Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

door
Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

Nederland won dit WK drie van zijn vier wedstrijden, scoorde acht doelpunten en incasseerde er twee. Er is echter veel kritiek omdat Oranje geen dominant voetbal speelt, maar wel vooral via de omschakeling matchen wint. Daley Blind en Davy Klaassen reageerde op de kritiek uit eigen land.


"Een counterploeg? Nou, het is wel een kracht van ons, al klinkt dat snel negatief. We hebben twee snelle, balvaste spitsen. De 1-0 was een topaanval. Zo willen we spelen, zo bespreken we het. Vandaag heb je kunnen zien wat de kracht van dit systeem is." Het is ook een feit dat Nederland niet meer die kwaliteiten heeft van vroeger, toen het echt op elke positie spelers had die bij de Europese subtop of wereldtop speelden.

NEGATIEF

Blind was ook scherp voor de "negatieve media". "Als we eerlijk zijn, is het vaker negatief dan positief in Nederland. Misschien is dat een persoonlijk gevoel. Natuurlijk zijn we kritisch op onszelf. We weten wel hoe we moeten verbeteren, maar het is niet zo dat dat lukt door even in de vingers te knippen. De puzzelstukjes moeten in elkaar vallen. Als je de afspraken nakomt, kun je een heel eind komen. Laten we het niet opblazen."

"We hebben gewonnen, kunnen we het daar niet over hebben? Het zal me verder worst wezen. Er is al eerder gezegd dat veel landen zoeken naar hun topniveau. Wij hebben altijd vertrouwen, daar ligt het niet aan. Maar ik zit hier niet om te zeggen dat het voetbal geweldig is. Aan de bal kan het veel beter, dat is zeker zo. De kritiek is soms terecht, maar soms ook niet. We kunnen veel beter, dat moet ook. Maar we genieten van deze overwinning, dat is het belangrijkste", besloot Blind.

LEES OOK: Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Gaat Nederland Argentinië uitschakelen?

Meest recent

'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

60
60
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

40
40
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

71
71
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

66
66
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

179
179
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

181
181
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

100
100
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

629
629
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

320
320
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

168
168
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

97
97
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

143
143
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

181
181
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

204
204
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

221
221
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

169
169
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

714
714
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

29
29
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

109
109
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

200
200
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

163
163
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

114
114
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

616
616

Meer sportnieuws