellen Roberto Martinez'

Net zoals voor de Rode Duivels eindigde ook voor Spanje het Wereldkampioenschap in mineur. La Roja raakte niet verder dan de achtste finales, waarin Marokko de Spanjaarden uit het toernooi knikkerde. Door deze te vroege uitschakeling staat de positie van Luis Enrique zwaar ter discussie. Roberto Martinez, nog maar net vertrokken bij de Rode Duivels, wordt alvast getipt als zijn opvolger. Al is het nog maar de vraag of Martinez wel de geknipte man is voor deze job.


DRUK WORDT ONHOUDBAAR

“Nu is het niet het moment om te praten over mijn toekomst”, zei Luis Enrique in zijn eerste interview net na de pijnlijke en onverwachte uitschakeling tegen Marokko. “Mijn contract loopt af, maar ik ben gelukkig bij de nationale ploeg, met de bond, met de voorzitter. Ik kan altijd verder gaan maar ik moet eerst nadenken wat het beste is voor mij en de nationale ploeg, en tot rust komen.” Gelet op zijn aflopend contract bij de Spaanse voetbalbond én de vroegtijdige uitschakeling in Qatar, een situatie die erg gelijklopend is aan die van Roberto Martinez voorheen bij België, lijkt een vertrek van Enrique in de nabije toekomst zeker aan de orde.

Luis Enrique is ook iemand die je op z’n woord mag geloven. De 52-jarige won landstitels en de Champions League met FC Barcelona, in 2015 werd hij verkozen tot de beste coach ter wereld. Als hij nadenkt over zijn toekomst bij Spanje, dan mag je dat ook serieus nemen. Hij beseft uiteraard ook zelf dat La Roja stevig tekort kwam op het Wereldkampioenschap in Qatar. De Spanjaarden startten furieus met een ongeziene 7-0 overwinning tegen Costa Rica maar de laatste groepswedstrijd (tegen Japan) alsook de achtste finales (tegen Marokko) gingen telkens verloren. En dat zorgde toch voor groot gezichtsverlies bij Enrique en Spanje.



Spanje, één van de grote schaduwfavorieten in Qatar, verloor de achtste finales van het Wereldkampioenschap tegen Marokko, een kleine voetbalnatie dat zich niet kwalificeerde voor de eerste vier WK’s in de 21ste eeuw. Op het gebied van voetbalniveau en -cultuur kon het contrast tussen beide landen niet groter zijn. Luis Enrique weet dat de nederlaag tegen Marokko niet in zijn voordeel speelt en het ganse Spaanse voetbal zelfs in verlegenheid brengt. Ook zijn vreemde beslissingen in de strafschoppenreeks zorgden voor grote vraagtekens. We weten bijvoorbeeld niet wie de vierde en vijfde penalty zou trappen voor Spanje.

MARTINEZ KANDIDAAT-OPVOLGER

Ondertussen is de Spaanse media bezig met het identificeren van potentiële kandidaat-opvolgers voor Luis Enrique. Marca schuift alvast vier opties naar voren. De eerste is Marcelino García Toral, ex-Valencia, Athletic Bilbao en Villarreal, die wordt beschouwd als de beste piste. Rafa Benitez, de ex-coach van onder meer Valencia, Liverpool, Chelsea en Real Madrid, is eveneens clubloos. Luis de la Fuente is momenteel de bondscoach van de U21, waar hij uitstekend werk levert. De vierde kandidaat is Roberto Martinez, die nog maar net vertrokken is bij de Belgische voetbalbond na eveneens een - zacht uitgedrukt - tegenvallende campagne in Qatar.



Dat hij genoemd wordt als één van de mogelijke Spaanse bondscoaches is dan ook volledig logisch. Roberto Martinez is een product van de Spaanse voetbalschool en hij heeft meer dan zes jaar ervaring als selectieheer van de Belgische nationale ploeg. Martinez weet dus bijzonder goed hoe een bondscoach opereert en hij kent het Spaanse voetbal als zijn broekzak. Voor Martinez zou het zijn eerste trainersopdracht zijn in Spanje, want naast België werkte hij alleen nog maar in Engeland (bij Swansea, Wigan en Everton). Martinez zou dus voor het eerst kunnen ‘thuiskomen’ in Spanje.

SPANJE WIL STIJLBREUK, MARTINEZ NIET DE BESTE OPTIE

Anderzijds is de kandidatuur van Roberto Martinez sportief misschien niet de meest interessante voor de Spaanse voetbalbond. Eén van de zaken die Luis Enrique wordt aangewreven is de speelstijl waarover hij niet discussieerde of onderhandelde. Enrique eist het balbezit op, hij streeft naar totale controle van de bal en dominantie. Maar op het Wereldkampioenschap bleek deze stijl en opvatting niet de meest succesvolle aanpak te zijn. Spanje won op die manier bijvoorbeeld maar één wedstrijd (7-0 tegen Costa Rica) in vier wedstrijden in Qatar. De Spaanse media pleit dan ook voor een andere aanpak en stijl voor de Spaanse nationale ploeg. En dan is Martinez zeker niet de geknipte kandidaat voor deze job.



Roberto Martinez draagt namelijk de filosofie van FC Barcelona hoog in het vaandel, eenzelfde visie die Luis Enrique hanteert bij Spanje. Martinez wilde bij de Rode Duivels bijvoorbeeld een hoge mate van balbezit en controle, hij ging steeds uit van de voetballende kwaliteiten van de Belgische spelers en hij streefde eveneens naar een dominante speelwijze. En dat zijn net de zaken die men in Spanje anders wil zien. Daar roept de pers en media zelfs om een stijlbreuk. Naar een minder romantische en meer realistische aanpak. En dat was in België ook één van de grote verwijten richting Martinez.

LEES OOK: Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Moet Spanje Martinez aanstellen als nieuwe bondscoach?

Meest recent

Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

1
1
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

42
42
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

183
183
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

133
133
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

57
57
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

38
38
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

436
436
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

378
378
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

50
50
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

106
106
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

100
100
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

251
251
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

103
103
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

346
346
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

99
99
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

117
117
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

271
271
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

243
243
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

61
61
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

36
36
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

57
57
Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

102
102
'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

701
701
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

326
326

Meer sportnieuws