Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

86 stemmen
Marokko schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis

Marokko heeft na België en Kroatië ook Spanje kunnen afhouden. In een bekijvende strafschoppenreeks toonden zij zich veruit de betere. De Marokkanen plaatsten zich voor de kwartfinales en dat is een fantastische prestatie voor het Afrikaanse voetbal. Ze schrijven geschiedenis.


De Afrikaanse landen kenden op de voorbije WK's amper vreugde. Geen enkel land wist in 2014 en 2018 door te stoten naar de kwartfinales. Marokko is nog maar het vierde Afrikaanse land dat in de WK-geschiedenis zich wist te kwalificeren voor de laatste acht. Een knappe prestatie dus van de Marokkanen.

Kameroen was in 1990, met de legendarische spits Roger Milla, het eerste Afrikaanse land dat deze prestatie op de mat wist te brengen. Kameroen wist toen in de achtste finales Colombia uit te schakelen, maar een ronde later was Engeland pas in de verlengingen de betere. Een mooi einde voor Milla & co. In 2002 was Senegal bijzonder goed op dreef. In de groepsfase maakte het indruk, onder meer met een zege tegen wereldkampioen Frankrijk, en in de achtste finale liet het Zweden verweesd achter. Turkije was de ronde later te sterk.

In 2010 was Ghana het laatste Afrikaanse land dat de kwartfinales wist te bereiken. Het kegelde de VS uit het toernooi en nadien wachtte Uruguay. Een dramatische partij. Suarez kreeg rood na 120 minuten en Ghana kreeg een penalty. Die werd gemist en in de strafschoppenreeks verzekerde de Zuid-Amerikanen zich van een plaats in de halve finales. Kan Marokko in de volgende ronde Portugal of Zwitserland uitschakelen?

LEES OOK: Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Gaat Marokko de halve finales bereiken?

Meest recent

De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

26
26
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

52
52
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

65
65
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

37
37
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

42
42
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

17
17
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

99
99
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

131
131
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

24
24
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

87
87
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

303
303
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

285
285
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

187
187
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

59
59
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

62
62
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

131
131
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

267
267
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

190
190
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

88
88
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

64
64
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

76
76
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

650
650
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

702
702
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

151
151
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

456
456

Meer sportnieuws