'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

door
'Bijzondere oorzaak WK-dip De Bruyne bekend'

Het WK 2022 moest het laatste huzarenstukje worden van de Gouden Generatie. Na de uitschakeling in de groepsfase keerden de Rode Duivels evenwel met een stevige kater terug uit Qatar. Heel wat steunpilaren gaven dan ook niet thuis in de zandbak, met Kevin De Bruyne wellicht als exponent.


De 31-jarige draaischijf van Manchester City bleek vooral tegen Canada en Marokko slechts een schim van zichzelf. Hoewel het in de match van de waarheid tegen Kroatië iets vlotter liep voor KDB kon hij ook toen niet helemaal overtuigen. Het nationale elftal bij de hand nemen, zoals hij in het verleden nochtans wel zo vaak deed, lukte tijdens dit toernooi helaas op geen enkel moment.

Het Nieuwsblad ging daarom op zoek naar de oorzaak voor die teleurstellende prestaties. Zo is het om te beginnen nog maar ten zeerste de vraag of Roberto Martinez hem wel op de optimale manier gebruikte. De Bruyne, tevens slachtoffer van een ongelegen vormdip, liet zich alleszins voor het eerst opvallend scherp uit over de tactische aanpak van de intussen voormalige bondscoach.

LAPLAND
Ook buiten de lijnen zou de 97-voudig international het echter niet naar zijn zinnen hebben gehad in Qatar. Volgens de krant leed hij daar onder een gebrek aan vrijheid. Naar verluidt wou De Bruyne tussen de wedstrijden door meer tijd doorbrengen met zijn familie. Daar heeft hij nu alvast ruimschoots de tijd voor. Zo geniet het gezin De Bruyne momenteel nog van een vakantie in Lapland.

LEES OOK: WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

De Bruyne was de grootste teleurstelling op dit WK

Meest recent

Genk-fan Brecel zet sportwereld op scherp met straffe droom

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

0
0
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

58
58
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

114
114
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

25
25
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

190
190
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

94
94
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

210
210
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

263
263
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

309
309
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

144
144
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

73
73
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

267
267
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

96
96
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

517
517
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

175
175
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

208
208
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

131
131
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

129
129
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

132
132
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

104
104
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

44
44
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

215
215
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

371
371
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

595
595

Meer sportnieuws