'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

door
'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

Het WK 2022 moest het laatste huzarenstukje worden van de Gouden Generatie. Na de uitschakeling in de groepsfase keerden de Rode Duivels evenwel met een stevige kater terug uit Qatar. Heel wat steunpilaren gaven dan ook niet thuis in de zandbak, met Kevin De Bruyne wellicht als exponent.


De 31-jarige draaischijf van Manchester City bleek vooral tegen Canada en Marokko slechts een schim van zichzelf. Hoewel het in de match van de waarheid tegen Kroatië iets vlotter liep voor KDB kon hij ook toen niet helemaal overtuigen. Het nationale elftal bij de hand nemen, zoals hij in het verleden nochtans wel zo vaak deed, lukte tijdens dit toernooi helaas op geen enkel moment.

Het Nieuwsblad ging daarom op zoek naar de oorzaak voor die teleurstellende prestaties. Zo is het om te beginnen nog maar ten zeerste de vraag of Roberto Martinez hem wel op de optimale manier gebruikte. De Bruyne, tevens slachtoffer van een ongelegen vormdip, liet zich alleszins voor het eerst opvallend scherp uit over de tactische aanpak van de intussen voormalige bondscoach.

LAPLAND
Ook buiten de lijnen zou de 97-voudig international het echter niet naar zijn zinnen hebben gehad in Qatar. Volgens de krant leed hij daar onder een gebrek aan vrijheid. Naar verluidt wou De Bruyne tussen de wedstrijden door meer tijd doorbrengen met zijn familie. Daar heeft hij nu alvast ruimschoots de tijd voor. Zo geniet het gezin De Bruyne momenteel nog van een vakantie in Lapland.

LEES OOK: Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De Bruyne was de grootste teleurstelling op dit WK

Meest recent

Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

12
12
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

41
41
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

52
52
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

62
62
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

33
33
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

30
30
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

68
68
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

126
126
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

136
136
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

42
42
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

267
267
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

96
96
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

106
106
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

163
163
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

75
75
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

388
388
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

172
172
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

487
487
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

124
124
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

116
116
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

313
313
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

413
413
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

421
421

Meer sportnieuws