Hans Vanaken slikt domper van jewelste

2232
Hans Vanaken slikt domper van jewelste

Hans Vanaken is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League en ook in de Champions League presteert hij al enkele seizoenen op een hoog niveau. Zijn selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar was dan ook een logisch gevolg, al zal de sterkhouder van Club Brugge ongetwijfeld balen omdat hij er geen enkele minuut in actie kwam. Vanaken werd in de hiërarchie zelfs voorbijgestoken door Amadou Onana, terwijl het slechts een kwestie van tijd is vooraleer het aanstormende toptalent Roméo Lavia aanspraak zal maken op een basisplaats bij de Rode Duivels.


NOG SLECHTER DAN IN 2018

In de aanloop naar het Wereldkampioenschap in Qatar zag het er nochtans goed uit voor Hans Vanaken. De 30-jarige mocht starten in de oefenwedstrijd tegen Egypte, waarin hij de voorkeur kreeg op zijn twee grootste concurrenten Youri Tielemans en Amadou Onana. Niemand had hem vijf dagen voor de start van het EK in het basiselftal verwacht, maar achteraf bekeken was dit echter een vergiftigd geschenk voor Vanaken. De middenvelder speelde geen goede wedstrijd en hij werd tijdens de rust al vervangen door Youri Tielemans.

Dat bleek de voorbode van een wel erg mager Wereldkampioenschap voor Hans Vanaken, want de 23-voudige international kwam geen enkele minuut in actie in Qatar. Samen met Zeno Debast en Wout Faes was hij de enige Belgische veldspeler die geen enkele minuut speelde op de mondial. Ook de reservedoelmannen Koen Casteels en Simon Mignolet bleven uiteraard de hele periode aan de bank gekluisterd. En dat is wel een zware domper voor Vanaken want het was oorspronkelijk nochtans zijn grote doelstelling om effectief in actie te komen.



“Mijn ambitie is dan ook hier zo veel mogelijk minuten te pakken en te genieten van een groot toernooi”, zei Hans Vanaken net voor de start van het Wereldkampioenschap aan Belga. Op het gebied van aantal speelminuten doet hij zelfs slechter dan op het Europees Kampioenschap in 2018, toen hij de mikpunt van spot was omdat hij slechts één minuut speelde op die bewuste eindronde. Vanaken mocht toen enkel invallen in de laatste groepswedstrijd tegen Finland, maar voor de rest haalde hij in Rusland geen enkele keer het wedstrijdblad meer.

GEDAALD IN DE HIËRARCHIE

In vergelijking met 2018 is de internationale status van Hans Vanaken ondertussen wel stevig toegenomen, zowel bij de Rode Duivels als bij Club Brugge in de Champions League, maar dat vertaalde zich in Qatar dus niet in meer speelminuten. Sterker nog, hij daalde zelfs een plaats in de hiërarchie op het centrale middenveld. Onder Roberto Martinez was Axel Witsel incontournable, met daarnaast Youri Tielemans als ‘chouchou’ van de bondscoach. En daarna kwam Vanaken. Maar in Qatar snelde Amadou Onana zowel Vanaken als Tielemans voorbij in de rangorde.



De middenvelder van Everton werd in sneltempo zelfs onmisbaar voor de Rode Duivels. Amadou Onana was geschorst voor de beslissende groepswedstrijd tegen Kroatië en dat bezorgde Roberto Martinez een enorm groot probleem. “Onana is een groot gemis. Ik had niet verwacht dat ik dat zo vroeg al zou kunnen zeggen”, zei de Spanjaard toen. “We hebben geen speler die exact is zoals Onana, maar wel genoeg andere opties.” Maar geen enkele van die andere opties was dus Hans Vanaken, want hij speelde geen enkele minuut tegen Kroatië.

SOMBERE TOEKOMST VOOR VANAKEN

En ook de toekomst van Hans Vanaken bij de Rode Duivels ziet er niet meteen rooskleurig uit. Axel Witsel is ondertussen helemaal achterhaald als centrale middenvelder, maar daarnaast staat dus de immense evolutie van Amadou Onana. De middenvelder van Everton zal in de komende jaren een onmisbare sleutelspeler zijn voor de Rode Duivels, zoals hij trouwens nu ook al was in Qatar. Daarnaast heeft Youri Tielemans veel meer intrinsieke kwaliteiten, klasse en talent dan Vanaken, zeker in een internationale context. En laat ons zeker Roméo Lavia niet vergeten. Het 18-jarige toptalent maakt een enorme indruk in zijn debuutseizoen in de Premier League en hij wordt zonder twijfel één van de vooraanstaande toppers van de nieuwe generatie Rode Duivels.

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" data-instgrm-version="14" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:540px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">
https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" background:#FFFFFF; line-height:0; padding:0 0; text-align:center; text-decoration:none; width:100%;" target="_blank">
https://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="https://www.w3.org/1999/xlink">
Dit bericht op Instagram bekijken

https://www.instagram.com/p/CiwZoi4sec9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading" style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none;" target="_blank">Een bericht gedeeld door VoetbalNieuws (@voetbalnieuwsbe)


LEES OOK: Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Zal Vanaken nog een rol van betekenis spelen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

13
13
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

11
11
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

30
30
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

38
38
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

34
34
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

19
19
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

137
137
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

127
127
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

154
154
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

74
74
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

31
31
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

436
436
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

89
89
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

168
168
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

85
85
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

65
65
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

170
170
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

168
168

Meer sportnieuws