'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

299 stemmen
'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

De Rode Duivels hebben het niet kunnen klaarspelen. Tegen Kroatië hadden ze een driepunter nodig om zich bij de laatste zestien te scharen op het WK in Qatar, maar de beslissende goal wilde maar niet vallen. De Duivels blijven zo achter met een fikse sportieve kater.


De Belgen hadden nog hoop om zich te kwalificeren, maar die vervloog bij het laatste fluitsignaal. Na de derde plaats op het WK in Rusland stranden ze nu in de eerste ronde van het WK. Een sportieve ramp, maar ook financieel doet de KBVB een slechte zaak op dit toernooi. Sporza weet namelijk dat de Belgische voetbalbond tevreden moet zijn met de laagste som prijzengeld sinds het WK in Brazilië.

Ons land krijgt 8,7 miljoen euro uit de pot van de FIFA. Dat is het laagste bedrag dat er te verdienen viel op het WK en gewoon de som die elke deelnemer incasseert. Bovengenoemd medium weet dat een kwalificatie voor de achtste finales 1,25 miljoen euro in het laatje gebracht had. Ter vergelijking: op het WK in Brazilië kreeg de bond nog 20 miljoen. Op EURO 2020 17 miljoen euro. Een stevig verschil dus, dat wel opgevangen kan worden met de reserve die de bond door de jaren heen heeft opgebouwd.

PREMIE
Ook de premie voor de Duivels ligt deze keer beduidend lager. Na hun derde plaats op het WK in Rusland kregen de Duivels 300.000 euro. Nu moeten ze het stellen met 42.000 euro, een pak minder. Al zal de ontgoocheling na de wedstrijd tegen Kroatië vooral ingegeven zijn door de sportieve resultaten.

LEES OOK: Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Gaan de Duivels op het volgende toernooi wel door?

Meest recent

Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

7
7
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

156
156
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

129
129
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

24
24
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

116
116
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

340
340
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

243
243
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

477
477
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

138
138
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

198
198
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

427
427
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

364
364
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

549
549
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

534
534
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

214
214
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

606
606
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

173
173
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

233
233
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

235
235
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

125
125
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

249
249
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

576
576
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

173
173
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

234
234

Meer sportnieuws