'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

7687
'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

Het WK 2022 moest het laatste huzarenstukje worden van de Gouden Generatie. Na de uitschakeling in de groepsfase keerden de Rode Duivels evenwel met een stevige kater terug uit Qatar. Heel wat steunpilaren gaven dan ook niet thuis in de zandbak, met Kevin De Bruyne wellicht als exponent.


De 31-jarige draaischijf van Manchester City bleek vooral tegen Canada en Marokko slechts een schim van zichzelf. Hoewel het in de match van de waarheid tegen Kroatië iets vlotter liep voor KDB kon hij ook toen niet helemaal overtuigen. Het nationale elftal bij de hand nemen, zoals hij in het verleden nochtans wel zo vaak deed, lukte tijdens dit toernooi helaas op geen enkel moment.

Het Nieuwsblad ging daarom op zoek naar de oorzaak voor die teleurstellende prestaties. Zo is het om te beginnen nog maar ten zeerste de vraag of Roberto Martinez hem wel op de optimale manier gebruikte. De Bruyne, tevens slachtoffer van een ongelegen vormdip, liet zich alleszins voor het eerst opvallend scherp uit over de tactische aanpak van de intussen voormalige bondscoach.

LAPLAND
Ook buiten de lijnen zou de 97-voudig international het echter niet naar zijn zinnen hebben gehad in Qatar. Volgens de krant leed hij daar onder een gebrek aan vrijheid. Naar verluidt wou De Bruyne tussen de wedstrijden door meer tijd doorbrengen met zijn familie. Daar heeft hij nu alvast ruimschoots de tijd voor. Zo geniet het gezin De Bruyne momenteel nog van een vakantie in Lapland.

LEES OOK: Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

De Bruyne was de grootste teleurstelling op dit WK

Meest recent

Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

10
10
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

52
52
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

130
130
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

61
61
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

33
33
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

32
32
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

441
441
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

166
166
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

318
318
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

142
142
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

38
38
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

133
133
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

491
491
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

135
135
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

292
292
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

542
542
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

130
130
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

424
424
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

319
319
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

480
480
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

356
356
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

175
175
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

108
108
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

663
663

Meer sportnieuws