Drogba: "België voelt zijn afwezigheid enorm hard"

264 stemmen
Drogba:

België moet winnen tegen Kroatië en vooral aanvallend gaat het een stuk beter moeten. De Rode Duivels hopen dat Romelu Lukaku fit is en meteen een goed niveau weet te halen. Ex-topspits Didier Drogba ziet in 'Big Rom' wel eens de missing link worden in het team.


De afgelopen dagen was er veel kritiek op het spel van de Rode Duivels en dat was terecht. België was tegen Canada en Marokko aanvallend onmondig en het is zeker geen toeval dat dit gebeurde zonder Romelu Lukaku. De spits wordt heel erg gemist, dat stelt ook ex-topspits Didier Drogba vast.

"Je ziet dat Lukaku een heel belangrijk onderdeel is van dit team. Het is toch helemaal anders zonder één van je absolute leiders. Michy Batshuayi deed zijn job in de match tegen Canada door te scoren, maar Romelu is Romelu. Ze missen hem", aldus Drogba in de buitenlandse media.

IN DE BASIS TEGEN KROATIË?

Lukaku is van cruciaal belang voor de Rode Duivels. Het middenveld mist een aanspeelpunt en Batshuayi brengt inzake het meevoetballen niets bij. Lukaku is de kapstok van het elftal. De Bruyne en Hazard missen een aanspeelpunt en Lukaku is ook een speler die ruimte maakt voor anderen. Hij zal vaak twee verdedigers rondom zich krijgen, waardoor anderen meer ruimte krijgen. Tegen Kroatië zal Martinez mogelijk met Lukaku in de basis starten, maar de kans is klein dat hij 90 minuten zal aankunnen. Het is ook afwachten of andere aanvallende spelers als Leandro Trossard en Jérémy Doku mogen binnen aan de partij.

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Zal Lukaku starten tegen Kroatië?

Meest recent

Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

28
28
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

34
34
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

26
26
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

192
192
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

96
96
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

187
187
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

110
110
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

146
146
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

95
95
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

56
56
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

438
438
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

224
224
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

315
315
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

302
302
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1022
1022
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

321
321
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

363
363
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

450
450
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

146
146
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

114
114
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

184
184
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

287
287

Meer sportnieuws