TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club knokt met Genk, droomclub voor Tielemans'

De WK-eindronde in Qatar draait op volle toeren, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge
zou in zijn zoektocht naar jong talent aanbeland zijn in Griekenland. Het lokale medium SporTime meldt dat de Belgische landskampioen een oogje heeft laten vallen op Stefanos Tzimas. De 16-jarige spits komt momenteel uit voor PAOK, waar hij serieus indruk kon maken in de jeugd.

Blauw-Zwart lijkt daarnaast een nieuwe oplossing te moeten vinden voor Youssouph Badji. De 20-jarige aanvaller wordt dit seizoen opnieuw verhuurd aan Charleroi, maar kan zich daar niet doorzetten. Volgens SudPresse zijn de Carolo's niet van plan om de aankoopoptie te lichten. Club ziet dus een gewenste transfer door de neus geboord. Een ontbinding van de huidige huurovereenkomst gevolgd door een nieuwe uitleenbeurt of zelfs een permanente transfer lijkt de meest waarschijnlijke optie in het dossier.

KRC Genk wil een nieuwe spits. In die context meldt de bekende Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira dat Racing zijn zinnen heeft gezet op David Strelec (Spezia). Genk zou echter de nodige concurrentie krijgen. Volgens het medium Il Secolo XIX zijn ook Hellas Verona, Salernitana en Empoli geïnteresseerd, net als Club Brugge. In mindere mate worden ook Antwerp FC en RSC Anderlecht genoemd.

Standard heeft volgens onze bronnen Souaibou Marou op het oog. Dat is een 22-jarige spits die in eigen land voor Coton Sport speelt. De aanvaller speelde zich ook in de kijker van Clermont Foot en Arminia Bielefeld, die beiden zelfs al een bod deden op de spits. Volgens Transfermarkt heeft hij een marktwaarde van 400.000 euro. Standard volgt ook Patient wassou (18), ook van Coton Sport.

BUITENLAND

Roméo Lavia liet zich al opmerken bij Southampton. Een stapje hogerop lonkt. Afgelopen zomer toonde Chelsea FC al concrete interesse. En volgens journalist Sacha Tavolieri volgen de Blues hem nog steeds van dichtbij. Chelsea dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Ngolo Kanté en zou in Lavia een geschikte opvolger zien.

Thomas Meunier (Borussia Dortmund) speelde een pover WK, maar kan toch op heel wat interesse rekenen. Het Spaanse El Mundo Deportivo weet dat er heel veel interesse is. FC Barcelona wordt opnieuw gelinkt aan Meunier, maar dat kan pas ten vroegste komende zomer. Barça mag voorlopig geen extra spelers inschrijven in januari, dat liet de club al weten. Daarnaast zouden ook Manchester United en twee clubs uit Londen interesse hebben. Vanuit Italië zouden Juventus en AC Milan dan weer oren hebben naar zijn komst.

Youri Tielemans lijkt Leicester City te gaan verlaten. Van een verlenging is momenteel geen sprake. Aan interesse geen gebrek. Zo meldt Marca dat het grote FC Barcelona aan zijn mouw trekt. De Catalanen nemen na het seizoen afscheid van Sergio Busquets en zoeken dus versterking op het middenveld. Het kamp-Tielemans is echter niet al te happig op de interesse van Barcelona, wat de clubleiding doet vermoeden dat hij al rond is met een andere club.

Jérémy Doku wordt opnieuw aan een toptransfer gelinkt. Volgens Calciomercato werd het jeugdproduct immers aangeboden bij AC Milan. De clubleiding van de Italiaanse kampioen had onlangs een meeting met vertegenwoordigers van de Stellar Group, het makelaarsbureau achter onder meer Doku, en daarbij zou de jonge Duivel ter sprake zijn gekomen. Tijdens het onderhoud zouden de zaakwaarnemers hebben aangegeven dat Doku komende zomer allicht weer op de markt komt.

Cody Gakpo is aan een sterk WK bezig. Het is dan ook niet onlogisch dat de 23-jarige Nederlander van PSV grof wild is. Verschillende topclubs hebben zijn naam met rood omcirkeld. Volgens The Sun is het momenteel echter Manchester United dat de dans leidt om zijn handtekening. De ploeg van coach Erik ten Hag zou in januari zelfs al willen toeslaan. PSV zou een slordige 58 miljoen euro willen.

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Wie strikt Strelec?

Meest recent

'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

23
23
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

51
51
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

71
71
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

166
166
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

14
14
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

143
143
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

55
55
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

331
331
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

170
170
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

123
123
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

230
230
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

822
822
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

86
86
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

855
855
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

120
120
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

491
491
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

675
675
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

827
827
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

177
177
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

222
222
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

213
213
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

90
90
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

132
132
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

132
132
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

774
774

Meer sportnieuws