Zaroury veroordeelt Brusselse rellen: "Het is triest"

door
Zaroury veroordeelt Brusselse rellen:

België verloor gisteren met 0-2 van Marokko. Wat een dag vol feestvreugde diende te worden voor de grote Marokkaanse delegatie in en rond Brussel, draaide echter compleet anders uit. Zo werd de Belgische hoofdstad overspoeld door rellen. Daags na de wedstrijd reageerden ook enkele spelers van de Marokkaanse nationale ploeg op de degoutante acties van de 'zogenaamde' supporters. 


Eén van de spelers die reageerde op het voorval was Anass Zaroury. De flankaanvaller van Burnley besliste vlak voor de start van het WK om een toekomstige selectie voor de Belgische nationale ploeg links te laten liggen, en volop te gaan voor een avontuur bij de Marokkaanse nationale ploeg. Ondanks het feit dat Zaroury nog niet in actie is gekomen voor Marokko, heeft hij toch bijzonder naar zijn zin bij de nationale ploeg. "We kunnen tijdens de derde wedstrijd enorm veel mensen blij maken. Dat zal ons stimuleren om die tot een goed einde te brengen", klonk het bij de Burnley-aanvaller. 

Wat de rellen betreft was Zaroury dan weer bijzonder hard. "Ik heb de beelden gezien van wat er is gebeurd in Brussel. Je mag uiteraard blij zijn dat je land zo een wedstrijd heeft gewonnen, maar het is triest dat het zo moet eindigen. Als ik kijk naar beelden vanuit Marokko werd er daar alleen maar gefeest. Daar moet men van beginnen leren", klinkt het bij Zaroury bij NOS.

Onrust in Nederland

Brussel was echter niet de enige stad in Europa waar er verschillende rellen uitbraken na de wedstrijd van Marokko. Zo was er in ons land ook sprake van onrust in Antwerpen, en ontsnapte ook Nederland niet aan de vloedgolf van baldadigheden. Zo waren er zowel in Amsterdam, Rotterdam als Den Haag diverse incidenten met zogenaamde Marokkaanse supporters. De schade wordt daar daags na de onrust nog steeds opgemeten. 

Schopt Marokko het tot de volgende ronde?

Meest recent

Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

0
0
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

10
10
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

106
106
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

48
48
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

239
239
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

225
225
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

53
53
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

478
478
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

55
55
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

421
421
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

366
366
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

194
194
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

96
96
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

88
88
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

227
227
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

90
90
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

110
110
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

442
442
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

14
14
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

408
408
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

65
65
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

573
573
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

1238
1238

Meer sportnieuws