'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

door
'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

Het Wereldkampioenschap in Qatar was de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van de Rode Duivels. De Spanjaard verlengt zijn aflopend contract bij de Belgische voetbalbond niet, waardoor er een nieuwe bondscoach en een nieuwe technisch directeur gezocht moet worden. Maar de KBVB heeft een ideale opvolger al in haar rangen rondlopen. En het is ook nog eens een potentiële toptrainer: Thomas Vermaelen.


DE PISTE-VERMAELEN

Roberto Martinez verklaarde donderdag op de persconferentie dat de wedstrijd tegen Kroatië zijn laatste match was als bondscoach van de Rode Duivels. Media en analisten besproken daarna de mogelijke opvolgers van de Spanjaard, waarbij Marc Degryse in Deviltime enkele interessante namen naar voren schoof. “Michel Preud’homme is mijn eerste keuze en daarna kan je andere opties bekijken. Kasper Hjulmand van Denemarken misschien. En anders moet je een Belg nemen, een ex-Rode Duivel. Toptrainers zoals Philippe Clement, Frank Vercauteren en Hein Vanhaezebrouck.”



Jan Mulder stelde dan weer een alternatieve piste voor. “Thomas Vermaelen. Een serieuze, goede, oud-Rode Duivel die geliefd is bij de spelers en die iets heeft qua persoonlijkheid.” Mulder maakt vergelijkingen met Nederland, dat eerder Oranje-iconen zoals Marco van Basten en Frank Rijkaard aanstelde als bondscoach. “Dat is een piste dat ze in de komende jaren wellicht zullen bewandelen maar dit is nu misschien nog wat vroeg voor Vermaelen”, bouwde Marc Degryse wat voorbehoud in bij de name dropping van Vermaelen. Maar zo onlogisch is die piste helemaal niet.

NET NIET NAAR ANDERLECHT

Thomas Vermaelen haalde dit jaar zijn UEFA A-diploma en momenteel is hij assistent-coach bij de Rode Duivels. In de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach en Vincent Kompany had dat twee jaar geleden al in de gaten. Kompany was toen coach van RSC Anderlecht en hij wilde Vermaelen als assistent-coach aanstellen. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.



“Door al zijn ervaring zal hij op een heel natuurlijke manier in het vak rollen. Bij de Duivels zal hij veel leren, maar hij kan de groep ook helpen nog een stap hogerop te zetten. Het is een fantastische keuze van Roberto Martinez”, zei Vincent Kompany destijds over de aanstelling van Vermaelen als assistent-coach van de Rode Duivels in Het Nieuwsblad. Vermaelen maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel.

VERMAELEN IS AL EEN TOPTRAINER

Thomas Vermaelen sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen. “Ik denk dat dat allemaal samen een heel sterke coach van hem zal maken. Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach in Het Laatste Nieuws. Vermaelen ondervond geen enkele moeite om trainingen in elkaar te steken, terwijl andere cursisten daar veel hulp bij nodig hadden. “Thomas hoorde ik niet, maar na een maand kwam hij af met een volledig afgewerkte training, die tot in de kleinste details uitgestippeld was. Eerlijk: zoiets had ik nog nooit gezien”, zei Kris van der Haegen in Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen viel op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteit komt als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas. Binnenskamers wordt Vermaelen dan ook gezien als een potentiële bondscoach voor de nationale ploeg. “In theorie kan alles”, hield Kris Van Der Haegen eerder die optie open. “Al weet ik niet of hij zelf al zo snel die ambitie zal hebben”, zei Van der Haegen reeds in januari dit jaar aan Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant bevestigde toen ook dat de Belgische voetbalbond een toekomstige topcoach in hem ziet. Misschien zelfs wel iemand die Roberto Martinez op termijn kan opvolgen. En elf maanden later is dat topic actueler dan ooit. De Standaard vroeg Vermaelen in maart op de man af of hij zichzelf ziet als een goede opvolger voor Roberto Martinez. “Oh la. Op dit moment ben ik verbonden met Roberto Martinez. Mijn contract loopt tot na het WK in Qatar en dan zien we wel of deze job me ligt. Het is nog te vroeg om te stellen wat mijn ambities in dit vak zijn.” In november bevestigde Kris Van Der Haegen alvast dat Vermaelen het gekipte profiel heeft om bondscoach te worden. “Of Vermaelen ooit bondscoach wordt, hangt af van de omstandigheden, maar een toptrainer wordt hij in ieder geval. Of hij is het al”, citeerde Knack.

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Is Vermaelen de ideale opvolger van Martinez?

Meest recent

'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

1
1
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

2
2
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

68
68
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

27
27
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

157
157
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

52
52
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

142
142
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

103
103
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

271
271
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

75
75
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

74
74
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

811
811
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

441
441
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

12
12
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

244
244
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

259
259
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

207
207
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

200
200
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

27
27
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

55
55
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

80
80
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

578
578
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

443
443
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

300
300
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

113
113

Meer sportnieuws