TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

878
TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge
zou in zijn zoektocht naar jong talent aanbeland zijn in Griekenland. Het lokale medium SporTime meldt dat de Belgische landskampioen een oogje heeft laten vallen op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits komt momenteel uit voor PAOK, waar hij serieus indruk kon maken in de jeugd.

Blauw-Zwart lijkt daarnaast een nieuwe oplossing te moeten vinden voor Youssouph Badji. De 20-jarige aanvaller wordt dit seizoen opnieuw verhuurd aan Charleroi, maar kan zich daar niet doorzetten. Volgens SudPresse zijn de Carolo's niet van plan om de aankoopoptie te lichten. Club ziet dus een gewenste transfer door de neus geboord. Een ontbinding van de huidige huurovereenkomst gevolgd door een nieuwe uitleenbeurt of zelfs een permanente transfer lijkt de meest waarschijnlijke optie in het dossier.

KRC Genk wil een nieuwe spits. In die context meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat Racing zijn zinnen heeft gezet op David Strelec (Spezia). Genk zou echter de nodige concurrentie krijgen. Volgens het medium Il Secolo XIX zijn ook Hellas Verona, Salernitana en Empoli geïnteresseerd, net als Club Brugge. In mindere mate worden ook Antwerp FC en RSC Anderlecht genoemd.

Standard heeft volgens onze bronnen Souaibou Marou op het oog. Dat is een 22-jarige spits die in eigen land voor Coton Sport speelt. De aanvaller speelde zich ook in de kijker van Clermont Foot en Arminia Bielefeld, die beiden zelfs al een bod deden op de spits. Volgens Transfermarkt heeft hij een marktwaarde van 400.000 euro. Standard volgt ook Patient wassou (18), ook van Coton Sport.

BUITENLAND

Roméo Lavia liet zich al opmerken bij Southampton. Een stapje hogerop lonkt. Afgelopen zomer toonde Chelsea FC al concrete interesse. En volgens journalist Sacha Tavolieri volgen de Blues hem nog steeds van dichtbij. Chelsea dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Ngolo Kanté en zou in Lavia een geschikte opvolger zien.

Thomas Meunier (Borussia Dortmund) speelde een pover WK, maar kan toch op heel wat interesse rekenen. Het Spaanse El Mundo Deportivo weet dat er heel veel interesse is. FC Barcelona wordt opnieuw gelinkt aan Meunier, maar dat kan pas ten vroegste komende zomer. Barça mag voorlopig geen extra spelers inschrijven in januari, dat liet de club al weten. Daarnaast zouden ook Manchester United en twee clubs uit Londen interesse hebben. Vanuit Italië zouden Juventus en AC Milan dan weer oren hebben naar zijn komst.

Youri Tielemans lijkt Leicester City te gaan verlaten. Van een verlenging is momenteel geen sprake. Aan interesse geen gebrek. Zo meldt Marca dat het grote FC Barcelona aan zijn mouw trekt. De Catalanen nemen na het seizoen afscheid van Sergio Busquets en zoeken dus versterking op het middenveld. Het kamp-Tielemans is echter niet al te happig op de interesse van Barcelona, wat de clubleiding doet vermoeden dat hij al rond is met een andere club.

Jérémy Doku wordt opnieuw aan een toptransfer gelinkt. Volgens Calciomercato werd het jeugdproduct immers aangeboden bij AC Milan. De clubleiding van de Italiaanse kampioen had onlangs een meeting met vertegenwoordigers van de Stellar Group, het makelaarsbureau achter onder meer Doku, en daarbij zou de jonge Duivel ter sprake zijn gekomen. Tijdens het onderhoud zouden de zaakwaarnemers hebben aangegeven dat Doku komende zomer allicht weer op de markt komt.

Cody Gakpo is aan een sterk WK bezig. Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige Nederlander van PSV grof wild is. Verschillende topclubs hebben zijn naam met rood omcirkeld. Volgens The Sun is het momenteel echter Manchester United dat de dans leidt om zijn handtekening. De ploeg van coach Erik ten Hag zou in januari zelfs al willen toeslaan. PSV zou een slordige 58 miljoen euro willen.

LEES OOK: De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Wie strikt Strelec?

Meest recent

Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

29
29
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

166
166
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

157
157
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

208
208
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

425
425
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

41
41
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

95
95
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

247
247
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

635
635
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

336
336
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

207
207
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

43
43
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

549
549
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

271
271
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

290
290
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

303
303
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

198
198
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

984
984
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

1274
1274
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

452
452
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

191
191
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

889
889
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

73
73
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

324
324

Meer sportnieuws