Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

31 stemmen
Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

Vanavond sloten Portugal en Uruguay de tweede speeldag van het WK af. De Portugezen hadden nood aan een driepunter als ze de kwalificatie voor de volgende ronde wilden veilig stellen. Ook voor Uruguay was een winst enorm belangrijk als ze hun kansen na het gelijkspel tegen Zuid-Korea wilden gaaf houden. In een aantrekkelijke partij trok Portugal uiteindelijk aan het langste eind. 


Bij Portugal koos Fernando Santos voor enkele wijzigingen in vergelijking met het openingsduel tegen Ghana. Zo kwamen Nuno Mendes, Pepe en William Carvalho in de ploeg ten koste van Guerreiro, Danilo Pereira en Otavio. Ook bij Uruguay koos Diego Alonso voor drie wissels. Daar kwam onder meer Edinson Cavani in de ploeg ten koste van de verguisde Luis Suarez. Portugal nam meteen het heft in handen en zorgde ervoor dat Uruguay mocht doen waarom het bekend staat: verdedigen. Portugal kwam enkele keren voor het doel van Rochet kijken via Joao Felix en Cristiano Ronaldo, maar tot een echt grote kans kwam het niet. Uruguay loerde op zijn beurt op de counter. 

Eén van de meest scherpe tegenaanvallen in de eerste helft kwam er via Rodrigo Bentancur. De Uruguayaan wurmde zich op het halfuur door de Portugese verdediging waarna hij oog in oog kwam met Diogo Costa. De Juventus-middenvelder slaagde er echter niet in om de Portugese doelman te verschalken. Portugal probeerde op zijn beurt nog enkele keren tegen te prikken, maar slaagde er uiteindelijk niet meer in om Rochet enigszins in gevaar te brengen. 0-0 bij het rustsignaal na een al bij al genietbare partij. 

Bruno Fernandes met verlossing voor Portugal

Portugal begon verschroeiend aan het tweede luik van de wedstrijd. Via Bernardo Silva belandde de bal bij Joao Felix, maar de jonge Atlético-aanvaller trapte de uitstekende kans in het zijnet. Luttele minuten was het dan toch raak voor de Portugezen. Bruno Fernandes zette de bal voor richting Cristiano Ronaldo, en de Portugees leek de bal met het hoofd tegen de netten te werken. Nadien bleek dat CR7 de bal uiteindelijk niet raakte, waardoor Bruno Fernandes het openingsdoelpunt op zijn naam kreeg. 

Uruguay begon na de achterstand aan een waar slotoffensief, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. De beste poging was uiteindelijk voor invaller Maxi Gomez. De Uruguayaan haalde verschroeiend uit waarna Diogo Costa de bal met zijn vingertoppen nog tegen de paal kon werken. Nadien was ook Luis Suarez nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker na geharrewar bij een hoekschop. Ook De Arrascaeta liet het oog in oog met Diogo Costa nog liggen. 

In het absolute slot van de partij zwakte de Uruguayaanse stormloop stilaan af. Portugal nam het heft opnieuw in handen, en kreeg uiteindelijk nog een strafschop na hands van Giménez. Met een sprongetje trapte Bruno Fernandes zijn tweede van de avond voorbij Rochet. Net voor het laatste fluitsignaal liet (alweer) Bruno Fernandes zijn orgelpunt nog liggen. Hij slaagde er tot twee keer toe niet in om Rochet voor een derde keer te verschalken, en trof evenveel keer het doelhout. Portugal is dankzij de driepunter zeker van een plaats in de volgende ronde. Uruguay heeft niets meer in eigen handen, en moet op zijn minst winnen van Ghana als het nog wil kans maken om door te stoten. 

Wedstrijdverloop:
1-0 en 2-0: Bruno Fernandes (54' en 93')


LEES OOK: Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Zal Uruguay zich nog plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

24
24
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

80
80
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

128
128
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

238
238
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

203
203
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

208
208
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

152
152
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

99
99
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

69
69
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

251
251
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

123
123
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

737
737
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

161
161
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

172
172
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

61
61
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

590
590
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

254
254
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

491
491
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

115
115
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

240
240
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

222
222
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

1073
1073
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

280
280
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

98
98
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

60
60

Meer sportnieuws