Goddelijke Kanaries verbleken net niet tegen energieke Zwitsers

47
Goddelijke Kanaries verbleken net niet tegen energieke Zwitsers

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost maar na twee wedstrijden is Brazilië wel al zeker van de volgende ronde. Een prima Zwitsers blok hield lange tijd stand maar bezweek in het slot dankzij één klasseflits.


Eén van de topfavorieten op de wereldtitel, Brazilië, maakte stevig indruk bij zijn eerste WK-opdracht tegen Servië. De Goddelijke Kanaries stonden vandaag opnieuw voor een verraderlijke partij tegen Zwitserland. Het team van onder meer Shaqiri (op de bank vandaag) pakte ook al drie punten tegen Kameroen. Mits een zege zat één van beide ploegen al zeker in de volgende ronde.

De Braziliaanse fans voelen dat er iets mooi in de lucht hangt.

Zwitsers hebben kaas gegeten van verdedigen

De Brazilianen namen uiteraard het initiatief maar de Zwitserse 'kaas' vertoonde amper gaten in het openingskwartier. Na twintig minuten spelen kwam Richarlison dicht bij de openingstreffer maar de 'held' van de openingswedstrijd kon net niet bij een scherpe voorzet van Paqueta. Op het halfuur kwamen de Goddelijke Kanaries plots toch tot wat kansen: eerst kraakte Vinicius zijn schot half en even later vond ook Raphinha een prima Sommer op zijn weg.

De storm van de Goddelijke Kanaries ging nadien weer liggen en ook de Zwitsers kwamen zowaar vlak voor de pauze eens tot een kans(je). Vargas haalde uit maar Allison had weinig moeite met zijn poging. Halfweg stond het nog 0-0 in een toch wat tegenvallende pot voetbal in het Stadion 974.

Zwitserland houdt halfweg knap stand tegen de gedoodverfde wereldkampioen.

Klasseflits helpt Goddelijke Kanaries over dood punt

De Brazilianen maakten indruk in de eerste wedstrijd maar ook na de pauze lag het tempo veel te laag bij het team van bondscoach Tite. Via Xhaka en Vargas kwamen de eerste gevaarlijke standjes na de rust alvast van de energieke Zwitsers. Iets voorbij het uur leek Vinicius dan toch de ban te breken na geklungel achterin bij de Zwitsers. De speler van Real Madrid gaf Sommer het nakijken maar het doelpunt werd na een VAR-check afgekeurd vanwege buitenspel.

De tijd tikte stilaan weg in het nadeel van de Goddelijke Kanaries maar in de absolute slotfase buitte Brazilië dan toch nog het verschil in kwaliteit uit. In de zestien meter kreeg Casemiro plots veel tijd en ruimte en die poeierde de bal in de verste hoek: 1-0 voor de Brazilianen. Zwitserland had nadien geen reactie meer in huis en druipt na een knappe prestatie ontgoocheld af.

Scoreverloop:

1-0 (83') Casemiro



Verdiende Zwitserland meer?

Meest recent

KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

7
7
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

36
36
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

29
29
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

19
19
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

74
74
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

45
45
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

26
26
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

47
47
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

205
205
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

108
108
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

32
32
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

202
202
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

30
30
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

97
97
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

637
637
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

453
453
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

126
126
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

88
88
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

242
242
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

557
557
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

91
91
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

204
204
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

65
65
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

219
219
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

102
102

Meer sportnieuws