Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

door
Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

Vanavond sloten Portugal en Uruguay de tweede speeldag van het WK af. De Portugezen hadden nood aan een driepunter als ze de kwalificatie voor de volgende ronde wilden veilig stellen. Ook voor Uruguay was een winst enorm belangrijk als ze hun kansen na het gelijkspel tegen Zuid-Korea wilden gaaf houden. In een aantrekkelijke partij trok Portugal uiteindelijk aan het langste eind. 


Bij Portugal koos Fernando Santos voor enkele wijzigingen in vergelijking met het openingsduel tegen Ghana. Zo kwamen Nuno Mendes, Pepe en William Carvalho in de ploeg ten koste van Guerreiro, Danilo Pereira en Otavio. Ook bij Uruguay koos Diego Alonso voor drie wissels. Daar kwam onder meer Edinson Cavani in de ploeg ten koste van de verguisde Luis Suarez. Portugal nam meteen het heft in handen en zorgde ervoor dat Uruguay mocht doen waarom het bekend staat: verdedigen. Portugal kwam enkele keren voor het doel van Rochet kijken via Joao Felix en Cristiano Ronaldo, maar tot een echt grote kans kwam het niet. Uruguay loerde op zijn beurt op de counter. 

Eén van de meest scherpe tegenaanvallen in de eerste helft kwam er via Rodrigo Bentancur. De Uruguayaan wurmde zich op het halfuur door de Portugese verdediging waarna hij oog in oog kwam met Diogo Costa. De Juventus-middenvelder slaagde er echter niet in om de Portugese doelman te verschalken. Portugal probeerde op zijn beurt nog enkele keren tegen te prikken, maar slaagde er uiteindelijk niet meer in om Rochet enigszins in gevaar te brengen. 0-0 bij het rustsignaal na een al bij al genietbare partij. 

Bruno Fernandes met verlossing voor Portugal

Portugal begon verschroeiend aan het tweede luik van de wedstrijd. Via Bernardo Silva belandde de bal bij Joao Felix, maar de jonge Atlético-aanvaller trapte de uitstekende kans in het zijnet. Luttele minuten was het dan toch raak voor de Portugezen. Bruno Fernandes zette de bal voor richting Cristiano Ronaldo, en de Portugees leek de bal met het hoofd tegen de netten te werken. Nadien bleek dat CR7 de bal uiteindelijk niet raakte, waardoor Bruno Fernandes het openingsdoelpunt op zijn naam kreeg. 

Uruguay begon na de achterstand aan een waar slotoffensief, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. De beste poging was uiteindelijk voor invaller Maxi Gomez. De Uruguayaan haalde verschroeiend uit waarna Diogo Costa de bal met zijn vingertoppen nog tegen de paal kon werken. Nadien was ook Luis Suarez nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker na geharrewar bij een hoekschop. Ook De Arrascaeta liet het oog in oog met Diogo Costa nog liggen. 

In het absolute slot van de partij zwakte de Uruguayaanse stormloop stilaan af. Portugal nam het heft opnieuw in handen, en kreeg uiteindelijk nog een strafschop na hands van Giménez. Met een sprongetje trapte Bruno Fernandes zijn tweede van de avond voorbij Rochet. Net voor het laatste fluitsignaal liet (alweer) Bruno Fernandes zijn orgelpunt nog liggen. Hij slaagde er tot twee keer toe niet in om Rochet voor een derde keer te verschalken, en trof evenveel keer het doelhout. Portugal is dankzij de driepunter zeker van een plaats in de volgende ronde. Uruguay heeft niets meer in eigen handen, en moet op zijn minst winnen van Ghana als het nog wil kans maken om door te stoten. 

Wedstrijdverloop:
1-0 en 2-0: Bruno Fernandes (54' en 93')


LEES OOK: Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Zal Uruguay zich nog plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

6
6
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

28
28
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

69
69
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

38
38
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

24
24
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

101
101
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

205
205
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

48
48
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

77
77
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

337
337
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

121
121
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

98
98
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

244
244
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

325
325
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

356
356
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

74
74
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

88
88
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

106
106
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

145
145
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

226
226
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

70
70
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

168
168
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

334
334
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

112
112

Meer sportnieuws