Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

door
Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

Het mocht niet zijn. België speelde een goede partij tegen Kroatië, maar het geluk zat in die match niet mee. De Rode Duivels liggen uit het WK. Een deel van de Gouden Generatie zal afhaken, maar als we naar het EK 2024 kijken, dan mogen we toch nog veel hoop koesteren. Er is geen reden tot paniek, op voorwaarde dat enkele toppers de ploeg bij de hand willen nemen.


België moet in doel niet vrezen voor een probleem. Thibaut Courtois gaf al aan door te willen doen. De toekomst van Simon Mignolet is wel onduidelijk. Hij is immers al 34 jaar. Koen Casteels is met zijn 30 jaar nog jong genoeg om door te blijven doen. Met Maarten Vandevoordt (20), sterk bezig bij KRC Genk, is er een kans om een jong toptalent door te schuiven en te laten leren van Courtois en Casteels. Matz Sels (30) is ook nog altijd van de partij.



DEFENSIE GROOTSTE ZORGENKIND

Achteraan twijfelt Toby Alderweireld (33) aan zijn toekomst, Jan Vertonghen (35) wil nog doorgaan. Maar een EK op zijn 37ste gaat toch bijzonder moeilijk worden. Achteraan is er verfrissing nodig. Wout Faes (24), Arthur Theate (22) en Zeno Debast (19) waren er dit WK al bij. Kan Jason Denayer (27) ook nog terugkeren naar een goede Europese club? Hoe evolueert Koni De Winter (20)? Kan hij minuten vergaren bij Juventus of een ander team? Hoe gaan Sebastiaan Bornauw (23), Zinho Vanheusden (23), Hannes Delcroix (23), Ameen Al-Dakhil (20) en andere piepjonge talenten zich ontwikkelen?

Op de flanken moeten er ook stilaan jongens gaan opstaan. Zo ontbreekt er een echte linkerflankverdediger. Timothy Castagne (26) doet het daar degelijk, maar hij voelt zich veel beter op rechts. Maxim De Cuyper (20) maakt een goede evolutie door bij KVC Westerlo. Kan hij volgend jaar misschien doorbreken bij Club Brugge? Op rechts is Thomas Meunier (31) nog niet uitgevoetbald inzake leeftijd, al kende hij een pover WK. Er is Castagne, maar ook Alexis Saelemaekers (23), Thomas Foket (28), Ken Nkuba (20), Matisse Samoise (21), Alessio Castro-Montes (25 en eventueel een optie voor links). Hugo Siquet (20) kent een dipje, maar wie weet kan hij op termijn doorgroeien.



VEEL WEELDE OP HET MIDDENVELD

Centraal op het middenveld is er heel veel weelde. Axel Witsel (33) liet al verstaan door te willen gaan tot het EK, maar met Leander Dendoncker (27), Roméo Lavia (18), Amadou Onana (21), Youri Tielemans (25), Sambi Lokonga (23), Orel Mangala (24), Aster Vranckx (20), Nicolas Raskin (21) en Eliot Matazo (20) zal hij moeten strijden voor zijn positie. Daarnaast mogen we ook spelers als Dennis Praet (28), Bryan Heynen (25) en Mike Trésor (23) niet vergeten. Het is ook de vraag of Kevin De Bruyne (31) nog zal verder doen. Om de jongeren te gidsen zou dat een fenomenale meerwaarde zijn. Hans Vanaken (30) is ook nog van de partij.

In de aanval zijn er ook veel jonge talenten die op de deur kloppen. Of wat dacht u van Charles De Ketelaere (21), Yari Verschaeren (21), Luca Oyen (19), Largie Ramazani (21), Michel-Ange Balikwisha (21), Johan Bakayoko (19), Julien Duranville (17), Yorbe Vertessen (21), Jérémy Doku (20) en Mario Stroeykens (18)? Allemaal spelers die rondom een centrumspits kunnen fungeren.



ALLE HOOP OP LUKAKU

Als ervaren krachten hebben we met Yannick Carrasco (29), Leandro Trossard (27), Thorgan Hazard (29) en wie weet zelfs Eden Hazard (31) nog de nodige jongens die er in 2024 misschien bij kunnen zijn. Ook Dodi Lukebakio (25), Adnan Januzaj (27) en Manuel Benson (25) mogen we zeker niet afschrijven. Voor Dries Mertens (35) lijkt het over en uit te zijn. In de spits hoopt iedereen dat Romelu Lukaku (29) nog zal doorgaan als Rode Duivel. Michy Batshuayi (29), Divock Origi (27), Loïs Openda (22), Hugo Cuypers (25) en Dante Vanzeir (24) zijn niet van dat niveau. Het is ook uitkijken hoe de 18-jarige Lucas Stassin zich gaat doorontwikkelen de komende jaren.

Conclusie: België heeft, indien enkele kleppers zoals De Bruyne en Lukaku niet stoppen, nog steeds een elftal om ‘u’ te zeggen in 2024. Wat dacht u van een team (4-3-3) met Courtois, Castagne, Theate, Faes, Saelemaekers, Onana, Lavia, Doku, De Bruyne, Trossard, Lukaku? Wie weet staan er bovendien nog een aantal toptalenten op die momenteel nog niet bekend zijn bij het grote publiek. Aan talent is er alvast geen gebrek voor de Rode Duivels.

CR

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Gaat België op het EK een goed figuur slaan met deze opties?

Meest recent

JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

8
8
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

92
92
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

56
56
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

111
111
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

130
130
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

315
315
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

239
239
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

72
72
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

572
572
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

194
194
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

230
230
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

217
217
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

96
96
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

54
54
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

166
166
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

504
504
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

215
215
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

98
98
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

423
423
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

533
533
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

60
60
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

213
213
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

736
736
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

204
204
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

151
151

Meer sportnieuws