Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

119 stemmen
Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

Zwitserland en Servië hebben deze avond gezorgd voor één van de beste wedstrijden van dit wereldkampioenschap. Het team van Mitrovic leek een tijdje op weg naar de kwalificatie maar de Zwitsers toonden een ferme portie veerkracht en draaiden de rollen nog om. In de andere partij zorgde Kameroen nog voor een ferme stunt, al bleek dat nipt onvoldoende voor de Ontembare Leeuwen.


In groep G was Brazilië al zeker van de groepswinst. De Goddelijke Kanaries konden wat spelers rust gunnen in de wedstrijd tegen Kameroen, dat nog kans maakte op de tweede ronde. De Ontembare Leeuwen hadden zelf een stunt nodig tegen de Brazilianen en waren ook afhankelijk van het resultaat van Zwitserland tegen Servië. De Zwitsers zaten mits winst altijd in de achtste finales, het team van Mitrovic en co had eveneens een zege nodig.

Kameroen hoopte op een stunt tegen een B-elftal van Brazilië.

Zwitsers en Serviërs zorgen voor ongezien spektakel op dit WK

In het Stadion 974 waren het de Zwitsers die ei zo na een droomstart kenden. Binnen de minuut zetten Embolo en Xhaka al doelman Milinkovic-Savic aan het werk, die pakte meteen uit met twee knappe reddingen. Aan de overzijde knikte Milenkovic even later nipt voorlangs, beide ploegen sloegen de studieronde gretig over. Nog voor het kwartier vloog ook een schicht van Zivkovic tegen de paal. Het doelpunt viel niet veel later aan de overzijde: Shaqiri werd in het strafschopgebied knap vrijgespeeld en vloerde de Servische doelman met een knal in de korte hoek. Opnieuw was de geboren Kosovaar beslissend voor zijn land in een beladen duel. We zagen een geweldig eerste halfuur in deze spetterende confrontatie, nog voor het halfuur zette Tadic vanop links fantastisch voor en centraal kopte Mitrovic de bal even fenomenaal in doel: 1-1. Het team van Stojkovic keerde de rollen even later helemaal om: Vlahovic was slimmer en attenter dan de Zwitserse defensie en schoot de bal knap in de verste hoek: 2-1. Het laatste woord was echter voor de Zwitsers, op slag van rust zorgde Embolo na een fraaie combinatie van dichtbij voor de 2-2. Halfweg was Zwitserland virtueel geplaatst na een ge-wel-dige pot voetbal

Een eind verderop had Kameroen een absolute stunt nodig in het Lusail Stadion. De Brazilianen speelden wel met negen nieuwe namen en dat gaf mogelijk kansen aan de Ontembare Leeuwen. Kameroen keek de kat wat uit de boom in de openingsfase en op het kwartier kregen de Goddelijke Kanaries ook de eerste kans: Fred schilderde de bal perfect op het hoofd van Martinelli en die dwong Epassy tot een fraaie redding. Brazilië bleef ook nadien de betere ploeg maar verder dan wat halve kansen via Fred en Alves kwam het voor de pauze niet.  Aan de overzijde kreeg Kameroen op slag van rust plots toch die ene grote kans: Mbeulo mocht vrij inkoppen maar Ederson pakte uit met een prachtige redding. Halfweg stond het nog 0-0.

Kameroen mag halfweg nog dromen van de kwalificatie maar heeft wel een klein mirakel nodig.

Gretige Zwitsers maken team van Mitrovic monddood

Wie dacht dat de Zwitsers na de pauze wat meer op zekerheid zouden spelen, kwam meteen bedrogen uit. Na nog geen vijf minuten spelen werd Freuler na een fantastische aanval centraal vrijgespeeld en die maakte er meteen 2-3 van. Servië moest nu komen maar ontsnapte iets voor het uur aan de doodsteek: Embolo besloot na een scrimmage van dichtbij over. Even later knalde Tadic aan de overzijde te onstuimig over. De ploeg uit de Balkan had veel gegeven tijdens de eerste helft en kon niet meer hetzelfde tempo op de mat leggen na de pauze.

In de andere partij toonde Kameroen meteen na de pauze een pak dadendrang. Na dik vijf minuten spelen besloot Aboubakar in de draai voorlangs. Aan de overzijde bleef Epassy prima keepen, op het uur stopte hij pogingen van Martinelli en Militao. De wedstrijd viel nadien volledig stil in het Lusail Stadion en het besef kwam stilaan bij de Ontembare Leeuwen dat zelfs een zege niet voldoende was voor de kwalificatie. Die overwinning kwam er uiteindelijk toch nog: Aboubakar (die nog een tweede gele kaart zou krijgen) zorgde in de blessuretijd voor de 1-0 en een geweldige stunt voor de Ontembare Leeuwen, onvoldoende echter voor de kwalificatie door de Zwitserse zege.

Scoreverloop Servië-Zwitserland:

0-1 (20') Shaqiri, 1-1 (26') Mitrovic, 2-1 (35') Vlahovic, 2-2 (44') Embolo, 2-3 (48') Freuler

Scoreverloop Kameroen-Brazilië:

1-0 (90+2') Aboubakar
Aboubakar (Kameroen) krijgt een tweede gele kaart (90+4')

Ziet u Brazilië nog steeds wereldkampioen worden?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

76
76
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

53
53
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

50
50
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

36
36
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

61
61
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

126
126
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

133
133
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

282
282
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

160
160
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

247
247
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

151
151
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

101
101
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

138
138
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

145
145
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

137
137
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

352
352
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

653
653
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

698
698
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

290
290
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

341
341
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

460
460
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

49
49
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

159
159

Meer sportnieuws