TRANSFERUURTJE: 'Club strikt verdediger, titanenstrijd om Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strikt verdediger, titanenstrijd om Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

The Athletic
weet dat Bright Arrey-Mbi (19) zijn handtekening zou gezet hebben bij Club Brugge. De jonge Duitser komt over van Bayern München, dat hem uitleent aan Hannover 96. Het is niet duidelijk hoeveel Club zou betalen voor de verdediger. De landskampioen moet het nieuws zelf nog bevestigen.

Andreas Skov Olsen is erg gewild door Tottenham Hotspur, dat zijn WK-prestaties van dichtbij volgde. Volgens The Sun is de interesse van de Engelse topclub in de Deen alleen maar nog toegenomen. Het medium weet verder ook dat Tottenham niet bereid is om te gaan wachten tot het einde van het seizoen. Zo zouden de Spurs met zekerheid tijdens de wintermercato al een poging willen wagen.

Tijdens het voorbije WK maakte Angelo Preciado bijzonder veel indruk bij Ecuador. Dat leverde hem veel interesse op. Volgens Central Do Flamengo heeft de Braziliaanse topclub Flamengo momenteel de beste papieren. Diverse Braziliaanse media meldden al dat Flamengo tijdens de komende dagen al een voorstel wil neerleggen bij KRC Genk. De Braziliaanse topclub zou namelijk dringend op zoek zijn naar een nieuwe rechtsachter en zou Preciado zelf willen overtuigen met een lucratief contract. Ook Olympique Lyon en Strasbourg worden genoemd.

Selim Amallah is bij Marokko een vaste waarde op het WK. De aanvallende middenvelder deed het de voorbije wedstrijden ook uitstekend, waardoor er ook al sprake zou zijn van de nodige interesse. Zo zou Almeria in januari een poging willen wagen voor Amallah. De Spaanse promovendus zou van de Marokkaan dé vaste pion op het middenveld willen maken.

BUITENLAND

Volgens Marca is Cristiano Ronaldo helemaal rond met Al-Nassr. De stervoetballer tekent voor 2,5 jaar bij de Saudische club en zal er vanaf 1 januari aan de slag gaan. De Portugees zal jaarlijks bijna 200 miljoen euro opstrijken. Daarmee wordt hij in één klap de best betaalde sporter ter wereld.

Het contract van Youri Tielemans bij Leicester City loopt op het einde van het seizoen af. De Rode Duivel wordt daarom al enige tijd gelinkt aan een overstap richting heel wat topclubs. Vorige week raakte bekend dat FC Barcelona geïnteresseerd zou zijn. Volgens Fichajes zou nu ook Real Madrid interesse tonen in Tielemans.

Ook Enzo Fernandez (SL Benfica) zou volgens Marca op de verlanglijst staan van Real. Benfica wil volgens Mundo Deportivo wel boter bij de vis. De Portugese topclub zou naar verluidt 85 miljoen euro willen vangen voor Fernandez, die nog een contract van lange duur heeft tot midden 2027. De Koninklijke broedt op een plannetje om de prijs te drukken. Het zou Renier in de deal willen betrekken en dan zelf nog 70 miljoen willen opleggen.

Jude Bellingham is grof wild bij verschillende grootmachten. Volgens Mundo Deportivo is er een heuse transferoorlog op komst. Daarbij zouden drie topclubs vol met mekaar de strijd aangaan om de handtekening van Bellingham: Liverpool FC, Real Madrid en Manchester City.

Eric ten Hag denkt aan een opvolger van David De Gea, wiens contract eind dit seizoen afloopt. Volgens BILD zou de Nederlander zijn pijlen richten op Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach). De Zwitserse doelman is momenteel met zijn land aan de slag op het WK in Qatar.

Volgens Calciomercato dringt Antonio Conte er bij Tottenham op aan om Marcelo Brozovic (30) te halen. Conte en Tottenham onderhandelen over een nieuw contract, maar de Italiaan wil enkel verlengen als de Spurs hun team op verschillende posities versterken. Conte zou van die situatie willen profiteren om de Kroaat naar Londen te halen. Brozovic heeft nog een contract tot midden 2026 bij Internazionale.

LEES OOK: 'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Waar zal Tielemans terechtkomen?

Meest recent

Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

20
20
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

18
18
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

43
43
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

180
180
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

209
209
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

217
217
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

302
302
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

249
249
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

132
132
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

46
46
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

232
232
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

60
60
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

504
504
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

422
422
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

159
159
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

247
247
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

900
900
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

144
144
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

551
551
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

284
284
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

642
642
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

490
490

Meer sportnieuws