''Propere Handen': Verhaeghe & co bekennen schuld'

door
''Propere Handen': Verhaeghe & co bekennen schuld'

Een nieuwe update inzake 'Operatie Propere Handen'. In het grote voetbalschandaal hebben heel wat grote namen een financiële schikking getroffen met het parket. Het gaat om negen clubbestuurders en één trainer die daardoor niet voor de rechtbank zullen verschijnen.


Het federale parket had in september de verwijzing naar de strafrechter gevraagd van 56 verdachten in het zwartgelddossier van het Belgische voetbal. Met enkele zwaargewichten uit het Belgische voetbal is nu een schikking getroffen. In ruil voor een schuldbekentenis en het betalen van een boete verschijnen zij niet voor de rechter. Het zou gaan om heel wat grote namen. Zo noemt Het Laatste Nieuws onder meer Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert (Club Brugge), Herbert Houben en Patrick Janssens (Racing Genk) en Michel Louwagie (AA Gent). Ook Matthias Leterme van KV Kortrijk, ex-bestuursleden Herman Nijs en Filip Aerden van Racing Genk en oud-bestuurslid Paul Van der Schueren van OH Leuven ontlopen de dans.

GROTE NAMEN

Het duo van Club wordt beticht van schriftvervalsing bij de transfer van aanvaller Krépin Diatta en voor een gedeeltelijk zwarte betaling (375.000 euro) bij de ontslagvergoeding van Georges Leekens. Manager Michel Louwagie van AA Gent zou fraude hebben gepleegd voor contracten met Mogi Bayat. Onder meer bij het eerste contract met Hein Vanhaezebrouck zou schriftvervalsing zijn gepleegd. Eerder raakte al bekend dat Erwin Lemmens, keeperstrainer bij de Rode Duivels, een schikking had getroffen. Opvallend: met namen als Herman Van Holsbeeck, Ivan Leko en Peter Maes zijn er mogelijk nog de nodige grote namen die voor het gerecht zullen komen.

LEES OOK: 'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Onbegrijpelijk dat ze er zo 'goedkoop' vanaf komen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

8
8
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

7
7
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

37
37
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

36
36
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

23
23
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

109
109
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

148
148
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

30
30
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

85
85
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

314
314
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

83
83
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

664
664
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

174
174
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

178
178
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

175
175
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

177
177
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

419
419
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

38
38
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

53
53
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

158
158
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

253
253
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

393
393
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

164
164

Meer sportnieuws