Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

2144 stemmen
Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

Het mocht niet zijn. België speelde een goede partij tegen Kroatië, maar het geluk zat in die match niet mee. De Rode Duivels liggen uit het WK. Een deel van de Gouden Generatie zal afhaken, maar als we naar het EK 2024 kijken, dan mogen we toch nog veel hoop koesteren. Er is geen reden tot paniek, op voorwaarde dat enkele toppers de ploeg bij de hand willen nemen.


België moet in doel niet vrezen voor een probleem. Thibaut Courtois gaf al aan door te willen doen. De toekomst van Simon Mignolet is wel onduidelijk. Hij is immers al 34 jaar. Koen Casteels is met zijn 30 jaar nog jong genoeg om door te blijven doen. Met Maarten Vandevoordt (20), sterk bezig bij KRC Genk, is er een kans om een jong toptalent door te schuiven en te laten leren van Courtois en Casteels. Matz Sels (30) is ook nog altijd van de partij.



DEFENSIE GROOTSTE ZORGENKIND

Achteraan twijfelt Toby Alderweireld (33) aan zijn toekomst, Jan Vertonghen (35) wil nog doorgaan. Maar een EK op zijn 37ste gaat toch bijzonder moeilijk worden. Achteraan is er verfrissing nodig. Wout Faes (24), Arthur Theate (22) en Zeno Debast (19) waren er dit WK al bij. Kan Jason Denayer (27) ook nog terugkeren naar een goede Europese club? Hoe evolueert Koni De Winter (20)? Kan hij minuten vergaren bij Juventus of een ander team? Hoe gaan Sebastiaan Bornauw (23), Zinho Vanheusden (23), Hannes Delcroix (23), Ameen Al-Dakhil (20) en andere piepjonge talenten zich ontwikkelen?

Op de flanken moeten er ook stilaan jongens gaan opstaan. Zo ontbreekt er een echte linkerflankverdediger. Timothy Castagne (26) doet het daar degelijk, maar hij voelt zich veel beter op rechts. Maxim De Cuyper (20) maakt een goede evolutie door bij KVC Westerlo. Kan hij volgend jaar misschien doorbreken bij Club Brugge? Op rechts is Thomas Meunier (31) nog niet uitgevoetbald inzake leeftijd, al kende hij een pover WK. Er is Castagne, maar ook Alexis Saelemaekers (23), Thomas Foket (28), Ken Nkuba (20), Matisse Samoise (21), Alessio Castro-Montes (25 en eventueel een optie voor links). Hugo Siquet (20) kent een dipje, maar wie weet kan hij op termijn doorgroeien.



VEEL WEELDE OP HET MIDDENVELD

Centraal op het middenveld is er heel veel weelde. Axel Witsel (33) liet al verstaan door te willen gaan tot het EK, maar met Leander Dendoncker (27), Roméo Lavia (18), Amadou Onana (21), Youri Tielemans (25), Sambi Lokonga (23), Orel Mangala (24), Aster Vranckx (20), Nicolas Raskin (21) en Eliot Matazo (20) zal hij moeten strijden voor zijn positie. Daarnaast mogen we ook spelers als Dennis Praet (28), Bryan Heynen (25) en Mike Trésor (23) niet vergeten. Het is ook de vraag of Kevin De Bruyne (31) nog zal verder doen. Om de jongeren te gidsen zou dat een fenomenale meerwaarde zijn. Hans Vanaken (30) is ook nog van de partij.

In de aanval zijn er ook veel jonge talenten die op de deur kloppen. Of wat dacht u van Charles De Ketelaere (21), Yari Verschaeren (21), Luca Oyen (19), Largie Ramazani (21), Michel-Ange Balikwisha (21), Johan Bakayoko (19), Julien Duranville (17), Yorbe Vertessen (21), Jérémy Doku (20) en Mario Stroeykens (18)? Allemaal spelers die rondom een centrumspits kunnen fungeren.



ALLE HOOP OP LUKAKU

Als ervaren krachten hebben we met Yannick Carrasco (29), Leandro Trossard (27), Thorgan Hazard (29) en wie weet zelfs Eden Hazard (31) nog de nodige jongens die er in 2024 misschien bij kunnen zijn. Ook Dodi Lukebakio (25), Adnan Januzaj (27) en Manuel Benson (25) mogen we zeker niet afschrijven. Voor Dries Mertens (35) lijkt het over en uit te zijn. In de spits hoopt iedereen dat Romelu Lukaku (29) nog zal doorgaan als Rode Duivel. Michy Batshuayi (29), Divock Origi (27), Loïs Openda (22), Hugo Cuypers (25) en Dante Vanzeir (24) zijn niet van dat niveau. Het is ook uitkijken hoe de 18-jarige Lucas Stassin zich gaat doorontwikkelen de komende jaren.

Conclusie: België heeft, indien enkele kleppers zoals De Bruyne en Lukaku niet stoppen, nog steeds een elftal om ‘u’ te zeggen in 2024. Wat dacht u van een team (4-3-3) met Courtois, Castagne, Theate, Faes, Saelemaekers, Onana, Lavia, Doku, De Bruyne, Trossard, Lukaku? Wie weet staan er bovendien nog een aantal toptalenten op die momenteel nog niet bekend zijn bij het grote publiek. Aan talent is er alvast geen gebrek voor de Rode Duivels.

CR

LEES OOK: Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Gaat België op het EK een goed figuur slaan met deze opties?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

28
28
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

95
95
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

360
360
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

107
107
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

176
176
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

23
23
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

117
117
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

137
137
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

392
392
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

152
152
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

99
99
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

222
222
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

504
504
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

330
330
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

80
80
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

423
423
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

468
468

Meer sportnieuws