Luis Enrique ziet kwalijke evolutie op WK: "Zijn de weg kwijt"

door
Luis Enrique ziet kwalijke evolutie op WK:

Spanje heeft een prachtige voetbalfilosofie. Ze gaan altijd uit van de eigen kwaliteiten en willen dominant voetbal spelen. Bondscoach Luis Enrique is een voorstander van aanvallend voetbal en de coach was op zijn Twitch-kanaal was hij streng voor het spektakel op het WK.


Dit WK is zeker niet het meest spectaculaire dat we de afgelopen edities hebben gezien. Dat is geen toeval volgens Luis Enrique. "We hebben een punt bereikt dat we de weg kwijt zijn. Het eerste dat je als trainer op de cursus leert, is dat voetbal een show, een spektakel moet zijn. Er zitten 50.000 tot 100.000 mensen in een stadion en er kijken nog eens miljoenen mensen vanuit huis. Het is net als een theaterstuk: als het saai is, blijft er uiteindelijk niemand zitten", aldus de trainer.

EEN SHOW

Hij ziet wel een 'geldige' reden voor de aanpak van meerdere trainers. "Het probleem is dat de druk zo groot is, dat iedereen alles op de defensie gooit. Dat zie je hier ook op het WK. Ploegen vallen hier alleen maar aan als ze al verloren hebben", concludeert Enrique. Spanje liet op dit WK een goede indruk achter met twee van de leukste matchen op het WK tegen Costa Rica (7-0) en Duitsland (1-1).

De ex-trainer van AS Roma en FC Barcelona heeft een andere visie op het spelletje. "Ik sta daar anders in. Ik denk dat voetbal een show is. Ik vind dat je de mensen moet laten zien dat je zin hebt om te spelen en de fans te vermaken. Misschien is dit weer onzin van mij. Maar ik ben ervan overtuigd en ik geloof dat je op deze manier ook betere resultaten kunt halen. Bovendien is het veel bevredigender voor spelers, als niet alleen het resultaat, maar ook de manier van spelen belangrijk is."

Heeft Enrique gelijk?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

45
45
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

133
133
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

275
275
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

92
92
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

383
383
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

88
88
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

600
600
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

221
221
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

188
188
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

408
408
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

68
68
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

479
479
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

281
281
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

843
843
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

669
669
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

385
385

Meer sportnieuws