Vandenbempt met luide oproep: "Híj moet opstaan tegen Kroatië"

153 stemmen
Vandenbempt met luide oproep:

De Rode Duivels staan donderdag voor een zware opdracht op het WK in Qatar. Ze moeten winnen tegen Kroatië om een plaatsje af te dwingen bij de laatste zestien. Het is dus alles of niets voor onze landgenoten, die nog een laatste keer in deze groepsfase het volle pond moeten geven.


De eerste twee groepsduels draaiden uit op grote ontgoochelingen. Tegen Canada werd wel nog gewonnen, maar het spelniveau was niet om over naar huis te schrijven. Zonder een sterke Thibaut Courtois zouden de Belgen nu al op het vliegtuig naar huis zitten. Tegen Marokko kwamen de Duivels iets beter voor de dag, maar toch leden ze een pijnlijke nederlaag. Verschillende sterkhouders gaven niet thuis tegen de Leeuwen van de Atlas. Onder meer Kevin De Bruyne bleef ver onder zijn normale niveau.

Peter Vandenbempt vindt bij Sporza dat het aan de spelmaker van Manchester City is om tegen Kroatië het voortouw te nemen. "Het is vooral aan Kevin De Bruyne om straks op te staan", zegt de analist. "Je kunt zijn onverklaarbaar matige niveau niet alleen toeschrijven aan het spelsysteem. Ook al draait het niet: De Bruyne moet een bal toch nog altijd aan een ploegmaat kunnen geven", aldus Vandenbempt.

OPSTELLING
Vraag is nu waar De Bruyne zal plaatsnemen op het veld tegen Kroatië. Volgens HLN zou de middenvelder door de schorsing van Amadou Onana een wat lagere positie innemen dan tijdens de twee vorige wedstrijden. Hij zou zo naast Axel Witsel komen te spelen. Van daaruit moet hij het spel dan verdelen en de bal opeisen. Afwachten of het Kroatische middenveld een gepast antwoord klaar heeft.

LEES OOK: Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

Zal De Bruyne de Duivels bij de hand nemen tegen Kroatië?

Meest recent

'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

0
0
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

82
82
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

10
10
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

59
59
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

46
46
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

134
134
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

914
914
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

70
70
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

207
207
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

329
329
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

25
25
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

52
52
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

295
295
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

145
145
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

375
375
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

287
287
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

456
456
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

468
468
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

250
250
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

112
112
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

195
195
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

68
68
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

75
75
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

559
559

Meer sportnieuws