Van Gaal ziet speler schitteren: "Hij is on fire"

door
Van Gaal ziet speler schitteren:

Nederland won makkelijk met 2-0 van een zwak Qatar. Oranje speelde weer een matige pot voetbal en zal in de volgende rondes toch beter moeten gaan spelen als het de - onrealistisch? - ambitie wil maken. Dat wil zeggen: wereldkampioen worden. Bondscoach Louis van Gaal sprak na de zege tegen Qatar.


"Volgens mij hebben we twee goals gemaakt die aardig om te zien waren. Ik vond ons zorgvuldiger in balbezit. Wat wij in de groepswedstrijden moesten doen om de nummer één te worden, met een aantal spelers dat amper gespeeld had. Die hebben we allemaal laten spelen, met nu weer Marten de Roon bijvoorbeeld. Frenkie de Jong hebben we gespaard, Cody Gakpo hebben we gespaard. Alles wat we moesten doen, hebben we goed gedaan denk ik. Gakpo is on fire", sprak van Gaal. Gakpo scoorde al drie keer op dit WK.

DEPAY

Depay speelde dus, maar overtuigen deed hij zeker niet. Van Gaal was desondanks meer dan tevreden over de aanvaller van FC Barcelona. "Memphis is toch weer betrokken bij de eerste en tweede goal. Je kan alles van Memphis vinden, maar hij is ongelooflijk belangrijk. Een creatieve speler moet vaak risico nemen. Ik ben uitermate tevreden. Hij heeft twee maanden niet gevoetbald. Dat vergeten we weleens. Hij heeft 65 minuten gespeeld en dat heb ik gerekt, zodat hij eerder negentig minuten kan spelen", aldus Van Gaal. Nederland treft in de achtste finals de tweede uit de groep van Engeland, Wales, Iran en de Verenigde Staten. Oranje 

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Gaat Nederland wereldkampioen worden?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

26
26
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

13
13
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

33
33
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

137
137
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

47
47
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

52
52
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

43
43
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

78
78
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

109
109
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

131
131
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

306
306
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

192
192
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

101
101
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

249
249
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

84
84
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

88
88
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

327
327
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

271
271
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

652
652
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

114
114
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

523
523
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

214
214
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

163
163

Meer sportnieuws