Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

86
Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

Marokko heeft na België en Kroatië ook Spanje kunnen afhouden. In een bekijvende strafschoppenreeks toonden zij zich veruit de betere. De Marokkanen plaatsten zich voor de kwartfinales en dat is een fantastische prestatie voor het Afrikaanse voetbal. Ze schrijven geschiedenis.


De Afrikaanse landen kenden op de voorbije WK's amper vreugde. Geen enkel land wist in 2014 en 2018 door te stoten naar de kwartfinales. Marokko is nog maar het vierde Afrikaanse land dat in de WK-geschiedenis zich wist te kwalificeren voor de laatste acht. Een knappe prestatie dus van de Marokkanen.

Kameroen was in 1990, met de legendarische spits Roger Milla, het eerste Afrikaanse land dat deze prestatie op de mat wist te brengen. Kameroen wist toen in de achtste finales Colombia uit te schakelen, maar een ronde later was Engeland pas in de verlengingen de betere. Een mooi einde voor Milla & co. In 2002 was Senegal bijzonder goed op dreef. In de groepsfase maakte het indruk, onder meer met een zege tegen wereldkampioen Frankrijk, en in de achtste finale liet het Zweden verweesd achter. Turkije was de ronde later te sterk.

In 2010 was Ghana het laatste Afrikaanse land dat de kwartfinales wist te bereiken. Het kegelde de VS uit het toernooi en nadien wachtte Uruguay. Een dramatische partij. Suarez kreeg rood na 120 minuten en Ghana kreeg een penalty. Die werd gemist en in de strafschoppenreeks verzekerde de Zuid-Amerikanen zich van een plaats in de halve finales. Kan Marokko in de volgende ronde Portugal of Zwitserland uitschakelen?

LEES OOK: Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

Gaat Marokko de halve finales bereiken?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

6
6
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

14
14
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

40
40
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

41
41
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

54
54
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

143
143
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

62
62
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

138
138
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

70
70
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

85
85
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

69
69
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

159
159
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

66
66
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

101
101
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

193
193
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

278
278
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

245
245
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

345
345
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

146
146
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

100
100

Meer sportnieuws