Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

66
Twee Oranje-spelers snoeren kritische media de mond

Nederland won dit WK drie van zijn vier wedstrijden, scoorde acht doelpunten en incasseerde er twee. Er is echter veel kritiek omdat Oranje geen dominant voetbal speelt, maar wel vooral via de omschakeling matchen wint. Daley Blind en Davy Klaassen reageerde op de kritiek uit eigen land.


"Een counterploeg? Nou, het is wel een kracht van ons, al klinkt dat snel negatief. We hebben twee snelle, balvaste spitsen. De 1-0 was een topaanval. Zo willen we spelen, zo bespreken we het. Vandaag heb je kunnen zien wat de kracht van dit systeem is." Het is ook een feit dat Nederland niet meer die kwaliteiten heeft van vroeger, toen het echt op elke positie spelers had die bij de Europese subtop of wereldtop speelden.

NEGATIEF

Blind was ook scherp voor de "negatieve media". "Als we eerlijk zijn, is het vaker negatief dan positief in Nederland. Misschien is dat een persoonlijk gevoel. Natuurlijk zijn we kritisch op onszelf. We weten wel hoe we moeten verbeteren, maar het is niet zo dat dat lukt door even in de vingers te knippen. De puzzelstukjes moeten in elkaar vallen. Als je de afspraken nakomt, kun je een heel eind komen. Laten we het niet opblazen."

"We hebben gewonnen, kunnen we het daar niet over hebben? Het zal me verder worst wezen. Er is al eerder gezegd dat veel landen zoeken naar hun topniveau. Wij hebben altijd vertrouwen, daar ligt het niet aan. Maar ik zit hier niet om te zeggen dat het voetbal geweldig is. Aan de bal kan het veel beter, dat is zeker zo. De kritiek is soms terecht, maar soms ook niet. We kunnen veel beter, dat moet ook. Maar we genieten van deze overwinning, dat is het belangrijkste", besloot Blind.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Gaat Nederland Argentinië uitschakelen?

Meest recent

Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

3
3
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

34
34
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

203
203
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

138
138
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

69
69
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

26
26
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

101
101
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

136
136
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

375
375
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

393
393
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

171
171
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

187
187
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

539
539
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

158
158
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

745
745
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

189
189
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

152
152
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

357
357

Meer sportnieuws