Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

680
Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

Niet Alexander Blessin of Ivan Leko wordt de nieuwe coach van Anderlecht, maar wel de (in België) volslagen onbekende Brian Riemer. De 44-jarige Deen heeft nog geen ervaring op het hoogste voetbalniveau als T1, hij was tot gisteren de assistent-coach van Thomas Frank bij Brentford FC. In die rol leverde hij wel puik werk op het gebied van tactiek en people management. De spelers van Brentford spreken vol lof over Riemer, terwijl ook Pep Guardiola zich bewonderend uitte over hem.


GARANTIE OP SUCCES

Jesper Fredberg wordt vanaf 1 januari officieel de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht maar ondertussen gebruikte Sporting zijn expertise al in het bepalen van een nieuwe hoofdcoach. Fredberg stelde bij zijn toekomstige ex-club Viborg FF drie coaches aan en dat waren telkens grote succesverhalen. En dat is toch wel een unieke kwaliteit, eentje die Anderlecht erg goed kon gebruiken. Fredberg maakte in drie jaar tijd een ware hattrick door eerst de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan te stellen als de hoofdcoach van Viborg, met daarna Lars Friis, eveneens assistent-coach, en vervolgens Jakob Friss. Elk van deze coaches was erg succesvol bij Viborg, waardoor Fredberg tot nog toe een garantie op succes is bij het aanstellen van hoofdcoaches. Een indrukwekkende lijn die hij ongetwijfeld hoopt door te trekken met Brian Riemer bij Anderlecht.



ANDERLECHT DE VERWACHTE OPPORTUNITEIT

Brian Riemer is eveneens een onervaren maar ambitieuze assistent-coach die nu zijn kans krijgt om zich te tonen als hoofdcoach. Riemer was sinds 2018 de vaste rechterhand van Thomas Frank bij Brentford FC, maar in de vorige jaren werd het duidelijk dat de assistent-coach klaar was om op zijn eigen benen te staan. “Ik kan me niets anders voorstellen dan dat er andere clubs hem volgen”, stelde Frank aan het begin van dit seizoen. Hij is er rotsvast van overtuigd dat Riemer goed genoeg is om de functie van hoofdcoach op zich te nemen.



“Ik ben gelukkig met onze samenwerking maar ik kan begrijpen dat andere clubs naar hem op zoek zijn. Ik twijfel er niet aan dat hij ooit een hoofdcoach zal worden. Hij zou die stap zelfs nu gemakkelijk kunnen zetten. Hij is er klaar voor. Ik weet dat hij tevreden is met wat we hier hebben in Brentford, maar ik kan ook verstaan dat er binnenkort een opportuniteit opduikt als hoofdcoach voor hem.” En die opportuniteit is dus Anderlecht, waar Riemer meteen voor een complexe en lastige opdracht staat.

LOF VAN GUARDIOLA

Brian Riemer moet zich uiteraard nog profileren als hoofdcoach maar in de rol als assistent-trainer heeft hij ook al mooie zaken verwezenlijkt. Eind december 2021 ging een sterk spelend Brentford met 1-0 ten onder bij Manchester City en na de wedstrijd loofde Pep Guardiola het “ongelofelijke” defensief werk van de bezoekende ploeg. Brentford legde het aanvallende trio Phil Foden, Jack Grealish en Gabriel Jesus succesvol aan banden en dat was grotendeels dankzij het geweldige werk op training van de assistent-coach Riemer.



“We wilden man op man verdedigen want net daar konden we agressief spelen en de oprukkende aanvallers een halt toeroepen”, zei Thomas Frank na de sterke prestatie tegen Manchester City. “Ons laag blok op het veld was daarin cruciaal. We trainen daar veel en hard op en Brian Riemer is daar verantwoordelijk voor. Ik moet zeggen dat dat amazing was.” Niet alleen Frank spreekt vol bewondering over het werk van zijn (ex-)assistent-coach, ook de spelers van Brentford FC lopen bijzonder hoog op met het goede werk van de Deen.

SPELERS ZIJN WILD VAN RIEMER

“Hij is fantastisch”, zei Sergi Canós, over Brian Riemer. “Hij is één van de beste coach met wie ik getraind heb. Zijn intensiteit is fenomenaal. Onder hem zijn er no days off”, verklaarde de Spanjaard op de clubwebsite van Brentford FC. “De mentaliteit die hij in de club pompte is ongelofelijk. We genieten er zelfs van om te verdedigen. Dat is de attitude die we moeten hebben. Dat we zover gekomen zijn als ploeg is de grote verdienste van Thomas (Frank, red.) en Brian (Riemer, red.).” Pontus Jansson, de Zweedse verdediger, vindt Riemer eveneens een uitstekende coach. “Zonder hem zouden we niet functioneren als een team. Zo belangrijk is hij. We werken erg nauw samen. Het team en ik zouden nooit op zo’n hoog niveau presteren zonder hem.”



Francis Dickoh, ex- profvoetballer van onder meer Cercle Brugge en momenteel een bekend analist in Denemarken, vindt al langer dat Brian Riemer een kans verdient als hoofdcoach. Dickoh omschrijft Riemer als een trainer die het verschil kan maken. “Hij is erg getalenteerd en hij had grote namen zoals Thomas Frank en Ståle Solbakken als baas. Ik weet dat hij een grote invloed heeft op de tactiek van Brentford. Hij is een coach die rechtdoorzee is en de spelers individueel aanpast alsook in dienst van de ploeg”, aldus Dickoh.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Zal Riemer slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

95
95
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

237
237
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

240
240
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

92
92
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws