Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

430 stemmen
Verheyen ziet belangrijke oorzaak voor ontslag Martinez

Het WK is afgelopen voor de Rode Duivels. De Belgen raakten in de wedstrijd van de laatste kans niet voorbij Kroatië en mogen inpakken. Dat kwam hard aan bij de selectie en Roberto Martinez. De Spanjaard hield op de persconferentie achteraf de eer aan zichzelf. Hij stapt op als bondscoach van de Duivels.


Heel erg verrassend is dat niet. De laatste maanden liep het al wat minder bij de Duivels en na dit WK lijkt het even helemaal op. Gert Verheyen vindt het opstappen van Martinez een logische beslissing. "Ja. Je moet rekening houden met chemie in een kleedkamer en relatie met spelers", denkt Verheyen bij Sporza. "Maar ook de mening van het volk en de pers is belangrijk. Als het daar op is, is een ontslag een logisch gevolg. Het is een verstandige beslissing. Een logisch gevolg na dit toernooi", aldus Verheyen.

De KBVB zal nu op zoek moeten gaan naar een opvolger. Hier en daar gaan stemmen op dat het een Belg moet worden. Dan kom je al meteen uit bij een select kransje kandidaten. Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, denkt alvast dat Michel Preud'homme een geschikte kandidaat is. Herman Brusselmans schoof donderdagavond in Villa Sporza dan weer de naam van Hein Vanhaezebrouck naar voren. Die staat echter nog onder contract bij KAA Gent en veegde het voorstel van Brusselmans meteen van tafel.

MOEILIJKE OPDRACHT
De volgende bondscoach staat hoe dan ook voor de moeilijke opdracht om beter te proberen te doen dan zijn voorganger. Martinez kreeg bij de Duivels veel kritiek, maar legde wel enkele fenomenale resultaten voor. Zo bezorgde hij de Duivels met de derde plek in Rusland de beste prestatie ooit op een WK. Beter doen zal extreem moeilijk worden, maar wie niet waagt, niet wint.

LEES OOK: Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Zal zijn opvolger beter doen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

24
24
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

428
428
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

32
32
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

168
168
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

65
65
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

43
43
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

69
69
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

66
66
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

209
209
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

277
277
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

357
357
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

369
369
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

364
364
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

152
152
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

180
180
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

79
79
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

400
400
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

447
447
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

36
36
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

103
103
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

209
209
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

100
100
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

679
679

Meer sportnieuws