Zaroury veroordeelt Brusselse rellen: "Het is triest"

door
Zaroury veroordeelt Brusselse rellen:

België verloor gisteren met 0-2 van Marokko. Wat een dag vol feestvreugde diende te worden voor de grote Marokkaanse delegatie in en rond Brussel, draaide echter compleet anders uit. Zo werd de Belgische hoofdstad overspoeld door rellen. Daags na de wedstrijd reageerden ook enkele spelers van de Marokkaanse nationale ploeg op de degoutante acties van de 'zogenaamde' supporters. 


Eén van de spelers die reageerde op het voorval was Anass Zaroury. De flankaanvaller van Burnley besliste vlak voor de start van het WK om een toekomstige selectie voor de Belgische nationale ploeg links te laten liggen, en volop te gaan voor een avontuur bij de Marokkaanse nationale ploeg. Ondanks het feit dat Zaroury nog niet in actie is gekomen voor Marokko, heeft hij toch bijzonder naar zijn zin bij de nationale ploeg. "We kunnen tijdens de derde wedstrijd enorm veel mensen blij maken. Dat zal ons stimuleren om die tot een goed einde te brengen", klonk het bij de Burnley-aanvaller. 

Wat de rellen betreft was Zaroury dan weer bijzonder hard. "Ik heb de beelden gezien van wat er is gebeurd in Brussel. Je mag uiteraard blij zijn dat je land zo een wedstrijd heeft gewonnen, maar het is triest dat het zo moet eindigen. Als ik kijk naar beelden vanuit Marokko werd er daar alleen maar gefeest. Daar moet men van beginnen leren", klinkt het bij Zaroury bij NOS.

Onrust in Nederland

Brussel was echter niet de enige stad in Europa waar er verschillende rellen uitbraken na de wedstrijd van Marokko. Zo was er in ons land ook sprake van onrust in Antwerpen, en ontsnapte ook Nederland niet aan de vloedgolf van baldadigheden. Zo waren er zowel in Amsterdam, Rotterdam als Den Haag diverse incidenten met zogenaamde Marokkaanse supporters. De schade wordt daar daags na de onrust nog steeds opgemeten. 

LEES OOK: 'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Schopt Marokko het tot de volgende ronde?

Meest recent

Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

0
0
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

14
14
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

50
50
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

50
50
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

231
231
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

54
54
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

95
95
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

108
108
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

268
268
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

288
288
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

111
111
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

114
114
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

421
421
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

461
461
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

134
134
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

412
412
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

508
508
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

301
301
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

119
119
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

164
164

Meer sportnieuws