Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

680 stemmen
Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

Niet Alexander Blessin of Ivan Leko wordt de nieuwe coach van Anderlecht, maar wel de (in België) volslagen onbekende Brian Riemer. De 44-jarige Deen heeft nog geen ervaring op het hoogste voetbalniveau als T1, hij was tot gisteren de assistent-coach van Thomas Frank bij Brentford FC. In die rol leverde hij wel puik werk op het gebied van tactiek en people management. De spelers van Brentford spreken vol lof over Riemer, terwijl ook Pep Guardiola zich bewonderend uitte over hem.


GARANTIE OP SUCCES

Jesper Fredberg wordt vanaf 1 januari officieel de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht maar ondertussen gebruikte Sporting zijn expertise al in het bepalen van een nieuwe hoofdcoach. Fredberg stelde bij zijn toekomstige ex-club Viborg FF drie coaches aan en dat waren telkens grote succesverhalen. En dat is toch wel een unieke kwaliteit, eentje die Anderlecht erg goed kon gebruiken. Fredberg maakte in drie jaar tijd een ware hattrick door eerst de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan te stellen als de hoofdcoach van Viborg, met daarna Lars Friis, eveneens assistent-coach, en vervolgens Jakob Friss. Elk van deze coaches was erg succesvol bij Viborg, waardoor Fredberg tot nog toe een garantie op succes is bij het aanstellen van hoofdcoaches. Een indrukwekkende lijn die hij ongetwijfeld hoopt door te trekken met Brian Riemer bij Anderlecht.



ANDERLECHT DE VERWACHTE OPPORTUNITEIT

Brian Riemer is eveneens een onervaren maar ambitieuze assistent-coach die nu zijn kans krijgt om zich te tonen als hoofdcoach. Riemer was sinds 2018 de vaste rechterhand van Thomas Frank bij Brentford FC, maar in de vorige jaren werd het duidelijk dat de assistent-coach klaar was om op zijn eigen benen te staan. “Ik kan me niets anders voorstellen dan dat er andere clubs hem volgen”, stelde Frank aan het begin van dit seizoen. Hij is er rotsvast van overtuigd dat Riemer goed genoeg is om de functie van hoofdcoach op zich te nemen.



“Ik ben gelukkig met onze samenwerking maar ik kan begrijpen dat andere clubs naar hem op zoek zijn. Ik twijfel er niet aan dat hij ooit een hoofdcoach zal worden. Hij zou die stap zelfs nu gemakkelijk kunnen zetten. Hij is er klaar voor. Ik weet dat hij tevreden is met wat we hier hebben in Brentford, maar ik kan ook verstaan dat er binnenkort een opportuniteit opduikt als hoofdcoach voor hem.” En die opportuniteit is dus Anderlecht, waar Riemer meteen voor een complexe en lastige opdracht staat.

LOF VAN GUARDIOLA

Brian Riemer moet zich uiteraard nog profileren als hoofdcoach maar in de rol als assistent-trainer heeft hij ook al mooie zaken verwezenlijkt. Eind december 2021 ging een sterk spelend Brentford met 1-0 ten onder bij Manchester City en na de wedstrijd loofde Pep Guardiola het “ongelofelijke” defensief werk van de bezoekende ploeg. Brentford legde het aanvallende trio Phil Foden, Jack Grealish en Gabriel Jesus succesvol aan banden en dat was grotendeels dankzij het geweldige werk op training van de assistent-coach Riemer.



“We wilden man op man verdedigen want net daar konden we agressief spelen en de oprukkende aanvallers een halt toeroepen”, zei Thomas Frank na de sterke prestatie tegen Manchester City. “Ons laag blok op het veld was daarin cruciaal. We trainen daar veel en hard op en Brian Riemer is daar verantwoordelijk voor. Ik moet zeggen dat dat amazing was.” Niet alleen Frank spreekt vol bewondering over het werk van zijn (ex-)assistent-coach, ook de spelers van Brentford FC lopen bijzonder hoog op met het goede werk van de Deen.

SPELERS ZIJN WILD VAN RIEMER

“Hij is fantastisch”, zei Sergi Canós, over Brian Riemer. “Hij is één van de beste coach met wie ik getraind heb. Zijn intensiteit is fenomenaal. Onder hem zijn er no days off”, verklaarde de Spanjaard op de clubwebsite van Brentford FC. “De mentaliteit die hij in de club pompte is ongelofelijk. We genieten er zelfs van om te verdedigen. Dat is de attitude die we moeten hebben. Dat we zover gekomen zijn als ploeg is de grote verdienste van Thomas (Frank, red.) en Brian (Riemer, red.).” Pontus Jansson, de Zweedse verdediger, vindt Riemer eveneens een uitstekende coach. “Zonder hem zouden we niet functioneren als een team. Zo belangrijk is hij. We werken erg nauw samen. Het team en ik zouden nooit op zo’n hoog niveau presteren zonder hem.”



Francis Dickoh, ex- profvoetballer van onder meer Cercle Brugge en momenteel een bekend analist in Denemarken, vindt al langer dat Brian Riemer een kans verdient als hoofdcoach. Dickoh omschrijft Riemer als een trainer die het verschil kan maken. “Hij is erg getalenteerd en hij had grote namen zoals Thomas Frank en Ståle Solbakken als baas. Ik weet dat hij een grote invloed heeft op de tactiek van Brentford. Hij is een coach die rechtdoorzee is en de spelers individueel aanpast alsook in dienst van de ploeg”, aldus Dickoh.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

Zal Riemer slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

2
2
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

8
8
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

198
198
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

135
135
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

247
247
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

38
38
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

68
68
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

203
203
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

518
518
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

149
149
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

195
195
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

56
56
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

244
244
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

581
581
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

105
105
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

71
71
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

399
399
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

621
621
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

77
77
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

400
400
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

174
174
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

438
438
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1329
1329
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

868
868

Meer sportnieuws