'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

door
'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

Het Wereldkampioenschap in Qatar was de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van de Rode Duivels. De Spanjaard verlengt zijn aflopend contract bij de Belgische voetbalbond niet, waardoor er een nieuwe bondscoach en een nieuwe technisch directeur gezocht moet worden. Maar de KBVB heeft een ideale opvolger al in haar rangen rondlopen. En het is ook nog eens een potentiële toptrainer: Thomas Vermaelen.


DE PISTE-VERMAELEN

Roberto Martinez verklaarde donderdag op de persconferentie dat de wedstrijd tegen Kroatië zijn laatste match was als bondscoach van de Rode Duivels. Media en analisten besproken daarna de mogelijke opvolgers van de Spanjaard, waarbij Marc Degryse in Deviltime enkele interessante namen naar voren schoof. “Michel Preud’homme is mijn eerste keuze en daarna kan je andere opties bekijken. Kasper Hjulmand van Denemarken misschien. En anders moet je een Belg nemen, een ex-Rode Duivel. Toptrainers zoals Philippe Clement, Frank Vercauteren en Hein Vanhaezebrouck.”



Jan Mulder stelde dan weer een alternatieve piste voor. “Thomas Vermaelen. Een serieuze, goede, oud-Rode Duivel die geliefd is bij de spelers en die iets heeft qua persoonlijkheid.” Mulder maakt vergelijkingen met Nederland, dat eerder Oranje-iconen zoals Marco van Basten en Frank Rijkaard aanstelde als bondscoach. “Dat is een piste dat ze in de komende jaren wellicht zullen bewandelen maar dit is nu misschien nog wat vroeg voor Vermaelen”, bouwde Marc Degryse wat voorbehoud in bij de name dropping van Vermaelen. Maar zo onlogisch is die piste helemaal niet.

NET NIET NAAR ANDERLECHT

Thomas Vermaelen haalde dit jaar zijn UEFA A-diploma en momenteel is hij assistent-coach bij de Rode Duivels. In de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach en Vincent Kompany had dat twee jaar geleden al in de gaten. Kompany was toen coach van RSC Anderlecht en hij wilde Vermaelen als assistent-coach aanstellen. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.



“Door al zijn ervaring zal hij op een heel natuurlijke manier in het vak rollen. Bij de Duivels zal hij veel leren, maar hij kan de groep ook helpen nog een stap hogerop te zetten. Het is een fantastische keuze van Roberto Martinez”, zei Vincent Kompany destijds over de aanstelling van Vermaelen als assistent-coach van de Rode Duivels in Het Nieuwsblad. Vermaelen maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel.

VERMAELEN IS AL EEN TOPTRAINER

Thomas Vermaelen sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen. “Ik denk dat dat allemaal samen een heel sterke coach van hem zal maken. Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach in Het Laatste Nieuws. Vermaelen ondervond geen enkele moeite om trainingen in elkaar te steken, terwijl andere cursisten daar veel hulp bij nodig hadden. “Thomas hoorde ik niet, maar na een maand kwam hij af met een volledig afgewerkte training, die tot in de kleinste details uitgestippeld was. Eerlijk: zoiets had ik nog nooit gezien”, zei Kris van der Haegen in Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen viel op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteit komt als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas. Binnenskamers wordt Vermaelen dan ook gezien als een potentiële bondscoach voor de nationale ploeg. “In theorie kan alles”, hield Kris Van Der Haegen eerder die optie open. “Al weet ik niet of hij zelf al zo snel die ambitie zal hebben”, zei Van der Haegen reeds in januari dit jaar aan Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant bevestigde toen ook dat de Belgische voetbalbond een toekomstige topcoach in hem ziet. Misschien zelfs wel iemand die Roberto Martinez op termijn kan opvolgen. En elf maanden later is dat topic actueler dan ooit. De Standaard vroeg Vermaelen in maart op de man af of hij zichzelf ziet als een goede opvolger voor Roberto Martinez. “Oh la. Op dit moment ben ik verbonden met Roberto Martinez. Mijn contract loopt tot na het WK in Qatar en dan zien we wel of deze job me ligt. Het is nog te vroeg om te stellen wat mijn ambities in dit vak zijn.” In november bevestigde Kris Van Der Haegen alvast dat Vermaelen het gekipte profiel heeft om bondscoach te worden. “Of Vermaelen ooit bondscoach wordt, hangt af van de omstandigheden, maar een toptrainer wordt hij in ieder geval. Of hij is het al”, citeerde Knack.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Is Vermaelen de ideale opvolger van Martinez?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

66
66
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

47
47
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

124
124
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

90
90
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

30
30
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

83
83
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

146
146
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

106
106
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

147
147
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

217
217
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

216
216
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

749
749
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

166
166
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

92
92
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

142
142
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

184
184
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

339
339
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

452
452
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

231
231
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

589
589

Meer sportnieuws