TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

878 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge
zou in zijn zoektocht naar jong talent aanbeland zijn in Griekenland. Het lokale medium SporTime meldt dat de Belgische landskampioen een oogje heeft laten vallen op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits komt momenteel uit voor PAOK, waar hij serieus indruk kon maken in de jeugd.

Blauw-Zwart lijkt daarnaast een nieuwe oplossing te moeten vinden voor Youssouph Badji. De 20-jarige aanvaller wordt dit seizoen opnieuw verhuurd aan Charleroi, maar kan zich daar niet doorzetten. Volgens SudPresse zijn de Carolo's niet van plan om de aankoopoptie te lichten. Club ziet dus een gewenste transfer door de neus geboord. Een ontbinding van de huidige huurovereenkomst gevolgd door een nieuwe uitleenbeurt of zelfs een permanente transfer lijkt de meest waarschijnlijke optie in het dossier.

KRC Genk wil een nieuwe spits. In die context meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat Racing zijn zinnen heeft gezet op David Strelec (Spezia). Genk zou echter de nodige concurrentie krijgen. Volgens het medium Il Secolo XIX zijn ook Hellas Verona, Salernitana en Empoli geïnteresseerd, net als Club Brugge. In mindere mate worden ook Antwerp FC en RSC Anderlecht genoemd.

Standard heeft volgens onze bronnen Souaibou Marou op het oog. Dat is een 22-jarige spits die in eigen land voor Coton Sport speelt. De aanvaller speelde zich ook in de kijker van Clermont Foot en Arminia Bielefeld, die beiden zelfs al een bod deden op de spits. Volgens Transfermarkt heeft hij een marktwaarde van 400.000 euro. Standard volgt ook Patient wassou (18), ook van Coton Sport.

BUITENLAND

Roméo Lavia liet zich al opmerken bij Southampton. Een stapje hogerop lonkt. Afgelopen zomer toonde Chelsea FC al concrete interesse. En volgens journalist Sacha Tavolieri volgen de Blues hem nog steeds van dichtbij. Chelsea dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Ngolo Kanté en zou in Lavia een geschikte opvolger zien.

Thomas Meunier (Borussia Dortmund) speelde een pover WK, maar kan toch op heel wat interesse rekenen. Het Spaanse El Mundo Deportivo weet dat er heel veel interesse is. FC Barcelona wordt opnieuw gelinkt aan Meunier, maar dat kan pas ten vroegste komende zomer. Barça mag voorlopig geen extra spelers inschrijven in januari, dat liet de club al weten. Daarnaast zouden ook Manchester United en twee clubs uit Londen interesse hebben. Vanuit Italië zouden Juventus en AC Milan dan weer oren hebben naar zijn komst.

Youri Tielemans lijkt Leicester City te gaan verlaten. Van een verlenging is momenteel geen sprake. Aan interesse geen gebrek. Zo meldt Marca dat het grote FC Barcelona aan zijn mouw trekt. De Catalanen nemen na het seizoen afscheid van Sergio Busquets en zoeken dus versterking op het middenveld. Het kamp-Tielemans is echter niet al te happig op de interesse van Barcelona, wat de clubleiding doet vermoeden dat hij al rond is met een andere club.

Jérémy Doku wordt opnieuw aan een toptransfer gelinkt. Volgens Calciomercato werd het jeugdproduct immers aangeboden bij AC Milan. De clubleiding van de Italiaanse kampioen had onlangs een meeting met vertegenwoordigers van de Stellar Group, het makelaarsbureau achter onder meer Doku, en daarbij zou de jonge Duivel ter sprake zijn gekomen. Tijdens het onderhoud zouden de zaakwaarnemers hebben aangegeven dat Doku komende zomer allicht weer op de markt komt.

Cody Gakpo is aan een sterk WK bezig. Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige Nederlander van PSV grof wild is. Verschillende topclubs hebben zijn naam met rood omcirkeld. Volgens The Sun is het momenteel echter Manchester United dat de dans leidt om zijn handtekening. De ploeg van coach Erik ten Hag zou in januari zelfs al willen toeslaan. PSV zou een slordige 58 miljoen euro willen.

LEES OOK: Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

Wie strikt Strelec?

Meest recent

'Club Brugge dumpt dure flop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

22
22
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

98
98
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

161
161
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

153
153
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

211
211
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

119
119
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

419
419
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

172
172
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

288
288
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

346
346
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

261
261
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

311
311
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

84
84
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

179
179
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

101
101
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

375
375
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

473
473
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1037
1037
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

123
123
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

202
202
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

139
139
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

227
227
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

462
462
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

274
274

Meer sportnieuws