Hans Vanaken slikt domper van jewelste

2232
Hans Vanaken slikt domper van jewelste

Hans Vanaken is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League en ook in de Champions League presteert hij al enkele seizoenen op een hoog niveau. Zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar was dan ook een logisch gevolg, al zal de sterkhouder van Club Brugge ongetwijfeld balen omdat hij er geen enkele minuut in actie kwam. Vanaken werd in de hiërarchie zelfs voorbijgestoken door Amadou Onana, terwijl het slechts een kwestie van tijd is vooraleer het aanstormende toptalent Roméo Lavia aanspraak zal maken op een basisplaats bij de Rode Duivels.


NOG SLECHTER DAN IN 2018

In de aanloop naar het Wereldkampioenschap in Qatar zag het er nochtans goed uit voor Hans Vanaken. De 30-jarige mocht starten in de oefenwedstrijd tegen Egypte, waarin hij de voorkeur kreeg op zijn twee grootste concurrenten Youri Tielemans en Amadou Onana. Niemand had hem vijf dagen voor de start van het EK in het basiselftal verwacht, maar achteraf bekeken was dit echter een vergiftigd geschenk voor Vanaken. De middenvelder speelde geen goede wedstrijd en hij werd tijdens de rust al vervangen door Youri Tielemans.

Dat bleek de voorbode van een wel erg mager Wereldkampioenschap voor Hans Vanaken, want de 23-voudige international kwam geen enkele minuut in actie in Qatar. Samen met Zeno Debast en Wout Faes was hij de enige Belgische veldspeler die geen enkele minuut speelde op de mondial. Ook de reservedoelmannen Koen Casteels en Simon Mignolet bleven uiteraard de hele periode aan de bank gekluisterd. En dat is wel een zware domper voor Vanaken want het was oorspronkelijk nochtans zijn grote doelstelling om effectief in actie te komen.



“Mijn ambitie is dan ook hier zo veel mogelijk minuten te pakken en te genieten van een groot toernooi”, zei Hans Vanaken net voor de start van het Wereldkampioenschap aan Belga. Op het gebied van aantal speelminuten doet hij zelfs slechter dan op het Europees Kampioenschap in 2018, toen hij de mikpunt van spot was omdat hij slechts één minuut speelde op die bewuste eindronde. Vanaken mocht toen enkel invallen in de laatste groepswedstrijd tegen Finland, maar voor de rest haalde hij in Rusland geen enkele keer het wedstrijdblad meer.

GEDAALD IN DE HIËRARCHIE

In vergelijking met 2018 is de internationale status van Hans Vanaken ondertussen wel stevig toegenomen, zowel bij de Rode Duivels als bij Club Brugge in de Champions League, maar dat vertaalde zich in Qatar dus niet in meer speelminuten. Sterker nog, hij daalde zelfs een plaats in de hiërarchie op het centrale middenveld. Onder Roberto Martinez was Axel Witsel incontournable, met daarnaast Youri Tielemans als ‘chouchou’ van de bondscoach. En daarna kwam Vanaken. Maar in Qatar snelde Amadou Onana zowel Vanaken als Tielemans voorbij in de rangorde.



De middenvelder van Everton werd in sneltempo zelfs onmisbaar voor de Rode Duivels. Amadou Onana was geschorst voor de beslissende groepswedstrijd tegen Kroatië en dat bezorgde Roberto Martinez een enorm groot probleem. “Onana is een groot gemis. Ik had niet verwacht dat ik dat zo vroeg al zou kunnen zeggen”, zei de Spanjaard toen. “We hebben geen speler die exact is zoals Onana, maar wel genoeg andere opties.” Maar geen enkele van die andere opties was dus Hans Vanaken, want hij speelde geen enkele minuut tegen Kroatië.

SOMBERE TOEKOMST VOOR VANAKEN

En ook de toekomst van Hans Vanaken bij de Rode Duivels ziet er niet meteen rooskleurig uit. Axel Witsel is ondertussen helemaal achterhaald als centrale middenvelder, maar daarnaast staat dus de immense evolutie van Amadou Onana. De middenvelder van Everton zal in de komende jaren een onmisbare sleutelspeler zijn voor de Rode Duivels, zoals hij trouwens nu ook al was in Qatar. Daarnaast heeft Youri Tielemans veel meer intrinsieke kwaliteiten, klasse en talent dan Vanaken, zeker in een internationale context. En laat ons zeker Roméo Lavia niet vergeten. Het 18-jarige toptalent maakt een enorme indruk in zijn debuutseizoen in de Premier League en hij wordt zonder twijfel één van de vooraanstaande toppers van de nieuwe generatie Rode Duivels.

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
https://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="https://www.w3.org/1999/xlink">
Dit bericht op Instagram bekijken

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none;" target="_blank">Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws (@voetbalnieuwsbe)


LEES OOK: 'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Zal Vanaken nog een rol van betekenis spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

24
24
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

39
39
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

23
23
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

114
114
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

221
221
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

96
96
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

328
328
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

345
345
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws