TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

878
TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge
zou in zijn zoektocht naar jong talent aanbeland zijn in Griekenland. Het lokale medium SporTime meldt dat de Belgische landskampioen een oogje heeft laten vallen op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits komt momenteel uit voor PAOK, waar hij serieus indruk kon maken in de jeugd.

Blauw-Zwart lijkt daarnaast een nieuwe oplossing te moeten vinden voor Youssouph Badji. De 20-jarige aanvaller wordt dit seizoen opnieuw verhuurd aan Charleroi, maar kan zich daar niet doorzetten. Volgens SudPresse zijn de Carolo's niet van plan om de aankoopoptie te lichten. Club ziet dus een gewenste transfer door de neus geboord. Een ontbinding van de huidige huurovereenkomst gevolgd door een nieuwe uitleenbeurt of zelfs een permanente transfer lijkt de meest waarschijnlijke optie in het dossier.

KRC Genk wil een nieuwe spits. In die context meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat Racing zijn zinnen heeft gezet op David Strelec (Spezia). Genk zou echter de nodige concurrentie krijgen. Volgens het medium Il Secolo XIX zijn ook Hellas Verona, Salernitana en Empoli geïnteresseerd, net als Club Brugge. In mindere mate worden ook Antwerp FC en RSC Anderlecht genoemd.

Standard heeft volgens onze bronnen Souaibou Marou op het oog. Dat is een 22-jarige spits die in eigen land voor Coton Sport speelt. De aanvaller speelde zich ook in de kijker van Clermont Foot en Arminia Bielefeld, die beiden zelfs al een bod deden op de spits. Volgens Transfermarkt heeft hij een marktwaarde van 400.000 euro. Standard volgt ook Patient wassou (18), ook van Coton Sport.

BUITENLAND

Roméo Lavia liet zich al opmerken bij Southampton. Een stapje hogerop lonkt. Afgelopen zomer toonde Chelsea FC al concrete interesse. En volgens journalist Sacha Tavolieri volgen de Blues hem nog steeds van dichtbij. Chelsea dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Ngolo Kanté en zou in Lavia een geschikte opvolger zien.

Thomas Meunier (Borussia Dortmund) speelde een pover WK, maar kan toch op heel wat interesse rekenen. Het Spaanse El Mundo Deportivo weet dat er heel veel interesse is. FC Barcelona wordt opnieuw gelinkt aan Meunier, maar dat kan pas ten vroegste komende zomer. Barça mag voorlopig geen extra spelers inschrijven in januari, dat liet de club al weten. Daarnaast zouden ook Manchester United en twee clubs uit Londen interesse hebben. Vanuit Italië zouden Juventus en AC Milan dan weer oren hebben naar zijn komst.

Youri Tielemans lijkt Leicester City te gaan verlaten. Van een verlenging is momenteel geen sprake. Aan interesse geen gebrek. Zo meldt Marca dat het grote FC Barcelona aan zijn mouw trekt. De Catalanen nemen na het seizoen afscheid van Sergio Busquets en zoeken dus versterking op het middenveld. Het kamp-Tielemans is echter niet al te happig op de interesse van Barcelona, wat de clubleiding doet vermoeden dat hij al rond is met een andere club.

Jérémy Doku wordt opnieuw aan een toptransfer gelinkt. Volgens Calciomercato werd het jeugdproduct immers aangeboden bij AC Milan. De clubleiding van de Italiaanse kampioen had onlangs een meeting met vertegenwoordigers van de Stellar Group, het makelaarsbureau achter onder meer Doku, en daarbij zou de jonge Duivel ter sprake zijn gekomen. Tijdens het onderhoud zouden de zaakwaarnemers hebben aangegeven dat Doku komende zomer allicht weer op de markt komt.

Cody Gakpo is aan een sterk WK bezig. Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige Nederlander van PSV grof wild is. Verschillende topclubs hebben zijn naam met rood omcirkeld. Volgens The Sun is het momenteel echter Manchester United dat de dans leidt om zijn handtekening. De ploeg van coach Erik ten Hag zou in januari zelfs al willen toeslaan. PSV zou een slordige 58 miljoen euro willen.

LEES OOK: Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Wie strikt Strelec?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

11
11
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

5
5
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

38
38
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

16
16
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

22
22
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

44
44
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

42
42
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

83
83
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

214
214
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

56
56
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

136
136
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

106
106
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

380
380
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

152
152
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

230
230
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

106
106
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

409
409
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

163
163
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

340
340
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

236
236
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

192
192
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

163
163
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

231
231

Meer sportnieuws