Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

door
Speelt België met deze straffe selectie op EK 2024?

Het mocht niet zijn. België speelde een goede partij tegen Kroatië, maar het geluk zat in die match niet mee. De Rode Duivels liggen uit het WK. Een deel van de Gouden Generatie zal afhaken, maar als we naar het EK 2024 kijken, dan mogen we toch nog veel hoop koesteren. Er is geen reden tot paniek, op voorwaarde dat enkele toppers de ploeg bij de hand willen nemen.


België moet in doel niet vrezen voor een probleem. Thibaut Courtois gaf al aan door te willen doen. De toekomst van Simon Mignolet is wel onduidelijk. Hij is immers al 34 jaar. Koen Casteels is met zijn 30 jaar nog jong genoeg om door te blijven doen. Met Maarten Vandevoordt (20), sterk bezig bij KRC Genk, is er een kans om een jong toptalent door te schuiven en te laten leren van Courtois en Casteels. Matz Sels (30) is ook nog altijd van de partij.



DEFENSIE GROOTSTE ZORGENKIND

Achteraan twijfelt Toby Alderweireld (33) aan zijn toekomst, Jan Vertonghen (35) wil nog doorgaan. Maar een EK op zijn 37ste gaat toch bijzonder moeilijk worden. Achteraan is er verfrissing nodig. Wout Faes (24), Arthur Theate (22) en Zeno Debast (19) waren er dit WK al bij. Kan Jason Denayer (27) ook nog terugkeren naar een goede Europese club? Hoe evolueert Koni De Winter (20)? Kan hij minuten vergaren bij Juventus of een ander team? Hoe gaan Sebastiaan Bornauw (23), Zinho Vanheusden (23), Hannes Delcroix (23), Ameen Al-Dakhil (20) en andere piepjonge talenten zich ontwikkelen?

Op de flanken moeten er ook stilaan jongens gaan opstaan. Zo ontbreekt er een echte linkerflankverdediger. Timothy Castagne (26) doet het daar degelijk, maar hij voelt zich veel beter op rechts. Maxim De Cuyper (20) maakt een goede evolutie door bij KVC Westerlo. Kan hij volgend jaar misschien doorbreken bij Club Brugge? Op rechts is Thomas Meunier (31) nog niet uitgevoetbald inzake leeftijd, al kende hij een pover WK. Er is Castagne, maar ook Alexis Saelemaekers (23), Thomas Foket (28), Ken Nkuba (20), Matisse Samoise (21), Alessio Castro-Montes (25 en eventueel een optie voor links). Hugo Siquet (20) kent een dipje, maar wie weet kan hij op termijn doorgroeien.



VEEL WEELDE OP HET MIDDENVELD

Centraal op het middenveld is er heel veel weelde. Axel Witsel (33) liet al verstaan door te willen gaan tot het EK, maar met Leander Dendoncker (27), Roméo Lavia (18), Amadou Onana (21), Youri Tielemans (25), Sambi Lokonga (23), Orel Mangala (24), Aster Vranckx (20), Nicolas Raskin (21) en Eliot Matazo (20) zal hij moeten strijden voor zijn positie. Daarnaast mogen we ook spelers als Dennis Praet (28), Bryan Heynen (25) en Mike Trésor (23) niet vergeten. Het is ook de vraag of Kevin De Bruyne (31) nog zal verder doen. Om de jongeren te gidsen zou dat een fenomenale meerwaarde zijn. Hans Vanaken (30) is ook nog van de partij.

In de aanval zijn er ook veel jonge talenten die op de deur kloppen. Of wat dacht u van Charles De Ketelaere (21), Yari Verschaeren (21), Luca Oyen (19), Largie Ramazani (21), Michel-Ange Balikwisha (21), Johan Bakayoko (19), Julien Duranville (17), Yorbe Vertessen (21), Jérémy Doku (20) en Mario Stroeykens (18)? Allemaal spelers die rondom een centrumspits kunnen fungeren.



ALLE HOOP OP LUKAKU

Als ervaren krachten hebben we met Yannick Carrasco (29), Leandro Trossard (27), Thorgan Hazard (29) en wie weet zelfs Eden Hazard (31) nog de nodige jongens die er in 2024 misschien bij kunnen zijn. Ook Dodi Lukebakio (25), Adnan Januzaj (27) en Manuel Benson (25) mogen we zeker niet afschrijven. Voor Dries Mertens (35) lijkt het over en uit te zijn. In de spits hoopt iedereen dat Romelu Lukaku (29) nog zal doorgaan als Rode Duivel. Michy Batshuayi (29), Divock Origi (27), Loïs Openda (22), Hugo Cuypers (25) en Dante Vanzeir (24) zijn niet van dat niveau. Het is ook uitkijken hoe de 18-jarige Lucas Stassin zich gaat doorontwikkelen de komende jaren.

Conclusie: België heeft, indien enkele kleppers zoals De Bruyne en Lukaku niet stoppen, nog steeds een elftal om ‘u’ te zeggen in 2024. Wat dacht u van een team (4-3-3) met Courtois, Castagne, Theate, Faes, Saelemaekers, Onana, Lavia, Doku, De Bruyne, Trossard, Lukaku? Wie weet staan er bovendien nog een aantal toptalenten op die momenteel nog niet bekend zijn bij het grote publiek. Aan talent is er alvast geen gebrek voor de Rode Duivels.

CR

LEES OOK: Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Gaat België op het EK een goed figuur slaan met deze opties?

Meest recent

Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

9
9
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

37
37
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

196
196
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

85
85
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

59
59
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

150
150
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

74
74
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

137
137
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

112
112
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

34
34
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

73
73
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

304
304
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

84
84
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

332
332
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

84
84
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

104
104
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

314
314
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

238
238
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

576
576
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

539
539
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

119
119
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

184
184
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

233
233

Meer sportnieuws