Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

door
Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

Vanavond sloten Portugal en Uruguay de tweede speeldag van het WK af. De Portugezen hadden nood aan een driepunter als ze de kwalificatie voor de volgende ronde wilden veilig stellen. Ook voor Uruguay was een winst enorm belangrijk als ze hun kansen na het gelijkspel tegen Zuid-Korea wilden gaaf houden. In een aantrekkelijke partij trok Portugal uiteindelijk aan het langste eind. 


Bij Portugal koos Fernando Santos voor enkele wijzigingen in vergelijking met het openingsduel tegen Ghana. Zo kwamen Nuno Mendes, Pepe en William Carvalho in de ploeg ten koste van Guerreiro, Danilo Pereira en Otavio. Ook bij Uruguay koos Diego Alonso voor drie wissels. Daar kwam onder meer Edinson Cavani in de ploeg ten koste van de verguisde Luis Suarez. Portugal nam meteen het heft in handen en zorgde ervoor dat Uruguay mocht doen waarom het bekend staat: verdedigen. Portugal kwam enkele keren voor het doel van Rochet kijken via Joao Felix en Cristiano Ronaldo, maar tot een echt grote kans kwam het niet. Uruguay loerde op zijn beurt op de counter. 

Eén van de meest scherpe tegenaanvallen in de eerste helft kwam er via Rodrigo Bentancur. De Uruguayaan wurmde zich op het halfuur door de Portugese verdediging waarna hij oog in oog kwam met Diogo Costa. De Juventus-middenvelder slaagde er echter niet in om de Portugese doelman te verschalken. Portugal probeerde op zijn beurt nog enkele keren tegen te prikken, maar slaagde er uiteindelijk niet meer in om Rochet enigszins in gevaar te brengen. 0-0 bij het rustsignaal na een al bij al genietbare partij. 

Bruno Fernandes met verlossing voor Portugal

Portugal begon verschroeiend aan het tweede luik van de wedstrijd. Via Bernardo Silva belandde de bal bij Joao Felix, maar de jonge Atlético-aanvaller trapte de uitstekende kans in het zijnet. Luttele minuten was het dan toch raak voor de Portugezen. Bruno Fernandes zette de bal voor richting Cristiano Ronaldo, en de Portugees leek de bal met het hoofd tegen de netten te werken. Nadien bleek dat CR7 de bal uiteindelijk niet raakte, waardoor Bruno Fernandes het openingsdoelpunt op zijn naam kreeg. 

Uruguay begon na de achterstand aan een waar slotoffensief, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. De beste poging was uiteindelijk voor invaller Maxi Gomez. De Uruguayaan haalde verschroeiend uit waarna Diogo Costa de bal met zijn vingertoppen nog tegen de paal kon werken. Nadien was ook Luis Suarez nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker na geharrewar bij een hoekschop. Ook De Arrascaeta liet het oog in oog met Diogo Costa nog liggen. 

In het absolute slot van de partij zwakte de Uruguayaanse stormloop stilaan af. Portugal nam het heft opnieuw in handen, en kreeg uiteindelijk nog een strafschop na hands van Giménez. Met een sprongetje trapte Bruno Fernandes zijn tweede van de avond voorbij Rochet. Net voor het laatste fluitsignaal liet (alweer) Bruno Fernandes zijn orgelpunt nog liggen. Hij slaagde er tot twee keer toe niet in om Rochet voor een derde keer te verschalken, en trof evenveel keer het doelhout. Portugal is dankzij de driepunter zeker van een plaats in de volgende ronde. Uruguay heeft niets meer in eigen handen, en moet op zijn minst winnen van Ghana als het nog wil kans maken om door te stoten. 

Wedstrijdverloop:
1-0 en 2-0: Bruno Fernandes (54' en 93')


Zal Uruguay zich nog plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

8
8
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

81
81
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

3
3
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

41
41
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

25
25
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

314
314
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

42
42
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

67
67
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

190
190
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

155
155
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

120
120
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

149
149
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

274
274
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

280
280
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

75
75
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

31
31
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

173
173
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

445
445
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

351
351
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

245
245
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

290
290
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

86
86
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

251
251

Meer sportnieuws