'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

door
'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

Het Wereldkampioenschap in Qatar was de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van de Rode Duivels. De Spanjaard verlengt zijn aflopend contract bij de Belgische voetbalbond niet, waardoor er een nieuwe bondscoach en een nieuwe technisch directeur gezocht moet worden. Maar de KBVB heeft een ideale opvolger al in haar rangen rondlopen. En het is ook nog eens een potentiële toptrainer: Thomas Vermaelen.


DE PISTE-VERMAELEN

Roberto Martinez verklaarde donderdag op de persconferentie dat de wedstrijd tegen Kroatië zijn laatste match was als bondscoach van de Rode Duivels. Media en analisten besproken daarna de mogelijke opvolgers van de Spanjaard, waarbij Marc Degryse in Deviltime enkele interessante namen naar voren schoof. “Michel Preud’homme is mijn eerste keuze en daarna kan je andere opties bekijken. Kasper Hjulmand van Denemarken misschien. En anders moet je een Belg nemen, een ex-Rode Duivel. Toptrainers zoals Philippe Clement, Frank Vercauteren en Hein Vanhaezebrouck.”



Jan Mulder stelde dan weer een alternatieve piste voor. “Thomas Vermaelen. Een serieuze, goede, oud-Rode Duivel die geliefd is bij de spelers en die iets heeft qua persoonlijkheid.” Mulder maakt vergelijkingen met Nederland, dat eerder Oranje-iconen zoals Marco van Basten en Frank Rijkaard aanstelde als bondscoach. “Dat is een piste dat ze in de komende jaren wellicht zullen bewandelen maar dit is nu misschien nog wat vroeg voor Vermaelen”, bouwde Marc Degryse wat voorbehoud in bij de name dropping van Vermaelen. Maar zo onlogisch is die piste helemaal niet.

NET NIET NAAR ANDERLECHT

Thomas Vermaelen haalde dit jaar zijn UEFA A-diploma en momenteel is hij assistent-coach bij de Rode Duivels. In de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach en Vincent Kompany had dat twee jaar geleden al in de gaten. Kompany was toen coach van RSC Anderlecht en hij wilde Vermaelen als assistent-coach aanstellen. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.



“Door al zijn ervaring zal hij op een heel natuurlijke manier in het vak rollen. Bij de Duivels zal hij veel leren, maar hij kan de groep ook helpen nog een stap hogerop te zetten. Het is een fantastische keuze van Roberto Martinez”, zei Vincent Kompany destijds over de aanstelling van Vermaelen als assistent-coach van de Rode Duivels in Het Nieuwsblad. Vermaelen maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel.

VERMAELEN IS AL EEN TOPTRAINER

Thomas Vermaelen sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen. “Ik denk dat dat allemaal samen een heel sterke coach van hem zal maken. Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach in Het Laatste Nieuws. Vermaelen ondervond geen enkele moeite om trainingen in elkaar te steken, terwijl andere cursisten daar veel hulp bij nodig hadden. “Thomas hoorde ik niet, maar na een maand kwam hij af met een volledig afgewerkte training, die tot in de kleinste details uitgestippeld was. Eerlijk: zoiets had ik nog nooit gezien”, zei Kris van der Haegen in Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen viel op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteit komt als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas. Binnenskamers wordt Vermaelen dan ook gezien als een potentiële bondscoach voor de nationale ploeg. “In theorie kan alles”, hield Kris Van Der Haegen eerder die optie open. “Al weet ik niet of hij zelf al zo snel die ambitie zal hebben”, zei Van der Haegen reeds in januari dit jaar aan Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant bevestigde toen ook dat de Belgische voetbalbond een toekomstige topcoach in hem ziet. Misschien zelfs wel iemand die Roberto Martinez op termijn kan opvolgen. En elf maanden later is dat topic actueler dan ooit. De Standaard vroeg Vermaelen in maart op de man af of hij zichzelf ziet als een goede opvolger voor Roberto Martinez. “Oh la. Op dit moment ben ik verbonden met Roberto Martinez. Mijn contract loopt tot na het WK in Qatar en dan zien we wel of deze job me ligt. Het is nog te vroeg om te stellen wat mijn ambities in dit vak zijn.” In november bevestigde Kris Van Der Haegen alvast dat Vermaelen het gekipte profiel heeft om bondscoach te worden. “Of Vermaelen ooit bondscoach wordt, hangt af van de omstandigheden, maar een toptrainer wordt hij in ieder geval. Of hij is het al”, citeerde Knack.

LEES OOK: ‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Is Vermaelen de ideale opvolger van Martinez?

Meest recent

Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

0
0
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

55
55
Marseille dumpt Vermeeren: JPL lonkt plots

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

121
121
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

138
138
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

59
59
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

145
145
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

214
214
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

189
189
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

107
107
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

98
98
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

142
142
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

136
136
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

136
136
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

244
244
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

146
146
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

180
180
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

274
274
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

258
258
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

239
239
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

434
434
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

114
114
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

695
695

Meer sportnieuws