Kritiek op Martinez zwelt aan: "Begrijpelijk, maar niet wijs"

156 stemmen
Kritiek op Martinez zwelt aan:

Donderdag is een belangrijke dag voor de toekomst van de huidige generatie Rode Duivels. Tegen Kroatië kunnen ze met een zege nog een vervolg breien aan hun WK in Qatar. Als ze verliezen, dan zit het er op. Jan Mulder blikte al vooruit bij Het Laatste Nieuws.


De Nederlandse analist laat er onder meer zijn licht schijnen op wat er de voorbije dagen allemaal gebeurd is bij de Belgen. Zo was er de hele hetze rond het artikel van L'Équipe, dat beweerde dat het er na de wedstrijd tegen Marokko op zat bij de Duivels. Roberto Martinez kwam deze week met kritiek op de Belgische media, die het nieuwtje overnamen.

Mulder ziet dat Martinez de druk voelt. "Hij reageert als een kat in het nauw, maar da's begrijpelijk", zegt de ex-voetballer. "Hij loopt op de toppen van zijn tenen, maar da's eigen aan het voetbalmilieu. De afstand met de pers is behoorlijk groot, maar de journalistiek is er niet om te supporteren. Je mag benoemen wat slecht is, maar dat vinden bondscoaches dan weer niet meteen kloppen. Het is begrijpelijk dat hij zich opwindt, maar niet wijs", denkt Mulder.

TOEKOMST
Gaan de Rode Duivels langer door met Martinez als coach? Die vraag brandt op de lippen van heel wat kenners en analisten. Ruben Van Gucht pakte niet zo lang geleden in VRT Nieuws uit met het nieuwtje dat de Spanjaard bijgetekend zou hebben, maar Martinez zelf wilde dat gerucht niet bevestigen. Zijn contract loopt eind dit jaar af, maar het is dus nog altijd niet duidelijk of dat verlengd zal worden of niet.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Moeten de Duivels doorgaan met Martinez?

Meest recent

'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

13
13
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

8
8
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

18
18
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

35
35
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

275
275
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

28
28
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

116
116
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

95
95
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

511
511
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

110
110
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

101
101
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

342
342
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

587
587
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

448
448
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

68
68
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

389
389
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

445
445
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

207
207
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

236
236
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

424
424
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

617
617
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

154
154
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

346
346
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

114
114

Meer sportnieuws