Defour: "Zijn zij beter dan de ervaren Duivels?"

379 stemmen
Defour:

België moet donderdag de rug rechten tegen Kroatië. Niet winnen staat gelijk aan een vroegtijdige uitschakeling. Fans en analisten roepen op om de ‘jeugd’ in de ploeg te brengen. Steven Defour is het daar niet helemaal mee eens.


Dat Leandro Trossard geen vertrouwen krijgt van Roberto Martinez, roept vragen op. “Dat hij te vaak in de media sprak voor het WK? Dat moet je aan Martinez vragen. Wij weten dat hij goed speelt in de Premier League en dat hij een basisplaats verdient. Over de rest kunnen we enkel gissen…"

DE JEUGD

Sommigen willen meer jeugd, maar wie is er klaar? “De jeugd inbrengen? Allemaal goed en wel, maar ik zie er niet heel veel die beter zijn dan onze ervaren jongens.” Defour heeft daar een punt. Spelers als Zeno Debast en Charles De Ketelaere zijn nog niet klaar en opvallend genoeg laten Toby Alderweireld en Jan Vertonghen weinig steken vallen. Zou het bovendien een goed idee zijn om plaats Wout Faes en Arthur Theate op te stellen? Zij hebben totaal geen automatismen. Amadou Onana speelde al, maar ontbreekt door schorsing tegen Kroatië.

Loïs Openda inzetten kan een piste zijn, net als Jérémy Doku. Zij brengen snelheid en diepgang bij. Doku is ook een speler met creativiteit. Defour lijkt wel wat te zien in extra snelheid in de ploeg. Hij kijkt vooral naar profielen. “Tegen Kroatië moeten we jongens inzetten die tussen de linies kunnen spelen en die diepgang hebben.” Komen spelers als Trossard, Openda en Doku aan de aftrap tegen Kroatië? Alleen Martinez weet het.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Welke jonge speler moet starten tegen Kroatië?

Meest recent

Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

11
11
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

122
122
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

52
52
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

34
34
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

319
319
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

142
142
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

118
118
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

373
373
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

188
188
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

230
230
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

386
386
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

690
690
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

313
313
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3563
3563
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

149
149
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

213
213
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

74
74
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

27
27
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

237
237
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

212
212
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

179
179
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

109
109

Meer sportnieuws