Terug positivisme bij Villa Sporza: "De opdracht is duidelijk"

door
Terug positivisme bij Villa Sporza:

Het land was in rouw na de verliesbeurt van de Rode Duivels tegen Marokko. Daags na de wedstrijd blijft de kritiek voor de Belgische nationale ploeg nog steeds de media overheersen, al is er hier en daar ook al wat plaats voor positivisme. In Villa Sporza lijkt de teleurstelling inmiddels te zijn weggespoeld. 


In Gent mocht Karl Vannieuwkerke vandaag Brecht Dejaeghere en Wesley Sonck ontvangen. Zij bespraken samen met de presentator nogmaals de prestatie van de Rode Duivels tegen Marokko. Daarin was er - in tegenstelling tot gisteren - inmiddels al wat plaats voor enkele positieve opmerkingen. "Ik probeer alleszins altijd positief te blijven. Er is nog één wedstrijd. Alles kan nog, en er is helemaal nog niets verloren", klinkt het bij Dejaeghere. 

Ook Karl Vannieuwkerke sprong de Toulouse-speler bij in zijn reactie. "Ook ik heb de teleurstelling van gisteren al achter me gelaten. Het is nu toch gewoon duidelijk dat er moet gewonnen worden", klonk het bij de presentator. Tot slot voegde ook Wesley Sonck zich bij het positieve duo. "Iedereen vergeet dat enkel de absolute toplanden zich tot nu toe gekwalificeerd hebben. Het is typisch voor ons land dat wij direct het ergste denken. Ik ga daar niet in mee, en hoop mee voor het beste tegen Kroatië", besluit de voormalig Rode Duivel. 

Wat tovert Martinez uit zijn hoed? 

Gezien de schorsing van Amadou Onana mist Roberto Martinez in theorie maar één basispion tegen Kroatië. De plaats van de Everton-middenvelder wordt wellicht ingenomen door Youri Tielemans. Ook Michy Batshuayi lijkt zich - mits een fitte Lukaku - aan een plaats op de bank te mogen verwachten tegen de Kroaten. Daarnaast wordt het koffiedik kijken welk wit konijn de Spanjaard uit zijn hoed zal toveren tegen Kroatië. Wordt het tijd voor Doku? Of mogen De Ketelaere of Vanaken zich aan een verrassende basisplaats verwachten? Aanstaande donderdag weten we ongetwijfeld een stuk meer. 

LEES OOK: ‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Zijn wij als volk té negatief over de Rode Duivels?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

31
31
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

8
8
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

8
8
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

51
51
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

54
54
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

71
71
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

74
74
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

136
136
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

109
109
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

369
369
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

122
122
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

65
65
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

84
84
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

37
37
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

131
131
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

224
224
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

512
512
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

161
161
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

156
156
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

36
36
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

92
92
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

294
294
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

93
93
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

239
239
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

346
346

Meer sportnieuws