'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

7687 stemmen
'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

Het WK 2022 moest het laatste huzarenstukje worden van de Gouden Generatie. Na de uitschakeling in de groepsfase keerden de Rode Duivels evenwel met een stevige kater terug uit Qatar. Heel wat steunpilaren gaven dan ook niet thuis in de zandbak, met Kevin De Bruyne wellicht als exponent.


De 31-jarige draaischijf van Manchester City bleek vooral tegen Canada en Marokko slechts een schim van zichzelf. Hoewel het in de match van de waarheid tegen Kroatië iets vlotter liep voor KDB kon hij ook toen niet helemaal overtuigen. Het nationale elftal bij de hand nemen, zoals hij in het verleden nochtans wel zo vaak deed, lukte tijdens dit toernooi helaas op geen enkel moment.

Het Nieuwsblad ging daarom op zoek naar de oorzaak voor die teleurstellende prestaties. Zo is het om te beginnen nog maar ten zeerste de vraag of Roberto Martinez hem wel op de optimale manier gebruikte. De Bruyne, tevens slachtoffer van een ongelegen vormdip, liet zich alleszins voor het eerst opvallend scherp uit over de tactische aanpak van de intussen voormalige bondscoach.

LAPLAND
Ook buiten de lijnen zou de 97-voudig international het echter niet naar zijn zinnen hebben gehad in Qatar. Volgens de krant leed hij daar onder een gebrek aan vrijheid. Naar verluidt wou De Bruyne tussen de wedstrijden door meer tijd doorbrengen met zijn familie. Daar heeft hij nu alvast ruimschoots de tijd voor. Zo geniet het gezin De Bruyne momenteel nog van een vakantie in Lapland.

LEES OOK: België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De Bruyne was de grootste teleurstelling op dit WK

Meest recent

'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

80
80
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

125
125
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

59
59
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

84
84
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

230
230
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

205
205
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

196
196
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1495
1495
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

94
94
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

400
400
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

816
816
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

136
136
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

463
463
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

14
14
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

464
464
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

277
277
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

107
107
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

223
223
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

430
430
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

129
129
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

85
85
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

205
205
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

110
110
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

124
124
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

440
440

Meer sportnieuws