Kroaten vrezen: "België heeft een schitterende ploeg"

door
Kroaten vrezen:

België en Kroatië kijken elkaar in de ogen op het WK op de laatste speeldag in de groepsfase. Voor de Belgen lijkt enkel een overwinning te volstaan om door te stoten. De Kroaten hebben genoeg aan een punt, maar toch lijken ze niet echt op hun gemak.


Vulas Frane, een journalist van Slobodna Dalmacija gaf bij de RTBF zijn visie op de Belgische ploeg. Hij vindt dat de Duivels nog altijd over een geweldige ploeg beschikken. "Persoonlijk maakt deze wedstrijd me bang. België is een schitterende ploeg. Jullie staan nog steeds op de tweede plaats van de FIFA-ranking en jullie werden derde op het WK 2018", weet Frane.

De huidige vormcurve van de Belgen speelt in het voordeel van de Kroaten, maar toch verwacht Frane zich aan een lastig duel. "Maar je speelde vrij slecht tegen Marokko en vooral tegen de Canadezen", weet hij. "Het blijft een geweldig team, met Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Eden Hazard en Romelu Lukaku. Het zijn uitstekende spelers. Het wordt een zware wedstrijd. Jullie situatie is niet eenvoudig, maar je weet nooit wat er in een wedstrijd kan gebeuren. Ik zou heel blij zijn met een puntendeling", aldus Frane.

MODRIC
Bij de Kroaten zal Luka Modric opnieuw voorop gaan in de strijd. De kleine generaal van Real Madrid vormt al jarenlang het hart van de nationale ploeg en leidde zijn land in 2018 naar de finale. Dat kuststukje willen de Kroaten graag herhalen in Qatar, maar daarvoor moeten ze eerste afrekenen met de Belgen. Afspraak om 16.00 uur in het Ahmad Bin Ali Stadion.

LEES OOK: 'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

Wat wordt het?

Meest recent

Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

105
105
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

226
226
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

36
36
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

546
546
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

126
126
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

348
348
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

309
309
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

284
284
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

481
481
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

701
701
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

355
355
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

505
505
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

378
378
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

909
909
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

415
415
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

402
402
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

442
442
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1124
1124
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

248
248
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

431
431
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

227
227
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

87
87
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

365
365
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

133
133

Meer sportnieuws