'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

7687
'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

Het WK 2022 moest het laatste huzarenstukje worden van de Gouden Generatie. Na de uitschakeling in de groepsfase keerden de Rode Duivels evenwel met een stevige kater terug uit Qatar. Heel wat steunpilaren gaven dan ook niet thuis in de zandbak, met Kevin De Bruyne wellicht als exponent.


De 31-jarige draaischijf van Manchester City bleek vooral tegen Canada en Marokko slechts een schim van zichzelf. Hoewel het in de match van de waarheid tegen Kroatië iets vlotter liep voor KDB kon hij ook toen niet helemaal overtuigen. Het nationale elftal bij de hand nemen, zoals hij in het verleden nochtans wel zo vaak deed, lukte tijdens dit toernooi helaas op geen enkel moment.

Het Nieuwsblad ging daarom op zoek naar de oorzaak voor die teleurstellende prestaties. Zo is het om te beginnen nog maar ten zeerste de vraag of Roberto Martinez hem wel op de optimale manier gebruikte. De Bruyne, tevens slachtoffer van een ongelegen vormdip, liet zich alleszins voor het eerst opvallend scherp uit over de tactische aanpak van de intussen voormalige bondscoach.

LAPLAND
Ook buiten de lijnen zou de 97-voudig international het echter niet naar zijn zinnen hebben gehad in Qatar. Volgens de krant leed hij daar onder een gebrek aan vrijheid. Naar verluidt wou De Bruyne tussen de wedstrijden door meer tijd doorbrengen met zijn familie. Daar heeft hij nu alvast ruimschoots de tijd voor. Zo geniet het gezin De Bruyne momenteel nog van een vakantie in Lapland.

LEES OOK: Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

De Bruyne was de grootste teleurstelling op dit WK

Meest recent

Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

65
65
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

38
38
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

46
46
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

99
99
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

15
15
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

13
13
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

316
316
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

273
273
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

363
363
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

144
144
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

124
124
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

70
70
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

309
309
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

101
101
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

354
354
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

228
228
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

83
83
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

259
259
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

230
230
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

108
108
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

402
402
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

152
152
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

77
77
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

35
35
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

227
227

Meer sportnieuws