''Propere Handen': Verhaeghe & co bekennen schuld'

door
''Propere Handen': Verhaeghe & co bekennen schuld'

Een nieuwe update inzake 'Operatie Propere Handen'. In het grote voetbalschandaal hebben heel wat grote namen een financiële schikking getroffen met het parket. Het gaat om negen clubbestuurders en één trainer die daardoor niet voor de rechtbank zullen verschijnen.


Het federale parket had in september de verwijzing naar de strafrechter gevraagd van 56 verdachten in het zwartgelddossier van het Belgische voetbal. Met enkele zwaargewichten uit het Belgische voetbal is nu een schikking getroffen. In ruil voor een schuldbekentenis en het betalen van een boete verschijnen zij niet voor de rechter. Het zou gaan om heel wat grote namen. Zo noemt Het Laatste Nieuws onder meer Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert (Club Brugge), Herbert Houben en Patrick Janssens (Racing Genk) en Michel Louwagie (AA Gent). Ook Matthias Leterme van KV Kortrijk, ex-bestuursleden Herman Nijs en Filip Aerden van Racing Genk en oud-bestuurslid Paul Van der Schueren van OH Leuven ontlopen de dans.

GROTE NAMEN

Het duo van Club wordt beticht van schriftvervalsing bij de transfer van aanvaller Krépin Diatta en voor een gedeeltelijk zwarte betaling (375.000 euro) bij de ontslagvergoeding van Georges Leekens. Manager Michel Louwagie van AA Gent zou fraude hebben gepleegd voor contracten met Mogi Bayat. Onder meer bij het eerste contract met Hein Vanhaezebrouck zou schriftvervalsing zijn gepleegd. Eerder raakte al bekend dat Erwin Lemmens, keeperstrainer bij de Rode Duivels, een schikking had getroffen. Opvallend: met namen als Herman Van Holsbeeck, Ivan Leko en Peter Maes zijn er mogelijk nog de nodige grote namen die voor het gerecht zullen komen.

LEES OOK: Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Onbegrijpelijk dat ze er zo 'goedkoop' vanaf komen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

13
13
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

36
36
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

4
4
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

65
65
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

23
23
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

119
119
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

145
145
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

166
166
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

60
60
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

245
245
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

137
137
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

267
267
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

245
245
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

202
202
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

318
318
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

263
263
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

75
75
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

344
344
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

286
286
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

205
205
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

267
267
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

149
149
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

530
530
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

161
161
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

100
100

Meer sportnieuws