Albert duidt grote schuldige aan voor eerste tegengoal

door
Albert duidt grote schuldige aan voor eerste tegengoal

De wedstrijd tegen Marokko op het WK leverde een ontnuchterende nederlaag op voor de Rode Duivels. Daardoor blijven ze achter met 3 op 6 en moeten ze bijna zeker winnen van Kroatië om door te stoten. De teleurstelling was enorm groot achteraf bij de Duivels.


Onder meer Thibaut Courtois wist met zijn frustratie geen blijf na afloop. De doelman van Real Madrid stormde naar binnen en sloeg op een van de dug-outs. Het is duidelijk dat er veel gepraat zal moeten worden voor de wedstrijd tegen Kroatië. Zo was er discussie over de eerste tegengoal van de Duivels. Courtois werd daarbij geklopt in zijn korte hoek. Volgens hem was dat te wijten aan de verdediging, maar Roberto Martinez veegde dat argument van tafel.

Philippe Albert vindt bij de RTBF niet dat Courtois in de fout ging. "Ik denk dat ze allemaal deels verantwoordelijk zijn voor het eerste tegendoelpunt", zegt Albert. "Ik weet niet wat de instructies van de staf zijn voor dit soort fases, maar het verbaast me dat ik vier Rode Duivels in de eerste zone aantref, en dat niet een van hen is aanwezig om de bal weg te werken. Thibaut Courtois was verrast. Het is meer een collectieve fout dan een individuele", voegt de ex-Rode Duivel er nog aan toe.

KROATIË
Tegen Kroatië zal het hoe dan ook beter moeten dan tegen Marokko. De Kroaten waren in hun tweede wedstrijd op de afspraak en maakten een einde aan de WK-ambities van Canada. Met goed voetbal sneden ze bijwijlen door de Canadese defensie. De Duivels zullen donderdag dus op scherp moeten staan als ze alsnog naar de achtste finales willen.

LEES OOK: Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Wie treft schuld bij de eerste tegengoal?

Meest recent

Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

21
21
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

161
161
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

457
457
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

296
296
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

54
54
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

70
70
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

233
233
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

290
290
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

259
259
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

79
79
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

208
208
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

211
211
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

192
192
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

650
650
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

191
191
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

91
91
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

136
136
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

460
460
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

377
377
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

183
183
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

216
216
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

217
217
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

166
166
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

126
126
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

627
627

Meer sportnieuws