Hans Vanaken slikt domper van jewelste

2232
Hans Vanaken slikt domper van jewelste

Hans Vanaken is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League en ook in de Champions League presteert hij al enkele seizoenen op een hoog niveau. Zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar was dan ook een logisch gevolg, al zal de sterkhouder van Club Brugge ongetwijfeld balen omdat hij er geen enkele minuut in actie kwam. Vanaken werd in de hiërarchie zelfs voorbijgestoken door Amadou Onana, terwijl het slechts een kwestie van tijd is vooraleer het aanstormende toptalent Roméo Lavia aanspraak zal maken op een basisplaats bij de Rode Duivels.


NOG SLECHTER DAN IN 2018

In de aanloop naar het Wereldkampioenschap in Qatar zag het er nochtans goed uit voor Hans Vanaken. De 30-jarige mocht starten in de oefenwedstrijd tegen Egypte, waarin hij de voorkeur kreeg op zijn twee grootste concurrenten Youri Tielemans en Amadou Onana. Niemand had hem vijf dagen voor de start van het EK in het basiselftal verwacht, maar achteraf bekeken was dit echter een vergiftigd geschenk voor Vanaken. De middenvelder speelde geen goede wedstrijd en hij werd tijdens de rust al vervangen door Youri Tielemans.

Dat bleek de voorbode van een wel erg mager Wereldkampioenschap voor Hans Vanaken, want de 23-voudige international kwam geen enkele minuut in actie in Qatar. Samen met Zeno Debast en Wout Faes was hij de enige Belgische veldspeler die geen enkele minuut speelde op de mondial. Ook de reservedoelmannen Koen Casteels en Simon Mignolet bleven uiteraard de hele periode aan de bank gekluisterd. En dat is wel een zware domper voor Vanaken want het was oorspronkelijk nochtans zijn grote doelstelling om effectief in actie te komen.



“Mijn ambitie is dan ook hier zo veel mogelijk minuten te pakken en te genieten van een groot toernooi”, zei Hans Vanaken net voor de start van het Wereldkampioenschap aan Belga. Op het gebied van aantal speelminuten doet hij zelfs slechter dan op het Europees Kampioenschap in 2018, toen hij de mikpunt van spot was omdat hij slechts één minuut speelde op die bewuste eindronde. Vanaken mocht toen enkel invallen in de laatste groepswedstrijd tegen Finland, maar voor de rest haalde hij in Rusland geen enkele keer het wedstrijdblad meer.

GEDAALD IN DE HIËRARCHIE

In vergelijking met 2018 is de internationale status van Hans Vanaken ondertussen wel stevig toegenomen, zowel bij de Rode Duivels als bij Club Brugge in de Champions League, maar dat vertaalde zich in Qatar dus niet in meer speelminuten. Sterker nog, hij daalde zelfs een plaats in de hiërarchie op het centrale middenveld. Onder Roberto Martinez was Axel Witsel incontournable, met daarnaast Youri Tielemans als ‘chouchou’ van de bondscoach. En daarna kwam Vanaken. Maar in Qatar snelde Amadou Onana zowel Vanaken als Tielemans voorbij in de rangorde.



De middenvelder van Everton werd in sneltempo zelfs onmisbaar voor de Rode Duivels. Amadou Onana was geschorst voor de beslissende groepswedstrijd tegen Kroatië en dat bezorgde Roberto Martinez een enorm groot probleem. “Onana is een groot gemis. Ik had niet verwacht dat ik dat zo vroeg al zou kunnen zeggen”, zei de Spanjaard toen. “We hebben geen speler die exact is zoals Onana, maar wel genoeg andere opties.” Maar geen enkele van die andere opties was dus Hans Vanaken, want hij speelde geen enkele minuut tegen Kroatië.

SOMBERE TOEKOMST VOOR VANAKEN

En ook de toekomst van Hans Vanaken bij de Rode Duivels ziet er niet meteen rooskleurig uit. Axel Witsel is ondertussen helemaal achterhaald als centrale middenvelder, maar daarnaast staat dus de immense evolutie van Amadou Onana. De middenvelder van Everton zal in de komende jaren een onmisbare sleutelspeler zijn voor de Rode Duivels, zoals hij trouwens nu ook al was in Qatar. Daarnaast heeft Youri Tielemans veel meer intrinsieke kwaliteiten, klasse en talent dan Vanaken, zeker in een internationale context. En laat ons zeker Roméo Lavia niet vergeten. Het 18-jarige toptalent maakt een enorme indruk in zijn debuutseizoen in de Premier League en hij wordt zonder twijfel één van de vooraanstaande toppers van de nieuwe generatie Rode Duivels.

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
https://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="https://www.w3.org/1999/xlink">
Dit bericht op Instagram bekijken

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none;" target="_blank">Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws (@voetbalnieuwsbe)


LEES OOK: "Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Zal Vanaken nog een rol van betekenis spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

105
105
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

375
375
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

61
61
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

33
33
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

202
202
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

51
51
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

32
32
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

154
154
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

193
193
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

232
232
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

70
70
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

139
139
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

384
384
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

127
127
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

57
57
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

243
243
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

31
31
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

321
321
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

265
265
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

99
99

Meer sportnieuws