Enrique ziet outsider voor wereldtitel: "Eén van de beste teams"

265 stemmen
Enrique ziet outsider voor wereldtitel:

Spanje indrukwekkend aan het WK met een 7-0-zege tegen Costa Rica. Nadien verloor het toch wel wat van zijn pluimen tegen Duitsland (1-1) en Japan (2-1-nederlaag). De Spanjaarden spelen morgen in de kwartfinale tegen Marokko.


Bondscoach Luis Enrique is bijzonder lovend. Enrique sprak over de nederlaag tegen Japan. “De Japanners waren tien minuten beter dan wij. Tijdens het WK zullen we vaker fases meemaken waarin de tegenstander beter is. Ik kijk vooral naar de positieve punten. Met onze speelstijl lopen we altijd een bepaald risico."

PENALTY’S

"Voetbal is geen eerlijke sport, maar normaal gesproken win je als je beter bent dan de tegenstander. Ik vind Marokko een van de beste ploegen op dit WK als je kijkt naar teamgeest. Ik ken veel Marokkanen en ik hoop dat we allemaal kunnen genieten van dit duel. Er zullen niet veel Spanjaarden zijn in het stadion, maar we vinden het geweldig dat er veel Marokkanen aanwezig zijn. Ze zullen luidruchtig zijn. Zo'n sfeer zal ons alleen maar motiveren”, aldus de Spanjaard.

Hij kreeg ook de vraag of Spanje op penalty’s trainde. “Ze moesten minstens duizend penalty's nemen tijdens trainingen bij hun clubs. Penaltyseries draaien niet alleen om geluk.' Voor penaltyseries is het goed om vaste processen aan te houden. Nee, je kunt de druk van het moment niet trainen, maar door te trainen, kun je er wel beter mee omgaan. Het draait vanaf nu echt om winnen of naar huis gaan”, vertelde de bondscoach.

LEES OOK: Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Maakt Marokko kans op de wereldtitel?

Meest recent

Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

1
1
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

59
59
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

48
48
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

76
76
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

65
65
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

26
26
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

51
51
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

75
75
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

62
62
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

146
146
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

278
278
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

955
955
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

216
216
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

212
212
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

112
112
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

302
302
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

115
115
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

594
594
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

613
613
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

442
442
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1049
1049
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

249
249
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

313
313
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

494
494

Meer sportnieuws