Zaroury veroordeelt Brusselse rellen: "Het is triest"

door
Zaroury veroordeelt Brusselse rellen:

België verloor gisteren met 0-2 van Marokko. Wat een dag vol feestvreugde diende te worden voor de grote Marokkaanse delegatie in en rond Brussel, draaide echter compleet anders uit. Zo werd de Belgische hoofdstad overspoeld door rellen. Daags na de wedstrijd reageerden ook enkele spelers van de Marokkaanse nationale ploeg op de degoutante acties van de 'zogenaamde' supporters. 


Eén van de spelers die reageerde op het voorval was Anass Zaroury. De flankaanvaller van Burnley besliste vlak voor de start van het WK om een toekomstige selectie voor de Belgische nationale ploeg links te laten liggen, en volop te gaan voor een avontuur bij de Marokkaanse nationale ploeg. Ondanks het feit dat Zaroury nog niet in actie is gekomen voor Marokko, heeft hij toch bijzonder naar zijn zin bij de nationale ploeg. "We kunnen tijdens de derde wedstrijd enorm veel mensen blij maken. Dat zal ons stimuleren om die tot een goed einde te brengen", klonk het bij de Burnley-aanvaller. 

Wat de rellen betreft was Zaroury dan weer bijzonder hard. "Ik heb de beelden gezien van wat er is gebeurd in Brussel. Je mag uiteraard blij zijn dat je land zo een wedstrijd heeft gewonnen, maar het is triest dat het zo moet eindigen. Als ik kijk naar beelden vanuit Marokko werd er daar alleen maar gefeest. Daar moet men van beginnen leren", klinkt het bij Zaroury bij NOS.

Onrust in Nederland

Brussel was echter niet de enige stad in Europa waar er verschillende rellen uitbraken na de wedstrijd van Marokko. Zo was er in ons land ook sprake van onrust in Antwerpen, en ontsnapte ook Nederland niet aan de vloedgolf van baldadigheden. Zo waren er zowel in Amsterdam, Rotterdam als Den Haag diverse incidenten met zogenaamde Marokkaanse supporters. De schade wordt daar daags na de onrust nog steeds opgemeten. 

Schopt Marokko het tot de volgende ronde?

Meest recent

Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

21
21
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

50
50
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

96
96
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

95
95
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

63
63
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

248
248
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

349
349
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

249
249
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

159
159
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

263
263
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

422
422
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

70
70
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

250
250
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

116
116
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

622
622
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

143
143
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

739
739
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

771
771
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

234
234
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

272
272
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

584
584
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

693
693
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

191
191
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

861
861
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

368
368

Meer sportnieuws