'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

door
'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

Het Wereldkampioenschap in Qatar was de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van de Rode Duivels. De Spanjaard verlengt zijn aflopend contract bij de Belgische voetbalbond niet, waardoor er een nieuwe bondscoach en een nieuwe technisch directeur gezocht moet worden. Maar de KBVB heeft een ideale opvolger al in haar rangen rondlopen. En het is ook nog eens een potentiële toptrainer: Thomas Vermaelen.


DE PISTE-VERMAELEN

Roberto Martinez verklaarde donderdag op de persconferentie dat de wedstrijd tegen Kroatië zijn laatste match was als bondscoach van de Rode Duivels. Media en analisten besproken daarna de mogelijke opvolgers van de Spanjaard, waarbij Marc Degryse in Deviltime enkele interessante namen naar voren schoof. “Michel Preud’homme is mijn eerste keuze en daarna kan je andere opties bekijken. Kasper Hjulmand van Denemarken misschien. En anders moet je een Belg nemen, een ex-Rode Duivel. Toptrainers zoals Philippe Clement, Frank Vercauteren en Hein Vanhaezebrouck.”



Jan Mulder stelde dan weer een alternatieve piste voor. “Thomas Vermaelen. Een serieuze, goede, oud-Rode Duivel die geliefd is bij de spelers en die iets heeft qua persoonlijkheid.” Mulder maakt vergelijkingen met Nederland, dat eerder Oranje-iconen zoals Marco van Basten en Frank Rijkaard aanstelde als bondscoach. “Dat is een piste dat ze in de komende jaren wellicht zullen bewandelen maar dit is nu misschien nog wat vroeg voor Vermaelen”, bouwde Marc Degryse wat voorbehoud in bij de name dropping van Vermaelen. Maar zo onlogisch is die piste helemaal niet.

NET NIET NAAR ANDERLECHT

Thomas Vermaelen haalde dit jaar zijn UEFA A-diploma en momenteel is hij assistent-coach bij de Rode Duivels. In de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach en Vincent Kompany had dat twee jaar geleden al in de gaten. Kompany was toen coach van RSC Anderlecht en hij wilde Vermaelen als assistent-coach aanstellen. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.



“Door al zijn ervaring zal hij op een heel natuurlijke manier in het vak rollen. Bij de Duivels zal hij veel leren, maar hij kan de groep ook helpen nog een stap hogerop te zetten. Het is een fantastische keuze van Roberto Martinez”, zei Vincent Kompany destijds over de aanstelling van Vermaelen als assistent-coach van de Rode Duivels in Het Nieuwsblad. Vermaelen maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel.

VERMAELEN IS AL EEN TOPTRAINER

Thomas Vermaelen sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen. “Ik denk dat dat allemaal samen een heel sterke coach van hem zal maken. Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach in Het Laatste Nieuws. Vermaelen ondervond geen enkele moeite om trainingen in elkaar te steken, terwijl andere cursisten daar veel hulp bij nodig hadden. “Thomas hoorde ik niet, maar na een maand kwam hij af met een volledig afgewerkte training, die tot in de kleinste details uitgestippeld was. Eerlijk: zoiets had ik nog nooit gezien”, zei Kris van der Haegen in Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen viel op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteit komt als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas. Binnenskamers wordt Vermaelen dan ook gezien als een potentiële bondscoach voor de nationale ploeg. “In theorie kan alles”, hield Kris Van Der Haegen eerder die optie open. “Al weet ik niet of hij zelf al zo snel die ambitie zal hebben”, zei Van der Haegen reeds in januari dit jaar aan Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant bevestigde toen ook dat de Belgische voetbalbond een toekomstige topcoach in hem ziet. Misschien zelfs wel iemand die Roberto Martinez op termijn kan opvolgen. En elf maanden later is dat topic actueler dan ooit. De Standaard vroeg Vermaelen in maart op de man af of hij zichzelf ziet als een goede opvolger voor Roberto Martinez. “Oh la. Op dit moment ben ik verbonden met Roberto Martinez. Mijn contract loopt tot na het WK in Qatar en dan zien we wel of deze job me ligt. Het is nog te vroeg om te stellen wat mijn ambities in dit vak zijn.” In november bevestigde Kris Van Der Haegen alvast dat Vermaelen het gekipte profiel heeft om bondscoach te worden. “Of Vermaelen ooit bondscoach wordt, hangt af van de omstandigheden, maar een toptrainer wordt hij in ieder geval. Of hij is het al”, citeerde Knack.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Is Vermaelen de ideale opvolger van Martinez?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

56
56
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

0
0
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

14
14
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

35
35
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

82
82
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

17
17
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

146
146
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

127
127
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

97
97
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

165
165
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

94
94
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

338
338
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

125
125
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

96
96
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

162
162
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

267
267
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

184
184
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

242
242
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

417
417
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

242
242
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

608
608
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

133
133
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

232
232
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

227
227

Meer sportnieuws