Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

119
Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

Zwitserland en Servië hebben deze avond gezorgd voor één van de beste wedstrijden van dit wereldkampioenschap. Het team van Mitrovic leek een tijdje op weg naar de kwalificatie maar de Zwitsers toonden een ferme portie veerkracht en draaiden de rollen nog om. In de andere partij zorgde Kameroen nog voor een ferme stunt, al bleek dat nipt onvoldoende voor de Ontembare Leeuwen.


In groep G was Brazilië al zeker van de groepswinst. De Goddelijke Kanaries konden wat spelers rust gunnen in de wedstrijd tegen Kameroen, dat nog kans maakte op de tweede ronde. De Ontembare Leeuwen hadden zelf een stunt nodig tegen de Brazilianen en waren ook afhankelijk van het resultaat van Zwitserland tegen Servië. De Zwitsers zaten mits winst altijd in de achtste finales, het team van Mitrovic en co had eveneens een zege nodig.

Kameroen hoopte op een stunt tegen een B-elftal van Brazilië.

Zwitsers en Serviërs zorgen voor ongezien spektakel op dit WK

In het Stadion 974 waren het de Zwitsers die ei zo na een droomstart kenden. Binnen de minuut zetten Embolo en Xhaka al doelman Milinkovic-Savic aan het werk, die pakte meteen uit met twee knappe reddingen. Aan de overzijde knikte Milenkovic even later nipt voorlangs, beide ploegen sloegen de studieronde gretig over. Nog voor het kwartier vloog ook een schicht van Zivkovic tegen de paal. Het doelpunt viel niet veel later aan de overzijde: Shaqiri werd in het strafschopgebied knap vrijgespeeld en vloerde de Servische doelman met een knal in de korte hoek. Opnieuw was de geboren Kosovaar beslissend voor zijn land in een beladen duel. We zagen een geweldig eerste halfuur in deze spetterende confrontatie, nog voor het halfuur zette Tadic vanop links fantastisch voor en centraal kopte Mitrovic de bal even fenomenaal in doel: 1-1. Het team van Stojkovic keerde de rollen even later helemaal om: Vlahovic was slimmer en attenter dan de Zwitserse defensie en schoot de bal knap in de verste hoek: 2-1. Het laatste woord was echter voor de Zwitsers, op slag van rust zorgde Embolo na een fraaie combinatie van dichtbij voor de 2-2. Halfweg was Zwitserland virtueel geplaatst na een ge-wel-dige pot voetbal

Een eind verderop had Kameroen een absolute stunt nodig in het Lusail Stadion. De Brazilianen speelden wel met negen nieuwe namen en dat gaf mogelijk kansen aan de Ontembare Leeuwen. Kameroen keek de kat wat uit de boom in de openingsfase en op het kwartier kregen de Goddelijke Kanaries ook de eerste kans: Fred schilderde de bal perfect op het hoofd van Martinelli en die dwong Epassy tot een fraaie redding. Brazilië bleef ook nadien de betere ploeg maar verder dan wat halve kansen via Fred en Alves kwam het voor de pauze niet.  Aan de overzijde kreeg Kameroen op slag van rust plots toch die ene grote kans: Mbeulo mocht vrij inkoppen maar Ederson pakte uit met een prachtige redding. Halfweg stond het nog 0-0.

Kameroen mag halfweg nog dromen van de kwalificatie maar heeft wel een klein mirakel nodig.

Gretige Zwitsers maken team van Mitrovic monddood

Wie dacht dat de Zwitsers na de pauze wat meer op zekerheid zouden spelen, kwam meteen bedrogen uit. Na nog geen vijf minuten spelen werd Freuler na een fantastische aanval centraal vrijgespeeld en die maakte er meteen 2-3 van. Servië moest nu komen maar ontsnapte iets voor het uur aan de doodsteek: Embolo besloot na een scrimmage van dichtbij over. Even later knalde Tadic aan de overzijde te onstuimig over. De ploeg uit de Balkan had veel gegeven tijdens de eerste helft en kon niet meer hetzelfde tempo op de mat leggen na de pauze.

In de andere partij toonde Kameroen meteen na de pauze een pak dadendrang. Na dik vijf minuten spelen besloot Aboubakar in de draai voorlangs. Aan de overzijde bleef Epassy prima keepen, op het uur stopte hij pogingen van Martinelli en Militao. De wedstrijd viel nadien volledig stil in het Lusail Stadion en het besef kwam stilaan bij de Ontembare Leeuwen dat zelfs een zege niet voldoende was voor de kwalificatie. Die overwinning kwam er uiteindelijk toch nog: Aboubakar (die nog een tweede gele kaart zou krijgen) zorgde in de blessuretijd voor de 1-0 en een geweldige stunt voor de Ontembare Leeuwen, onvoldoende echter voor de kwalificatie door de Zwitserse zege.

Scoreverloop Servië-Zwitserland:

0-1 (20') Shaqiri, 1-1 (26') Mitrovic, 2-1 (35') Vlahovic, 2-2 (44') Embolo, 2-3 (48') Freuler

Scoreverloop Kameroen-Brazilië:

1-0 (90+2') Aboubakar
Aboubakar (Kameroen) krijgt een tweede gele kaart (90+4')

Ziet u Brazilië nog steeds wereldkampioen worden?

Meest recent

Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

2
2
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

24
24
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

26
26
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

59
59
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

62
62
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

62
62
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

208
208
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

95
95
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

317
317
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

154
154
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

355
355
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

288
288
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

443
443
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

290
290
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

97
97
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

89
89
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

47
47
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

199
199
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

146
146
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

237
237
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

227
227
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

365
365
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

606
606

Meer sportnieuws