'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

door
'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

De Rode Duivels hebben het niet kunnen klaarspelen. Tegen Kroatië hadden ze een driepunter nodig om zich bij de laatste zestien te scharen op het WK in Qatar, maar de beslissende goal wilde maar niet vallen. De Duivels blijven zo achter met een fikse sportieve kater.


De Belgen hadden nog hoop om zich te kwalificeren, maar die vervloog bij het laatste fluitsignaal. Na de derde plaats op het WK in Rusland stranden ze nu in de eerste ronde van het WK. Een sportieve ramp, maar ook financieel doet de KBVB een slechte zaak op dit toernooi. Sporza weet namelijk dat de Belgische voetbalbond tevreden moet zijn met de laagste som prijzengeld sinds het WK in Brazilië.

Ons land krijgt 8,7 miljoen euro uit de pot van de FIFA. Dat is het laagste bedrag dat er te verdienen viel op het WK en gewoon de som die elke deelnemer incasseert. Bovengenoemd medium weet dat een kwalificatie voor de achtste finales 1,25 miljoen euro in het laatje gebracht had. Ter vergelijking: op het WK in Brazilië kreeg de bond nog 20 miljoen. Op EURO 2020 17 miljoen euro. Een stevig verschil dus, dat wel opgevangen kan worden met de reserve die de bond door de jaren heen heeft opgebouwd.

PREMIE
Ook de premie voor de Duivels ligt deze keer beduidend lager. Na hun derde plaats op het WK in Rusland kregen de Duivels 300.000 euro. Nu moeten ze het stellen met 42.000 euro, een pak minder. Al zal de ontgoocheling na de wedstrijd tegen Kroatië vooral ingegeven zijn door de sportieve resultaten.

LEES OOK: Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Gaan de Duivels op het volgende toernooi wel door?

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

10
10
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

148
148
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

101
101
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

47
47
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

106
106
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

256
256
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

337
337
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

112
112
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

156
156
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

56
56
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

74
74
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

128
128
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

74
74
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

243
243
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

22
22
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

209
209
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

91
91
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

356
356

Meer sportnieuws