Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

680
Anderlecht schiet hoofdvogel af met Riemer

Niet Alexander Blessin of Ivan Leko wordt de nieuwe coach van Anderlecht, maar wel de (in België) volslagen onbekende Brian Riemer. De 44-jarige Deen heeft nog geen ervaring op het hoogste voetbalniveau als T1, hij was tot gisteren de assistent-coach van Thomas Frank bij Brentford FC. In die rol leverde hij wel puik werk op het gebied van tactiek en people management. De spelers van Brentford spreken vol lof over Riemer, terwijl ook Pep Guardiola zich bewonderend uitte over hem.


GARANTIE OP SUCCES

Jesper Fredberg wordt vanaf 1 januari officieel de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht maar ondertussen gebruikte Sporting zijn expertise al in het bepalen van een nieuwe hoofdcoach. Fredberg stelde bij zijn toekomstige ex-club Viborg FF drie coaches aan en dat waren telkens grote succesverhalen. En dat is toch wel een unieke kwaliteit, eentje die Anderlecht erg goed kon gebruiken. Fredberg maakte in drie jaar tijd een ware hattrick door eerst de onervaren maar ambitieuze assistent-coach Jacob Neestrup aan te stellen als de hoofdcoach van Viborg, met daarna Lars Friis, eveneens assistent-coach, en vervolgens Jakob Friss. Elk van deze coaches was erg succesvol bij Viborg, waardoor Fredberg tot nog toe een garantie op succes is bij het aanstellen van hoofdcoaches. Een indrukwekkende lijn die hij ongetwijfeld hoopt door te trekken met Brian Riemer bij Anderlecht.



ANDERLECHT DE VERWACHTE OPPORTUNITEIT

Brian Riemer is eveneens een onervaren maar ambitieuze assistent-coach die nu zijn kans krijgt om zich te tonen als hoofdcoach. Riemer was sinds 2018 de vaste rechterhand van Thomas Frank bij Brentford FC, maar in de vorige jaren werd het duidelijk dat de assistent-coach klaar was om op zijn eigen benen te staan. “Ik kan me niets anders voorstellen dan dat er andere clubs hem volgen”, stelde Frank aan het begin van dit seizoen. Hij is er rotsvast van overtuigd dat Riemer goed genoeg is om de functie van hoofdcoach op zich te nemen.



“Ik ben gelukkig met onze samenwerking maar ik kan begrijpen dat andere clubs naar hem op zoek zijn. Ik twijfel er niet aan dat hij ooit een hoofdcoach zal worden. Hij zou die stap zelfs nu gemakkelijk kunnen zetten. Hij is er klaar voor. Ik weet dat hij tevreden is met wat we hier hebben in Brentford, maar ik kan ook verstaan dat er binnenkort een opportuniteit opduikt als hoofdcoach voor hem.” En die opportuniteit is dus Anderlecht, waar Riemer meteen voor een complexe en lastige opdracht staat.

LOF VAN GUARDIOLA

Brian Riemer moet zich uiteraard nog profileren als hoofdcoach maar in de rol als assistent-trainer heeft hij ook al mooie zaken verwezenlijkt. Eind december 2021 ging een sterk spelend Brentford met 1-0 ten onder bij Manchester City en na de wedstrijd loofde Pep Guardiola het “ongelofelijke” defensief werk van de bezoekende ploeg. Brentford legde het aanvallende trio Phil Foden, Jack Grealish en Gabriel Jesus succesvol aan banden en dat was grotendeels dankzij het geweldige werk op training van de assistent-coach Riemer.



“We wilden man op man verdedigen want net daar konden we agressief spelen en de oprukkende aanvallers een halt toeroepen”, zei Thomas Frank na de sterke prestatie tegen Manchester City. “Ons laag blok op het veld was daarin cruciaal. We trainen daar veel en hard op en Brian Riemer is daar verantwoordelijk voor. Ik moet zeggen dat dat amazing was.” Niet alleen Frank spreekt vol bewondering over het werk van zijn (ex-)assistent-coach, ook de spelers van Brentford FC lopen bijzonder hoog op met het goede werk van de Deen.

SPELERS ZIJN WILD VAN RIEMER

“Hij is fantastisch”, zei Sergi Canós, over Brian Riemer. “Hij is één van de beste coach met wie ik getraind heb. Zijn intensiteit is fenomenaal. Onder hem zijn er no days off”, verklaarde de Spanjaard op de clubwebsite van Brentford FC. “De mentaliteit die hij in de club pompte is ongelofelijk. We genieten er zelfs van om te verdedigen. Dat is de attitude die we moeten hebben. Dat we zover gekomen zijn als ploeg is de grote verdienste van Thomas (Frank, red.) en Brian (Riemer, red.).” Pontus Jansson, de Zweedse verdediger, vindt Riemer eveneens een uitstekende coach. “Zonder hem zouden we niet functioneren als een team. Zo belangrijk is hij. We werken erg nauw samen. Het team en ik zouden nooit op zo’n hoog niveau presteren zonder hem.”



Francis Dickoh, ex- profvoetballer van onder meer Cercle Brugge en momenteel een bekend analist in Denemarken, vindt al langer dat Brian Riemer een kans verdient als hoofdcoach. Dickoh omschrijft Riemer als een trainer die het verschil kan maken. “Hij is erg getalenteerd en hij had grote namen zoals Thomas Frank en Ståle Solbakken als baas. Ik weet dat hij een grote invloed heeft op de tactiek van Brentford. Hij is een coach die rechtdoorzee is en de spelers individueel aanpast alsook in dienst van de ploeg”, aldus Dickoh.

LEES OOK: Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Zal Riemer slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

1
1
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

76
76
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

335
335
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

36
36
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

272
272
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

61
61
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

284
284
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

193
193
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

40
40
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

44
44
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

247
247
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

152
152
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

187
187
Chelsea verrast iedereen met zeer groot nieuws

Chelsea is nog maar eens matig aan het seizoen begonnen. De Engelsen zijn ondanks het spenderen van ...

71
71
Uitblinker én tegenvaller bij RSCA: "Geloof nog in hem"

RSC Anderlecht speelde zeer wisselvallig tegen Lyon. Een zeer povere eerste helft, een goede tweede. ...

427
427
‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

900
900
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

116
116
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

338
338
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

448
448
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

103
103
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

327
327
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

1169
1169
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

93
93
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

59
59

Meer sportnieuws