'Martinez duwt Vertonghen helemaal kopje onder'

door
'Martinez duwt Vertonghen helemaal kopje onder'

De Rode Duivels zijn klaar om alles uit de kast te halen tegen Kroatië. De Belgen moeten de drie punten pakken als ze nog enige ambities hebben op dit WK. Roberto Martinez maakte enkele opvallende keuzes in zijn basisploeg.


Zo dropt de Spanjaard Leandro Trossard en Dries Mertens in de ploeg. Die eerste mag tonen waarom heel wat fans en kenners hem in de basis wilden zien. Bij Brighton was hij voor het WK alvast bezig aan een fraai seizoen, waarin hij een hattrick scoorde op het veld van Liverpool. Mertens wordt dan weer de meest vooruitgeschoven man van de Duivels. Romelu Lukaku start dus op de bank. Martinez gaf bij Sporza al aan dat Big Rom nog niet klaar is om negentig minuten te spelen.

Een andere opvallende keuze is die voor de aanvoerder tegen de Kroaten. Eden Hazard, die gewoonlijk de kapitein is, start op de bank en normaal gezien gaat de band dan naar Jan Vertonghen. Deze keer is dat echter niet het geval. Kevin De Bruyne zal bij afwezigheid van Hazard de honneurs waarnemen en het Belgische schip naar de volgende ronde moeten loodsen.

GEBROKEN
Bij Sporza denken ze dat er mogelijk iets gebroken is tussen Vertonghen en de nationale ploeg. Het is de tweede opvallende move met de Anderlecht-speler op korte tijd. Hij werd eerder deze week aangekondigd als een van de twee Duivels op de speciaal ingelegde persbabbel van de Duivels, maar werd in extremis vervangen door Thibaut Courtois. Twee opmerkelijke beslissingen.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Is er iets gebroken tussen Vertonghen en de Duivels?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

14
14
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

20
20
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

41
41
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

37
37
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

60
60
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

187
187
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

152
152
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

262
262
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

344
344
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

91
91
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

144
144
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

133
133
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

112
112
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

284
284
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

903
903
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

381
381
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

290
290
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

784
784
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

216
216
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

715
715
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

487
487
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

151
151
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1046
1046

Meer sportnieuws