Teklak verrast en schuift buitenlandse coach naar voren

door
Teklak verrast en schuift buitenlandse coach naar voren

Wie gaat Roberto Martinez opvolgen? Dat wordt een vraag die in 2023 opgelost zal worden. Alexandre Teklak geeft een aantal opties, maar hij is van mening dat Philippe Clement en Vincent Kompany geen opties zijn voor de nationale ploeg. Wie dan wel?


"Om Martinez op te volgen, zijn er drie verschillende opties. De eerste is mogelijk Henry die dezelfde filosofie aanhoudt. Hij is een discipel van Martinez die de spelers door en door kent, die behoorlijk wat geloofwaardigheid heeft in de kleedkamer en die zijn mislukkingen als coach heeft gehad, maar het zou een interessante optie kunnen zijn”, zegt hij aan La Dernière Heure.

Krijgen we terug een Belgische coach? "De opties zijn beperkt. Weinigen hebben het statuut om een selectie met talenten van internationale allure over te nemen. Clement zit in Monaco, Preud’homme zou wel eens een optie kunnen zijn met zijn status. Voor Kompany is het nog te vroeg. Ten slotte heb je ook nog de optie om een internationale topper aan te trekken. Maar kan de federatie het betalen? En wie is er beschikbaar?"

Het zou uiteraard mooi zijn als België een internationale topcoach kon aantrekken, maar dat is financieel niet haalbaar. Een trainer aantrekken voor een toernooi lijkt ook niet handig te zijn, zoals Filip Joos opperde. Hij kent de spelers niet, moet zijn ideeën in de ploeg slijpen en dat kost toch de nodige tijd. Bij Marokko lukte het, maar dat is toch een uitzondering.

GEEN KOMPANY OF CLEMENT

België moet net als bij Wilmots en Martinez een trainer aanstellen die er voor meerdere jaren kan zijn. Het is niet voor niets dat de Belgen zeer stabiel voor de dag kwamen de afgelopen 10 jaar. Er was uiteraard veel kwaliteit, maar ook stabiliteit naast het veld. Trainers als Vincent Kompany en Philippe Clement zullen geen optie zijn, want zij leveren zeer goed werk in Engeland en Frankrijk. Zij zitten in een goede fase van hun carrière en willen doorstoten naar de Europese top. Iemand als Hein Vanhaezebrouck heeft inzake leeftijd het ideale profiel, Michel Preud’homme lijkt toch wat te laat komen. Hij bouwde zijn carrière af en tijdens zijn laatste passage bij Standard leek het heilige vuur ook wat te zijn verdwenen. Thomas Vermaelen met een heel ervaren T2 zou misschien ook een piste kunnen zijn.

Zou Henry een goede kandidaat zijn?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

29
29
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

20
20
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

83
83
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

65
65
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

211
211
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

329
329
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

77
77
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

143
143
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

202
202
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

678
678
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

543
543
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws