Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

door
Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

De Brazilianen swingden maandag voorbij Zuid-Korea naar de kwartfinales. Neymar en co haalden het met duidelijke 4-1-cijfers. Elke doelpunt werd uitbundig gevierd met een dansje, wat de Goddelijke Kanaries hier en daar kritiek opleverde.


Zo stak oud-voetballer Roy Keane zijn afkeer bij ITV niet onder stoelen of banken. Hij vindt dat de Brazilianen zo een gebrek aan respect tonen. "Ik heb nog nooit zoveel dansjes gezien. Het lijkt wel alsof ik naar ‘Strictly Come Dancing’ aan het kijken ben. Ik weet wel dat dansen cultureel ingebakken zit bij die Brazilianen, maar ik vind het respectloos tegenover de tegenstander", aldus Keane.

Ook Jan Mulder is geen fan. De maakt de Nederlandse analist duidelijk bij Het Laatste Nieuws. "Je merkt duidelijk dat ze op voorhand alles hebben ingestudeerd bij de choreograaf", zegt Mulder. "Spontaan is het niet. Het duurt een beetje lang ook, als ze er nog eens de trainer bij gaan betrekken. Maar ik begrijp het ook wel, dit is de moderne tijd. De tijd van TikTok. Dit gaat de wereld rond. Als je 100 miljoen volgers hebt, zoals Neymar, dan levert elk momentje een miljoen euro op. (lacht) Dus in feite spreekt hier een jaloerse Nederlander. Maar ik ben eerder jaloers op hun spel dan op de dansjes."

KROATIË
Brazilië gaat dus al dansend door het toernooi. Zaterdag staan ze voor een eerste echt grote test, wanneer ze Kroatië in de ogen kijken in de kwartfinales. Luka Modric en co knokten zich met strafschoppen voorbij Japan in de achtste finales. Brazilië verslaan wordt aartsmoeilijk, maar is niet onmogelijk. Dat bewezen de Rode Duivels al in 2018.

LEES OOK: Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

Stoor jij je aan de dansjes?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

2
2
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

6
6
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

92
92
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

43
43
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

112
112
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

101
101
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

106
106
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

204
204
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

267
267
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

107
107
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

328
328
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

277
277
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

143
143
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

236
236
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

404
404
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

256
256
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

267
267
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

406
406
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

507
507
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

332
332
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

117
117
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

71
71

Meer sportnieuws