Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

680 stemmen
Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

Niet Alexander Blessin of Ivan Leko wordt de nieuwe coach van Anderlecht, maar wel de (in België) volslagen onbekende Brian Riemer. De 44-jarige Deen heeft nog geen ervaring op het hoogste voetbalniveau als T1, hij was tot gisteren de assistent-coach van Thomas Frank bij Brentford FC. In die rol leverde hij wel puik werk op het gebied van tactiek en people management. De spelers van Brentford spreken vol lof over Riemer, terwijl ook Pep Guardiola zich bewonderend uitte over hem.


GARANTIE OP SUCCES

Jesper Fredberg wordt vanaf 1 januari officieel de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht maar ondertussen gebruikte Sporting zijn expertise al in het bepalen van een nieuwe hoofdcoach. Fredberg stelde bij zijn toekomstige ex-club Viborg FF drie coaches aan en dat waren telkens grote succesverhalen. En dat is toch wel een unieke kwaliteit, eentje die Anderlecht erg goed kon gebruiken. Fredberg maakte in drie jaar tijd een ware hattrick door eerst de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan te stellen als de hoofdcoach van Viborg, met daarna Lars Friis, eveneens assistent-coach, en vervolgens Jakob Friss. Elk van deze coaches was erg succesvol bij Viborg, waardoor Fredberg tot nog toe een garantie op succes is bij het aanstellen van hoofdcoaches. Een indrukwekkende lijn die hij ongetwijfeld hoopt door te trekken met Brian Riemer bij Anderlecht.



ANDERLECHT DE VERWACHTE OPPORTUNITEIT

Brian Riemer is eveneens een onervaren maar ambitieuze assistent-coach die nu zijn kans krijgt om zich te tonen als hoofdcoach. Riemer was sinds 2018 de vaste rechterhand van Thomas Frank bij Brentford FC, maar in de vorige jaren werd het duidelijk dat de assistent-coach klaar was om op zijn eigen benen te staan. “Ik kan me niets anders voorstellen dan dat er andere clubs hem volgen”, stelde Frank aan het begin van dit seizoen. Hij is er rotsvast van overtuigd dat Riemer goed genoeg is om de functie van hoofdcoach op zich te nemen.



“Ik ben gelukkig met onze samenwerking maar ik kan begrijpen dat andere clubs naar hem op zoek zijn. Ik twijfel er niet aan dat hij ooit een hoofdcoach zal worden. Hij zou die stap zelfs nu gemakkelijk kunnen zetten. Hij is er klaar voor. Ik weet dat hij tevreden is met wat we hier hebben in Brentford, maar ik kan ook verstaan dat er binnenkort een opportuniteit opduikt als hoofdcoach voor hem.” En die opportuniteit is dus Anderlecht, waar Riemer meteen voor een complexe en lastige opdracht staat.

LOF VAN GUARDIOLA

Brian Riemer moet zich uiteraard nog profileren als hoofdcoach maar in de rol als assistent-trainer heeft hij ook al mooie zaken verwezenlijkt. Eind december 2021 ging een sterk spelend Brentford met 1-0 ten onder bij Manchester City en na de wedstrijd loofde Pep Guardiola het “ongelofelijke” defensief werk van de bezoekende ploeg. Brentford legde het aanvallende trio Phil Foden, Jack Grealish en Gabriel Jesus succesvol aan banden en dat was grotendeels dankzij het geweldige werk op training van de assistent-coach Riemer.



“We wilden man op man verdedigen want net daar konden we agressief spelen en de oprukkende aanvallers een halt toeroepen”, zei Thomas Frank na de sterke prestatie tegen Manchester City. “Ons laag blok op het veld was daarin cruciaal. We trainen daar veel en hard op en Brian Riemer is daar verantwoordelijk voor. Ik moet zeggen dat dat amazing was.” Niet alleen Frank spreekt vol bewondering over het werk van zijn (ex-)assistent-coach, ook de spelers van Brentford FC lopen bijzonder hoog op met het goede werk van de Deen.

SPELERS ZIJN WILD VAN RIEMER

“Hij is fantastisch”, zei Sergi Canós, over Brian Riemer. “Hij is één van de beste coach met wie ik getraind heb. Zijn intensiteit is fenomenaal. Onder hem zijn er no days off”, verklaarde de Spanjaard op de clubwebsite van Brentford FC. “De mentaliteit die hij in de club pompte is ongelofelijk. We genieten er zelfs van om te verdedigen. Dat is de attitude die we moeten hebben. Dat we zover gekomen zijn als ploeg is de grote verdienste van Thomas (Frank, red.) en Brian (Riemer, red.).” Pontus Jansson, de Zweedse verdediger, vindt Riemer eveneens een uitstekende coach. “Zonder hem zouden we niet functioneren als een team. Zo belangrijk is hij. We werken erg nauw samen. Het team en ik zouden nooit op zo’n hoog niveau presteren zonder hem.”



Francis Dickoh, ex- profvoetballer van onder meer Cercle Brugge en momenteel een bekend analist in Denemarken, vindt al langer dat Brian Riemer een kans verdient als hoofdcoach. Dickoh omschrijft Riemer als een trainer die het verschil kan maken. “Hij is erg getalenteerd en hij had grote namen zoals Thomas Frank en Ståle Solbakken als baas. Ik weet dat hij een grote invloed heeft op de tactiek van Brentford. Hij is een coach die rechtdoorzee is en de spelers individueel aanpast alsook in dienst van de ploeg”, aldus Dickoh.

LEES OOK: 'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zal Riemer slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

3
3
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

16
16
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

137
137
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

78
78
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

109
109
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

142
142
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

98
98
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

316
316
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

346
346
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

80
80
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

72
72
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

144
144
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

112
112
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

107
107
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

387
387
Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

De Rode Duivels genieten in Los Angeles van hun nachtrust, want die zullen ze zeer hard nodig ...

127
127
'STVV pakt uit met zeer knappe aanwinst'

STVV mag zich na een geweldig seizoen straks opmaken voor een avontuur in de Europa League. Dat zal ...

127
127
WK-droom slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels herleven weer op het WK. Na de stunt tegen de Verenigde Staten leeft België ...

434
434
Sporting bezorgt Duivels enorme domper over Debast

De Rode Duivels staan om 21u voor hun kwartfinale op het WK. Daarin wacht met Spanje een zeer ...

288
288
Lukaku tegen Spanje titularis en na WK nog Rode Duivel?

Om 21u zijn ook de Rode Duivels aan zet in de kwartfinales van het WK, waarin hen een kraker tegen ...

105
105
Garcia oordeelt over stuntkansen Rode Duivels

Vrijdagavond is het zover: dan maken de Rode Duivels hun intrede op de kwartfinale van het WK. Om ...

140
140
Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

123
123
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

606
606
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

282
282

Meer sportnieuws