Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

60
Engeland veegt vloer aan met Wales, VS euforisch na nagelbijter

Na vanavond mogen ook Engeland en de Verenigde Staten hun verblijf verlengen in Qatar. The Three Lions veegden in een 'Engels' duel de vloer aan met de buren van Wales. In de andere confrontatie werd het dan weer een nagelbijter met de VS als triomfator.


Ook in Groep B was de spanning nog te snijden op de slotspeeldag. Engeland en Iran hadden de beste papieren maar ook de VS en Wales mochten nog hopen op de volgende ronde. In de Engelstalige clash wilden de Welshmen alvast de grote rivaal een stevige hak zetten, in de andere confrontatie zorgden politieke belangen voor een 'heet' sfeertje.

Voor de wedstrijd ging het er nog vredig aan toe tussen de supporters van de VS en Iran.

VS voeren commando tegen Iran, pover Wales kan enkel verdedigen

De Verenigde Staten openden het beste en creëerden ook het eerste gevaar, na tien minuten spelen plaatste Musah zijn volley over en even later mikte Pulisic in de handen van doelman Beiranvand (die opnieuw tussen de palen stond). De Iraniërs holden voorlopig achter een ongrijpbare bal en slaagden er niet in om een tegenaanval op poten te zetten. Op het halfuur was er een prima mogelijkheid voor team van Berhalter toen Weah vrij mocht uithalen in de zestien meter maar veel te wild over schoot. Vlak voor de rust klom de VS dan toch verdiend op voorsprong: McKennie speelde op rechts knap Dest vrij, die gaf centraal voor en Chelsea-speler Pulisic zorgde voor een verdiende 1-0 ruststand. Halfweg zaten de Verenigde Staten virtueel in de volgende ronde.

In de andere wedstrijd had Wales een klein mirakel nodig om zich nog te plaatsen voor de volgende ronde maar de eerste grote kans was voor groepsleider Engeland, Rashford verscheen oog in oog met Ward maar die laatste bracht knap redding. De Draken toonden weinig aanvalsdrang en bleven ook nadien de bal aan The Three Lions geven. Het team van Southgate had de luxe dat het niet echt moest maar bleef wel de beste kansen afdwingen, op tien minuten van de pauze krulde Foden de bal nipt naast. Een machteloos Wales leek naast de kwalificatie te grijpen.


De Verenigde Staten komen sterk voor de dag en staan met één been in de volgende ronde.

Iran toont ander gelaat, Engeland loopt over Wales

Ook na de pauze bleven The Stars and Stripes energiek voetballen en kansen afdwingen. Binnen de eerste vijf minuten moest Beiranvand attent keepen bij een schot van Sargent in de korte hoek. Aan de overzijde kwam Iran even later plots dicht bij de gelijkmaker, na een scherpe flankvoorzet kopte Ghoddos van dichtbij over. De invaller van Iran bleef een bepalende factor in een veel betere tweede helft van Iran, iets voorbij het uur krulde hij een nieuwe kans nipt naast de verkeerde kant van de paal. De Iraniërs bleven stevig op de deur bonken maar kwamen finaal niet meer aan de gelijkmaker. Zo zit hun wereldkampioenschap er op, terwijl de VS in de volgende ronde Nederland in de ogen kijken.

Meteen na de rust werd de droom van Wales een eindje verderop helemaal aan diggelen geslagen in het Ahmad Bin Ali Stadion. Rashford maakte er met een knappe vrije trap na vijf minuten spelen 0-1 van en even later zorgde Foden al voor een dubbele voorsprong door aan de tweede paal een scherpe voorzet van Kane in doel te verlengen. De Welshmen kwamen nadien af en toe wel eens tot een kans maar werden halfweg de tweede helft al op een 0-3 achterstand geplaatst toen Ward blunderde en Rashford zijn tweede van de avond aantekende. Engeland stoot zo gemakkelijk door en neemt het in de volgende ronde op tegen Senegal.

Scoreverloop VS-Iran:

1-0 (38') Pulisic

Scoreverloop Wales-Engeland:

0-1 (50') Rashford, 0-2 (51') Foden, 0-3 (68') Rashford



LEES OOK: Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

Gelooft u in een stunt van de VS tegen Nederland?

Meest recent

Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

11
11
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

184
184
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

39
39
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

102
102
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

23
23
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

59
59
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

23
23
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

27
27
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

42
42
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

68
68
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

25
25
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

177
177
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

74
74
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

248
248
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

89
89
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

305
305
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

273
273
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

121
121
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

204
204
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

48
48
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

558
558
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

202
202
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

69
69
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

105
105

Meer sportnieuws