Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

60
Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

Na vanavond mogen ook Engeland en de Verenigde Staten hun verblijf verlengen in Qatar. The Three Lions veegden in een 'Engels' duel de vloer aan met de buren van Wales. In de andere confrontatie werd het dan weer een nagelbijter met de VS als triomfator.


Ook in Groep B was de spanning nog te snijden op de slotspeeldag. Engeland en Iran hadden de beste papieren maar ook de VS en Wales mochten nog hopen op de volgende ronde. In de Engelstalige clash wilden de Welshmen alvast de grote rivaal een stevige hak zetten, in de andere confrontatie zorgden politieke belangen voor een 'heet' sfeertje.

Voor de wedstrijd ging het er nog vredig aan toe tussen de supporters van de VS en Iran.

VS voeren commando tegen Iran, pover Wales kan enkel verdedigen

De Verenigde Staten openden het beste en creëerden ook het eerste gevaar, na tien minuten spelen plaatste Musah zijn volley over en even later mikte Pulisic in de handen van doelman Beiranvand (die opnieuw tussen de palen stond). De Iraniërs holden voorlopig achter een ongrijpbare bal en slaagden er niet in om een tegenaanval op poten te zetten. Op het halfuur was er een prima mogelijkheid voor team van Berhalter toen Weah vrij mocht uithalen in de zestien meter maar veel te wild over schoot. Vlak voor de rust klom de VS dan toch verdiend op voorsprong: McKennie speelde op rechts knap Dest vrij, die gaf centraal voor en Chelsea-speler Pulisic zorgde voor een verdiende 1-0 ruststand. Halfweg zaten de Verenigde Staten virtueel in de volgende ronde.

In de andere wedstrijd had Wales een klein mirakel nodig om zich nog te plaatsen voor de volgende ronde maar de eerste grote kans was voor groepsleider Engeland, Rashford verscheen oog in oog met Ward maar die laatste bracht knap redding. De Draken toonden weinig aanvalsdrang en bleven ook nadien de bal aan The Three Lions geven. Het team van Southgate had de luxe dat het niet echt moest maar bleef wel de beste kansen afdwingen, op tien minuten van de pauze krulde Foden de bal nipt naast. Een machteloos Wales leek naast de kwalificatie te grijpen.


De Verenigde Staten komen sterk voor de dag en staan met één been in de volgende ronde.

Iran toont ander gelaat, Engeland loopt over Wales

Ook na de pauze bleven The Stars and Stripes energiek voetballen en kansen afdwingen. Binnen de eerste vijf minuten moest Beiranvand attent keepen bij een schot van Sargent in de korte hoek. Aan de overzijde kwam Iran even later plots dicht bij de gelijkmaker, na een scherpe flankvoorzet kopte Ghoddos van dichtbij over. De invaller van Iran bleef een bepalende factor in een veel betere tweede helft van Iran, iets voorbij het uur krulde hij een nieuwe kans nipt naast de verkeerde kant van de paal. De Iraniërs bleven stevig op de deur bonken maar kwamen finaal niet meer aan de gelijkmaker. Zo zit hun wereldkampioenschap er op, terwijl de VS in de volgende ronde Nederland in de ogen kijken.

Meteen na de rust werd de droom van Wales een eindje verderop helemaal aan diggelen geslagen in het Ahmad Bin Ali Stadion. Rashford maakte er met een knappe vrije trap na vijf minuten spelen 0-1 van en even later zorgde Foden al voor een dubbele voorsprong door aan de tweede paal een scherpe voorzet van Kane in doel te verlengen. De Welshmen kwamen nadien af en toe wel eens tot een kans maar werden halfweg de tweede helft al op een 0-3 achterstand geplaatst toen Ward blunderde en Rashford zijn tweede van de avond aantekende. Engeland stoot zo gemakkelijk door en neemt het in de volgende ronde op tegen Senegal.

Scoreverloop VS-Iran:

1-0 (38') Pulisic

Scoreverloop Wales-Engeland:

0-1 (50') Rashford, 0-2 (51') Foden, 0-3 (68') Rashford



Gelooft u in een stunt van de VS tegen Nederland?

Meest recent

Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

33
33
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

29
29
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

37
37
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

16
16
Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend gaan ...

180
180
Tegenvallende start: Vitor Bruno is opvallend positief

In Europa heeft Anderlecht een goede zomer beleefd met de kwalificatie voor de league phase van de ...

175
175
Brughmans maakt indruk met klassereactie na knaltransfer

De topper tussen Anderlecht en KRC Genk heeft zondag geen winnaar gekregen. Geen van beide teams ...

68
68
Vanderhaeghe zet straffe start verder met zege tegen Lokeren

In de Challenger Pro League prijken na vier speeldagen met Beerschot en Dender twee van de verwachte ...

16
16
OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

119
119
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

259
259
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

347
347
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

184
184
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

106
106
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

86
86
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

311
311
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

164
164
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

181
181
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

620
620
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

161
161
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

169
169
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

40
40
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

422
422
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

437
437
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

95
95
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

333
333

Meer sportnieuws