Goddelijke Kanaries verbleken net niet tegen energieke Zwitsers

door
Goddelijke Kanaries verbleken net niet tegen energieke Zwitsers

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost maar na twee wedstrijden is Brazilië wel al zeker van de volgende ronde. Een prima Zwitsers blok hield lange tijd stand maar bezweek in het slot dankzij één klasseflits.


Eén van de topfavorieten op de wereldtitel, Brazilië, maakte stevig indruk bij zijn eerste WK-opdracht tegen Servië. De Goddelijke Kanaries stonden vandaag opnieuw voor een verraderlijke partij tegen Zwitserland. Het team van onder meer Shaqiri (op de bank vandaag) pakte ook al drie punten tegen Kameroen. Mits een zege zat één van beide ploegen al zeker in de volgende ronde.

De Braziliaanse fans voelen dat er iets mooi in de lucht hangt.

Zwitsers hebben kaas gegeten van verdedigen

De Brazilianen namen uiteraard het initiatief maar de Zwitserse 'kaas' vertoonde amper gaten in het openingskwartier. Na twintig minuten spelen kwam Richarlison dicht bij de openingstreffer maar de 'held' van de openingswedstrijd kon net niet bij een scherpe voorzet van Paqueta. Op het halfuur kwamen de Goddelijke Kanaries plots toch tot wat kansen: eerst kraakte Vinicius zijn schot half en even later vond ook Raphinha een prima Sommer op zijn weg.

De storm van de Goddelijke Kanaries ging nadien weer liggen en ook de Zwitsers kwamen zowaar vlak voor de pauze eens tot een kans(je). Vargas haalde uit maar Allison had weinig moeite met zijn poging. Halfweg stond het nog 0-0 in een toch wat tegenvallende pot voetbal in het Stadion 974.

Zwitserland houdt halfweg knap stand tegen de gedoodverfde wereldkampioen.

Klasseflits helpt Goddelijke Kanaries over dood punt

De Brazilianen maakten indruk in de eerste wedstrijd maar ook na de pauze lag het tempo veel te laag bij het team van bondscoach Tite. Via Xhaka en Vargas kwamen de eerste gevaarlijke standjes na de rust alvast van de energieke Zwitsers. Iets voorbij het uur leek Vinicius dan toch de ban te breken na geklungel achterin bij de Zwitsers. De speler van Real Madrid gaf Sommer het nakijken maar het doelpunt werd na een VAR-check afgekeurd vanwege buitenspel.

De tijd tikte stilaan weg in het nadeel van de Goddelijke Kanaries maar in de absolute slotfase buitte Brazilië dan toch nog het verschil in kwaliteit uit. In de zestien meter kreeg Casemiro plots veel tijd en ruimte en die poeierde de bal in de verste hoek: 1-0 voor de Brazilianen. Zwitserland had nadien geen reactie meer in huis en druipt na een knappe prestatie ontgoocheld af.

Scoreverloop:

1-0 (83') Casemiro



LEES OOK: 'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Verdiende Zwitserland meer?

Meest recent

Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

20
20
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

101
101
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

55
55
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

53
53
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

288
288
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

115
115
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

76
76
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

559
559
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

160
160
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

359
359
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

316
316
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

213
213
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

195
195
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

537
537
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

162
162
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

255
255
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

127
127
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

84
84
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

190
190
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

600
600
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

282
282
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

850
850
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

117
117
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

508
508
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

955
955

Meer sportnieuws