Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

door
Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

Zwitserland en Servië hebben deze avond gezorgd voor één van de beste wedstrijden van dit wereldkampioenschap. Het team van Mitrovic leek een tijdje op weg naar de kwalificatie maar de Zwitsers toonden een ferme portie veerkracht en draaiden de rollen nog om. In de andere partij zorgde Kameroen nog voor een ferme stunt, al bleek dat nipt onvoldoende voor de Ontembare Leeuwen.


In groep G was Brazilië al zeker van de groepswinst. De Goddelijke Kanaries konden wat spelers rust gunnen in de wedstrijd tegen Kameroen, dat nog kans maakte op de tweede ronde. De Ontembare Leeuwen hadden zelf een stunt nodig tegen de Brazilianen en waren ook afhankelijk van het resultaat van Zwitserland tegen Servië. De Zwitsers zaten mits winst altijd in de achtste finales, het team van Mitrovic en co had eveneens een zege nodig.

Kameroen hoopte op een stunt tegen een B-elftal van Brazilië.

Zwitsers en Serviërs zorgen voor ongezien spektakel op dit WK

In het Stadion 974 waren het de Zwitsers die ei zo na een droomstart kenden. Binnen de minuut zetten Embolo en Xhaka al doelman Milinkovic-Savic aan het werk, die pakte meteen uit met twee knappe reddingen. Aan de overzijde knikte Milenkovic even later nipt voorlangs, beide ploegen sloegen de studieronde gretig over. Nog voor het kwartier vloog ook een schicht van Zivkovic tegen de paal. Het doelpunt viel niet veel later aan de overzijde: Shaqiri werd in het strafschopgebied knap vrijgespeeld en vloerde de Servische doelman met een knal in de korte hoek. Opnieuw was de geboren Kosovaar beslissend voor zijn land in een beladen duel. We zagen een geweldig eerste halfuur in deze spetterende confrontatie, nog voor het halfuur zette Tadic vanop links fantastisch voor en centraal kopte Mitrovic de bal even fenomenaal in doel: 1-1. Het team van Stojkovic keerde de rollen even later helemaal om: Vlahovic was slimmer en attenter dan de Zwitserse defensie en schoot de bal knap in de verste hoek: 2-1. Het laatste woord was echter voor de Zwitsers, op slag van rust zorgde Embolo na een fraaie combinatie van dichtbij voor de 2-2. Halfweg was Zwitserland virtueel geplaatst na een ge-wel-dige pot voetbal

Een eind verderop had Kameroen een absolute stunt nodig in het Lusail Stadion. De Brazilianen speelden wel met negen nieuwe namen en dat gaf mogelijk kansen aan de Ontembare Leeuwen. Kameroen keek de kat wat uit de boom in de openingsfase en op het kwartier kregen de Goddelijke Kanaries ook de eerste kans: Fred schilderde de bal perfect op het hoofd van Martinelli en die dwong Epassy tot een fraaie redding. Brazilië bleef ook nadien de betere ploeg maar verder dan wat halve kansen via Fred en Alves kwam het voor de pauze niet.  Aan de overzijde kreeg Kameroen op slag van rust plots toch die ene grote kans: Mbeulo mocht vrij inkoppen maar Ederson pakte uit met een prachtige redding. Halfweg stond het nog 0-0.

Kameroen mag halfweg nog dromen van de kwalificatie maar heeft wel een klein mirakel nodig.

Gretige Zwitsers maken team van Mitrovic monddood

Wie dacht dat de Zwitsers na de pauze wat meer op zekerheid zouden spelen, kwam meteen bedrogen uit. Na nog geen vijf minuten spelen werd Freuler na een fantastische aanval centraal vrijgespeeld en die maakte er meteen 2-3 van. Servië moest nu komen maar ontsnapte iets voor het uur aan de doodsteek: Embolo besloot na een scrimmage van dichtbij over. Even later knalde Tadic aan de overzijde te onstuimig over. De ploeg uit de Balkan had veel gegeven tijdens de eerste helft en kon niet meer hetzelfde tempo op de mat leggen na de pauze.

In de andere partij toonde Kameroen meteen na de pauze een pak dadendrang. Na dik vijf minuten spelen besloot Aboubakar in de draai voorlangs. Aan de overzijde bleef Epassy prima keepen, op het uur stopte hij pogingen van Martinelli en Militao. De wedstrijd viel nadien volledig stil in het Lusail Stadion en het besef kwam stilaan bij de Ontembare Leeuwen dat zelfs een zege niet voldoende was voor de kwalificatie. Die overwinning kwam er uiteindelijk toch nog: Aboubakar (die nog een tweede gele kaart zou krijgen) zorgde in de blessuretijd voor de 1-0 en een geweldige stunt voor de Ontembare Leeuwen, onvoldoende echter voor de kwalificatie door de Zwitserse zege.

Scoreverloop Servië-Zwitserland:

0-1 (20') Shaqiri, 1-1 (26') Mitrovic, 2-1 (35') Vlahovic, 2-2 (44') Embolo, 2-3 (48') Freuler

Scoreverloop Kameroen-Brazilië:

1-0 (90+2') Aboubakar
Aboubakar (Kameroen) krijgt een tweede gele kaart (90+4')

Ziet u Brazilië nog steeds wereldkampioen worden?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

157
157
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

45
45
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

37
37
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

255
255
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

356
356
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

292
292
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

403
403
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

633
633
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

782
782
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

508
508
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1231
1231
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

791
791
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

451
451
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1124
1124
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

135
135
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

155
155
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

673
673
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

926
926
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1533
1533

Meer sportnieuws