Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

door
Mulder met harde kritiek voor dansend Brazilië

De Brazilianen swingden maandag voorbij Zuid-Korea naar de kwartfinales. Neymar en co haalden het met duidelijke 4-1-cijfers. Elke doelpunt werd uitbundig gevierd met een dansje, wat de Goddelijke Kanaries hier en daar kritiek opleverde.


Zo stak oud-voetballer Roy Keane zijn afkeer bij ITV niet onder stoelen of banken. Hij vindt dat de Brazilianen zo een gebrek aan respect tonen. "Ik heb nog nooit zoveel dansjes gezien. Het lijkt wel alsof ik naar ‘Strictly Come Dancing’ aan het kijken ben. Ik weet wel dat dansen cultureel ingebakken zit bij die Brazilianen, maar ik vind het respectloos tegenover de tegenstander", aldus Keane.

Ook Jan Mulder is geen fan. De maakt de Nederlandse analist duidelijk bij Het Laatste Nieuws. "Je merkt duidelijk dat ze op voorhand alles hebben ingestudeerd bij de choreograaf", zegt Mulder. "Spontaan is het niet. Het duurt een beetje lang ook, als ze er nog eens de trainer bij gaan betrekken. Maar ik begrijp het ook wel, dit is de moderne tijd. De tijd van TikTok. Dit gaat de wereld rond. Als je 100 miljoen volgers hebt, zoals Neymar, dan levert elk momentje een miljoen euro op. (lacht) Dus in feite spreekt hier een jaloerse Nederlander. Maar ik ben eerder jaloers op hun spel dan op de dansjes."

KROATIË
Brazilië gaat dus al dansend door het toernooi. Zaterdag staan ze voor een eerste echt grote test, wanneer ze Kroatië in de ogen kijken in de kwartfinales. Luka Modric en co knokten zich met strafschoppen voorbij Japan in de achtste finales. Brazilië verslaan wordt aartsmoeilijk, maar is niet onmogelijk. Dat bewezen de Rode Duivels al in 2018.

Stoor jij je aan de dansjes?

Meest recent

Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

6
6
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

11
11
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

19
19
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

60
60
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

184
184
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

109
109
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

104
104
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

186
186
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

182
182
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

433
433
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

491
491
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

115
115
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

67
67
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

215
215
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

277
277
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

441
441
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

89
89
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

675
675
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

267
267
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

66
66
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

761
761
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

242
242
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

535
535
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

495
495

Meer sportnieuws