'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

door
'WK-exit krijgt heel zuur staartje voor KBVB'

De Rode Duivels hebben het niet kunnen klaarspelen. Tegen Kroatië hadden ze een driepunter nodig om zich bij de laatste zestien te scharen op het WK in Qatar, maar de beslissende goal wilde maar niet vallen. De Duivels blijven zo achter met een fikse sportieve kater.


De Belgen hadden nog hoop om zich te kwalificeren, maar die vervloog bij het laatste fluitsignaal. Na de derde plaats op het WK in Rusland stranden ze nu in de eerste ronde van het WK. Een sportieve ramp, maar ook financieel doet de KBVB een slechte zaak op dit toernooi. Sporza weet namelijk dat de Belgische voetbalbond tevreden moet zijn met de laagste som prijzengeld sinds het WK in Brazilië.

Ons land krijgt 8,7 miljoen euro uit de pot van de FIFA. Dat is het laagste bedrag dat er te verdienen viel op het WK en gewoon de som die elke deelnemer incasseert. Bovengenoemd medium weet dat een kwalificatie voor de achtste finales 1,25 miljoen euro in het laatje gebracht had. Ter vergelijking: op het WK in Brazilië kreeg de bond nog 20 miljoen. Op EURO 2020 17 miljoen euro. Een stevig verschil dus, dat wel opgevangen kan worden met de reserve die de bond door de jaren heen heeft opgebouwd.

PREMIE
Ook de premie voor de Duivels ligt deze keer beduidend lager. Na hun derde plaats op het WK in Rusland kregen de Duivels 300.000 euro. Nu moeten ze het stellen met 42.000 euro, een pak minder. Al zal de ontgoocheling na de wedstrijd tegen Kroatië vooral ingegeven zijn door de sportieve resultaten.

LEES OOK: Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Gaan de Duivels op het volgende toernooi wel door?

Meest recent

Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

4
4
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

11
11
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

59
59
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

12
12
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

120
120
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

28
28
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

128
128
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

100
100
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

73
73
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

208
208
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

55
55
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

80
80
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

131
131
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

198
198
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

101
101
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

200
200
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

117
117
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

134
134
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

229
229
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

75
75
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

520
520
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

417
417

Meer sportnieuws