Vandenbempt met luide oproep: "Híj moet opstaan tegen Kroatië"

153 stemmen
Vandenbempt met luide oproep:

De Rode Duivels staan donderdag voor een zware opdracht op het WK in Qatar. Ze moeten winnen tegen Kroatië om een plaatsje af te dwingen bij de laatste zestien. Het is dus alles of niets voor onze landgenoten, die nog een laatste keer in deze groepsfase het volle pond moeten geven.


De eerste twee groepsduels draaiden uit op grote ontgoochelingen. Tegen Canada werd wel nog gewonnen, maar het spelniveau was niet om over naar huis te schrijven. Zonder een sterke Thibaut Courtois zouden de Belgen nu al op het vliegtuig naar huis zitten. Tegen Marokko kwamen de Duivels iets beter voor de dag, maar toch leden ze een pijnlijke nederlaag. Verschillende sterkhouders gaven niet thuis tegen de Leeuwen van de Atlas. Onder meer Kevin De Bruyne bleef ver onder zijn normale niveau.

Peter Vandenbempt vindt bij Sporza dat het aan de spelmaker van Manchester City is om tegen Kroatië het voortouw te nemen. "Het is vooral aan Kevin De Bruyne om straks op te staan", zegt de analist. "Je kunt zijn onverklaarbaar matige niveau niet alleen toeschrijven aan het spelsysteem. Ook al draait het niet: De Bruyne moet een bal toch nog altijd aan een ploegmaat kunnen geven", aldus Vandenbempt.

OPSTELLING
Vraag is nu waar De Bruyne zal plaatsnemen op het veld tegen Kroatië. Volgens HLN zou de middenvelder door de schorsing van Amadou Onana een wat lagere positie innemen dan tijdens de twee vorige wedstrijden. Hij zou zo naast Axel Witsel komen te spelen. Van daaruit moet hij het spel dan verdelen en de bal opeisen. Afwachten of het Kroatische middenveld een gepast antwoord klaar heeft.

LEES OOK: “We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

Zal De Bruyne de Duivels bij de hand nemen tegen Kroatië?

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

18
18
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

66
66
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

61
61
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

41
41
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

75
75
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

132
132
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

90
90
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

196
196
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

367
367
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

261
261
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

25
25
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

123
123
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

746
746
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

212
212
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

421
421
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

884
884
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws