Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

152 stemmen
Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

De Brazilianen swingden maandag voorbij Zuid-Korea naar de kwartfinales. Neymar en co haalden het met duidelijke 4-1-cijfers. Elke doelpunt werd uitbundig gevierd met een dansje, wat de Goddelijke Kanaries hier en daar kritiek opleverde.


Zo stak oud-voetballer Roy Keane zijn afkeer bij ITV niet onder stoelen of banken. Hij vindt dat de Brazilianen zo een gebrek aan respect tonen. "Ik heb nog nooit zoveel dansjes gezien. Het lijkt wel alsof ik naar ‘Strictly Come Dancing’ aan het kijken ben. Ik weet wel dat dansen cultureel ingebakken zit bij die Brazilianen, maar ik vind het respectloos tegenover de tegenstander", aldus Keane.

Ook Jan Mulder is geen fan. De maakt de Nederlandse analist duidelijk bij Het Laatste Nieuws. "Je merkt duidelijk dat ze op voorhand alles hebben ingestudeerd bij de choreograaf", zegt Mulder. "Spontaan is het niet. Het duurt een beetje lang ook, als ze er nog eens de trainer bij gaan betrekken. Maar ik begrijp het ook wel, dit is de moderne tijd. De tijd van TikTok. Dit gaat de wereld rond. Als je 100 miljoen volgers hebt, zoals Neymar, dan levert elk momentje een miljoen euro op. (lacht) Dus in feite spreekt hier een jaloerse Nederlander. Maar ik ben eerder jaloers op hun spel dan op de dansjes."

KROATIË
Brazilië gaat dus al dansend door het toernooi. Zaterdag staan ze voor een eerste echt grote test, wanneer ze Kroatië in de ogen kijken in de kwartfinales. Luka Modric en co knokten zich met strafschoppen voorbij Japan in de achtste finales. Brazilië verslaan wordt aartsmoeilijk, maar is niet onmogelijk. Dat bewezen de Rode Duivels al in 2018.

LEES OOK: Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Stoor jij je aan de dansjes?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

2
2
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

48
48
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

25
25
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

40
40
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

104
104
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

119
119
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

317
317
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

108
108
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

80
80
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

188
188
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

182
182
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

48
48
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

197
197
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

226
226
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

96
96
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

421
421
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

460
460
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

255
255
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

269
269
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws