Zaroury veroordeelt Brusselse rellen: "Het is triest"

door
Zaroury veroordeelt Brusselse rellen:

België verloor gisteren met 0-2 van Marokko. Wat een dag vol feestvreugde diende te worden voor de grote Marokkaanse delegatie in en rond Brussel, draaide echter compleet anders uit. Zo werd de Belgische hoofdstad overspoeld door rellen. Daags na de wedstrijd reageerden ook enkele spelers van de Marokkaanse nationale ploeg op de degoutante acties van de 'zogenaamde' supporters. 


Eén van de spelers die reageerde op het voorval was Anass Zaroury. De flankaanvaller van Burnley besliste vlak voor de start van het WK om een toekomstige selectie voor de Belgische nationale ploeg links te laten liggen, en volop te gaan voor een avontuur bij de Marokkaanse nationale ploeg. Ondanks het feit dat Zaroury nog niet in actie is gekomen voor Marokko, heeft hij toch bijzonder naar zijn zin bij de nationale ploeg. "We kunnen tijdens de derde wedstrijd enorm veel mensen blij maken. Dat zal ons stimuleren om die tot een goed einde te brengen", klonk het bij de Burnley-aanvaller. 

Wat de rellen betreft was Zaroury dan weer bijzonder hard. "Ik heb de beelden gezien van wat er is gebeurd in Brussel. Je mag uiteraard blij zijn dat je land zo een wedstrijd heeft gewonnen, maar het is triest dat het zo moet eindigen. Als ik kijk naar beelden vanuit Marokko werd er daar alleen maar gefeest. Daar moet men van beginnen leren", klinkt het bij Zaroury bij NOS.

Onrust in Nederland

Brussel was echter niet de enige stad in Europa waar er verschillende rellen uitbraken na de wedstrijd van Marokko. Zo was er in ons land ook sprake van onrust in Antwerpen, en ontsnapte ook Nederland niet aan de vloedgolf van baldadigheden. Zo waren er zowel in Amsterdam, Rotterdam als Den Haag diverse incidenten met zogenaamde Marokkaanse supporters. De schade wordt daar daags na de onrust nog steeds opgemeten. 

Schopt Marokko het tot de volgende ronde?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

184
184
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

40
40
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

265
265
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

85
85
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

79
79
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

171
171
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

235
235
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

71
71
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

62
62
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

628
628
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

44
44
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

62
62
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

157
157
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

87
87
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

76
76
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

166
166
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

127
127
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

153
153
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

223
223

Meer sportnieuws