Nederland zet weg naar de wereldtitel verder tegen de VS

85 stemmen
Nederland zet weg naar de wereldtitel verder tegen de VS

Nederland moest vanavond in de achtste finales aan de bak tegen de Verenigde Staten. Beide ploegen maakten er niet bepaald een spektakelstuk van, maar Nederland wist zich wel vlot te plaatsen na een 3-1-zege. In de volgende ronde wacht Argentinië of Australië. 


Nederland kwam al heel snel bijzonder goed weg, want Pulisic kreeg na een paar minuten alleen voor Noppert dé kans op 0-1. Maar de Nederlandse doelman redde knap. Dat was een cruciale redding, want na 10 minuten rondde Depay een knap uitgespeelde aanval over meerdere stationnetjes mooi af: 1-0. Nadien volgde het grote niets. Er werd aan een laag tempo gespeeld en kansen kregen we niet meer te zien. Nederland behield controle, de VS was niet bij machte om hen het leven zuur te maken. In de 42ste minuut schoot iedereen wakker toen Weah eens uithaalde en Noppert nog een redding uit de mouwen schudde. Op slag van rust scoorde Blind de 2-0, wat toch een overdreven score was.

GEZAPIG TEMPO

De wedstrijd leek gespeeld te zijn. Kon de VS in de tweede periode de rug nog rechten? Ze kwamen in het begin weer heel dicht bij de 2-1, maar de bal werd van de lijn gered. Aan de overzijde moest de Amerikaanse doelman de 3-0 vermijden. De wedstrijd ging nadien aan een gezapig tempo voort, waarbij vooral de Amerikanen het geloof verloren. Spektakel zagen we zeker niet en vooral voor Nederland was het wel goed zo. Het was wel even schrikken toen Wright dé kans kreeg op 2-1, maar de bal werd gekeerd op de lijn. Even later was het wel raak, toen Wright via een vreemde baltoets de 2-1 scoorde. Zo kregen we weer een wedstrijd, al was dat van korte duur. In de 81ste minuut besliste de compleet vrijgelaten Dumfries de wedstrijd: 3-1. Nederland zo al bij al makkelijk door, zonder echt goed te spelen, tegen een toch wel zeer teleurstellend VS.

Scoreverloop:

1-0 (10') Memphis Depay
2-0 (45') Daley Blind
2-1 (76') Haji Wright
3-1 (81') Denzel Dumfries

LEES OOK: Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

Tot waar gaat Nederland geraken?

Meest recent

Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

89
89
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

265
265
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

241
241
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

100
100
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

166
166
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

147
147
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

75
75
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

203
203
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

473
473
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

135
135
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

198
198
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

377
377
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

93
93
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

608
608
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

53
53
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

62
62
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

254
254
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

425
425
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

975
975
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

529
529
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

177
177
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

504
504
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

284
284
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

811
811

Meer sportnieuws