Vertonghen schittert in motivatiefilmpje voor WK-clash

door
Vertonghen schittert in motivatiefilmpje voor WK-clash

De Rode Duivels staan donderdag voor een levensbelangrijke opdracht. Tegen Kroatië spelen ze voor een plaats in de volgende ronde van het WK in Qatar. Niet winnen betekent dat ze zo goed als uitgeschakeld zijn. De spanning stijgt.


De spanning was deze week ook al te snijden bij de Duivels. L'Équipe verspreidde een gerucht dat er na de nederlaag tegen Marokko een confrontatie geweest zou zijn tussen onder meer Eden Hazard en Jan Vertonghen. De eerstgenoemde gaf deze week meer uitleg op een voor de gelegenheid georganiseerde persconferentie. Volgens Hazard was er niets aan van het gerucht van de Franse krant. Er zou maandag wel een goed groepsgesprek plaatsgevonden hebben.

Opvallend: Vertonghen werd aanvankelijk aangekondigd als een van de twee Duivels die voor de pers zouden verschijnen, maar hij werd in extremis vervangen door Thibaut Courtois. De reden daarvoor is niet bekend, maar er wordt hier en daar geopperd dat hij niet achter de uitspraken zou gestaan hebben op de persbabbel

FILMPJE
Wat er ook van aan is, donderdag is het money time. Vertonghen en zijn maats willen de hele wereld tonen dat ze wel degelijk nog tot de beste nationale ploegen ter wereld behoren. Om de Belgische fans warm te maken voor het duel tegen Kroatië, kwam de KBVB op Twitter met een inspirerend filmpje met in de hoofdrol ... recordinternational Vertonghen. "Misschien zie je het licht niet. Maar het schijnt het felst in donkere tijden", klinkt het onder meer.

LEES OOK: Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Pakken de Duivels nog een ticket voor de achtste finales?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

166
166
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

98
98
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

286
286
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

165
165
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

344
344
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

161
161
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

206
206
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

631
631
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

754
754
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

390
390
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

607
607
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

238
238
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws