Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

door
Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

Het WK is afgelopen voor de Rode Duivels. De Belgen raakten in de wedstrijd van de laatste kans niet voorbij Kroatië en mogen inpakken. Dat kwam hard aan bij de selectie en Roberto Martinez. De Spanjaard hield op de persconferentie achteraf de eer aan zichzelf. Hij stapt op als bondscoach van de Duivels.


Heel erg verrassend is dat niet. De laatste maanden liep het al wat minder bij de Duivels en na dit WK lijkt het even helemaal op. Gert Verheyen vindt het opstappen van Martinez een logische beslissing. "Ja. Je moet rekening houden met chemie in een kleedkamer en relatie met spelers", denkt Verheyen bij Sporza. "Maar ook de mening van het volk en de pers is belangrijk. Als het daar op is, is een ontslag een logisch gevolg. Het is een verstandige beslissing. Een logisch gevolg na dit toernooi", aldus Verheyen.

De KBVB zal nu op zoek moeten gaan naar een opvolger. Hier en daar gaan stemmen op dat het een Belg moet worden. Dan kom je al meteen uit bij een select kransje kandidaten. Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, denkt alvast dat Michel Preud'homme een geschikte kandidaat is. Herman Brusselmans schoof donderdagavond in Villa Sporza dan weer de naam van Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die staat echter nog onder contract bij KAA Gent en veegde het voorstel van Brusselmans meteen van tafel.

MOEILIJKE OPDRACHT
De volgende bondscoach staat hoe dan ook voor de moeilijke opdracht om beter te proberen te doen dan zijn voorganger. Martinez kreeg bij de Duivels veel kritiek, maar legde wel enkele fenomenale resultaten voor. Zo bezorgde hij de Duivels met de derde plek in Rusland de beste prestatie ooit op een WK. Beter doen zal extreem moeilijk worden, maar wie niet waagt, niet wint.

LEES OOK: Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Zal zijn opvolger beter doen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

85
85
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

9
9
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

76
76
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

156
156
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

41
41
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

74
74
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

185
185
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

201
201
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

42
42
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

100
100
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

188
188
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

59
59
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

179
179
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

99
99
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

86
86
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

85
85
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

88
88
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

210
210
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

249
249
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

160
160
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

84
84
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

248
248
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

520
520
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

73
73
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

419
419

Meer sportnieuws