Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

60
Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

Na vanavond mogen ook Engeland en de Verenigde Staten hun verblijf verlengen in Qatar. The Three Lions veegden in een 'Engels' duel de vloer aan met de buren van Wales. In de andere confrontatie werd het dan weer een nagelbijter met de VS als triomfator.


Ook in Groep B was de spanning nog te snijden op de slotspeeldag. Engeland en Iran hadden de beste papieren maar ook de VS en Wales mochten nog hopen op de volgende ronde. In de Engelstalige clash wilden de Welshmen alvast de grote rivaal een stevige hak zetten, in de andere confrontatie zorgden politieke belangen voor een 'heet' sfeertje.

Voor de wedstrijd ging het er nog vredig aan toe tussen de supporters van de VS en Iran.

VS voeren commando tegen Iran, pover Wales kan enkel verdedigen

De Verenigde Staten openden het beste en creëerden ook het eerste gevaar, na tien minuten spelen plaatste Musah zijn volley over en even later mikte Pulisic in de handen van doelman Beiranvand (die opnieuw tussen de palen stond). De Iraniërs holden voorlopig achter een ongrijpbare bal en slaagden er niet in om een tegenaanval op poten te zetten. Op het halfuur was er een prima mogelijkheid voor team van Berhalter toen Weah vrij mocht uithalen in de zestien meter maar veel te wild over schoot. Vlak voor de rust klom de VS dan toch verdiend op voorsprong: McKennie speelde op rechts knap Dest vrij, die gaf centraal voor en Chelsea-speler Pulisic zorgde voor een verdiende 1-0 ruststand. Halfweg zaten de Verenigde Staten virtueel in de volgende ronde.

In de andere wedstrijd had Wales een klein mirakel nodig om zich nog te plaatsen voor de volgende ronde maar de eerste grote kans was voor groepsleider Engeland, Rashford verscheen oog in oog met Ward maar die laatste bracht knap redding. De Draken toonden weinig aanvalsdrang en bleven ook nadien de bal aan The Three Lions geven. Het team van Southgate had de luxe dat het niet echt moest maar bleef wel de beste kansen afdwingen, op tien minuten van de pauze krulde Foden de bal nipt naast. Een machteloos Wales leek naast de kwalificatie te grijpen.


De Verenigde Staten komen sterk voor de dag en staan met één been in de volgende ronde.

Iran toont ander gelaat, Engeland loopt over Wales

Ook na de pauze bleven The Stars and Stripes energiek voetballen en kansen afdwingen. Binnen de eerste vijf minuten moest Beiranvand attent keepen bij een schot van Sargent in de korte hoek. Aan de overzijde kwam Iran even later plots dicht bij de gelijkmaker, na een scherpe flankvoorzet kopte Ghoddos van dichtbij over. De invaller van Iran bleef een bepalende factor in een veel betere tweede helft van Iran, iets voorbij het uur krulde hij een nieuwe kans nipt naast de verkeerde kant van de paal. De Iraniërs bleven stevig op de deur bonken maar kwamen finaal niet meer aan de gelijkmaker. Zo zit hun wereldkampioenschap er op, terwijl de VS in de volgende ronde Nederland in de ogen kijken.

Meteen na de rust werd de droom van Wales een eindje verderop helemaal aan diggelen geslagen in het Ahmad Bin Ali Stadion. Rashford maakte er met een knappe vrije trap na vijf minuten spelen 0-1 van en even later zorgde Foden al voor een dubbele voorsprong door aan de tweede paal een scherpe voorzet van Kane in doel te verlengen. De Welshmen kwamen nadien af en toe wel eens tot een kans maar werden halfweg de tweede helft al op een 0-3 achterstand geplaatst toen Ward blunderde en Rashford zijn tweede van de avond aantekende. Engeland stoot zo gemakkelijk door en neemt het in de volgende ronde op tegen Senegal.

Scoreverloop VS-Iran:

1-0 (38') Pulisic

Scoreverloop Wales-Engeland:

0-1 (50') Rashford, 0-2 (51') Foden, 0-3 (68') Rashford



LEES OOK: Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

Gelooft u in een stunt van de VS tegen Nederland?

Meest recent

Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

0
0
'Crisis bij topland: bondscoach na vier matchen alweer weg?'

Dinsdagavond worden de laatste wedstrijden afgewerkt van deze extra lange interlandperiode, waarin ...

14
14
Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Ook bij KRC Genk moesten ze het de voorbije weken stellen met een stevig gereduceerde spelersgroep, ...

28
28
'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Het duurt nog drie maanden voor de transfermarkt zijn deuren opent, maar heel wat clubs speuren toch ...

80
80
Van Bommel ongenadig: Duivels trio wéér in tribune

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels een ongezien vierluik in de Nations League af met een trip naar ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt van 60 miljoen, Barça bepaalt toekomst'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

161
161
Waarom de Rode Duivels best punten pakken tegen Frankrijk

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. In de Nations League staan de Belgen op een ...

137
137
Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op

Cristiano Ronaldo beleeft een bewogen periode bij de Portugese nationale ploeg. Nadat de superster ...

174
174
Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

283
283
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

246
246
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

77
77
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

94
94
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

96
96
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

40
40
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

214
214
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

382
382
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

304
304
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

208
208
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

154
154
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

599
599
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

153
153
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

286
286
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

263
263
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

173
173
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

91
91

Meer sportnieuws