Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

door
Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

Het WK is afgelopen voor de Rode Duivels. De Belgen raakten in de wedstrijd van de laatste kans niet voorbij Kroatië en mogen inpakken. Dat kwam hard aan bij de selectie en Roberto Martinez. De Spanjaard hield op de persconferentie achteraf de eer aan zichzelf. Hij stapt op als bondscoach van de Duivels.


Heel erg verrassend is dat niet. De laatste maanden liep het al wat minder bij de Duivels en na dit WK lijkt het even helemaal op. Gert Verheyen vindt het opstappen van Martinez een logische beslissing. "Ja. Je moet rekening houden met chemie in een kleedkamer en relatie met spelers", denkt Verheyen bij Sporza. "Maar ook de mening van het volk en de pers is belangrijk. Als het daar op is, is een ontslag een logisch gevolg. Het is een verstandige beslissing. Een logisch gevolg na dit toernooi", aldus Verheyen.

De KBVB zal nu op zoek moeten gaan naar een opvolger. Hier en daar gaan stemmen op dat het een Belg moet worden. Dan kom je al meteen uit bij een select kransje kandidaten. Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, denkt alvast dat Michel Preud'homme een geschikte kandidaat is. Herman Brusselmans schoof donderdagavond in Villa Sporza dan weer de naam van Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die staat echter nog onder contract bij KAA Gent en veegde het voorstel van Brusselmans meteen van tafel.

MOEILIJKE OPDRACHT
De volgende bondscoach staat hoe dan ook voor de moeilijke opdracht om beter te proberen te doen dan zijn voorganger. Martinez kreeg bij de Duivels veel kritiek, maar legde wel enkele fenomenale resultaten voor. Zo bezorgde hij de Duivels met de derde plek in Rusland de beste prestatie ooit op een WK. Beter doen zal extreem moeilijk worden, maar wie niet waagt, niet wint.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Zal zijn opvolger beter doen?

Meest recent

UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

30
30
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

85
85
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

122
122
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

284
284
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

459
459
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

283
283
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

252
252
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

161
161
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

266
266
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

408
408
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

128
128
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

201
201
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

68
68
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

424
424

Meer sportnieuws