Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

door
Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

Niet Alexander Blessin of Ivan Leko wordt de nieuwe coach van Anderlecht, maar wel de (in België) volslagen onbekende Brian Riemer. De 44-jarige Deen heeft nog geen ervaring op het hoogste voetbalniveau als T1, hij was tot gisteren de assistent-coach van Thomas Frank bij Brentford FC. In die rol leverde hij wel puik werk op het gebied van tactiek en people management. De spelers van Brentford spreken vol lof over Riemer, terwijl ook Pep Guardiola zich bewonderend uitte over hem.


GARANTIE OP SUCCES

Jesper Fredberg wordt vanaf 1 januari officieel de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht maar ondertussen gebruikte Sporting zijn expertise al in het bepalen van een nieuwe hoofdcoach. Fredberg stelde bij zijn toekomstige ex-club Viborg FF drie coaches aan en dat waren telkens grote succesverhalen. En dat is toch wel een unieke kwaliteit, eentje die Anderlecht erg goed kon gebruiken. Fredberg maakte in drie jaar tijd een ware hattrick door eerst de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan te stellen als de hoofdcoach van Viborg, met daarna Lars Friis, eveneens assistent-coach, en vervolgens Jakob Friss. Elk van deze coaches was erg succesvol bij Viborg, waardoor Fredberg tot nog toe een garantie op succes is bij het aanstellen van hoofdcoaches. Een indrukwekkende lijn die hij ongetwijfeld hoopt door te trekken met Brian Riemer bij Anderlecht.



ANDERLECHT DE VERWACHTE OPPORTUNITEIT

Brian Riemer is eveneens een onervaren maar ambitieuze assistent-coach die nu zijn kans krijgt om zich te tonen als hoofdcoach. Riemer was sinds 2018 de vaste rechterhand van Thomas Frank bij Brentford FC, maar in de vorige jaren werd het duidelijk dat de assistent-coach klaar was om op zijn eigen benen te staan. “Ik kan me niets anders voorstellen dan dat er andere clubs hem volgen”, stelde Frank aan het begin van dit seizoen. Hij is er rotsvast van overtuigd dat Riemer goed genoeg is om de functie van hoofdcoach op zich te nemen.



“Ik ben gelukkig met onze samenwerking maar ik kan begrijpen dat andere clubs naar hem op zoek zijn. Ik twijfel er niet aan dat hij ooit een hoofdcoach zal worden. Hij zou die stap zelfs nu gemakkelijk kunnen zetten. Hij is er klaar voor. Ik weet dat hij tevreden is met wat we hier hebben in Brentford, maar ik kan ook verstaan dat er binnenkort een opportuniteit opduikt als hoofdcoach voor hem.” En die opportuniteit is dus Anderlecht, waar Riemer meteen voor een complexe en lastige opdracht staat.

LOF VAN GUARDIOLA

Brian Riemer moet zich uiteraard nog profileren als hoofdcoach maar in de rol als assistent-trainer heeft hij ook al mooie zaken verwezenlijkt. Eind december 2021 ging een sterk spelend Brentford met 1-0 ten onder bij Manchester City en na de wedstrijd loofde Pep Guardiola het “ongelofelijke” defensief werk van de bezoekende ploeg. Brentford legde het aanvallende trio Phil Foden, Jack Grealish en Gabriel Jesus succesvol aan banden en dat was grotendeels dankzij het geweldige werk op training van de assistent-coach Riemer.



“We wilden man op man verdedigen want net daar konden we agressief spelen en de oprukkende aanvallers een halt toeroepen”, zei Thomas Frank na de sterke prestatie tegen Manchester City. “Ons laag blok op het veld was daarin cruciaal. We trainen daar veel en hard op en Brian Riemer is daar verantwoordelijk voor. Ik moet zeggen dat dat amazing was.” Niet alleen Frank spreekt vol bewondering over het werk van zijn (ex-)assistent-coach, ook de spelers van Brentford FC lopen bijzonder hoog op met het goede werk van de Deen.

SPELERS ZIJN WILD VAN RIEMER

“Hij is fantastisch”, zei Sergi Canós, over Brian Riemer. “Hij is één van de beste coach met wie ik getraind heb. Zijn intensiteit is fenomenaal. Onder hem zijn er no days off”, verklaarde de Spanjaard op de clubwebsite van Brentford FC. “De mentaliteit die hij in de club pompte is ongelofelijk. We genieten er zelfs van om te verdedigen. Dat is de attitude die we moeten hebben. Dat we zover gekomen zijn als ploeg is de grote verdienste van Thomas (Frank, red.) en Brian (Riemer, red.).” Pontus Jansson, de Zweedse verdediger, vindt Riemer eveneens een uitstekende coach. “Zonder hem zouden we niet functioneren als een team. Zo belangrijk is hij. We werken erg nauw samen. Het team en ik zouden nooit op zo’n hoog niveau presteren zonder hem.”



Francis Dickoh, ex- profvoetballer van onder meer Cercle Brugge en momenteel een bekend analist in Denemarken, vindt al langer dat Brian Riemer een kans verdient als hoofdcoach. Dickoh omschrijft Riemer als een trainer die het verschil kan maken. “Hij is erg getalenteerd en hij had grote namen zoals Thomas Frank en Ståle Solbakken als baas. Ik weet dat hij een grote invloed heeft op de tactiek van Brentford. Hij is een coach die rechtdoorzee is en de spelers individueel aanpast alsook in dienst van de ploeg”, aldus Dickoh.

LEES OOK: Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Zal Riemer slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

13
13
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

15
15
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

48
48
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

63
63
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

17
17
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

71
71
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

54
54
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

239
239
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

55
55
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

71
71
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

142
142
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

276
276
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

111
111
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

169
169
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

667
667
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

414
414
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

134
134
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

258
258
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

153
153
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

94
94
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

611
611
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

68
68
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

336
336
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

461
461

Meer sportnieuws