Onana komt met duidelijk statement na WK-verbanning

door
Onana komt met duidelijk statement na WK-verbanning

Kameroen pakte maandag op spectaculaire wijze een punt tegen Servië. Dat deed het zonder André Onana. De keeper van Internazionale werd voor de wedstrijd naar huis gestuurd om disciplinaire redenen. Hier en daar klonken er geluiden dat hij het oneens zou geweest zijn met bondscoach Rigobert Song.


Op Twitter komt de doelman nu met een lang statement. "Ik heb er alles aan gedaan om oplossingen te vinden voor een situatie die in het voetbal soms voorkomt, maar er was sprake van onwil bij de andere partij. Soms kun je dan niet tot een akkoord komen. Ik respecteer echter altijd de beslissingen van de mensen die verantwoordelijk zijn voor het nationale team en het succes van ons land", schrijft Onana.

De keeper gaat verder door de liefde voor zijn land uit te drukken. "Ik wil mijn liefde voor mijn land en het nationale team graag benoemen. Ik wil ook graag al mijn kracht overbrengen naar mijn teamgenoten omdat we hebben laten zien dat we ver kunnen komen op dit toernooi. Voor Kameroen spelen is altijd een privilege voor mij geweest. Alles voor het land, voor altijd", aldus Onana.

HANDANOVIC
Onana staat momenteel onder de lat bij Internazionale. Die club nam hem afgelopen zomer transfervrij over van Ajax, waar hij een sterkhouder was. Bij de Nerazzurri mocht Onana dit seizoen 13 keer opdraven. Daarin hield hij 5 keer de nul. De laatste tijd krijgt hij steevast de voorkeur op Inter-oudgediende Samir Handanovic. Onana is geen onbeschreven blad. De doelman werd bij Ajax ooit betrapt op dopinggebruik en kreeg daarvoor een schorsing van twaalf maanden. Die werd later verkort tot negen maanden. Nu laat Onana zich dus opnieuw opmerken naast het veld.

LEES OOK: Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Sneed Kameroen zo in zijn eigen vel?

Meest recent

Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

4
4
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

31
31
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

112
112
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

59
59
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

369
369
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

353
353
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

368
368
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

103
103
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

548
548
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

174
174
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

240
240
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

291
291
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

121
121
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

71
71
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

212
212
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

179
179
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

79
79
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

99
99
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

291
291
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

288
288
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

261
261
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

252
252
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

320
320
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

460
460

Meer sportnieuws