Belgen kansloos: "Geef ze 30 procent tegen Kroatië"

door
Belgen kansloos:

De Rode Duivels hebben zichzelf in een moeilijke positie gemanoeuvreerd op het WK in Qatar. Na een zege tegen Canada en een nederlaag tegen Marokko moeten ze winnen van vicewereldkampioen Kroatië. Dat was het scenario waar velen vooraf voor vreesden.


De Kroaten begonnen voorzichtig aan hun toernooi met een scoreloos gelijkspel tegen Marokko. Tegen Canada kwamen de troepen van Zlatko Dalic op achterstand, maar ze zetten al snel orde op zaken. Luka Modric en co stoomden door naar een 4-1 en lijken volop voor de groepswinst te gaan. De Belgen zullen hun beste niveau moeten halen, en laat dat nu net zijn waar het schoentje de laatste tijd wringt. Bovendien hebben de Duivels ook af te rekenen met extrasportieve zaken. Kortom: Kroatië verslaan wordt een loodzware opdracht.

Dat denkt ook Branko Strupar. De ex-Rode Duivel die geboren werd in Zagreb, ziet het somber in voor de Belgen. "De kansen voor België in de wedstrijd schat ik op 30-70, in het voordeel van Kroatië", vertelt hij bij Sporza. "Dat komt vooral doordat de sfeer bij Kroatië goed zit, terwijl ik het gevoel heb dat er bij de Belgen iets mis is binnen de groep", aldus Strupar.

DEFENSIEF ONWRIKBAAR
Strupar ziet dat de Kroatische defensie op dit toernooi staat als een huis. Vooral Josko Gvardiol maakt indruk. "Die jongen heeft écht alles en ook in het kopje zit het goed bij hem. Als Maguire 80 miljoen moet kosten, dan is Gvardiol 180 miljoen waard", meent Strupar. Gvardiol kwam op dit WK wel nog geen echte topspits tegen. Als Romelu Lukaku start tegen Kroatië, staat hij voor een eerste echt grote test.

LEES OOK: Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

Wie wint?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

44
44
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

65
65
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

92
92
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

146
146
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

394
394
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

136
136
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

189
189
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1188
1188
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

186
186
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

318
318
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

482
482
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

345
345
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

69
69
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

590
590
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

486
486
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

204
204
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

489
489
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws