Messi duidt WK-favorieten aan en vergeet... Argentinië

199 stemmen
Messi duidt WK-favorieten aan en vergeet... Argentinië

Argentinië plaatste zich zaterdag voor de kwartfinale van het WK. De Argentijnen versloegen Australië met 2-1. Opnieuw was Lionel Messi van de partij, en liet hij zich opmerken met een knap doelpunt tijdens de eerste helft. 


Na de wedstrijd tegen Australië werd aan Lionel Messi gevraagd wie hij als de absolute WK-favorieten ziet. De Argentijn verraste, en vernoemde niet eens zijn thuisland als kanshebbers op de oppergaai. "Brazilië en Spanje zijn erg goed. Net als Frankrijk zijn zij voor mij de grote favoriet om het WK te gaan winnen", klonk het bij de aanvoerder van de Argentijnen. Opvallend genoeg was er net als voor Argentinië ook geen plaats voor Engeland, Nederland of Portugal bij de favorietenlijst van Messi. 

Aangezien Brazilië zich vanavond plaatste voor de kwartfinale, kunnen Argentinië en Brazilië elkaar enkel nog maar ontmoeten in de halve finale van het tornooi. Een 'droomfinale' tussen beide Zuid-Amerikaanse landen zit er dus niet in. Brazilië moet op zijn beurt wel nog voorbij Kroatië als het het tot die fase van het tornooi wil schoppen. Argentinië staat op zijn beurt dan weer voor een zware dobber tegen onze noorderburen. 

Van Gaal vs. Scaloni

Aanstaande vrijdag neemt Argentinië het dus in zijn kwartfinale op tegen Nederland. Een topaffiche van formaat, en dat weten ook ongetwijfeld Louis Van Gaal en Lionel Scaloni. Het contrast tussen beide bondscoaches kan echter niet groter zijn. De 71-jarige Van Gaal bulkt immers van de ervaring, terwijl de amper 44-jarige Scaloni bij Argentinië pas aan zijn eerste baan als hoofdtrainer toe is. 

LEES OOK: Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Wie haalt het in de kwartfinale?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

37
37
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

37
37
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

112
112
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

361
361
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

509
509
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

468
468
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

399
399
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

538
538
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

235
235
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

464
464
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

726
726
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

395
395
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

751
751
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

739
739
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws