Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

66 stemmen
Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

Nederland won dit WK drie van zijn vier wedstrijden, scoorde acht doelpunten en incasseerde er twee. Er is echter veel kritiek omdat Oranje geen dominant voetbal speelt, maar wel vooral via de omschakeling matchen wint. Daley Blind en Davy Klaassen reageerde op de kritiek uit eigen land.


"Een counterploeg? Nou, het is wel een kracht van ons, al klinkt dat snel negatief. We hebben twee snelle, balvaste spitsen. De 1-0 was een topaanval. Zo willen we spelen, zo bespreken we het. Vandaag heb je kunnen zien wat de kracht van dit systeem is." Het is ook een feit dat Nederland niet meer die kwaliteiten heeft van vroeger, toen het echt op elke positie spelers had die bij de Europese subtop of wereldtop speelden.

NEGATIEF

Blind was ook scherp voor de "negatieve media". "Als we eerlijk zijn, is het vaker negatief dan positief in Nederland. Misschien is dat een persoonlijk gevoel. Natuurlijk zijn we kritisch op onszelf. We weten wel hoe we moeten verbeteren, maar het is niet zo dat dat lukt door even in de vingers te knippen. De puzzelstukjes moeten in elkaar vallen. Als je de afspraken nakomt, kun je een heel eind komen. Laten we het niet opblazen."

"We hebben gewonnen, kunnen we het daar niet over hebben? Het zal me verder worst wezen. Er is al eerder gezegd dat veel landen zoeken naar hun topniveau. Wij hebben altijd vertrouwen, daar ligt het niet aan. Maar ik zit hier niet om te zeggen dat het voetbal geweldig is. Aan de bal kan het veel beter, dat is zeker zo. De kritiek is soms terecht, maar soms ook niet. We kunnen veel beter, dat moet ook. Maar we genieten van deze overwinning, dat is het belangrijkste", besloot Blind.

LEES OOK: Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Gaat Nederland Argentinië uitschakelen?

Meest recent

Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

35
35
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

66
66
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

126
126
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

227
227
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

45
45
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

213
213
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

297
297
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

368
368
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

207
207
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

291
291
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

162
162
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

151
151
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

313
313
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

297
297
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

126
126
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

619
619
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

213
213
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

556
556
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

195
195
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

164
164

Meer sportnieuws