Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

door
Sensatie: Brazilië onderuit maar Zwitsers door na geweldig spektakel

Zwitserland en Servië hebben deze avond gezorgd voor één van de beste wedstrijden van dit wereldkampioenschap. Het team van Mitrovic leek een tijdje op weg naar de kwalificatie maar de Zwitsers toonden een ferme portie veerkracht en draaiden de rollen nog om. In de andere partij zorgde Kameroen nog voor een ferme stunt, al bleek dat nipt onvoldoende voor de Ontembare Leeuwen.


In groep G was Brazilië al zeker van de groepswinst. De Goddelijke Kanaries konden wat spelers rust gunnen in de wedstrijd tegen Kameroen, dat nog kans maakte op de tweede ronde. De Ontembare Leeuwen hadden zelf een stunt nodig tegen de Brazilianen en waren ook afhankelijk van het resultaat van Zwitserland tegen Servië. De Zwitsers zaten mits winst altijd in de achtste finales, het team van Mitrovic en co had eveneens een zege nodig.

Kameroen hoopte op een stunt tegen een B-elftal van Brazilië.

Zwitsers en Serviërs zorgen voor ongezien spektakel op dit WK

In het Stadion 974 waren het de Zwitsers die ei zo na een droomstart kenden. Binnen de minuut zetten Embolo en Xhaka al doelman Milinkovic-Savic aan het werk, die pakte meteen uit met twee knappe reddingen. Aan de overzijde knikte Milenkovic even later nipt voorlangs, beide ploegen sloegen de studieronde gretig over. Nog voor het kwartier vloog ook een schicht van Zivkovic tegen de paal. Het doelpunt viel niet veel later aan de overzijde: Shaqiri werd in het strafschopgebied knap vrijgespeeld en vloerde de Servische doelman met een knal in de korte hoek. Opnieuw was de geboren Kosovaar beslissend voor zijn land in een beladen duel. We zagen een geweldig eerste halfuur in deze spetterende confrontatie, nog voor het halfuur zette Tadic vanop links fantastisch voor en centraal kopte Mitrovic de bal even fenomenaal in doel: 1-1. Het team van Stojkovic keerde de rollen even later helemaal om: Vlahovic was slimmer en attenter dan de Zwitserse defensie en schoot de bal knap in de verste hoek: 2-1. Het laatste woord was echter voor de Zwitsers, op slag van rust zorgde Embolo na een fraaie combinatie van dichtbij voor de 2-2. Halfweg was Zwitserland virtueel geplaatst na een ge-wel-dige pot voetbal

Een eind verderop had Kameroen een absolute stunt nodig in het Lusail Stadion. De Brazilianen speelden wel met negen nieuwe namen en dat gaf mogelijk kansen aan de Ontembare Leeuwen. Kameroen keek de kat wat uit de boom in de openingsfase en op het kwartier kregen de Goddelijke Kanaries ook de eerste kans: Fred schilderde de bal perfect op het hoofd van Martinelli en die dwong Epassy tot een fraaie redding. Brazilië bleef ook nadien de betere ploeg maar verder dan wat halve kansen via Fred en Alves kwam het voor de pauze niet.  Aan de overzijde kreeg Kameroen op slag van rust plots toch die ene grote kans: Mbeulo mocht vrij inkoppen maar Ederson pakte uit met een prachtige redding. Halfweg stond het nog 0-0.

Kameroen mag halfweg nog dromen van de kwalificatie maar heeft wel een klein mirakel nodig.

Gretige Zwitsers maken team van Mitrovic monddood

Wie dacht dat de Zwitsers na de pauze wat meer op zekerheid zouden spelen, kwam meteen bedrogen uit. Na nog geen vijf minuten spelen werd Freuler na een fantastische aanval centraal vrijgespeeld en die maakte er meteen 2-3 van. Servië moest nu komen maar ontsnapte iets voor het uur aan de doodsteek: Embolo besloot na een scrimmage van dichtbij over. Even later knalde Tadic aan de overzijde te onstuimig over. De ploeg uit de Balkan had veel gegeven tijdens de eerste helft en kon niet meer hetzelfde tempo op de mat leggen na de pauze.

In de andere partij toonde Kameroen meteen na de pauze een pak dadendrang. Na dik vijf minuten spelen besloot Aboubakar in de draai voorlangs. Aan de overzijde bleef Epassy prima keepen, op het uur stopte hij pogingen van Martinelli en Militao. De wedstrijd viel nadien volledig stil in het Lusail Stadion en het besef kwam stilaan bij de Ontembare Leeuwen dat zelfs een zege niet voldoende was voor de kwalificatie. Die overwinning kwam er uiteindelijk toch nog: Aboubakar (die nog een tweede gele kaart zou krijgen) zorgde in de blessuretijd voor de 1-0 en een geweldige stunt voor de Ontembare Leeuwen, onvoldoende echter voor de kwalificatie door de Zwitserse zege.

Scoreverloop Servië-Zwitserland:

0-1 (20') Shaqiri, 1-1 (26') Mitrovic, 2-1 (35') Vlahovic, 2-2 (44') Embolo, 2-3 (48') Freuler

Scoreverloop Kameroen-Brazilië:

1-0 (90+2') Aboubakar
Aboubakar (Kameroen) krijgt een tweede gele kaart (90+4')

LEES OOK: 'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Ziet u Brazilië nog steeds wereldkampioen worden?

Meest recent

Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

4
4
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

20
20
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

80
80
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

116
116
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

65
65
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

32
32
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

41
41
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

190
190
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

41
41
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

290
290
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

225
225
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

72
72
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

230
230
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

389
389
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

140
140
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

298
298
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

278
278
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

155
155
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

144
144
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

118
118
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

94
94
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

500
500
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

160
160
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

52
52

Meer sportnieuws