Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

60
Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

Na vanavond mogen ook Engeland en de Verenigde Staten hun verblijf verlengen in Qatar. The Three Lions veegden in een 'Engels' duel de vloer aan met de buren van Wales. In de andere confrontatie werd het dan weer een nagelbijter met de VS als triomfator.


Ook in Groep B was de spanning nog te snijden op de slotspeeldag. Engeland en Iran hadden de beste papieren maar ook de VS en Wales mochten nog hopen op de volgende ronde. In de Engelstalige clash wilden de Welshmen alvast de grote rivaal een stevige hak zetten, in de andere confrontatie zorgden politieke belangen voor een 'heet' sfeertje.

Voor de wedstrijd ging het er nog vredig aan toe tussen de supporters van de VS en Iran.

VS voeren commando tegen Iran, pover Wales kan enkel verdedigen

De Verenigde Staten openden het beste en creëerden ook het eerste gevaar, na tien minuten spelen plaatste Musah zijn volley over en even later mikte Pulisic in de handen van doelman Beiranvand (die opnieuw tussen de palen stond). De Iraniërs holden voorlopig achter een ongrijpbare bal en slaagden er niet in om een tegenaanval op poten te zetten. Op het halfuur was er een prima mogelijkheid voor team van Berhalter toen Weah vrij mocht uithalen in de zestien meter maar veel te wild over schoot. Vlak voor de rust klom de VS dan toch verdiend op voorsprong: McKennie speelde op rechts knap Dest vrij, die gaf centraal voor en Chelsea-speler Pulisic zorgde voor een verdiende 1-0 ruststand. Halfweg zaten de Verenigde Staten virtueel in de volgende ronde.

In de andere wedstrijd had Wales een klein mirakel nodig om zich nog te plaatsen voor de volgende ronde maar de eerste grote kans was voor groepsleider Engeland, Rashford verscheen oog in oog met Ward maar die laatste bracht knap redding. De Draken toonden weinig aanvalsdrang en bleven ook nadien de bal aan The Three Lions geven. Het team van Southgate had de luxe dat het niet echt moest maar bleef wel de beste kansen afdwingen, op tien minuten van de pauze krulde Foden de bal nipt naast. Een machteloos Wales leek naast de kwalificatie te grijpen.


De Verenigde Staten komen sterk voor de dag en staan met één been in de volgende ronde.

Iran toont ander gelaat, Engeland loopt over Wales

Ook na de pauze bleven The Stars and Stripes energiek voetballen en kansen afdwingen. Binnen de eerste vijf minuten moest Beiranvand attent keepen bij een schot van Sargent in de korte hoek. Aan de overzijde kwam Iran even later plots dicht bij de gelijkmaker, na een scherpe flankvoorzet kopte Ghoddos van dichtbij over. De invaller van Iran bleef een bepalende factor in een veel betere tweede helft van Iran, iets voorbij het uur krulde hij een nieuwe kans nipt naast de verkeerde kant van de paal. De Iraniërs bleven stevig op de deur bonken maar kwamen finaal niet meer aan de gelijkmaker. Zo zit hun wereldkampioenschap er op, terwijl de VS in de volgende ronde Nederland in de ogen kijken.

Meteen na de rust werd de droom van Wales een eindje verderop helemaal aan diggelen geslagen in het Ahmad Bin Ali Stadion. Rashford maakte er met een knappe vrije trap na vijf minuten spelen 0-1 van en even later zorgde Foden al voor een dubbele voorsprong door aan de tweede paal een scherpe voorzet van Kane in doel te verlengen. De Welshmen kwamen nadien af en toe wel eens tot een kans maar werden halfweg de tweede helft al op een 0-3 achterstand geplaatst toen Ward blunderde en Rashford zijn tweede van de avond aantekende. Engeland stoot zo gemakkelijk door en neemt het in de volgende ronde op tegen Senegal.

Scoreverloop VS-Iran:

1-0 (38') Pulisic

Scoreverloop Wales-Engeland:

0-1 (50') Rashford, 0-2 (51') Foden, 0-3 (68') Rashford



Gelooft u in een stunt van de VS tegen Nederland?

Meest recent

Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

7
7
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

28
28
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

51
51
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

27
27
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

36
36
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

37
37
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

125
125
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

236
236
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

33
33
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

398
398
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

156
156
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

427
427
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

79
79
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

585
585
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

111
111
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

261
261
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

330
330
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

35
35
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

529
529
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

375
375
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

703
703
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

319
319
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

553
553
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

723
723

Meer sportnieuws