Nederland zet weg naar de wereldtitel verder tegen de VS

door
Nederland zet weg naar de wereldtitel verder tegen de VS

Nederland moest vanavond in de achtste finales aan de bak tegen de Verenigde Staten. Beide ploegen maakten er niet bepaald een spektakelstuk van, maar Nederland wist zich wel vlot te plaatsen na een 3-1-zege. In de volgende ronde wacht Argentinië of Australië. 


Nederland kwam al heel snel bijzonder goed weg, want Pulisic kreeg na een paar minuten alleen voor Noppert dé kans op 0-1. Maar de Nederlandse doelman redde knap. Dat was een cruciale redding, want na 10 minuten rondde Depay een knap uitgespeelde aanval over meerdere stationnetjes mooi af: 1-0. Nadien volgde het grote niets. Er werd aan een laag tempo gespeeld en kansen kregen we niet meer te zien. Nederland behield controle, de VS was niet bij machte om hen het leven zuur te maken. In de 42ste minuut schoot iedereen wakker toen Weah eens uithaalde en Noppert nog een redding uit de mouwen schudde. Op slag van rust scoorde Blind de 2-0, wat toch een overdreven score was.

GEZAPIG TEMPO

De wedstrijd leek gespeeld te zijn. Kon de VS in de tweede periode de rug nog rechten? Ze kwamen in het begin weer heel dicht bij de 2-1, maar de bal werd van de lijn gered. Aan de overzijde moest de Amerikaanse doelman de 3-0 vermijden. De wedstrijd ging nadien aan een gezapig tempo voort, waarbij vooral de Amerikanen het geloof verloren. Spektakel zagen we zeker niet en vooral voor Nederland was het wel goed zo. Het was wel even schrikken toen Wright dé kans kreeg op 2-1, maar de bal werd gekeerd op de lijn. Even later was het wel raak, toen Wright via een vreemde baltoets de 2-1 scoorde. Zo kregen we weer een wedstrijd, al was dat van korte duur. In de 81ste minuut besliste de compleet vrijgelaten Dumfries de wedstrijd: 3-1. Nederland zo al bij al makkelijk door, zonder echt goed te spelen, tegen een toch wel zeer teleurstellend VS.

Scoreverloop:

1-0 (10') Memphis Depay
2-0 (45') Daley Blind
2-1 (76') Haji Wright
3-1 (81') Denzel Dumfries

Tot waar gaat Nederland geraken?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

66
66
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

299
299
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

633
633
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

134
134
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws