'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

door
'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

De Rode Duivels hebben het niet kunnen klaarspelen. Tegen Kroatië hadden ze een driepunter nodig om zich bij de laatste zestien te scharen op het WK in Qatar, maar de beslissende goal wilde maar niet vallen. De Duivels blijven zo achter met een fikse sportieve kater.


De Belgen hadden nog hoop om zich te kwalificeren, maar die vervloog bij het laatste fluitsignaal. Na de derde plaats op het WK in Rusland stranden ze nu in de eerste ronde van het WK. Een sportieve ramp, maar ook financieel doet de KBVB een slechte zaak op dit toernooi. Sporza weet namelijk dat de Belgische voetbalbond tevreden moet zijn met de laagste som prijzengeld sinds het WK in Brazilië.

Ons land krijgt 8,7 miljoen euro uit de pot van de FIFA. Dat is het laagste bedrag dat er te verdienen viel op het WK en gewoon de som die elke deelnemer incasseert. Bovengenoemd medium weet dat een kwalificatie voor de achtste finales 1,25 miljoen euro in het laatje gebracht had. Ter vergelijking: op het WK in Brazilië kreeg de bond nog 20 miljoen. Op EURO 2020 17 miljoen euro. Een stevig verschil dus, dat wel opgevangen kan worden met de reserve die de bond door de jaren heen heeft opgebouwd.

PREMIE
Ook de premie voor de Duivels ligt deze keer beduidend lager. Na hun derde plaats op het WK in Rusland kregen de Duivels 300.000 euro. Nu moeten ze het stellen met 42.000 euro, een pak minder. Al zal de ontgoocheling na de wedstrijd tegen Kroatië vooral ingegeven zijn door de sportieve resultaten.

LEES OOK: 'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

Gaan de Duivels op het volgende toernooi wel door?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

36
36
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

113
113
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

62
62
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

58
58
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

102
102
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

147
147
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

75
75
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

73
73
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

528
528
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

196
196
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

209
209
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws