Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

430 stemmen
Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

Het WK is afgelopen voor de Rode Duivels. De Belgen raakten in de wedstrijd van de laatste kans niet voorbij Kroatië en mogen inpakken. Dat kwam hard aan bij de selectie en Roberto Martinez. De Spanjaard hield op de persconferentie achteraf de eer aan zichzelf. Hij stapt op als bondscoach van de Duivels.


Heel erg verrassend is dat niet. De laatste maanden liep het al wat minder bij de Duivels en na dit WK lijkt het even helemaal op. Gert Verheyen vindt het opstappen van Martinez een logische beslissing. "Ja. Je moet rekening houden met chemie in een kleedkamer en relatie met spelers", denkt Verheyen bij Sporza. "Maar ook de mening van het volk en de pers is belangrijk. Als het daar op is, is een ontslag een logisch gevolg. Het is een verstandige beslissing. Een logisch gevolg na dit toernooi", aldus Verheyen.

De KBVB zal nu op zoek moeten gaan naar een opvolger. Hier en daar gaan stemmen op dat het een Belg moet worden. Dan kom je al meteen uit bij een select kransje kandidaten. Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, denkt alvast dat Michel Preud'homme een geschikte kandidaat is. Herman Brusselmans schoof donderdagavond in Villa Sporza dan weer de naam van Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die staat echter nog onder contract bij KAA Gent en veegde het voorstel van Brusselmans meteen van tafel.

MOEILIJKE OPDRACHT
De volgende bondscoach staat hoe dan ook voor de moeilijke opdracht om beter te proberen te doen dan zijn voorganger. Martinez kreeg bij de Duivels veel kritiek, maar legde wel enkele fenomenale resultaten voor. Zo bezorgde hij de Duivels met de derde plek in Rusland de beste prestatie ooit op een WK. Beter doen zal extreem moeilijk worden, maar wie niet waagt, niet wint.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Zal zijn opvolger beter doen?

Meest recent

'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

71
71
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

128
128
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

499
499
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

426
426
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

317
317
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

161
161
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

225
225
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

90
90
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

207
207
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

87
87
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

67
67
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

388
388
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

200
200
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

230
230
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

457
457
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

114
114
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

257
257
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

440
440
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

208
208
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

194
194
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

337
337
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

314
314

Meer sportnieuws