Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

60
Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

Na vanavond mogen ook Engeland en de Verenigde Staten hun verblijf verlengen in Qatar. The Three Lions veegden in een 'Engels' duel de vloer aan met de buren van Wales. In de andere confrontatie werd het dan weer een nagelbijter met de VS als triomfator.


Ook in Groep B was de spanning nog te snijden op de slotspeeldag. Engeland en Iran hadden de beste papieren maar ook de VS en Wales mochten nog hopen op de volgende ronde. In de Engelstalige clash wilden de Welshmen alvast de grote rivaal een stevige hak zetten, in de andere confrontatie zorgden politieke belangen voor een 'heet' sfeertje.

Voor de wedstrijd ging het er nog vredig aan toe tussen de supporters van de VS en Iran.

VS voeren commando tegen Iran, pover Wales kan enkel verdedigen

De Verenigde Staten openden het beste en creëerden ook het eerste gevaar, na tien minuten spelen plaatste Musah zijn volley over en even later mikte Pulisic in de handen van doelman Beiranvand (die opnieuw tussen de palen stond). De Iraniërs holden voorlopig achter een ongrijpbare bal en slaagden er niet in om een tegenaanval op poten te zetten. Op het halfuur was er een prima mogelijkheid voor team van Berhalter toen Weah vrij mocht uithalen in de zestien meter maar veel te wild over schoot. Vlak voor de rust klom de VS dan toch verdiend op voorsprong: McKennie speelde op rechts knap Dest vrij, die gaf centraal voor en Chelsea-speler Pulisic zorgde voor een verdiende 1-0 ruststand. Halfweg zaten de Verenigde Staten virtueel in de volgende ronde.

In de andere wedstrijd had Wales een klein mirakel nodig om zich nog te plaatsen voor de volgende ronde maar de eerste grote kans was voor groepsleider Engeland, Rashford verscheen oog in oog met Ward maar die laatste bracht knap redding. De Draken toonden weinig aanvalsdrang en bleven ook nadien de bal aan The Three Lions geven. Het team van Southgate had de luxe dat het niet echt moest maar bleef wel de beste kansen afdwingen, op tien minuten van de pauze krulde Foden de bal nipt naast. Een machteloos Wales leek naast de kwalificatie te grijpen.


De Verenigde Staten komen sterk voor de dag en staan met één been in de volgende ronde.

Iran toont ander gelaat, Engeland loopt over Wales

Ook na de pauze bleven The Stars and Stripes energiek voetballen en kansen afdwingen. Binnen de eerste vijf minuten moest Beiranvand attent keepen bij een schot van Sargent in de korte hoek. Aan de overzijde kwam Iran even later plots dicht bij de gelijkmaker, na een scherpe flankvoorzet kopte Ghoddos van dichtbij over. De invaller van Iran bleef een bepalende factor in een veel betere tweede helft van Iran, iets voorbij het uur krulde hij een nieuwe kans nipt naast de verkeerde kant van de paal. De Iraniërs bleven stevig op de deur bonken maar kwamen finaal niet meer aan de gelijkmaker. Zo zit hun wereldkampioenschap er op, terwijl de VS in de volgende ronde Nederland in de ogen kijken.

Meteen na de rust werd de droom van Wales een eindje verderop helemaal aan diggelen geslagen in het Ahmad Bin Ali Stadion. Rashford maakte er met een knappe vrije trap na vijf minuten spelen 0-1 van en even later zorgde Foden al voor een dubbele voorsprong door aan de tweede paal een scherpe voorzet van Kane in doel te verlengen. De Welshmen kwamen nadien af en toe wel eens tot een kans maar werden halfweg de tweede helft al op een 0-3 achterstand geplaatst toen Ward blunderde en Rashford zijn tweede van de avond aantekende. Engeland stoot zo gemakkelijk door en neemt het in de volgende ronde op tegen Senegal.

Scoreverloop VS-Iran:

1-0 (38') Pulisic

Scoreverloop Wales-Engeland:

0-1 (50') Rashford, 0-2 (51') Foden, 0-3 (68') Rashford



Gelooft u in een stunt van de VS tegen Nederland?

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

29
29
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

18
18
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

38
38
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

29
29
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

81
81
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

9
9
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

62
62
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

161
161
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

78
78
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

76
76
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

694
694
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

133
133
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

83
83
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

35
35
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

365
365
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

395
395
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

380
380
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

366
366
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

83
83
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

350
350
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws