'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

door
'Toptrainer' staat al klaar als opvolger Martinez

Het Wereldkampioenschap in Qatar was de zwanenzang van Roberto Martinez als bondscoach van de Rode Duivels. De Spanjaard verlengt zijn aflopend contract bij de Belgische voetbalbond niet, waardoor er een nieuwe bondscoach en een nieuwe technisch directeur gezocht moet worden. Maar de KBVB heeft een ideale opvolger al in haar rangen rondlopen. En het is ook nog eens een potentiële toptrainer: Thomas Vermaelen.


DE PISTE-VERMAELEN

Roberto Martinez verklaarde donderdag op de persconferentie dat de wedstrijd tegen Kroatië zijn laatste match was als bondscoach van de Rode Duivels. Media en analisten besproken daarna de mogelijke opvolgers van de Spanjaard, waarbij Marc Degryse in Deviltime enkele interessante namen naar voren schoof. “Michel Preud’homme is mijn eerste keuze en daarna kan je andere opties bekijken. Kasper Hjulmand van Denemarken misschien. En anders moet je een Belg nemen, een ex-Rode Duivel. Toptrainers zoals Philippe Clement, Frank Vercauteren en Hein Vanhaezebrouck.”



Jan Mulder stelde dan weer een alternatieve piste voor. “Thomas Vermaelen. Een serieuze, goede, oud-Rode Duivel die geliefd is bij de spelers en die iets heeft qua persoonlijkheid.” Mulder maakt vergelijkingen met Nederland, dat eerder Oranje-iconen zoals Marco van Basten en Frank Rijkaard aanstelde als bondscoach. “Dat is een piste dat ze in de komende jaren wellicht zullen bewandelen maar dit is nu misschien nog wat vroeg voor Vermaelen”, bouwde Marc Degryse wat voorbehoud in bij de name dropping van Vermaelen. Maar zo onlogisch is die piste helemaal niet.

NET NIET NAAR ANDERLECHT

Thomas Vermaelen haalde dit jaar zijn UEFA A-diploma en momenteel is hij assistent-coach bij de Rode Duivels. In de voetbalwereld wordt hij een gouden toekomst voorspeld als hoofdcoach en Vincent Kompany had dat twee jaar geleden al in de gaten. Kompany was toen coach van RSC Anderlecht en hij wilde Vermaelen als assistent-coach aanstellen. Maar Kompany was een jaar te vroeg met zijn vraag want Vermaelen was toen nog niet bereid om te stoppen met zijn actieve spelerscarrière.



“Door al zijn ervaring zal hij op een heel natuurlijke manier in het vak rollen. Bij de Duivels zal hij veel leren, maar hij kan de groep ook helpen nog een stap hogerop te zetten. Het is een fantastische keuze van Roberto Martinez”, zei Vincent Kompany destijds over de aanstelling van Vermaelen als assistent-coach van de Rode Duivels in Het Nieuwsblad. Vermaelen maakte grote indruk tijdens de trainerscursus van de voetbalbond en hij blies directeur Kris van Der Haegen zelfs meermaals van zijn stoel.

VERMAELEN IS AL EEN TOPTRAINER

Thomas Vermaelen sprong al snel in het oog tijdens de trainersopleiding omdat hij altijd kalm is en steeds analytisch denkt. Vermaelen bezit ook de kunst om zijn visie en ervaring op de spelers over te brengen. “Ik denk dat dat allemaal samen een heel sterke coach van hem zal maken. Ik zie in hem een ongelooflijke meerwaarde voor onze staf”, zei Roberto Martinez over zijn toenmalige assistent-coach in Het Laatste Nieuws. Vermaelen ondervond geen enkele moeite om trainingen in elkaar te steken, terwijl andere cursisten daar veel hulp bij nodig hadden. “Thomas hoorde ik niet, maar na een maand kwam hij af met een volledig afgewerkte training, die tot in de kleinste details uitgestippeld was. Eerlijk: zoiets had ik nog nooit gezien”, zei Kris van der Haegen in Het Laatste Nieuws.

Thomas Vermaelen viel op door zijn diepgang en gedetailleerde coaching. Daar koppelt hij een grote uitstraling, professionalisme en expertise aan toe. Als speler had hij ook natuurlijk gezag binnen een groep, of dat nu bij Arsenal, FC Barcelona, AS Roma of de Belgische nationale ploeg was. En zo’n kwaliteit komt als toekomstige hoofdcoach uiteraard goed van pas. Binnenskamers wordt Vermaelen dan ook gezien als een potentiële bondscoach voor de nationale ploeg. “In theorie kan alles”, hield Kris Van Der Haegen eerder die optie open. “Al weet ik niet of hij zelf al zo snel die ambitie zal hebben”, zei Van der Haegen reeds in januari dit jaar aan Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant bevestigde toen ook dat de Belgische voetbalbond een toekomstige topcoach in hem ziet. Misschien zelfs wel iemand die Roberto Martinez op termijn kan opvolgen. En elf maanden later is dat topic actueler dan ooit. De Standaard vroeg Vermaelen in maart op de man af of hij zichzelf ziet als een goede opvolger voor Roberto Martinez. “Oh la. Op dit moment ben ik verbonden met Roberto Martinez. Mijn contract loopt tot na het WK in Qatar en dan zien we wel of deze job me ligt. Het is nog te vroeg om te stellen wat mijn ambities in dit vak zijn.” In november bevestigde Kris Van Der Haegen alvast dat Vermaelen het gekipte profiel heeft om bondscoach te worden. “Of Vermaelen ooit bondscoach wordt, hangt af van de omstandigheden, maar een toptrainer wordt hij in ieder geval. Of hij is het al”, citeerde Knack.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Is Vermaelen de ideale opvolger van Martinez?

Meest recent

Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

20
20
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

69
69
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

9
9
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

58
58
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

17
17
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

30
30
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

46
46
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

59
59
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

312
312
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

193
193
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

148
148
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

121
121
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

289
289
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

40
40
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

83
83
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

232
232
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

84
84
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

137
137
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

201
201
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

71
71
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

100
100
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

118
118
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

391
391

Meer sportnieuws