Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

door
Bruno Fernandes brengt Portugal in extase tegen zwalpend Uruguay

Vanavond sloten Portugal en Uruguay de tweede speeldag van het WK af. De Portugezen hadden nood aan een driepunter als ze de kwalificatie voor de volgende ronde wilden veilig stellen. Ook voor Uruguay was een winst enorm belangrijk als ze hun kansen na het gelijkspel tegen Zuid-Korea wilden gaaf houden. In een aantrekkelijke partij trok Portugal uiteindelijk aan het langste eind. 


Bij Portugal koos Fernando Santos voor enkele wijzigingen in vergelijking met het openingsduel tegen Ghana. Zo kwamen Nuno Mendes, Pepe en William Carvalho in de ploeg ten koste van Guerreiro, Danilo Pereira en Otavio. Ook bij Uruguay koos Diego Alonso voor drie wissels. Daar kwam onder meer Edinson Cavani in de ploeg ten koste van de verguisde Luis Suarez. Portugal nam meteen het heft in handen en zorgde ervoor dat Uruguay mocht doen waarom het bekend staat: verdedigen. Portugal kwam enkele keren voor het doel van Rochet kijken via Joao Felix en Cristiano Ronaldo, maar tot een echt grote kans kwam het niet. Uruguay loerde op zijn beurt op de counter. 

Eén van de meest scherpe tegenaanvallen in de eerste helft kwam er via Rodrigo Bentancur. De Uruguayaan wurmde zich op het halfuur door de Portugese verdediging waarna hij oog in oog kwam met Diogo Costa. De Juventus-middenvelder slaagde er echter niet in om de Portugese doelman te verschalken. Portugal probeerde op zijn beurt nog enkele keren tegen te prikken, maar slaagde er uiteindelijk niet meer in om Rochet enigszins in gevaar te brengen. 0-0 bij het rustsignaal na een al bij al genietbare partij. 

Bruno Fernandes met verlossing voor Portugal

Portugal begon verschroeiend aan het tweede luik van de wedstrijd. Via Bernardo Silva belandde de bal bij Joao Felix, maar de jonge Atlético-aanvaller trapte de uitstekende kans in het zijnet. Luttele minuten was het dan toch raak voor de Portugezen. Bruno Fernandes zette de bal voor richting Cristiano Ronaldo, en de Portugees leek de bal met het hoofd tegen de netten te werken. Nadien bleek dat CR7 de bal uiteindelijk niet raakte, waardoor Bruno Fernandes het openingsdoelpunt op zijn naam kreeg. 

Uruguay begon na de achterstand aan een waar slotoffensief, en dat zorgde ook voor de nodige kansen. De beste poging was uiteindelijk voor invaller Maxi Gomez. De Uruguayaan haalde verschroeiend uit waarna Diogo Costa de bal met zijn vingertoppen nog tegen de paal kon werken. Nadien was ook Luis Suarez nog bijzonder dicht bij de gelijkmaker na geharrewar bij een hoekschop. Ook De Arrascaeta liet het oog in oog met Diogo Costa nog liggen. 

In het absolute slot van de partij zwakte de Uruguayaanse stormloop stilaan af. Portugal nam het heft opnieuw in handen, en kreeg uiteindelijk nog een strafschop na hands van Giménez. Met een sprongetje trapte Bruno Fernandes zijn tweede van de avond voorbij Rochet. Net voor het laatste fluitsignaal liet (alweer) Bruno Fernandes zijn orgelpunt nog liggen. Hij slaagde er tot twee keer toe niet in om Rochet voor een derde keer te verschalken, en trof evenveel keer het doelhout. Portugal is dankzij de driepunter zeker van een plaats in de volgende ronde. Uruguay heeft niets meer in eigen handen, en moet op zijn minst winnen van Ghana als het nog wil kans maken om door te stoten. 

Wedstrijdverloop:
1-0 en 2-0: Bruno Fernandes (54' en 93')


Zal Uruguay zich nog plaatsen voor de volgende ronde?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

22
22
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

7
7
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

22
22
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

22
22
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

33
33
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

45
45
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

121
121
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

218
218
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

187
187
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

309
309
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

158
158
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

299
299
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

411
411
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws