Van Gaal ziet speler schitteren: "Hij is on fire"

77 stemmen
Van Gaal ziet speler schitteren:

Nederland won makkelijk met 2-0 van een zwak Qatar. Oranje speelde weer een matige pot voetbal en zal in de volgende rondes toch beter moeten gaan spelen als het de - onrealistisch? - ambitie wil maken. Dat wil zeggen: wereldkampioen worden. Bondscoach Louis van Gaal sprak na de zege tegen Qatar.


"Volgens mij hebben we twee goals gemaakt die aardig om te zien waren. Ik vond ons zorgvuldiger in balbezit. Wat wij in de groepswedstrijden moesten doen om de nummer één te worden, met een aantal spelers dat amper gespeeld had. Die hebben we allemaal laten spelen, met nu weer Marten de Roon bijvoorbeeld. Frenkie de Jong hebben we gespaard, Cody Gakpo hebben we gespaard. Alles wat we moesten doen, hebben we goed gedaan denk ik. Gakpo is on fire", sprak van Gaal. Gakpo scoorde al drie keer op dit WK.

DEPAY

Depay speelde dus, maar overtuigen deed hij zeker niet. Van Gaal was desondanks meer dan tevreden over de aanvaller van FC Barcelona. "Memphis is toch weer betrokken bij de eerste en tweede goal. Je kan alles van Memphis vinden, maar hij is ongelooflijk belangrijk. Een creatieve speler moet vaak risico nemen. Ik ben uitermate tevreden. Hij heeft twee maanden niet gevoetbald. Dat vergeten we weleens. Hij heeft 65 minuten gespeeld en dat heb ik gerekt, zodat hij eerder negentig minuten kan spelen", aldus Van Gaal. Nederland treft in de achtste finals de tweede uit de groep van Engeland, Wales, Iran en de Verenigde Staten. Oranje 

LEES OOK: Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

Gaat Nederland wereldkampioen worden?

Meest recent

'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

45
45
'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

102
102
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

187
187
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

74
74
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1066
1066
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

106
106
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

166
166
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

162
162
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

53
53
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

291
291
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

300
300
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

128
128
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

146
146
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

47
47
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

392
392
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

369
369
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

126
126
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

360
360
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

145
145
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

276
276
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

207
207
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

140
140

Meer sportnieuws