Kroaten vrezen: "België heeft een schitterende ploeg"

door
Kroaten vrezen:

België en Kroatië kijken elkaar in de ogen op het WK op de laatste speeldag in de groepsfase. Voor de Belgen lijkt enkel een overwinning te volstaan om door te stoten. De Kroaten hebben genoeg aan een punt, maar toch lijken ze niet echt op hun gemak.


Vulas Frane, een journalist van Slobodna Dalmacija gaf bij de RTBF zijn visie op de Belgische ploeg. Hij vindt dat de Duivels nog altijd over een geweldige ploeg beschikken. "Persoonlijk maakt deze wedstrijd me bang. België is een schitterende ploeg. Jullie staan nog steeds op de tweede plaats van de FIFA-ranking en jullie werden derde op het WK 2018", weet Frane.

De huidige vormcurve van de Belgen speelt in het voordeel van de Kroaten, maar toch verwacht Frane zich aan een lastig duel. "Maar je speelde vrij slecht tegen Marokko en vooral tegen de Canadezen", weet hij. "Het blijft een geweldig team, met Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Eden Hazard en Romelu Lukaku. Het zijn uitstekende spelers. Het wordt een zware wedstrijd. Jullie situatie is niet eenvoudig, maar je weet nooit wat er in een wedstrijd kan gebeuren. Ik zou heel blij zijn met een puntendeling", aldus Frane.

MODRIC
Bij de Kroaten zal Luka Modric opnieuw voorop gaan in de strijd. De kleine generaal van Real Madrid vormt al jarenlang het hart van de nationale ploeg en leidde zijn land in 2018 naar de finale. Dat kuststukje willen de Kroaten graag herhalen in Qatar, maar daarvoor moeten ze eerste afrekenen met de Belgen. Afspraak om 16.00 uur in het Ahmad Bin Ali Stadion.

LEES OOK: Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wat wordt het?

Meest recent

'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

4
4
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

122
122
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

20
20
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

65
65
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

118
118
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

244
244
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

107
107
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

57
57
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

51
51
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

53
53
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

128
128
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

128
128
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

361
361
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

69
69
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

28
28
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

131
131
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

146
146
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

70
70
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

764
764
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

257
257
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

130
130
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

469
469
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

219
219
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

399
399

Meer sportnieuws