Van Gaal ziet speler schitteren: "Hij is on fire"

door
Van Gaal ziet speler schitteren:

Nederland won makkelijk met 2-0 van een zwak Qatar. Oranje speelde weer een matige pot voetbal en zal in de volgende rondes toch beter moeten gaan spelen als het de - onrealistisch? - ambitie wil maken. Dat wil zeggen: wereldkampioen worden. Bondscoach Louis van Gaal sprak na de zege tegen Qatar.


"Volgens mij hebben we twee goals gemaakt die aardig om te zien waren. Ik vond ons zorgvuldiger in balbezit. Wat wij in de groepswedstrijden moesten doen om de nummer één te worden, met een aantal spelers dat amper gespeeld had. Die hebben we allemaal laten spelen, met nu weer Marten de Roon bijvoorbeeld. Frenkie de Jong hebben we gespaard, Cody Gakpo hebben we gespaard. Alles wat we moesten doen, hebben we goed gedaan denk ik. Gakpo is on fire", sprak van Gaal. Gakpo scoorde al drie keer op dit WK.

DEPAY

Depay speelde dus, maar overtuigen deed hij zeker niet. Van Gaal was desondanks meer dan tevreden over de aanvaller van FC Barcelona. "Memphis is toch weer betrokken bij de eerste en tweede goal. Je kan alles van Memphis vinden, maar hij is ongelooflijk belangrijk. Een creatieve speler moet vaak risico nemen. Ik ben uitermate tevreden. Hij heeft twee maanden niet gevoetbald. Dat vergeten we weleens. Hij heeft 65 minuten gespeeld en dat heb ik gerekt, zodat hij eerder negentig minuten kan spelen", aldus Van Gaal. Nederland treft in de achtste finals de tweede uit de groep van Engeland, Wales, Iran en de Verenigde Staten. Oranje 

LEES OOK: Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Gaat Nederland wereldkampioen worden?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

35
35
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

102
102
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

51
51
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

70
70
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

186
186
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

129
129
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

285
285
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

221
221
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

113
113
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

384
384
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

86
86
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

756
756
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

260
260
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

204
204
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

348
348
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

134
134
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

124
124
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

408
408
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws