Hans Vanaken slikt domper van jewelste

door
Hans Vanaken slikt domper van jewelste

Hans Vanaken is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League en ook in de Champions League presteert hij al enkele seizoenen op een hoog niveau. Zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar was dan ook een logisch gevolg, al zal de sterkhouder van Club Brugge ongetwijfeld balen omdat hij er geen enkele minuut in actie kwam. Vanaken werd in de hiërarchie zelfs voorbijgestoken door Amadou Onana, terwijl het slechts een kwestie van tijd is vooraleer het aanstormende toptalent Roméo Lavia aanspraak zal maken op een basisplaats bij de Rode Duivels.


NOG SLECHTER DAN IN 2018

In de aanloop naar het Wereldkampioenschap in Qatar zag het er nochtans goed uit voor Hans Vanaken. De 30-jarige mocht starten in de oefenwedstrijd tegen Egypte, waarin hij de voorkeur kreeg op zijn twee grootste concurrenten Youri Tielemans en Amadou Onana. Niemand had hem vijf dagen voor de start van het EK in het basiselftal verwacht, maar achteraf bekeken was dit echter een vergiftigd geschenk voor Vanaken. De middenvelder speelde geen goede wedstrijd en hij werd tijdens de rust al vervangen door Youri Tielemans.

Dat bleek de voorbode van een wel erg mager Wereldkampioenschap voor Hans Vanaken, want de 23-voudige international kwam geen enkele minuut in actie in Qatar. Samen met Zeno Debast en Wout Faes was hij de enige Belgische veldspeler die geen enkele minuut speelde op de mondial. Ook de reservedoelmannen Koen Casteels en Simon Mignolet bleven uiteraard de hele periode aan de bank gekluisterd. En dat is wel een zware domper voor Vanaken want het was oorspronkelijk nochtans zijn grote doelstelling om effectief in actie te komen.



“Mijn ambitie is dan ook hier zo veel mogelijk minuten te pakken en te genieten van een groot toernooi”, zei Hans Vanaken net voor de start van het Wereldkampioenschap aan Belga. Op het gebied van aantal speelminuten doet hij zelfs slechter dan op het Europees Kampioenschap in 2018, toen hij de mikpunt van spot was omdat hij slechts één minuut speelde op die bewuste eindronde. Vanaken mocht toen enkel invallen in de laatste groepswedstrijd tegen Finland, maar voor de rest haalde hij in Rusland geen enkele keer het wedstrijdblad meer.

GEDAALD IN DE HIËRARCHIE

In vergelijking met 2018 is de internationale status van Hans Vanaken ondertussen wel stevig toegenomen, zowel bij de Rode Duivels als bij Club Brugge in de Champions League, maar dat vertaalde zich in Qatar dus niet in meer speelminuten. Sterker nog, hij daalde zelfs een plaats in de hiërarchie op het centrale middenveld. Onder Roberto Martinez was Axel Witsel incontournable, met daarnaast Youri Tielemans als ‘chouchou’ van de bondscoach. En daarna kwam Vanaken. Maar in Qatar snelde Amadou Onana zowel Vanaken als Tielemans voorbij in de rangorde.



De middenvelder van Everton werd in sneltempo zelfs onmisbaar voor de Rode Duivels. Amadou Onana was geschorst voor de beslissende groepswedstrijd tegen Kroatië en dat bezorgde Roberto Martinez een enorm groot probleem. “Onana is een groot gemis. Ik had niet verwacht dat ik dat zo vroeg al zou kunnen zeggen”, zei de Spanjaard toen. “We hebben geen speler die exact is zoals Onana, maar wel genoeg andere opties.” Maar geen enkele van die andere opties was dus Hans Vanaken, want hij speelde geen enkele minuut tegen Kroatië.

SOMBERE TOEKOMST VOOR VANAKEN

En ook de toekomst van Hans Vanaken bij de Rode Duivels ziet er niet meteen rooskleurig uit. Axel Witsel is ondertussen helemaal achterhaald als centrale middenvelder, maar daarnaast staat dus de immense evolutie van Amadou Onana. De middenvelder van Everton zal in de komende jaren een onmisbare sleutelspeler zijn voor de Rode Duivels, zoals hij trouwens nu ook al was in Qatar. Daarnaast heeft Youri Tielemans veel meer intrinsieke kwaliteiten, klasse en talent dan Vanaken, zeker in een internationale context. En laat ons zeker Roméo Lavia niet vergeten. Het 18-jarige toptalent maakt een enorme indruk in zijn debuutseizoen in de Premier League en hij wordt zonder twijfel één van de vooraanstaande toppers van de nieuwe generatie Rode Duivels.

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
https://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="https://www.w3.org/1999/xlink">
Dit bericht op Instagram bekijken

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none;" target="_blank">Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws (@voetbalnieuwsbe)


LEES OOK: Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Zal Vanaken nog een rol van betekenis spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

11
11
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

89
89
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

182
182
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

29
29
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

69
69
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

19
19
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

48
48
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

42
42
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

31
31
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

74
74
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

31
31
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

65
65
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

583
583
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

213
213
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

270
270
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

71
71
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

476
476
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

91
91
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

105
105
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

137
137
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1147
1147

Meer sportnieuws