Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

430
Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

Het WK is afgelopen voor de Rode Duivels. De Belgen raakten in de wedstrijd van de laatste kans niet voorbij Kroatië en mogen inpakken. Dat kwam hard aan bij de selectie en Roberto Martinez. De Spanjaard hield op de persconferentie achteraf de eer aan zichzelf. Hij stapt op als bondscoach van de Duivels.


Heel erg verrassend is dat niet. De laatste maanden liep het al wat minder bij de Duivels en na dit WK lijkt het even helemaal op. Gert Verheyen vindt het opstappen van Martinez een logische beslissing. "Ja. Je moet rekening houden met chemie in een kleedkamer en relatie met spelers", denkt Verheyen bij Sporza. "Maar ook de mening van het volk en de pers is belangrijk. Als het daar op is, is een ontslag een logisch gevolg. Het is een verstandige beslissing. Een logisch gevolg na dit toernooi", aldus Verheyen.

De KBVB zal nu op zoek moeten gaan naar een opvolger. Hier en daar gaan stemmen op dat het een Belg moet worden. Dan kom je al meteen uit bij een select kransje kandidaten. Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, denkt alvast dat Michel Preud'homme een geschikte kandidaat is. Herman Brusselmans schoof donderdagavond in Villa Sporza dan weer de naam van Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die staat echter nog onder contract bij KAA Gent en veegde het voorstel van Brusselmans meteen van tafel.

MOEILIJKE OPDRACHT
De volgende bondscoach staat hoe dan ook voor de moeilijke opdracht om beter te proberen te doen dan zijn voorganger. Martinez kreeg bij de Duivels veel kritiek, maar legde wel enkele fenomenale resultaten voor. Zo bezorgde hij de Duivels met de derde plek in Rusland de beste prestatie ooit op een WK. Beter doen zal extreem moeilijk worden, maar wie niet waagt, niet wint.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

Zal zijn opvolger beter doen?

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

5
5
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

15
15
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

10
10
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

24
24
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

20
20
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

95
95
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

23
23
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

197
197
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

194
194
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

260
260
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231

Meer sportnieuws