Kroaten vrezen: "België heeft een schitterende ploeg"

door
Kroaten vrezen:

België en Kroatië kijken elkaar in de ogen op het WK op de laatste speeldag in de groepsfase. Voor de Belgen lijkt enkel een overwinning te volstaan om door te stoten. De Kroaten hebben genoeg aan een punt, maar toch lijken ze niet echt op hun gemak.


Vulas Frane, een journalist van Slobodna Dalmacija gaf bij de RTBF zijn visie op de Belgische ploeg. Hij vindt dat de Duivels nog altijd over een geweldige ploeg beschikken. "Persoonlijk maakt deze wedstrijd me bang. België is een schitterende ploeg. Jullie staan nog steeds op de tweede plaats van de FIFA-ranking en jullie werden derde op het WK 2018", weet Frane.

De huidige vormcurve van de Belgen speelt in het voordeel van de Kroaten, maar toch verwacht Frane zich aan een lastig duel. "Maar je speelde vrij slecht tegen Marokko en vooral tegen de Canadezen", weet hij. "Het blijft een geweldig team, met Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Eden Hazard en Romelu Lukaku. Het zijn uitstekende spelers. Het wordt een zware wedstrijd. Jullie situatie is niet eenvoudig, maar je weet nooit wat er in een wedstrijd kan gebeuren. Ik zou heel blij zijn met een puntendeling", aldus Frane.

MODRIC
Bij de Kroaten zal Luka Modric opnieuw voorop gaan in de strijd. De kleine generaal van Real Madrid vormt al jarenlang het hart van de nationale ploeg en leidde zijn land in 2018 naar de finale. Dat kuststukje willen de Kroaten graag herhalen in Qatar, maar daarvoor moeten ze eerste afrekenen met de Belgen. Afspraak om 16.00 uur in het Ahmad Bin Ali Stadion.

LEES OOK: Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat wordt het?

Meest recent

'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

35
35
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

18
18
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

155
155
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

289
289
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

26
26
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

209
209
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

249
249
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

445
445
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

579
579
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

748
748
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

135
135
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1003
1003
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

267
267
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

311
311
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

145
145
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

179
179
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

574
574
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

572
572
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

326
326
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

546
546
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

184
184
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

681
681
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

764
764
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

500
500

Meer sportnieuws