TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge
zou in zijn zoektocht naar jong talent aanbeland zijn in Griekenland. Het lokale medium SporTime meldt dat de Belgische landskampioen een oogje heeft laten vallen op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits komt momenteel uit voor PAOK, waar hij serieus indruk kon maken in de jeugd.

Blauw-Zwart lijkt daarnaast een nieuwe oplossing te moeten vinden voor Youssouph Badji. De 20-jarige aanvaller wordt dit seizoen opnieuw verhuurd aan Charleroi, maar kan zich daar niet doorzetten. Volgens SudPresse zijn de Carolo's niet van plan om de aankoopoptie te lichten. Club ziet dus een gewenste transfer door de neus geboord. Een ontbinding van de huidige huurovereenkomst gevolgd door een nieuwe uitleenbeurt of zelfs een permanente transfer lijkt de meest waarschijnlijke optie in het dossier.

KRC Genk wil een nieuwe spits. In die context meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat Racing zijn zinnen heeft gezet op David Strelec (Spezia). Genk zou echter de nodige concurrentie krijgen. Volgens het medium Il Secolo XIX zijn ook Hellas Verona, Salernitana en Empoli geïnteresseerd, net als Club Brugge. In mindere mate worden ook Antwerp FC en RSC Anderlecht genoemd.

Standard heeft volgens onze bronnen Souaibou Marou op het oog. Dat is een 22-jarige spits die in eigen land voor Coton Sport speelt. De aanvaller speelde zich ook in de kijker van Clermont Foot en Arminia Bielefeld, die beiden zelfs al een bod deden op de spits. Volgens Transfermarkt heeft hij een marktwaarde van 400.000 euro. Standard volgt ook Patient wassou (18), ook van Coton Sport.

BUITENLAND

Roméo Lavia liet zich al opmerken bij Southampton. Een stapje hogerop lonkt. Afgelopen zomer toonde Chelsea FC al concrete interesse. En volgens journalist Sacha Tavolieri volgen de Blues hem nog steeds van dichtbij. Chelsea dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Ngolo Kanté en zou in Lavia een geschikte opvolger zien.

Thomas Meunier (Borussia Dortmund) speelde een pover WK, maar kan toch op heel wat interesse rekenen. Het Spaanse El Mundo Deportivo weet dat er heel veel interesse is. FC Barcelona wordt opnieuw gelinkt aan Meunier, maar dat kan pas ten vroegste komende zomer. Barça mag voorlopig geen extra spelers inschrijven in januari, dat liet de club al weten. Daarnaast zouden ook Manchester United en twee clubs uit Londen interesse hebben. Vanuit Italië zouden Juventus en AC Milan dan weer oren hebben naar zijn komst.

Youri Tielemans lijkt Leicester City te gaan verlaten. Van een verlenging is momenteel geen sprake. Aan interesse geen gebrek. Zo meldt Marca dat het grote FC Barcelona aan zijn mouw trekt. De Catalanen nemen na het seizoen afscheid van Sergio Busquets en zoeken dus versterking op het middenveld. Het kamp-Tielemans is echter niet al te happig op de interesse van Barcelona, wat de clubleiding doet vermoeden dat hij al rond is met een andere club.

Jérémy Doku wordt opnieuw aan een toptransfer gelinkt. Volgens Calciomercato werd het jeugdproduct immers aangeboden bij AC Milan. De clubleiding van de Italiaanse kampioen had onlangs een meeting met vertegenwoordigers van de Stellar Group, het makelaarsbureau achter onder meer Doku, en daarbij zou de jonge Duivel ter sprake zijn gekomen. Tijdens het onderhoud zouden de zaakwaarnemers hebben aangegeven dat Doku komende zomer allicht weer op de markt komt.

Cody Gakpo is aan een sterk WK bezig. Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige Nederlander van PSV grof wild is. Verschillende topclubs hebben zijn naam met rood omcirkeld. Volgens The Sun is het momenteel echter Manchester United dat de dans leidt om zijn handtekening. De ploeg van coach Erik ten Hag zou in januari zelfs al willen toeslaan. PSV zou een slordige 58 miljoen euro willen.

LEES OOK: ‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Wie strikt Strelec?

Meest recent

De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

0
0
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

129
129
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

10
10
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

80
80
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

86
86
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

158
158
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

90
90
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

74
74
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

127
127
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

185
185
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

108
108
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

85
85
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

94
94
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

657
657
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

32
32
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

71
71
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

184
184
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

210
210
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

65
65
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

82
82
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

265
265
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

215
215
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

75
75
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

315
315
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

519
519

Meer sportnieuws