Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

door
Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

Marokko heeft na België en Kroatië ook Spanje kunnen afhouden. In een bekijvende strafschoppenreeks toonden zij zich veruit de betere. De Marokkanen plaatsten zich voor de kwartfinales en dat is een fantastische prestatie voor het Afrikaanse voetbal. Ze schrijven geschiedenis.


De Afrikaanse landen kenden op de voorbije WK's amper vreugde. Geen enkel land wist in 2014 en 2018 door te stoten naar de kwartfinales. Marokko is nog maar het vierde Afrikaanse land dat in de WK-geschiedenis zich wist te kwalificeren voor de laatste acht. Een knappe prestatie dus van de Marokkanen.

Kameroen was in 1990, met de legendarische spits Roger Milla, het eerste Afrikaanse land dat deze prestatie op de mat wist te brengen. Kameroen wist toen in de achtste finales Colombia uit te schakelen, maar een ronde later was Engeland pas in de verlengingen de betere. Een mooi einde voor Milla & co. In 2002 was Senegal bijzonder goed op dreef. In de groepsfase maakte het indruk, onder meer met een zege tegen wereldkampioen Frankrijk, en in de achtste finale liet het Zweden verweesd achter. Turkije was de ronde later te sterk.

In 2010 was Ghana het laatste Afrikaanse land dat de kwartfinales wist te bereiken. Het kegelde de VS uit het toernooi en nadien wachtte Uruguay. Een dramatische partij. Suarez kreeg rood na 120 minuten en Ghana kreeg een penalty. Die werd gemist en in de strafschoppenreeks verzekerde de Zuid-Amerikanen zich van een plaats in de halve finales. Kan Marokko in de volgende ronde Portugal of Zwitserland uitschakelen?

Gaat Marokko de halve finales bereiken?

Meest recent

Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

24
24
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

68
68
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

51
51
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

162
162
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

184
184
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

118
118
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

50
50
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

268
268
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

91
91
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

57
57
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

206
206
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

297
297
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

355
355
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

290
290
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

332
332
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

131
131
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

382
382
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

212
212
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

257
257
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

233
233
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

114
114
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

550
550
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

475
475

Meer sportnieuws